Analizy

... i niedźwiedzie, czyli sześć spółek, które najbardziej rozczarowały inwestorów w 2017 roku

Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Silne tąpnięcie notowań PBG i roczna strata ponad 93 proc. W całorocznym podsumowaniu niedźwiedzi dominują przede wszystkim spółki, które w 2017 r. doświadczyły istotnych negatywnych zdarzeń. Tak było w przypadku budowlanej spółki. Tylko w ciągu jednej sesji – 8 sierpnia – kurs runął o 85,9 proc. (z 2,86 zł na 0,42 zł). Był to efekt konwersji długu na ogromną liczbę akcji (ponad 790 mln sztuk). Potężna luka, która powstała wówczas na wykresie, do dziś nie została domknięta i od kilku miesięcy notowania konsolidują się w okolicy 0,2 zł. Z perspektywy AT nie zanosi się na rychłą zmianę.

Foto: GG Parkiet

Cube.ITG mocno pod kreską. Przedstawiciel branży IT zanotował w ubiegłym roku 93-proc. spadek kursu akcji. Bessa zaczęła się z końcem marca z 6,9 zł, a obecnie kurs waha się przy 0,4 zł. Bykom nie sprzyjały raporty o kwartalnych stratach i wiadomość o otwarciu przez sąd postępowania sanacyjnego. Obecnie notowania poruszają się horyzontalnie i trudno dostrzec techniczne przesłanki za zmianą kierunku trendu. Ewentualne podrygi kursu będą raczej zagraniami czysto spekulacyjnymi, dlatego należy się liczyć z podwyższonym ryzykiem ewentualnej „inwestycji".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz