Analizy

Eksperci wierzą w kontynuację zwyżek na warszawskim parkiecie

Potentaci z indeksu WIG20 pójdą w odstawkę. Większe szanse na zyski w 2018 roku znajdziemy wśród małych i średnich spółek, które wrócą do łask inwestorów.
Foto: Archiwum

Miniony rok przyniósł na GPW zwyżki głównych indeksów, które poprawiły humory po rozczarowującym 2016 roku. WIG na koniec grudnia znalazł się o ponad 23 proc. wyżej niż na początku stycznia, do czego walnie przyczyniły się największe spółki. WIG20 zyskał bowiem ponad 26 proc., zostawiając daleko w tyle średnie i małe firmy. Z tego grona zdecydowanie lepsze okazały się średniaki ujęte mWIG40 – ten indeks zyskał prawie 15 proc. Inwestorzy, którzy postawili na firmy z sWIG80, mogą mieć zaś mieszane odczucia – po silnych zwyżkach z początku roku kolejne miesiące przyniosły korektę, która zabrała większość zysków – i w efekcie indeks zamknął rok z wynikiem niespełna 2 proc. na plusie.

Analitykom z domów maklerskich i zarządzającym funduszami zadaliśmy pytanie, co przyniesie głównym indeksom GPW kolejne 12 miesięcy. Przeważa optymizm.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz