Analizy

Co działo się na wykresach spółek przez ostatnie pięć sesji? Techniczne podsumowanie tygodnia na GPW

Co działo się na wykresach spółek przez ostatnie pięć sesji? M.in. 14 spółek zwyżkowało o ponad 10 proc., a aż 35 wyznaczyło co najmniej roczne maksimum notowań.
Foto: Fotolia

W minionym tygodniu 14 spółek zanotowało wzrost kursu akcji powyżej 10 proc. (mowa o spółkach niegroszowych, o średniej, 50-sesyjnej płynności powyżej 1000 akcji). W gronie tym znalazły się m. in. Krezus, CD Projekt i Braster. Średnia zwyżka notowań najmocniejszych spółek wyniosła 13,8 proc. Najwięcej, bo 18,5 proc. zyskały walory Quantum Software. Z kolei stratę przekraczającą -10 proc. zanotowały tylko 2 spółki – Global Cosmed i Mirculumt. Ich papiery potaniały odpowiednio o 12,9 proc. i 10,3 proc.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej dostępne na www.parkiet.com

Krótkoterminowa formacja złotego krzyża (średnia krocząca z 10 sesji przebiła od dołu 20-sesyjną) pojawiła się na wykresach 32 spółek, w tym m. in. 4Fun Media, Elzab i Work Service. Analogiczny krzyż śmierci pojawił się na wykresach 27 spółek, w tym m. in. Famur, Śnieżka i Unibep. W strefie wykupienia, mierzonej przekroczeniem przez 14-sesyjny oscylator RSI poziomu 70 pkt, znalazły się 34 spółki, a w strefie wyprzedania (RSI(14) poniżej 30 pkt) tylko 6 firm.

Zobacz powiększoną tabelę

Długoterminowy złoty krzyż (skrzyżowanie średnich kroczących z 50 i 200 sesji) pojawił się na wykresach 4 spółek: Asseco South Eastern Europe, Cognor, Rank Progress i Voxel. Analogiczny krzyż śmierci widoczny jest na wykresach 2 spółek: PKN Orlen i Stalprofil. Co najmniej roczne maksima notowań wyznaczyło aż 35 spółek, a roczne minima tylko 9 spółek. Pełne listy firm z poszczególnymi sygnałami i statystykami znajdują się w tabeli.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły