Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 06 gru 2008 21:34

a jednak pazernośc wzięła górę nad rozsądkiem, wziąłem s na fixie, mam nadzieję że mikołaj nie przyniesie luki w przeciwną stronę :lol: :lol: :lol:
Po zamknięciu w USA trochę nastroje misiów spadają. :? Ja również wziąłem S po 1765. Zdaje się, że jeśli jedynka wg. Ciebie startuje z 1775, to nie powinien być ten poziom przebity przez korektę. Co o tym myślisz? :)
myślę, że nie jest dobrze, pomyślę jaki jeszcze może byc układ fal u nas i w stanach i wkleję

Obrazek

czym wcześniej kończyły się dywergencje na godzinowym macd, każdy widzi
mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie

edit
sp500 :
Obrazek

listopadowy ruch był trochę niekształtny, nawet na wykresie dziennym bardziej przypomina trójkę niż piątkę; stąd prawdopodobnie robimy jakiś trójkąt (ending diagonal?)
na razie trudno powiedziec więcej o tym, co się kształtuje od początku listopada, więc wszelkie spekulacje na ten temat zostawiam na później :wink:
na wykresie jest zaznaczona pogrubiona linia trendu, która jest w mojej opinii dośc istotna; na ok 885 jest 38% app ruchu od dołka przy 740 do szczytu przy 900 i jest to minimalny zasięg wzrostu dla formacji, jaką zamknęło przebicie szczytu z 4.12

sp500 5 min:
Obrazek

jeszcze podczas piątkowej sesji sądziłem, że kształtująca się piątka (zaznaczona na obrazku) będzie pierwszą piątką w trendzie spadkowym
jak to zwykle bywa, stany oszukały i ta piątka skończyła korektę płaską :evil:

stany 3 min:
Obrazek

takie interwały to już wróżenie z fusów, ale wklejam - potrójny zygzak, prawdopodobnie skończony lub skończy się przy 885 - ostrzegają o tym dywergencje na rsi na interwale 3 min i 5 min, ewentualnie:

Obrazek

jakaś piątka, prawdopodobnie skończona lub skończy się niebawem

tyle odnośnie stanów, będę szczerze zdziwiony jeśli w poniedziałek dadzą taki pokaz jak w piątek :shock: :shock:

edit2:

nasi na 1h:
Obrazek

szczyt na zniesieniach czasowych, niestety nie wypadł idealnie na żadnym ze zniesień cenowych, tylko w minimalnym przedziale :(
linia trendu naruszona w czasie krótszym niż czas formowania fali c, dywergencje na wskaźnikach i zwrot w stronę spadków
sl nie wyżej niż 1788

jak wynika z obrazka, sygnały na spadki są bardzo silne, zanegowanie czegoś takiego prawdopodobnie spowoduje rzeź shortów :roll: i trzeba będzie zmienic liczenie na 1h na takie:

Obrazek

korekta z tego obrazka ( oznaczona jako 2) to załamana nieregularna, co na ten temat mówi Neely?
Taka korekta może byc częścią jakiejś bardziej złożonej formacji o ile ruch korygujący ją nie będzie większy niż 61% korekty (w naszym przypadku poziom 1758).
Siła pokazana przez falę b nie jest negowana przez falę c, to oznacza że po wybiciu szczytu b można się spodziewac ruchu większego niż poprzedzający korektę ( fala 1). Czyli w naszym przypadku minimalny zasięg wzrostów to 1860. Pójdźmy dalej - wybicie szczytu przy 1812 neguje pięciofalowy wzrost od dołka przy 1600 jako falę c korekty. Co z tego wynika? Korekta średnioterminowa 8) . Po przebiciu 1812 następny oczekiwany zasięg to około 1910. Spójrzmy na wykres daily:

Obrazek

opory dla średnioterminowej fali (4) kumulują się przy 2100, na 2100 wypada również opór na wykresie 1h
w dodatku na dziennym ostatnia sesja ukształtowała inside bar - przebicie 1775 to sygnał kupna na dziennym.

Może moje dywagacje na temat fal są nieco niejasne, ale wychodzi mi to samo co na obrazkach wklejanych przez lameroka.

:lol: :lol:
w dużym skrócie:
sl nie wyżej niż 1789
1776 - sygnał kupna cel 2100

pozdrawiam, liczę na komentarze
:D
Ostatnio zmieniony 06 gru 2008 23:53 przez baton kokosowy, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 06 gru 2008 23:31

Dzięki, nadzieja choć mała w tym ED. Zauważyłem niestety, że ostatnio bardzo ciężko coś ugrać przez więcej niż 1 dzień i nawet skonstruowałem wskaźnik dzielący różnicę pomiędzy 2 wstęgami 20 dniowego Bolingera, podzieloną przez 5 dniowy ATR. Do tego sygnalna 9 dniowa. Ciekawe,że zawsze duża zmienność szybka przy małej dłuższej(wskaźnik nisko) poprzedzała zdecydowane wybicie.Samo jednak opadanie wskaźnika zwłaszcza na dole jest bardzo trudne dla gracza i rynek ma "migotanie przedsionków" jak teraz. Kto nie straci cierpliwości w końcu zarobi. Pozdrawiam.

Darexy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3986
Rejestracja: 16 lis 2005 09:21

Postautor: Darexy » 07 gru 2008 01:53

myślę, że nie jest dobrze, pomyślę jaki jeszcze może byc układ fal u nas i w stanach i wkleję

Obrazek

czym wcześniej kończyły się dywergencje na godzinowym macd, każdy widzi
mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie

edit
sp500 :
Obrazek

pozdrawiam, liczę na komentarze
:D
Widze,ze odwalasz na prawde kawal dobrej roboty. Slowa uznania!
Zerknij na ten wykres.. Wyglada na to,ze sa spore szanse,ze ten wariant oznaczenia fal moze byc bliski prawdy .... Sam autor podaje jeszcze drugi wariant,tym razem dla DJ i wychodzi mu obecnie koniec iii w A ale ten jest wedlug niego bardziej prawdopodobny. Zalaczam wykres wraz z komentarzem autora pod rozwage i przyczynek do dyskusji
PZDR
Obrazek
".....LONG TERM: bear market rally
This week the equity bear market entered its fourteenth month. The National Bureau of Economic Statistics (NBER) reported that the recession started in December 2007. Exactly twelve months after the fact, and hardly useful information for investors. Conventional wisdom also suggests that the stock market will bottom about six months before the recession ends. Again useless information for investors, unless of course they possess a crystal ball. We concluded in November, using third dimensional OEW analysis, that a recession began in November 2007 and should be continue until the end of 2009. We also concluded that the stock market should bottom a few months "after" the recession ends, in early 2010. There should be a series of market events leading up to the conclusion of the recession. These market events will act as the leading indicators. We will keep you posted.
Technically, the bear market has been unfolding in a series of abc's. As has every quantifiable bear market in the history of the US, including the depression. Bear markets are merely corrections to larger scale bull markets. In our effort to quantify this bear market we have maintained two counts. The first as posted on the SPX charts: an abc into the Jan 2008 low completing Major wave A, an abc rally into the May high completing Major wave B, and an abc down into the recent low potentially completing Major wave C and Primary wave A. The second count is posted on the DOW charts. This suggests five waves down to Mar 2008 to complete Major wave A, a rally into the May high to complete Major wave B, and now three waves down into the recent low as part of Major wave C and Primary wave A. The preferred count is posted on the SPX charts. The market will determine, over the next few months the correct count. When OEW confirms the next uptrend (wave), the extent and duration of the uptrend will likely determine the market's count. Whenever Primary wave A does end, Primary wave B should provide a powerful rally, and then Primary wave C should unfold in another series of abc's into the final bear market low. Typically the C wave of any bear market is more devastating than the A wave. Please keep this in mind during the Primary wave B phase of the bear market. B wave rallies during bear markets are often mistaken for new bull markets. This mistake often lures investors into buying into the rally rather than selling. Remember we're only about halfway through the recession.
MEDIUM TERM: downtrend low at SPX 741
During the past two weeks the market has managed to rally for 5 days in a row, for the first time since May 2007. Then stabilized after a one day 9% decline on monday, and rallied into the end of the week despite very negative economic reports. Also, a negative divergence on the hourly charts has not led to new lows in the downtrend. The character of the bear market may be in the process of changing for a while. There are positive divergences on nearly every time frame in many of the market indices we follow. In a typical market this alone would lead to a substantial rally. Thus far it appears we are indeed getting that rally. After posting a bear market low at SPX 741 on Nov 21st, the SPX rallied to 896 on Nov 28th. When that low was made, the SPX broke through its 2002 low of 768, but the DOW/NDX/NAZ failed to follow through and take out their 2002 lows. This is also known as a positive divergence. After that 155 point rally in the SPX, the market dropped hard on monday to 816, losing 9% of its value, while retracing 50% of that advance. On tuesday it held the lows, then rallied into thursday, only to retest those lows again on friday morning. After the retest the market then rallied past thursday's 876 high, hitting 879, and closing at 876. This certainly looks like a successful retest, and all indicators suggest the market will continue higher into next week. Once a new uptrend is confirmed we expect the SPX to test the 1107 long term pivot, and possibly the 1179 pivot before Primary wave B ends. Should this scenario unfold, this will provide the last opportunity to exit this market before Primary wave C unfolds.
SHORT TERM
Support for the SPX is at 848 and then 789, with resistance at 912 and then 935. Short term momentum set up a nice positive hourly divergence at friday's lows, and ended slightly overbought at the close. Thus far we have labeled the rally from the SPX 741 low into the 896 high as wave A. The pullback into mon/tues at 816/818, the thurs high at 876, and pullback to 818 again on friday, we have labeled wave B. From the friday low we should now be rallying in wave C. This entire abc rally should complete a larger wave A of the next uptrend. The degree of the waves will be determined as the rally (expected uptrend) unfolds. Since wave A was 155 points, and wave B bottomed at 818. Wave C will equal wave A at SPX 973, and will be 1.618 wave A at SPX 1068. We have on OEW pivot at 961 and another OEW pivot at 1061. So both levels are in play at this point in time. Let's see how the rally unfolds...."

TomoT
Chorąży
Posty: 895
Rejestracja: 02 lis 2006 16:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: TomoT » 07 gru 2008 03:10

ten kolo ,Tony sie zowie ,"bottominguje" juz od 10700 na dju...
Expect Nothing. Be Prepared for Everything.
---------------------------------------------------------

lemur
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 02 maja 2005 20:13

Postautor: lemur » 07 gru 2008 22:41

Witam elliotowców

Zapraszam na bloga na cotygodniowe Fusy i do dyskusji: http://lemansa.wordpress.com/


PS1
Odpowiem na wszystkie pytania za wyjątkiem pieniackich zaczepek

PS2

A propos Tony'ego Colorado

Powiem szczerze. Oznacza fale jak chce nie patrząc na wewnętrzną strukturę fal więc uważajcie. Trójki oznacza jak impulsy, impulsy jak trójki. To jest jego "Objective Wave Theory"

Jak popatrzycie na lipiec zeszłego roku i na jego oznaczenia zobaczycie, że przegapił szczyt i do końca roku upierał się przy swoim.

Jak już mam kogoś polecić to tego goscia:

http://social.stocktock.com/profiles/bl ... fzmzsg2c7b


Pozdro

LeM

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 08 gru 2008 08:16

"szczyt na zniesieniach czasowych, niestety nie wypadł idealnie na żadnym ze zniesień cenowych, tylko w minimalnym przedziale
linia trendu naruszona w czasie krótszym niż czas formowania fali c, dywergencje na wskaźnikach i zwrot w stronę spadków
sl nie wyżej niż 1788 ..."
Zawsze coś się znajdzie. :) 88% zniesienia od 27.11 do 2. 12 i 61,8% APP od 20 .11 do 27 . 11.

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 08 gru 2008 15:11

http://www.parkiet.com/forum/viewforum. ... 04707211c2
hm, sytuacja na walutach jest alarmująca :? muszę chyba pojrzec na fut i zrewidowac oczekiwania

edit
Obrazek

stanowe futy chyba nie mają już ochoty rosnąc, przebicie dołka wyjaśni sprawę

frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 08 gru 2008 15:20

http://www.parkiet.com/forum/viewforum. ... 04707211c2
hm, sytuacja na walutach jest alarmująca :? muszę chyba pojrzec na fut i zrewidowac oczekiwania

edit
Obrazek

stanowe futy chyba nie mają już ochoty rosnąc, przebicie dołka wyjaśni sprawę
baton futy to maly pikus...waluty powinny dac co niektorym do myslenia

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 08 gru 2008 15:24

http://www.parkiet.com/forum/viewforum. ... 04707211c2
hm, sytuacja na walutach jest alarmująca :? muszę chyba pojrzec na fut i zrewidowac oczekiwania

edit
Obrazek

stanowe futy chyba nie mają już ochoty rosnąc, przebicie dołka wyjaśni sprawę
baton futy to maly pikus...waluty powinny dac co niektorym do myslenia
wygląda na to że dolar znów powinien się umocnic, czyli giełdy w dół :shock:

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 08 gru 2008 16:03

Obrazek

przebicie tego szczytu byłoby bardzo bycze w skutkach

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 08 gru 2008 16:08

alternatywnie jakiś ending diagonal w wypadku przebicia dołka
Obrazek

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 08 gru 2008 16:29

zostaję z l, na kupnie stoi baton na 200 kontraktów i w miarę rozbierania lop rośnie, czyli ktoś pakuje grube l :roll: duży nie może się mylic

mkwadrat
Chorąży sztabowy
Posty: 4932
Rejestracja: 14 gru 2007 00:20

Postautor: mkwadrat » 08 gru 2008 17:18

Baton K pisałem falowo PetrolInvest !!!

Sie wstrzeliłem w piątek a dzisiaj kurek odręcili i poszłoooooo....

:wink:

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 08 gru 2008 18:46

Baton K pisałem falowo PetrolInvest !!!

Sie wstrzeliłem w piątek a dzisiaj kurek odręcili i poszłoooooo....

:wink:
gratki, mi na oil już nie starczyło, ale też w midwigowe akcje jestem zapakowany :)

mkwadrat
Chorąży sztabowy
Posty: 4932
Rejestracja: 14 gru 2007 00:20

Postautor: mkwadrat » 08 gru 2008 19:24

Baton K pisałem falowo PetrolInvest !!!

Sie wstrzeliłem w piątek a dzisiaj kurek odręcili i poszłoooooo....

:wink:
gratki, mi na oil już nie starczyło, ale też w midwigowe akcje jestem zapakowany :)
czyli co ?? MCI ?? :wink:


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości