Patentus [PAT] cz I

wszystko na temat spółek publicznych
Borg
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 23 cze 2009 18:42
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: od początku

Postautor: Borg » 01 sie 2010 15:26

Witam

ja również ''jestem" ( byłem ) z Patkiem od początku, śledzę go cały czas i często czytam forum. Ja wyrzycałem po 3,6 zł. Z bardzo przyzwoitym zyskiem. Jestem ciekawy BORG czy Ty również sprzedawałeś ? Jak na razie na największej górce.
Genialne posuniecie, muszę się jeszcze długo uczyć by tak zarabiać :?
Jesteśmy Borg. Będziecie zasymilowani. Wasze fizyczne i technologiczne zdobycze zostaną dodane do naszych. Opór jest daremny !
Cel: Zebrać 1 mln akcji Patentus S.A. poniżej 1 zł i sprzedać po 50 zł

REKLAMA


KSIĄŻĘCA_WAWA
Starszy chorąży
Posty: 1368
Rejestracja: 25 kwie 2006 14:49
Lokalizacja: Ursynów

Postautor: KSIĄŻĘCA_WAWA » 02 sie 2010 18:21

Oto odpowiedź na pismo otrzymane w dniu dzisiejszym z biura zarządu Patentus SA. Pismo otrzymał mój kumpel. W celu weryfikacji prawdziwości niniejszego pisma można skierować zapytania pod adres: biuro@patentus.pl


Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło, iż dostrzegają Państwo potencjał drzemiący w Patentus S.A., a co za tym idzie - śledzą na bieżąco działania, zmierzające do dalszego rozwoju naszej Spółki oraz planowanej Grupy Kapitałowej. Rozumiemy Państwa zaniepokojenie związane z brakiem informacji na temat planowanego zawiązania Spółki joint venture w Chinach. W odpowiedzi na Państwa zapytanie, pragniemy przybliżyć obecną sytuację, która znajduje się w obszarze Państwa zainteresowań. Z przyczyn od nas niezależnych, nie doszło jeszcze do podpisania umowy z firmą z Tongmei. Pragniemy jednak podkreślić, iż obie strony ustaliły szczegóły planowanej współpracy, dlatego powodzenie całego przedsięwzięcia oceniamy na 90%. Zależy nam na rzetelnym informowaniu Państwa o działalności Spółki Patentus S.A. Rozmowy z chińskim partnerem są daleko zaawandsowane, a wszystkie szczegóły dotyczące przyszłej umowy przekażemy Państwu po jej podpisaniu, w formie raportu bieżącego.

Z poważaniem


Zarząd Spółki Patentus S.A.

Beata Guca-Sachmerda
Kierownik Administracji, Asystent Zarządu

PATENTUS S.A.
43-200 Pszczyna, ul. Górnośląska 11
tel. 032 210-11-00, 210-11-16, 210-00-78, fax: 032 210-12-14
Kapitał zakładowy, kapitał wpłacony 11.800.000 zł
Sąd Rejonowy w Katowicach, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000092392
NIP 638-14-35-033

Borg
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 23 cze 2009 18:42
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Postautor: Borg » 02 sie 2010 19:11

Tu się będzie jeszcze wiele działo. Kto zwątpi to rzyć i tyle. Co tu więcej gadać... zamiat gadać lepiej więcej kupować poniżej 3 zł, póki jeszcze pare akcji tam stoi na sprzedaży :wink:
Jesteśmy Borg. Będziecie zasymilowani. Wasze fizyczne i technologiczne zdobycze zostaną dodane do naszych. Opór jest daremny !
Cel: Zebrać 1 mln akcji Patentus S.A. poniżej 1 zł i sprzedać po 50 zł

terran
Młodszy chorąży
Posty: 485
Rejestracja: 28 wrz 2009 13:02

Postautor: terran » 02 sie 2010 19:46

ladnie sie dzieje :D , mnie najbardziej podoba sie fragment:
"Pragniemy jednak podkreślić, iż obie strony ustaliły szczegóły planowanej współpracy..." to by znaczylo ze w zasadzie obie strony tego chca i w zasadzie to juz na dniach moze byc umowa... a to by znaczylo ze sie zatrzymamy hmmm no coz boje sie powiedziec jak wysoko... az tak wysoko jeszcze nie siegam wzrokiem... :twisted: :twisted:

bab402
Chorąży sztabowy
Posty: 5252
Rejestracja: 06 sie 2005 22:53
Lokalizacja: beskidy

Postautor: bab402 » 02 sie 2010 20:10

oby..oby Panowie...hossa na całego, u nas kiszenie...
ale kiedyś to się zmieni....

terran
Młodszy chorąży
Posty: 485
Rejestracja: 28 wrz 2009 13:02

Postautor: terran » 02 sie 2010 20:39

tak tak babo u nas hossa sie wlasnie zaczyna :twisted: :twisted:
ps. Ksiazeca wawa czy to ten Twoj kumpel kupowal na fixie??

KSIĄŻĘCA_WAWA
Starszy chorąży
Posty: 1368
Rejestracja: 25 kwie 2006 14:49
Lokalizacja: Ursynów

Postautor: KSIĄŻĘCA_WAWA » 02 sie 2010 21:33

USA grubo na zielono - jutro pójdzie woda na młyn dodatkowo zza oceanu

Borg
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 23 cze 2009 18:42
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Postautor: Borg » 02 sie 2010 22:40

Panowie, ja wiem, że wiele osób się niecierpliwi, że żądają natychmiastowych przejęć, inwestycji w chinach, ale to chińczycy tutaj decydują a nie my ! Przeczytajcie sobie proszę, jak wygląda biznes w chinach:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,819 ... rudne.html
To jest artykuł który pokazuje jak delikatne musza być pierwsze kroki w tamtym kraju. To jest sztuka, wielka sztuka !
(...) - Azja wymaga cierpliwości - przekonuje nas Pani Doradca. - Tu nie robi się interesów na zasadzie: otwieram książkę telefoniczną, wyszukuję firmę, wysyłam cztery e-maile i mam towar. To nie Europa.
Siedzimy w biurze jednej z polskich organizacji biznesowych. Pani Doradca ma nas uświadomić, co czyha na firmę, która chce robić interesy w Chinach.

Polski przedsiębiorca związek z Chinami musi zacząć tradycyjnie - od udziału w targach. Koszt - ok. 6 tys. zł. Już pierwszego dnia będzie wiedział, czy coś z tego będzie. Jeśli mu się nie spodoba jedzenie, architektura i sami Chińczycy - lepiej, żeby wrócił do Polski. Bo gospodarze od razu to widzą. I strasznie się im to nie podoba.

- Druga rzecz to ekspresja - kontynuuje Pani Doradca. - Jeśli ktoś się łatwo denerwuje, macha rękoma itp., do robienia interesów w Chinach się nie nadaje. Bo Chiny wymagają...

- Wiemy! Cierpliwości.

- ...i wyciszenia.

Marcin Kubielski z pomagającej polskim przedsiębiorcom w Chinach firmy Sinco dodaje do listy pożądanych cech jeszcze technikę trzymania wizytówki.

- Nie podajemy jej jak zdechłego śledzia jedną ręką, bo takie traktowanie Chińczyk odbierze jako despekt. Wizytówkę podaje się oburącz.

Co jeszcze?

Żeby spotkać się z prezesem chińskiej spółki, wpierw musimy odbyć kilka spotkań z pracownikami niższego szczebla. Chiny są bardzo zhierarchizowane.

Dobrze jest także przywieźć jakiś prezent. Byle nie zegar. Zegar kojarzy się Chińczykom ze śmiercią.

I nie dajemy niczego, co by się kojarzyło z cyfrą cztery!

Czwórka też kojarzy się ze śmiercią.

Co jeszcze?

Wszystkie ważne ustalenia trzeba spisać. Prostym i jasnym angielskim. Najlepiej w punktach. Chiński angielski i polski angielski potrafią się mocno różnić.

I ostatnia zasada - Chiny wymagają ślepoty politycznej. O polityce się tutaj nie rozmawia. Nie rozmawia się w ogóle o partii komunistycznej.
Pozwólcie, że zwrócę wam uwagę, że Patentus ma już te pierwsze kroki za sobą, my nie zaczynamy dopiero od udziału w targach, my już nie walczymy o to aby wogóle kogoś poznać, my już dogrywamy ostatnie szczegóły umowy i teraz rolą naszego zarządu jest tylko - NIESPASTERYZOWAĆ TEGO ! :-$ :wink:

I jeszcze jedno !
(...) Jeżeli polska firma w strategii ma rynek lokalny lub regionalny, np. europejski, to nie musi inwestować w Chinach. Ale jeżeli chce być globalna i liczyć się w globalnej rozgrywce, musi tam być - twierdzi Krzysztof Domarecki znany bardziej jako "milioner od kleju".
Czy Patentus zostanie firma globalną ? Bardzo życzę tego i Panu Prezesowi i nam wszystkim 8) Jeśli niespasteryzujemy, to Patentus będzie jadną z nielicznych firm polskich którym się to udało a wzrostom nie będzie końca przez wiele lat. Akcjonariusze, którzy mają większe pakiety będą spokojnie żyć z dywidendy która za kilka lat powinna być wyższa niż obecny kurs !
Jesteśmy Borg. Będziecie zasymilowani. Wasze fizyczne i technologiczne zdobycze zostaną dodane do naszych. Opór jest daremny !
Cel: Zebrać 1 mln akcji Patentus S.A. poniżej 1 zł i sprzedać po 50 zł

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 03 sie 2010 11:42

Hmm dziwi mnie trochę fakt tych obietnic związanych z podpisaniem umowy a brakiem jakiekogokolwiek zainteresowania na giełdze, dzisiaj jedynie 5 transakcji, jak to rozumieć?

bab402
Chorąży sztabowy
Posty: 5252
Rejestracja: 06 sie 2005 22:53
Lokalizacja: beskidy

Postautor: bab402 » 03 sie 2010 12:07

kiepski PR...brak jak narazie zainteresowania przez średnich i większych inwestorów..
mało jest akcji(to narazie może być +)ale w przyszłości jakby chciał jakiś fundusz chciał wejść..to muszą zrobić jakieś PP..Split..

ale to dopiero od poziomu 10-50 zeta...co...? :lol:
pomarzyć mozna... :lol:

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 03 sie 2010 12:10

No właśnie zastanawiam się czy warto mrozić środki na tym walorze kiedy tak naprawdę nie wiadomo kiedy umowa zostanie podpisana, jutro za rok?

terran
Młodszy chorąży
Posty: 485
Rejestracja: 28 wrz 2009 13:02

Postautor: terran » 03 sie 2010 14:21

No właśnie zastanawiam się czy warto mrozić środki na tym walorze kiedy tak naprawdę nie wiadomo kiedy umowa zostanie podpisana, jutro za rok?
w ostatnim wywiadzie prezes powiedzial ze fabryka ma ruszyc w pazdzierniku... wiec podpisana bedzie wczesniej... duzo wczesniej, wiec czasu coraz mniej na dobranie, a kurs nie rosnie bo byl systematycznie dolowany od 3,6pln do teraz. akurat jak PATek kosztowal 3,6 za akcje to bylo bardzo duzo chetnych na zakupy ale teraz juz ludzie sie boja... ale jest jedna zasada co sie robi jak sie krew leje ... :twisted: :twisted:
powiem jeszcze ze ci co uwalaja kurs liczyli na odkupienie ale sie przeliczyli bo wiekszosc dokupila w promocji. ja sam sporo kupilem (sporo jak na mnie oczywiscie) i nie zaluje bo wiem ze kurs do konca roku da mi minimum 100-300%

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 03 sie 2010 15:50

No właśnie zastanawiam się czy warto mrozić środki na tym walorze kiedy tak naprawdę nie wiadomo kiedy umowa zostanie podpisana, jutro za rok?
w ostatnim wywiadzie prezes powiedzial ze fabryka ma ruszyc w pazdzierniku... wiec podpisana bedzie wczesniej... duzo wczesniej, wiec czasu coraz mniej na dobranie, a kurs nie rosnie bo byl systematycznie dolowany od 3,6pln do teraz. akurat jak PATek kosztowal 3,6 za akcje to bylo bardzo duzo chetnych na zakupy ale teraz juz ludzie sie boja... ale jest jedna zasada co sie robi jak sie krew leje ... :twisted: :twisted:
powiem jeszcze ze ci co uwalaja kurs liczyli na odkupienie ale sie przeliczyli bo wiekszosc dokupila w promocji. ja sam sporo kupilem (sporo jak na mnie oczywiscie) i nie zaluje bo wiem ze kurs do konca roku da mi minimum 100-300%
No własnie zastanawiam się czy to nie jest takie naganianie bo na 3 forach czytałem już ten sam wpis, chodzi mi o ten list i zastanawiam sie czy to nie jest robota któregoś z naganiaczy

terran
Młodszy chorąży
Posty: 485
Rejestracja: 28 wrz 2009 13:02

Postautor: terran » 03 sie 2010 15:57

No właśnie zastanawiam się czy warto mrozić środki na tym walorze kiedy tak naprawdę nie wiadomo kiedy umowa zostanie podpisana, jutro za rok?
w ostatnim wywiadzie prezes powiedzial ze fabryka ma ruszyc w pazdzierniku... wiec podpisana bedzie wczesniej... duzo wczesniej, wiec czasu coraz mniej na dobranie, a kurs nie rosnie bo byl systematycznie dolowany od 3,6pln do teraz. akurat jak PATek kosztowal 3,6 za akcje to bylo bardzo duzo chetnych na zakupy ale teraz juz ludzie sie boja... ale jest jedna zasada co sie robi jak sie krew leje ... :twisted: :twisted:
powiem jeszcze ze ci co uwalaja kurs liczyli na odkupienie ale sie przeliczyli bo wiekszosc dokupila w promocji. ja sam sporo kupilem (sporo jak na mnie oczywiscie) i nie zaluje bo wiem ze kurs do konca roku da mi minimum 100-300%
No własnie zastanawiam się czy to nie jest takie naganianie bo na 3 forach czytałem już ten sam wpis, chodzi mi o ten list i zastanawiam sie czy to nie jest robota któregoś z naganiaczy
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/0,85 ... b,PAT.html
http://www.parkiet.com/artykul/25,928776.html
przeczytaj sobie to i poszukaj inne artykuly z wypowiedziami prezesa

Borg
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 23 cze 2009 18:42
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Postautor: Borg » 03 sie 2010 16:23

Gerda, po co się męczysz ? Warren Buffett nigdy nie kupował akcji społki której działania nie rozumiał. Widzę ze dla Ciebie działania zarzadu są tajemnicze i niezrozumiałe, logika nakazuje więc Ci sprzedać. Nie ma się co zastanawiać. Nie wolno trzymać akcji spółek których się nie rozumie !
Należy wzorować się zawsze na tych którzy zrobili dużą kasę, na najlepszych 8-[
Jesteśmy Borg. Będziecie zasymilowani. Wasze fizyczne i technologiczne zdobycze zostaną dodane do naszych. Opór jest daremny !
Cel: Zebrać 1 mln akcji Patentus S.A. poniżej 1 zł i sprzedać po 50 zł


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości