REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Priorytetem wzrost rentowności

Spółki podnoszą ceny, wprowadzają nowe produkty i szukają oszczędności. Nie wszystko jednak od nich zależy.
Foto: Adobestock

W ubiegłym roku większość spółek z giełdowej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych odnotowywała wzrost przychodów i spadek zysków lub nawet poniosła straty. Czy ten rok będzie lepszy?

– Na rentowność branży, nie tylko przetwórczej, będą wpływały koszty pracy, tendencje na rynku surowców i ceny energii, których jeszcze nie znamy – mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu. Dodaje, że silne zapotrzebowanie na tworzywa daje szanse na poprawę wyników.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA