REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Oszczędności w bankach popłyną do funduszy inwestycyjnych?

U bankowców widać ostrożny optymizm, ale wciąż trudno liczyć, że sporo nadpłynności trafi do TFI. Polakom niestraszne niskie oprocentowanie depozytów i inflacja. Boją się ryzyka i wolą mieszkania.
Foto: Adobestock

Oprocentowanie lokat spada i już teraz przynoszą one realne straty, a niebawem może być jeszcze gorzej, jeśli sprawdzą się prognozy o skoku inflacji do 4 proc. Mimo to pieniądze płyną szerokim strumieniem do banków, ale do funduszy inwestycyjnych już nie. Zapytaliśmy duże banki, czy widzą poprawę pod względem sprzedaży jednostek uczestnictwa TFI.

Przełomu na razie nie widać

– W grupie PKO Banku Polskiego, która z udziałem na poziomie ponad 20 proc. jest liderem rynku funduszy inwestycyjnych dla klientów indywidualnych, nie widzimy przełomu pod względem kierowania płynności klientów do TFI. Nie obserwujemy istotnego wzrostu sprzedaży produktów inwestycyjnych, utrzymuje się ona na stabilnym poziomie – mówi Rafał Kozłowski, wiceprezes PKO BP.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA