Analizy

Byki roku, czyli sześć największych pozytywnych zaskoczeń minionego roku

Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Dekpol z rekordowym skokiem notowań. Kurs akcji budowlanej spółki, rozwijającej też segment deweloperski, wzrósł w 2017 roku o 243 proc. Jako jedyna firma w podsumowaniu przekroczyła granicę 200 proc. Na wykresie widoczny jest klasyczny trend wzrostowy: coraz wyższe dołki i szczyty. Korekty skutecznie powstrzymuje linia średniej kroczącej z 50 sesji, która aktualnie jest na poziomie 33 zł. MACD zakręcił niedawno w górę nad pułapem 0, a na wskaźniku ruchu kierunkowego pojawił się sygnał kupna. Przebicie szczytu trendu 39,39 zł potwierdzi kontynuację hossy.

Foto: GG Parkiet

Esotiq zanotował mocne ostatnie miesiące. Odzieżowa spółka dała zarobić inwestorom aż 150 proc. w 2017 r. Warto zwrócić uwagę, że za lwią część tego dorobku odpowiada zwyżka z okresu wrzesień–grudzień. Wcześniej cena poruszała się horyzontalnie przy 11 zł. Skok sprzed czterech miesięcy wyśrubował wycenę nawet do 27,9 zł. Jest to szczyt trendu i aktualny poziom sygnalny. Jego przebicie będzie oznaką kontynuacji zwyżek. Warto dodać, że cena zmaga się z ruchomym wsparciem w postaci 50-sesyjnej średniej (23,9 zł). Jej przebicie może skutkować zniżką do 21,26 zł lub 18 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz