IMPEXMETAL (IPX)

wszystko na temat spółek publicznych
Lexon
Starszy chorąży
Posty: 1253
Rejestracja: 06 gru 2005 23:04

IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Lexon » 06 gru 2005 23:05

Witam Forumowiczów
Właśnie dzisiaj postanowiłem się w końcu zarejestrować, chociaż od bardzo dawna śledzę dyskusję na forum. Zastanawiam się, dlaczego do tej pory nie został dostrzeżony impexmetal. Spółka ma ogromne perspektywy wzrostowe, mało akcji w obrocie (tylko 17%), ustalony i stabilny akcjonariat, generuje zyski i wkrótce zostanie połączona z Boryszewem. czego chcieć więcej? Długo się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że to może być dobra inwestycja. Jak pewnie większość bawiłem się ostatnimi czasy na PRC i GNT, ale nerwy już nie te. Myślę że IPX da też spore zyski w krótkim czasie, a na razie nie jest tak rozgrzany jak wymienione spółki. I fundamenty też chyba lepsze...
Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam forumowiczów. Ja cały czas zbieram IPX. Jest na liście ktoś oprócz mnie kto myśli podobnie?

REKLAMA


piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: piotr32_27160 » 06 gru 2005 23:21

Witam Forumowiczów
Właśnie dzisiaj postanowiłem się w końcu zarejestrować, chociaż od bardzo dawna śledzę dyskusję na forum. Zastanawiam się, dlaczego do tej pory nie został dostrzeżony impexmetal. Spółka ma ogromne perspektywy wzrostowe, mało akcji w obrocie (tylko 17%), ustalony i stabilny akcjonariat, generuje zyski i wkrótce zostanie połączona z Boryszewem. czego chcieć więcej? Długo się zastanawiałem i doszedłem , do wniosku, że to może być dobra inwestycja. Jak pewnie większość bawiłem się ostatnimi czasy na PRC i GNT, ale nerwy już nie te. Myślę że IPX da też spore zyski w krótkim czasie, a na razie nie jest tak rozgrzany jak wymienione spółki. I fundamenty też chyba lepsze...
Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam forumowiczów. Ja cały czas zbieram IPX. Jest na liście ktoś oprócz mnie kto myśli podobnie?

Tamat IPX jest poruszany w wątku Boryszewa , niedługo połączenie i wzrost kursu tej spółki uzależniony będzie od planów Karkosika :wink:

Lexon
Starszy chorąży
Posty: 1253
Rejestracja: 06 gru 2005 23:04

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Lexon » 06 gru 2005 23:26

Otóż to. Skoro będzie wymiana akcji między spółkami, to Karkosikowi nie powinno zależeć na drogim IPX aż do chwili ustalenia parytetu wymiany akcji. Im droższy IPX tym więcej Karkosik będzie musiał zapłacić. A kiedy parytet zostanie ustalony, odpał będzie taki że czapki nam pospadają :). Na razie kurs jest wyraźnie pilnowany, a mimo to z sesji na sesję rośnie...

Lexon
Starszy chorąży
Posty: 1253
Rejestracja: 06 gru 2005 23:04

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Lexon » 07 gru 2005 17:02

Wygląda na to, że na razie rozmawiam sam ze sobą, a to trochę niebezpieczne :). W każdym razie IPX ciągle w górę, a na liście cisza... Dziwne :shock:

Czardasz
Młodszy chorąży
Posty: 475
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: warszawa

IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Czardasz » 07 gru 2005 18:16

ja mam impex i on sobie spokojnie rośnie - moze to i lepiej ze cisza cicho jedziesz dalej zajedziesz zgadzam sie ze spolka jest dobra ale lepiej niech spekula sie nia nie interesuje - a my sobie powoli up up
pozdrawiam

Lexon
Starszy chorąży
Posty: 1253
Rejestracja: 06 gru 2005 23:04

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Lexon » 07 gru 2005 18:22

Też się zastanawiałem czy w ogóle poruszać ten temat, ale chyba mam za dobre serce :). Jak się rzucą do kupowania po 90 zł i więcej to w 2 dni będziemy mieli wzrost o 50%. Podaży na IPX praktycznie nie ma, a popyt z dnia na dzień o conajmniej złotówkę wyżej.
W każdym razie jedziemy w dobrym kierunku. Pozdrawiam również :D

ptysio
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 223
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: ptysio » 07 gru 2005 19:52

I co Wy na to panowie? Karkosik zbiera na nową emisje alchemii, nie chce dopuścić do wzrostów na impexmetalu czy realizuje zyski?
Jutro sprzedaje swoje akcje, odkupie znacznie niżej. Kiedyś jak ten Pan sprzedał 13 tys akcji IPX po 57 czy 56 złoty to kurs zleciał aż do 41 :!:
I tak pewnie bedzie teraz - pewnie zlecimy z 15 złoty niżej.
Nie podoba mi się to, pompuje alchemie do nierealnych poziomów a sprzedaje dobrą fundamentalnie spółkę - od jutra bezemnie na tym walorze :evil:

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 103 / 2005
Data sporządzenia: 2005-12-07
Skrócona nazwa emitenta
IMPEXMET
Temat
Zbycie akcji Impexmetal S.A. przez Członka Rady Nadzorczej
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Impexmetal S.A. informuje, iż w dniu 7.12.2005 r. Spółka otrzymała informację na podstawie art. 160 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. Nr 183 poz. 1538), o zbyciu akcji Impexmetal S.A. przez Członka Rady Nadzorczej Impexmetal S.A. Pana Romana Karkosika, na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie.
Transakcje zostały zawarte w dniach 1 i 2.12.2005 r.
Akcje Impexmetal S.A. w ilości 6700 zostały sprzedane po średniej cenie 65,50 zł.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2005 19:56 przez ptysio, łącznie zmieniany 2 razy.

robercik2
Podporucznik
Posty: 18069
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: robercik2 » 07 gru 2005 19:54

To chyba normalne że sprzedaje - przecież IPX przechodzi do BRS to po co ma to trzymać? Ciekawe czy będzie taka awantura jak przy Oławie he he - ale się wówczas uśmiałem jak to kilka leszczy walczyło do upadłego z Romanem :lol:

Lexon
Starszy chorąży
Posty: 1253
Rejestracja: 06 gru 2005 23:04

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Lexon » 07 gru 2005 19:56

Nie chcę być wzięty za jakiegoś nawiedzonego oszołoma, ale uważam (ba, jestem pewien), że Karkosik za wszelką cenę nie chce dopuścić do wzrostów IPX. A ponieważ ten idzie w górę, to trzeba ostudzić zapał. Zobaczcie sobie sytuację sprzed ostatniego wybicia IPX - Karkosik sprzedaje akcje, kurs spada, a Karkosik odkupuje (chyba to było 13000 szt) od ...Boryszewa :). Sytuacja dla mnie jest jasna. Naszemu guru nie zależy na wzroście akcji IPX, a ten uparcie idzie w górę. W każdym razie jak spadnie ja dobieram :)
Pozdrawiam

robercik2
Podporucznik
Posty: 18069
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: robercik2 » 07 gru 2005 19:58

Skoro Karkosik nie chce dopuścić do wzrostów to nie dopuści. Potem też będziesz się awanturował jak tych kilku frajerów co zostawiło sobie Oławę i chciało mu sprzedać za 100 zeta?

ptysio
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 223
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: ptysio » 07 gru 2005 19:59

Nie chcę być wzięty za jakiegoś nawiedzonego oszołoma, ale uważam (ba, jestem pewien), że Karkosik za wszelką cenę nie chce dopuścić do wzrostów IPX. A ponieważ ten idzie w górę, to trzeba ostudzić zapał. Zobaczcie sobie sytuację sprzed ostatniego wybicia IPX - Karkosik sprzedaje akcje, kurs spada, a Karkosik odkupuje (chyba to było 13000 szt) od ...Boryszewa :). Sytuacja dla mnie jest jasna. Naszemu guru nie zależy na wzroście akcji IPX, a ten uparcie idzie w górę. W każdym razie jak spadnie ja dobieram :)
Pozdrawiam
nie pamietam komunikatu o odkupieniu akcji przez niego.
Cos tam kupił ale znacznie mniej niz 13 tys i to gdziez niecale 3 tys po 50 z malym kawalkiem chyba.

Lexon
Starszy chorąży
Posty: 1253
Rejestracja: 06 gru 2005 23:04

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Lexon » 07 gru 2005 20:05

Skoro Karkosik nie chce dopuścić do wzrostów to nie dopuści. Potem też będziesz się awanturował jak tych kilku frajerów co zostawiło sobie Oławę i chciało mu sprzedać za 100 zeta?
Robercik, nie należę do ludzi którzy trzymają papier w nieskończoność. Nie liczę na 1000 zł na IPX. Zarobię tyle co mam zarobić i papier do ludzi. Jeśli będę uważał że cos się dzieje nie tak to wyskoczę. Na razie moim zdaniem cena jest atrakcyjna i wielkiego zagrożenia dla wzrostów nie ma. IPX mam od jakiegoś 1,5 m-ca, więc i tak zarobek mam niezły

robercik2
Podporucznik
Posty: 18069
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: robercik2 » 07 gru 2005 20:08

Skoro Karkosik nie chce dopuścić do wzrostów to nie dopuści. Potem też będziesz się awanturował jak tych kilku frajerów co zostawiło sobie Oławę i chciało mu sprzedać za 100 zeta?
Robercik, nie należę do ludzi którzy trzymają papier w nieskończoność. Nie liczę na 1000 zł na IPX. Zarobię tyle co mam zarobić i papier do ludzi. Jeśli będę uważał że cos się dzieje nie tak to wyskoczę. Na razie moim zdaniem cena jest atrakcyjna i wielkiego zagrożenia dla wzrostów nie ma. IPX mam od jakiegoś 1,5 m-ca, więc i tak zarobek mam niezły
Rób jak chcesz, ale wg mnie to już teraz jest coś nie tak.

ptysio
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 223
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: ptysio » 07 gru 2005 20:13

Nie chcę być wzięty za jakiegoś nawiedzonego oszołoma, ale uważam (ba, jestem pewien), że Karkosik za wszelką cenę nie chce dopuścić do wzrostów IPX. A ponieważ ten idzie w górę, to trzeba ostudzić zapał. Zobaczcie sobie sytuację sprzed ostatniego wybicia IPX - Karkosik sprzedaje akcje, kurs spada, a Karkosik odkupuje (chyba to było 13000 szt) od ...Boryszewa :). Sytuacja dla mnie jest jasna. Naszemu guru nie zależy na wzroście akcji IPX, a ten uparcie idzie w górę. W każdym razie jak spadnie ja dobieram :)
Pozdrawiam
nie pamietam komunikatu o odkupieniu akcji przez niego.
Cos tam kupił ale znacznie mniej niz 13 tys i to gdziez niecale 3 tys po 50 z malym kawalkiem chyba.
przepraszam, poprawiam się.
sprzedal w lutym 13 tys 24 lutego z haczykiem a odkupil 13 lipca niecale 6 tys.
Cos mi tu nie pasuje. Ale fakt pozostaje faktem jego sprzedaz w lutym wywolalo konsternacje i panike.
Zgadzam sie z tym ze sprzedawal w momentach wybicia i ewentualnego duzego popytu - on robi to specjalnie, hamuje wzrost -swinia :evil:
Ale jestem zła!

Lexon
Starszy chorąży
Posty: 1253
Rejestracja: 06 gru 2005 23:04

Odp:IMPEXMETAL (IPX)

Postautor: Lexon » 07 gru 2005 20:18

Nie chcę być wzięty za jakiegoś nawiedzonego oszołoma, ale uważam (ba, jestem pewien), że Karkosik za wszelką cenę nie chce dopuścić do wzrostów IPX. A ponieważ ten idzie w górę, to trzeba ostudzić zapał. Zobaczcie sobie sytuację sprzed ostatniego wybicia IPX - Karkosik sprzedaje akcje, kurs spada, a Karkosik odkupuje (chyba to było 13000 szt) od ...Boryszewa :). Sytuacja dla mnie jest jasna. Naszemu guru nie zależy na wzroście akcji IPX, a ten uparcie idzie w górę. W każdym razie jak spadnie ja dobieram :)
Pozdrawiam
nie pamietam komunikatu o odkupieniu akcji przez niego.
Cos tam kupił ale znacznie mniej niz 13 tys i to gdziez niecale 3 tys po 50 z malym kawalkiem chyba.
przepraszam, poprawiam się.
sprzedal w lutym 13 tys 24 lutego z haczykiem a odkupil 13 lipca niecale 6 tys.
Cos mi tu nie pasuje. Ale fakt pozostaje faktem jego sprzedaz w lutym wywolalo konsternacje i panike.
Zgadzam sie z tym ze sprzedawal w momentach wybicia i ewentualnego duzego popytu - on robi to specjalnie, hamuje wzrost -swinia :evil:
Ale jestem zła!
Właśnie też znalazłem taką informację. Masz rację, tyle właśnie odkupił. Być może i warto jutro sprzedać i odczekać chwilę na spadek, ale w co ulokować kasę??? Wg mnie trzeba przeczekać lekki spadek a najdalej w styczniu upajać się sporymi wzrostami :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości