Precious Metals Investments [PMI] - cz. VII

wszystko na temat spółek publicznych
reventon19.75
Młodszy chorąży
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2013 08:40

Postautor: reventon19.75 » 18 maja 2013 11:10

http://www.goldblog.pl/2013/05/dealerzy ... mment-9471


I najlepszy fragment:
Bullion Bank pisze:
17 maja 2013 o 20:26

"Kwartalnie sie wybija na swiecie max 20 mln srebrnych monet 1oz. Czy tworzymy ponad 7% pobytu rynku swiatowego? Caly roczny pobyt na srebro inwestycyjne to 80-100mln Uncji, oficjalne statystyki."

Z czego prym wiedzie PMI, rośnie światowy lider, który chyba ma już 1-2 % rynku światowego, a to wszystko z kapitału własnego sprzed kilku miesiecy wynoszącego nieco ponad 200 tys dolarów. a tu nagle spory kawałek światowego rynku :lol: :lol: :lol: :lol: Tadeusz Matyjas to GENIUSZ, BRAWO PANIE TADEUSZU

REKLAMA


EEX_wydmuszka
Starszy plutonowy
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2013 13:36

Postautor: EEX_wydmuszka » 18 maja 2013 11:15

Cześć,

Dotychczas biernie przeglądałem forum, jednak chciałbym się wypowiedzieć w kwestii PMI. Czy ktokolwiek z Was składał zamówienia w PMI w tym roku? Czy każdy tylko kupuje akcje i patrzy na raporty? Proponuje spojrzeć trochę z innego punktu widzenia. Wg moich wyliczeń* wychodzi że w styczniu-lutym (nie mam danych z marca) było średnio około 2-2.5 zamówienia dziennie na złoto i 7-8 zamówień dziennie na srebro. Zakładając, że w Polsce przeciętne zamówienia detaliczne to 1-2 uncje złota na 1 zamówienie i 25oz (tuba) srebra na 1 zamówienie to w optymistycznym wariancie mamy w 1 kwartale: ok. 20 000 uncji srebra i ok. 450 uncji złota sprzedane klientom detalicznym **. Zakładając srebro po 110zł i złoto po 5.3k (ceny u dilera przez spadkiem cen metali) to wychodzi ok. 4,6 mln przychodu. Ile była marża? jakaś wysoka - 4%? Wychodzi niecale 200k dochodu od klientów detalicznych. Czy diler ma tyle „grubych ryb” z klientów indywidualnych, że mogłem się pomylić aż tak bardzo? Nie wiem… ciekawe.. w każdym bądź razie dochód z klientów indywidualnych wg raportu był podobno niemały...


*bazując na numerach zamówień obu sklepów – ze złotem i ze srebrem (może to być totalnie błędnie jeżeli numery zamówień nie są ciągłe)
** są to wyliczenia bazujące na przeciętnych zamówieniach w Polsce. Jeżeli dany diler ma więcej „grubych ryb” to wyliczenia te są zaniżone. Pytanie – jak mocno mogą być zaniżone?

ps. też mam akcje PMI i spory dylemat. Zresztą przy tak płytkim rynku jak na ostatniej sesji nie łatwo zamknąć pozycje...


pamiętaj, że jesteś w kasynie,
gdzie większość notorycznie kłamie

spójrz na Ekoeksport
- spółka raportuje za 2012 zyski, po czym przychodzi audytor i pisze, że są straty


:lol:

co ciekawe, ta wydmuszka, ma wciąż ponad 200 mln kapitalizacji

witamy w KASYNIE


:lol:
Ekoexport raport za 2012 r.
- przychody ok.11,9 mln
- strata tylko 1,8 mln zł
Kapitalizacja = 200 mln zł

witamy w KASYNIE
:lol: :lol: :lol:

dominik138
Chorąży
Posty: 818
Rejestracja: 09 maja 2013 14:02

Postautor: dominik138 » 18 maja 2013 11:31

http://www.goldblog.pl/2013/05/dealerzy ... mment-9471


I najlepszy fragment:
Bullion Bank pisze:
17 maja 2013 o 20:26

"Kwartalnie sie wybija na swiecie max 20 mln srebrnych monet 1oz. Czy tworzymy ponad 7% pobytu rynku swiatowego? Caly roczny pobyt na srebro inwestycyjne to 80-100mln Uncji, oficjalne statystyki."

Z czego prym wiedzie PMI, rośnie światowy lider, który chyba ma już 1-2 % rynku światowego, a to wszystko z kapitału własnego sprzed kilku miesiecy wynoszącego nieco ponad 200 tys dolarów. a tu nagle spory kawałek światowego rynku :lol: :lol: :lol: :lol: Tadeusz Matyjas to GENIUSZ, BRAWO PANIE TADEUSZU
Były hossy internetowe,budowlane....może będzie teraz dealerskie :shock: spółek troche jest :lol: :lol: :lol:

EEX_wydmuszka
Starszy plutonowy
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2013 13:36

Postautor: EEX_wydmuszka » 18 maja 2013 11:41

Były hossy internetowe,budowlane....może będzie teraz dealerskie :shock: spółek troche jest :lol: :lol: :lol:
to już nie działa sektorowo, tylko na pojedyncze spółki,
ja wiem, że o tym nie pisali jeszcze w gazetach, więc może o tym nie wiesz,
ale inwestorzy obserwują to od 2008 r.

przykład :

Ekoexport

- siedziba na wsi w Bielsku Białej, w sąsiedztwie gospodarstwa rolnego państwa Janików
- weszli na New Connect w 2009 i kurs na zamknięciu ok,1,9 zł

potem wystarczyło opowiadać bajki, że będą "liderem światowym" [nie wiadomo dokładnie w czym :lol: ]
ale
przeszli na GPW
na opowiadaniu bajek poszli na 24 zł...

i co

włos z głowy zarządowi nie spadł,
jak się okazało, że ten "niedoszły lider światowy"
zanotował w 2012 roku przychody niższe niż osiedlowy sklep spożywczy,
przy czym taki sklep musi zarabiać, bo by zbankrutował,
a
EEX stracił 1,7 mln, i spadły mu kapitału...


ale przykład EEX świadczy jak na opowiadaniu bajek + przejściu na GPW
można pójść z 1,9 na 24 zł
i
znaleźć trwałych swoich wyznawców

:lol:
Ekoexport raport za 2012 r.
- przychody ok.11,9 mln
- strata tylko 1,8 mln zł
Kapitalizacja = 200 mln zł

witamy w KASYNIE
:lol: :lol: :lol:

Malarz_kresek
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 08 maja 2013 13:20

Postautor: Malarz_kresek » 18 maja 2013 11:41

a moje zdanie na temat kontrowersyjnych wyników jest takie

po pierwsze uważam że ataki nieprzypadkowych osób na TM poprzez jakby nie patrzeć oczernianie wpisami na blogu są conajmniej niesmaczne i świadczą o zwykłej zazdrości owych osobników

nie znam sie kompletnie na prowadzeniu działalności handlu kruszcami ale mogę porównać zaskakujące wyniki pmi do swojej własnej "działalności" w branży malarstwa :lol:

no więc jeszcze 2-3 lata temu nikt komu mówiłem że poziomy fibo są w stanie określać punkty zwrotne na rynku z zadziwiającą skutecznością mi nie wierzył...mało tego ja sam w to nie wierzyłem...a nie wierzyłem dlatego że miałem czajnik wypełniony świadomością że do określania owych punktów zwrotnych nieraz zatrudnia się całe grupy specjalistów i nie może być tak że jedna podziałka fibonnaciego jest tyle samo warta o ile nie lepsza od wielkich, czasochłonnych i naprawde zaawansowanych analiz

a jednak jest warta tyle samo a nieraz bije je na głowe...oczywiście mam swoje asy w rękawie bez których same fibo nie działało by tak dobrze

no więc może TM także ma jakieś asy w rękawie które sprawiają że robi wyniki jakie robi i na tle niejednokrotnie potężni9ejszej konkurencji wychodzi naprawde dobrze

a co do poruszonego tematu że panie pakujące towar się uwijają to patrzac na zamowienia które sam składam...jeżeli rzeczywiście te dziewczyny cała przesyłke dla mnie klecą w 1 minute to znaczy że mają naprawde sprawne rączki

i w to także jestem w stanie uwierzyć bo wiem że niektóre te sprawne rączki mają :oops: :lol: 8)

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 18 maja 2013 11:48

zaczynamy nową księgę

oto link : http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 2a#7782553

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 18 maja 2013 11:53

............



no więc może TM także ma jakieś asy w rękawie które sprawiają że robi wyniki jakie robi i na tle niejednokrotnie potężni9ejszej konkurencji wychodzi naprawde dobrze

a co do poruszonego tematu że panie pakujące towar się uwijają to patrzac na zamowienia które sam składam...jeżeli rzeczywiście te dziewczyny cała przesyłke dla mnie klecą w 1 minute to znaczy że mają naprawde sprawne rączki

i w to także jestem w stanie uwierzyć bo wiem że niektóre te sprawne rączki mają :oops: :lol: 8)
tadziowi to chyba juz jokery zostaly bo zwykle asy to chyba wyrzucil na stol...

no chyba ze te wyniki to byly tylko blotki a na konkrety przyjdzie czas....



:lol: 8) :lol:


P.S jakie oczernianie poprostu facynacja z nieczego ukrecic taki biznes ....na biznesie ktory od jakiegos czasu zalicza rynek niedzwiedzia.....

odbicie wlansie siem chyba konczy na GOLDZIe.....rekomendacje sa jakie sa i jest ich coraz wiecej ciekawe czy szprytna ulica nagle bedzie tankowala towar.... :lol: 8) :lol: ( mowie ogolnie) ale u tadzia tez....

i nie sadze ze nagle zabraknie surowca...te pie.rdo.ly ze koszty rosnal wydobycia i producentom nie bedie sie oplacalo wydobywac...

no kar.wa..stopy procentowe raczej sa niskie( koszty fifnasowe nie sa duze)....inflacja tez raczje nie buja...koszty pracy tez nie buchaja bo gospodarki maja zadyszke...wiec nie ma presji placowych....a niektorzy blogerzy pitola ze nie bedzie sie oplacalo wydibywac zlota..w 2008 roku jakos sie oplacalo po 600 dolcow...w pzred 200* po nizszych cenach i bylo gites..teraz nagle kazdemu ma sie to nie oplacac...smiechu warte...

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 18 maja 2013 13:27

Memento, revi ma rację.
spunktowanie dotyczyło ceny sprzedaży coRevi się przyznał , że go ponisło każdy kto miał BSK wie , że sie nie dało sprzedac na max bo nie było potiwerdzeń afera była :lol:
no ja mialem - i jakos tego nie wiem :P
A nawet sprzedalem :P I to za kilkanscie milionow! :)
Jak mi sie niemozliwe udalo, tez jednak nie wiem 8)
Moze kolega poda linka, gdzie mozna te rewelacje poznac, bo czuje sie dziwnie - jakby mnie moja glowa juz 19 lat oszukiwala :P
A "afera" za Rozluckiego (a zwlazcza S.P. L. Pagi, ktorego urzedu naprawde wsyscy sie bali - i dziall! Zawsze na korzyszc "drobnych" dzialal!) to byly najwyzej "aferki" :idea: w porwonaniu z tym co sie raegularnie na "banana" teraz dzieje.
No, ale nie ma sensu pisac, bo jakas stronka-zrodlo mogla napisalc juz alternatywna 8) historie rzeczywistosci, jak te z niemoznoscia sprzedazy BSK przed tzw. "krachem" - a z wlasna glowa walczyl nie bede! :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości