REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Tesla | Model X ma podbić gusta i kieszenie masowego klienta

Nazwa „Tesla" prawdopodobnie na razie niewiele Polakom mówi (choć może kojarzyć się z serbskim wynalazcą Nikolą Teslą), ale założona w 2003 r. pod tą nazwą firma jest wyceniana na nowojorskim NASDAQ już na 31 mld USD.

Tesla Model X to siedmioosobowy elektryczny SUV

Foto: GG Parkiet

I to pomimo że do tej pory Tesla sprzedała „zaledwie" kilkadziesiąt tysięcy aut. Osiągające kilkakrotnie większą sprzedaż europejskie koncerny, takie jak Peugeot i Fiat, wyceniane są odpowiednio na 5 mld euro i 10 mld euro. Natomiast kapitalizacja BMW i Daimlera to 54 mld euro i 74 mld euro.

35 tys. sztuk modelu S chce sprzedać w tym roku Tesla. Łącznie od połowy 2012 r. do końca 2013 r. do klientów trafiło 25 tys. tych samochodów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA