MCI [MCI] cz. VIII

wszystko na temat spółek publicznych
netiowiec

Postautor: netiowiec » 01 gru 2006 10:31

ile kosztowala mci ta nowa inwestycja ? w polskich zlotych prosze

REKLAMA


kobalt37
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3175
Rejestracja: 13 lut 2006 19:25
Lokalizacja: Góry

Postautor: kobalt37 » 01 gru 2006 10:35

ile kosztowala mci ta nowa inwestycja ? w polskich zlotych prosze
(...)Zarząd MCI Management SA informuje, że w dniu 30 listopada 2006 r. fundusz objął po cenie nominalnej 132 nowo wyemitowane udziały w czeskiej spółce Nostromo s.r.o. z siedzibą w Pradze. Za nabyte udziały MCI Management SA zapłaciła 132 tys. CZK. Nabyte udziały stanową w sumie 33,33% kapitału zakładowego spółki. W ciągu najbliższych dwóch tygodni MCI dokapitalizuje spółkę dodatkowo 7.700 tys. CZK, nie zmieniając swojego udziału w kapitale zakładowym. Jest to pierwsza runda inwestycji w Nostromo ICT s.r.o. zajmującą się produkcją, publikacją i dystrybucją rozrywki bezprzewodowej w Europie Środkowej i Wschodniej. Fundusz MCI przeznaczył 1 mln USD na finansowanie ekspansji tej spółki na inne rynki i przyspieszenie obecnego jej wzrostu, z myślą o wzmocnieniu pozycji Nostromo w długim okresie jako lidera rynku Europy Środkowej w najlepszym kontencie mobilnym. (...)

kobalt37
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3175
Rejestracja: 13 lut 2006 19:25
Lokalizacja: Góry

Postautor: kobalt37 » 01 gru 2006 10:36

1 CZK=0.1368 PLN

netiowiec

Postautor: netiowiec » 01 gru 2006 10:43

1 CZK=0.1368 PLN


to po dokapitalizowaniu za 2 tygodnie to bedzie lekko delikatnie ponad 1 mln zl ? :wink:


no ale jak bedzie taki zwrot jak z O2O to wystarczy :wink:

serwal45
Chorąży sztabowy
Posty: 4724
Rejestracja: 02 wrz 2006 21:04

MCI

Postautor: serwal45 » 01 gru 2006 10:46

Dokładnie to samo chciałem napisać. Neti byłeś pierwszy!!!

zdroof
Chorąży sztabowy
Posty: 6553
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: zdroof » 01 gru 2006 10:47

Nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewa się, że dzisiaj odpali... więc może jednak odpali jak zwykle z przekory :lol:
"Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne" J. K.

netiowiec

Postautor: netiowiec » 01 gru 2006 10:47

jestem szybszy od traszki :lol: :lol: :lol:


:wink:

polijan
Chorąży
Posty: 800
Rejestracja: 01 gru 2006 10:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: polijan » 01 gru 2006 10:51

Dzień dobry wszystkim posiadaczom MCI.
Postanowiłem się zalogować do forum parkiet.com. Powód, to oczywiście moja gwiazda - MCI. Pozwólcie na kilka słow przedstawienia się jako akcjonariusza naszej Miciuni. Akcje MCI z przerwami posiadam od ponad roku - m.in. przeżyłem słynny rajd 40% - może to znów się powtórzy? Kto wie - kto wie??? Po przerwie wakacyjnej wchodziłem ponownie w spółkę od 6,60 do 5.80 - o tak, pamiętacie te utyskiwania na forum przed miesiącem, że nasza gwiazda spada i nic jej nie pomoże. Ja to wykorzystałem na dokupienie waloru. W tej chwili MCI zajmuje 2/3 mojego portfela. Wzrost na fali odszkodowania z US wcale nie sprowokował mnie do sprzedaży, choć wiedziałem, że potem nastąpi lekki spadek i konsolidacja - dlaczego? Bo niedługo i tak przebijemy poziom tego wzrostu, a poza tym zbliżający się podatek "belkowy" - po co realizować zyski teraz - lepiej obracać tą kasą przez następny rok. Oczywiście znajdą się tu tacy, którzy napiszą - "polijan" , sztuką jest kupować na dolinach, a sprzedwać na górkach. Jasne - racja, ale gdy się ma 5000-10000 akcji, to większa mobilność pakietu daje wieksze szanse na sukces DT. Ja, po różnych próbach w przeszłości tego działania upewniłem się, że gra średnioterminowa daje lepsze efekty. Nie o tym chcę dziś pisać - o tym mianowicie, że nagle dziś na forum pojawiło się kilka nowych duszyczek, które zaczęły destrukcyjnie naganiać na spadki. Mam nadzieję, że to wszyscy wyczuwają - nowe posty Seweryna i jemu podobnych mają jeden cel - zebrać na niższych poziomach akcje. Co do postów innych forumowiczów - tak, to może być frustrujące, że nasza gwiazda ostatnio rośnie wolniej, niż niektóre inne akcje. Ktoś wspomniał, że hossę trzeba maksymalnie wykorzystać. Jasne - trzeba. Ale, czy ona sie kończy? Tego nikt nie zgadnie - owszem, różnie prorokują, ale to najczęściej się nie sprawdza. Dobrze wiecie, że na giełdzie większość nie ma racji. Zeby nie przedłużać mojej wypowiedzi - wiem, że to forum czyta wielu akcjonariuszy MCI. Powiem tak - czytajcie ze zrozumieniem, czytajcie między wierszami, wychwytujcie bardzo oczywiste zabiegi zdążające do wywołania niepokoju wśród was i decyzji o sprzedaniu akcji. Patrzcie na fundamenty spółki, patrzcie na plany i co najważniejsze ich realizację, czyli dotrzymywanie zobowiązań. Nie wystarczy podać info, że coś planujemy - po czasie trzeba to po prostu wykonać. MCI taka własnie jest. Dobra - wystarczy, rozpisalem się. Teraz jednak częściej będę aktywny na tym forum. Pozdrawiam wszystkich wiernych i konsekwentnych akcjonariuszy.

kobalt37
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3175
Rejestracja: 13 lut 2006 19:25
Lokalizacja: Góry

Postautor: kobalt37 » 01 gru 2006 10:52

Witamy w klubie ! :P

netiowiec

Postautor: netiowiec » 01 gru 2006 10:54

link do duzo lepszej niz ta, czesci IX :


http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 4f#1242876


:wink:

kobalt37
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3175
Rejestracja: 13 lut 2006 19:25
Lokalizacja: Góry

Postautor: kobalt37 » 01 gru 2006 10:55

Dzięki neti !

ZAKAZ PISANIA - Szukaj częsci kolejnej - dziękujemy

simur
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2720
Rejestracja: 29 gru 2005 13:58

Postautor: simur » 01 gru 2006 10:56

polijan, witam Cię serdecznie... :wink:

serwal45
Chorąży sztabowy
Posty: 4724
Rejestracja: 02 wrz 2006 21:04

MCI

Postautor: serwal45 » 01 gru 2006 10:58

Witaj polijan!!! Twój nick kojarzy mi się z forum bankiera, albo skadinąd.
Mam nadzieję, że Twoja obecność wzmocni grono ,,starych,, posiadaczy, niezłomnie wierzących w trwałe wzrosty naszego waloru!

polijan
Chorąży
Posty: 800
Rejestracja: 01 gru 2006 10:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: polijan » 01 gru 2006 10:59

zatem raz jeszce Was witam - przerywam milczenie. Nie wystarczy być obserwatorem życia, trzeba w nim aktywnie uczestniczyć. :D

polijan
Chorąży
Posty: 800
Rejestracja: 01 gru 2006 10:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: polijan » 01 gru 2006 11:01

A swoją drogą uśmiałem się teraz serdecznie - jak szybko awansowałem w armii PARKIET - już dostałem belkę.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości