POLNORD [PND] część II

wszystko na temat spółek publicznych
mc_abdullah
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 20 gru 2005 14:04

Postautor: mc_abdullah » 01 lis 2006 17:22

poczytaj uwaznie moj post z 11:44 bez odbioru.
O właśnie w tamtym poście przytoczyłeś, że inwestycja w Wilanowie to 1,9 tyś mieszkań. Łącznie daje to 114 tyś m2 (licząc średnio po 60 m na mieszkanie).
A gdzie są kolejne metry inwestycji (łącznie 700 tyś m2) ?
Masz racje nie uwzględniłem tego mój błąd, lecz poniżej napisałem jak mi zwróciłeś uwagę. Tylko Ty w pierwszym momoencie tez nie napisałes o
Np to (info z października):
Hiszpańsko-polska spółka, której udziałowcem zostanie niebawem Polnord, zainwestuje w Warszawie kolejne 37 mln euro
Fadesa Prokom zamierza silniej zaistnieć na stołecznym rynku mieszkaniowym. Nowy projekt deweloperski hiszpańsko-polskiego przedsiębiorstwa pochłonie około 37 mln euro. Inwestycja będzie realizowana na obszarze ponad 66 tys. m2 w warszawskim Wilanowie, gdzie ma powstać około 400 mieszkań, mieszczących się w trzypiętrowych budynkach.
lecz zmodyfikowales swojego posta po czasie uzupełniając go o powyższy fragment.
Nalezy dodac ze chca budowac we Poznaniu i Wrocławiu.
Jak pisałem Fades to Kura znosząca złote jajka i wiem to oboje.
tylko wiadomo ze inwestycje te beda trwać długo.
Jesli Wilanów (116 tys.m2) się zakończy w 2010 to kiedy zakónczy się nowa inwestycja.
Polnord już wybił się mocno to jest fakt, korzystamy my drobni i p. Ryszard, który pewnie się cieszy ze wezwanie jest zerowe, bo aportem wprowadzi Fades za akcje Polnordu i przekroczy 50%.
Jak pisałem inwestyja dobra na longa i wiesz Ty i ja. Lecz teraz bedzie bujało, nastąpi odleszczenie itp i itd.
Zastanawia mnie jedno - Polnord otrzymał w ten sposób ogromny majątek - w postaci już realizowanych inwestycji. Do tego dochodzi 49% zysku z tych inwestycji pomniejszonego o dywidendę, oraz 49% wypłacanej dywidendy.
Czy to cholerstwo (Polnord) można już próbować jakoś wycenić (porównując do innych spółek branży) ?
Czy można pójść na skróty - licząc spodziewane przychody ze sprzedaży 700 tyś metrów na przestrzeni kilku lat, biorąc pod uwagę marżę w developerce ok 20% ?
A do tego dochodzi kasa za wykonawstwo własnych projektów (tym również Polnord ma zamiar się trudnić) ...


Skoro jestes tak pewny tego o czym piszesz masz jeszcze jakies watpliwosci ?? Wycena byla przeprowadzana w pierwszej polowie roku, byly rowniez prognozy BM MIL o ile dobrze pamietam dotyczyly "nowego" Polnordu po emisji( wtedy popelnilem blad zostawiajac pnd a nie wchodzac w baume). Musze przyznac, im racje bo w tamtym okresie nikt i rowniez ja nie wierzylem, ze mozna tak dostawac po d... na tym, na czym inni zarabiali krocie, a jednak rekomendacje byly bliskie rzeczywistosci.
Czekalem rowniez na decyje UKS bo pamietam jak spolka uspokajala akcjonariuszy, a jednak na kolejnym froncie dostali baty.
Czytam tu posty o odrodzeniu PND i przyszlosci, owszem mam nadzieje ze w koncu ktos kompetentny bedzie tzrymal spolke na dobrym kursie nie tylko gieldowym ale i fundamentalnym, ale wiele osob pamieta ze obecnie po raz kolejny mamy dyskontowac przyszlosc i kolejny raz wszyscy czekaja na nowy pnd tylko ile jeszcze mamy czekac lat skoro poprawa miala nastapic juz w III kwartale....a to co widze w raporcie to koszmar.

REKLAMA


Energobioster

Postautor: Energobioster » 01 lis 2006 17:32

Skoro jestes tak pewny tego o czym piszesz masz jeszcze jakies watpliwosci ?? Wycena byla przeprowadzana w pierwszej polowie roku, byly rowniez prognozy BM MIL o ile dobrze pamietam dotyczyly "nowego" Polnordu po emisji.
BM BPH wyceniało Polnord na ok 28 zł - po emisji, ale przed podaniem planów o włączeniu Fadesy.
A o jakich Ty wycenach mówisz ? Nie znam wycen BM Mil.

mc_abdullah
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 20 gru 2005 14:04

Postautor: mc_abdullah » 01 lis 2006 17:35

Skoro jestes tak pewny tego o czym piszesz masz jeszcze jakies watpliwosci ?? Wycena byla przeprowadzana w pierwszej polowie roku, byly rowniez prognozy BM MIL o ile dobrze pamietam dotyczyly "nowego" Polnordu po emisji.
BM BPH wyceniało Polnord na ok 28 zł - po emisji, ale przed podaniem planów o włączeniu Fadesy.
A o jakich Ty wycenach mówisz ? Nie znam wycen BM Mil.

Nie znasz tego ani wielu innych faktow poza tym byla ladna wycena branzowa wszystko w pierwszych miesiacach roku z ta roznica, ze wtedy naganiales na innych watkach.

Energobioster

Postautor: Energobioster » 01 lis 2006 17:39

Skoro jestes tak pewny tego o czym piszesz masz jeszcze jakies watpliwosci ?? Wycena byla przeprowadzana w pierwszej polowie roku, byly rowniez prognozy BM MIL o ile dobrze pamietam dotyczyly "nowego" Polnordu po emisji.
BM BPH wyceniało Polnord na ok 28 zł - po emisji, ale przed podaniem planów o włączeniu Fadesy.
A o jakich Ty wycenach mówisz ? Nie znam wycen BM Mil.

Nie znasz tego ani wielu innych faktow poza tym byla ladna wycena branzowa wszystko w pierwszych miesiacach roku z ta roznica, ze wtedy naganiales na innych watkach.
PS
Naganiałem ?
Rozumiem że pisanie w danym wątku nazywasz naganianiem ? Np post w którym pytam o wycenę Polnordu to naganianie ?
Kłania Ci się słownik języka polskiego - wróć z nazewnictwem do korzeni brachu.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2006 17:43 przez Energobioster, łącznie zmieniany 2 razy.

mc_abdullah
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 20 gru 2005 14:04

Postautor: mc_abdullah » 01 lis 2006 17:42

Skoro jestes tak pewny tego o czym piszesz masz jeszcze jakies watpliwosci ?? Wycena byla przeprowadzana w pierwszej polowie roku, byly rowniez prognozy BM MIL o ile dobrze pamietam dotyczyly "nowego" Polnordu po emisji.
BM BPH wyceniało Polnord na ok 28 zł - po emisji, ale przed podaniem planów o włączeniu Fadesy.
A o jakich Ty wycenach mówisz ? Nie znam wycen BM Mil.

Nie znasz tego ani wielu innych faktow poza tym byla ladna wycena branzowa wszystko w pierwszych miesiacach roku z ta roznica, ze wtedy naganiales na innych watkach.
Naganiałem ?
Rozumiem że pisanie w danym wątku nazywasz naganianiem ? Kłania się słownik języka polskiego - wróć z nazewnictwem do korzeni brachu.

Znam Twoja tworczosc wiec pozwolilem sobie ujac to w ten oto sposob.

Energobioster

Postautor: Energobioster » 01 lis 2006 17:44

Znam Twoja tworczosc wiec pozwolilem sobie ujac to w ten oto sposob.
A w jakich wątkach Ty pisujesz (czyli naganiasz) ?
Czym różnią się moje posty od Twoich (bo o skuteczność i trafność typowań nie będę się z Tobą spierał).

Energobioster

Postautor: Energobioster » 01 lis 2006 17:46

Skoro jestes tak pewny tego o czym piszesz masz jeszcze jakies watpliwosci ?? Wycena byla przeprowadzana w pierwszej polowie roku, byly rowniez prognozy BM MIL o ile dobrze pamietam dotyczyly "nowego" Polnordu po emisji.
BM BPH wyceniało Polnord na ok 28 zł - po emisji, ale przed podaniem planów o włączeniu Fadesy.
A o jakich Ty wycenach mówisz ? Nie znam wycen BM Mil.

Nie znasz tego ani wielu innych faktow poza tym byla ladna wycena branzowa wszystko w pierwszych miesiacach roku z ta roznica, ze wtedy naganiales na innych watkach.
Skoro nie znam - to pytam kogoś kto twierdzi że zna.
I to jest chyba normalne ?

prescot
Młodszy chorąży
Posty: 643
Rejestracja: 09 lut 2006 18:54

Postautor: prescot » 01 lis 2006 17:47

minęło 150 stron powinna być nowa część
Ostatnio zmieniony 01 lis 2006 17:54 przez prescot, łącznie zmieniany 2 razy.

mc_abdullah
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 20 gru 2005 14:04

Postautor: mc_abdullah » 01 lis 2006 17:48

Znam Twoja tworczosc wiec pozwolilem sobie ujac to w ten oto sposob.
A w jakich wątkach Ty pisujesz (czyli naganiasz) ?
Czym różnią się moje posty od Twoich (bo o skuteczność i trafność typowań nie będę się z Tobą spierał).
Energo mysle, ze szkoda czasu i miejsca na takie rozmowy, od tego sa pw, tym czasem wroc do tematu watku i pisz o spolce.

Energobioster

Postautor: Energobioster » 01 lis 2006 17:50

Znam Twoja tworczosc wiec pozwolilem sobie ujac to w ten oto sposob.
A w jakich wątkach Ty pisujesz (czyli naganiasz) ?
Czym różnią się moje posty od Twoich (bo o skuteczność i trafność typowań nie będę się z Tobą spierał).
Energo mysle, ze szkoda czasu i miejsca na takie rozmowy, od tego sa pw, tym czasem wroc do tematu watku i pisz o spolce.
Też tak myślę - to nie ja zaatakowałem i skrytykowałem Ciebie.

prescot
Młodszy chorąży
Posty: 643
Rejestracja: 09 lut 2006 18:54

Postautor: prescot » 01 lis 2006 17:50

minęło 150 stron i jest nowa część oto link

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 83#1107883


8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości