Gilowska nie poda się do dymisji

moherpower
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2364
Rejestracja: 02 gru 2005 13:51
Lokalizacja: Kraków

Postautor: moherpower » 23 cze 2006 11:03

Prawo i Sprawiedliwość oczekuje, że Zyta Gilowska poda się do dymisji. O stanowisku partii poinformował sekretarz klubu PiS Zbigniew Girzyński. Rzecznik Interesu Publicznego zakwestionował oświadczenie lustracyjne wicepremier i minister finansów.

- no to chyba jednak wywalą

REKLAMA


miki331
Podporucznik
Posty: 19837
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: miki331 » 23 cze 2006 11:04

jak któs normalny moze firmować taki rząd z wesołym romkiem i jądrusiem?

nabab
Starszy chorąży
Posty: 1596
Rejestracja: 29 kwie 2005 19:43

Postautor: nabab » 23 cze 2006 11:05

To juz chyba nie sa plotki, bądz co bądz to powiedział sekretarz klubu Pisuarów

Prawo i Sprawiedliwość oczekuje, że Zyta Gilowska poda się do dymisji. O stanowisku partii poinformował sekretarz klubu PiS Zbigniew Girzyński.
Obrazek "Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" (David Lloyd George, 1919)
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" (Jerzy Gorzelik, 2001)

daniel_s2
Chorąży sztabowy
Posty: 4749
Rejestracja: 01 gru 2005 12:02

Postautor: daniel_s2 » 23 cze 2006 11:05

Prawo i Sprawiedliwość oczekuje, że Zyta Gilowska poda się do dymisji. O stanowisku partii poinformował sekretarz klubu PiS Zbigniew Girzyński. Rzecznik Interesu Publicznego zakwestionował oświadczenie lustracyjne wicepremier i minister finansów.

- no to chyba jednak wywalą
no to wiadowo o co chodzi, kurde co za rzad wywalaja kazdego kto im nie pasuje, masakra, dla mnie ten rzad to drugi putin, usuwaja kazdego kto im jest nie na reke albo kto nie jest dla nich wygodny, dosłownie jak putin.

Nastepcom ma byc podbno Wojciechowski
każdy ma swoje 5 minut, to tylko kwestia czasu

ipaq2005
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3950
Rejestracja: 09 sty 2006 21:19

Postautor: ipaq2005 » 23 cze 2006 11:11

Dobra tam, jak narazie to jedyne co mamy z Pani Zyty, co ciągłe spadki na giełdzie spowodowane ciągłymi pogłoskami o jej dymisji i plan obniżenia podatku o 1% w 2009 roku !!!

fincantieri
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2637
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: fincantieri » 23 cze 2006 11:12

Girzyński: Gilowska powinna odejść z rządu
11:10


Zbigniew Girzyński (PiS) uważa, że do czasu wyjaśnienia sprawy ewentualnego kłamstwa lustracyjnego wicepremier Zyty Gilowskiej nie powinna ona dalej pozostawać w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

Rzecznik Interesu Publicznego Włodzimierz Olszewski złożył w piątek w Sądzie Lustracyjnym wniosek o lustrację wicepremier Zyty Gilowskiej, podejrzewając ją o zatajenie związków ze służbami specjalnymi PRL.

"Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona wydaje się rzeczą oczywistą, że skoro pada tak poważny zarzut, pełnienie dalej funkcji przez panią wicepremier wydaje się niemożliwe w związku z zasadami jakie rządzą PiS od początku powstania tej formacji" - powiedział Girzyński dziennikarzom w Sejmie.

Jak podkreślił, w przypadku pojawienia się zarzutu kłamstwa lustracyjnego PiS zawsze domagał się od ludzi pełniących funkcje publiczne dymisji względnie zawieszenia pełnienia obowiązków, a w tym przypadku jest to niemożliwe.

"W przypadku, gdyby ten zarzut wobec Gilowskiej okazałby się zarzutem krzywdzącym rzutowałoby to na pracę i na osobę Rzecznika Interesu Publicznego, która w tak pochopny sposób - do tej pory niespecjalnie przepracowując się na swoim urzędzie - w sprawie być może wątpliwej posunęła się do stawiania takich zarzutów" - dodał Girzyński

daniel_s2
Chorąży sztabowy
Posty: 4749
Rejestracja: 01 gru 2005 12:02

Postautor: daniel_s2 » 23 cze 2006 11:14

Dobra tam, jak narazie to jedyne co mamy z Pani Zyty, co ciągłe spadki na giełdzie spowodowane ciągłymi pogłoskami o jej dymisji i plan obniżenia podatku o 1% w 2009 roku !!!
spadki nie sa spowodowane tylko Pania Gilowska ale całym rzadem, a plotki rodzi własnie ten rzad wiec to tak do konca nie jest wina Gilowskiej ze ktos worzy ploty na temat jej dymisji.
A prawda jest taka że jak odejdzie to rzad bedzie robił z kasa co bedzie chciał i tyle i nikt ich nie powstrzyma ***** gospodarke tego kraju i tak sie to skonczy ,a pocztaki rozwalania gospodarki mamy juz teraz
każdy ma swoje 5 minut, to tylko kwestia czasu

apart
Młodszy chorąży
Posty: 672
Rejestracja: 06 kwie 2006 16:35
Lokalizacja: Poznań

Postautor: apart » 23 cze 2006 11:14

Gilowska skłamała w oświadczeniu lustracyjnym?


Zyta Gilowska; Fot. Wojciech Olkuśnik / AG
Zyta Gilowska
Fot. Wojciech Olkuśnik / AG


ZOBACZ TAKŻE

• Rzecznik Interesu Publicznego złożył wniosek o lustrację Gilowskiej (23-06-06, 10:19)
• Ciesiołkiewicz: złożymy pozew przeciw ''GW'' (23-06-06, 09:46)
• Cymański o lustracji Gilowskiej: mam nadzieję, że to się nie potwierdzi (23-06-06, 08:59)


Wojciech Czuchnowski, Agata Nowakowska, mkuz 23-06-2006, ostatnia aktualizacja 23-06-2006 08:46

Wczoraj wieczorem premier Marcinkiewicz rozmawiał z Pawłem Wojciechowskim, który miałby zastąpić Zytę Gilowską. O ile wobec wicepremier padnie zarzut kłamstwa lustracyjnego

czytaj dalej »
r e k l a m a



Paweł Wojciechowski jest doradcą premiera Kazimierza Marcinkiewicza od marca. Ma 46 lat, skończył wydział Handlu Zagranicznego SGPiS. Był stypendystą na John Carroll University i Case Western Reserve University w USA. Jest doktorem nauk technicznych. Pracował jako wykładowca w USA, po powrocie do Polski w 1992 r. krótko nadzorował projekty pomocowe ONZ. Administracja nie jest mu obca: z ONZ przeskoczył na stanowisko doradcy w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych za ministra Wiesława Kaczmarka. Przed przyjściem do kancelarii Marcinkiewicza był prezesem PTE Allianz Polska, a wcześniej m.in. Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PBK Atut. Zna angielski, francuski, hiszpański, rosyjski i niemiecki.

Nie wiemy, czy Wojciechowski się zgodził i czy są też inni kandydaci na następcę Gilowskiej w Ministerstwie Finansów. Nie wiemy, czy w rządzie pojawiłby się nowy wicepremier.

Jak się dowiadujemy z dwóch niezależnych źródeł, te nerwowe ruchy mają uprzedzić ewentualną dymisję wicepremier Gilowskiej. Może do niej dojść, ponieważ sędzia Włodzimierz Olszewski, rzecznik interesu publicznego, zamierza wystąpić do sądu lustracyjnego z oskarżeniem, że Gilowska złożyła fałszywe oświadczenie lustracyjne.

Sędzia Olszewski odmówił nam wczoraj komentarza. Nie udało nam się też uzyskać komentarza Zyty Gilowskiej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że politycy PiS znają sprawę już od kilku dni. Zyta Gilowska rozmawiała o niej z liderami partii.

Nasi informatorzy w PiS są przekonani, że dokumenty, które miałyby potwierdzać współpracę Gilowskiej ze służbami PRL, są "słabe".

Jeden z naszych rozmówców twierdzi wręcz, że wniosek do sądu lustracyjnego byłby "prawdziwym świństwem wobec Gilowskiej".

- Olszewski najwyraźniej wie, że dużo ryzykuje. Ten wniosek miał być złożony już w czwartek, ale pewnie rzecznik interesu publicznego sam ma daleko idące wątpliwości - dodaje nasz rozmówca.

Z innych źródeł wiemy o naciskach na sędziego Olszewskiego "od samego premiera", by Gilowskiej nie lustrować.

Już w 2004 r. Zygmunt Wrzodak, wówczas poseł LPR, rozpowszechniał w Sejmie informacje, że Gilowska ma mieć proces lustracyjny. Zyta Gilowska - wtedy posłanka PO - podała go za to do komisji etyki poselskiej. Wrzodak musiał przeprosić i dostał naganę.

Gilowska była posłem w latach 2001-05. Złożyła oświadczenie lustracyjne, w którym napisała, że nigdy nie współpracowała z komunistycznymi służbami specjalnymi. Ówczesny rzecznik interesu publicznego Bogusław Nizieński nie zakwestionował tego oświadczenia.

- Jestem przekonany, że Gilowska sama złoży dymisję, jeśli wniosek w sprawie jej rzekomego kłamstwa lustracyjnego trafi do sądu, ale wróci na swoje stanowisko, gdy się oczyści - powiedział nam wpływowy polityk PiS.

laptop_44270
Porucznik
Posty: 26558
Rejestracja: 05 lip 2005 11:08
Lokalizacja: Płock

Postautor: laptop_44270 » 23 cze 2006 11:14

czy oni naprawde nie sprawdzaja nikogo zanim obsadza kogos na stolku ?juz *** tego nie rozumie chyba jestem za glupi na to pozdro :lol: :lol: :lol:

Daniel_2
Chorąży sztabowy
Posty: 4094
Rejestracja: 24 lut 2006 13:48
Lokalizacja: Pochwały: 5/10 Nagrody:6/10 Odznaczenia:10/10

Postautor: Daniel_2 » 23 cze 2006 11:17

ale z drugiej strony to dlaczego rzad mialby miec kogos kto im nie pasuje ?

to przeciez rzad decyduje co jest dla kraju najlepsze. wygrali wybory wiec rzadza. czy nam sie to podoba czy nie.

dla pocieszenia :

nigdy nie jest tak zle zeby nie moglo byc gorzej...
.
>> REKOMENDACJE WSZECHCZASÓW <<

GANT - 11.04.2007 DM PKO BP kupuj - 138,00

BIOTON - 10.11.2006 DM Banku Zachodniego WBK przeważaj - 3,80

-----------------------------------
PS:
WARTO OGLADNAC TEN FILM:
http://www.zeitgeistmovie.com/

daniel_s2
Chorąży sztabowy
Posty: 4749
Rejestracja: 01 gru 2005 12:02

Postautor: daniel_s2 » 23 cze 2006 11:18

czy oni naprawde nie sprawdzaja nikogo zanim obsadza kogos na stolku ?juz *** tego nie rozumie chyba jestem za glupi na to pozdro :lol: :lol: :lol:
o to chodzi nie sprawdzaja celowo po to zeby potem pokazac my "my PiS mamy znowu przestepce złapalismy go w NASZYM rzadzie itd itp" ciekaw jestem dlaczego tylko swoich z PiS nie sprawdzaja a kryminalista jest wicepremierem, to jest dla mnie noe zrozumiałe, skoro kazdego kto ma cos na sumieniu wywalaja to co tam robi Pan Lepper - przestepca zreszta,
to jest paranoja jakas
każdy ma swoje 5 minut, to tylko kwestia czasu

laptop_44270
Porucznik
Posty: 26558
Rejestracja: 05 lip 2005 11:08
Lokalizacja: Płock

Postautor: laptop_44270 » 23 cze 2006 11:20

czy oni naprawde nie sprawdzaja nikogo zanim obsadza kogos na stolku ?juz *** tego nie rozumie chyba jestem za glupi na to pozdro :lol: :lol: :lol:
o to chodzi nie sprawdzaja celowo po to zeby potem pokazac my "my PiS mamy znowu przestepce złapalismy go w NASZYM rzadzie itd itp" ciekaw jestem dlaczego tylko swoich z PiS nie sprawdzaja a kryminalista jest wicepremierem, to jest dla mnie noe zrozumiałe, skoro kazdego kto ma cos na sumieniu wywalaja to co tam robi Pan Lepper - przestepca zreszta,
to jest paranoja jakas
poczekaj jeszcze troszke a sposzcza lepper z szambem nawet sie nie obejrzy czekaja na odpowiedni moment :wink: :wink: :wink:

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 23 cze 2006 11:20

Powinni jeszcze Religę wywalić.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

daniel_s2
Chorąży sztabowy
Posty: 4749
Rejestracja: 01 gru 2005 12:02

Postautor: daniel_s2 » 23 cze 2006 11:20

ale z drugiej strony to dlaczego rzad mialby miec kogos kto im nie pasuje ?

to przeciez rzad decyduje co jest dla kraju najlepsze. wygrali wybory wiec rzadza. czy nam sie to podoba czy nie.

dla pocieszenia :

nigdy nie jest tak zle zeby nie moglo byc gorzej...
tak tylko problem w tym ze oni nie potrafia rzadzic ciagle chca tylko kase od gilowskiej a ona mówi nie, ciekawe czy nowy minister tez powie nie, obawiam sie ze chyba raczej bedzie im dawał kase na co beda chcieli, moze nie za kazdym razem ale pewnie bedzie dawał im szmal, którego tak naprawde nie ma, zobaczymy za jakis czas co z tego ich rzadzenia wyjdzie, zeby tylko nie był to poczatek konca dla naszej gospodarki
każdy ma swoje 5 minut, to tylko kwestia czasu

daniel_s2
Chorąży sztabowy
Posty: 4749
Rejestracja: 01 gru 2005 12:02

Postautor: daniel_s2 » 23 cze 2006 11:21

czy oni naprawde nie sprawdzaja nikogo zanim obsadza kogos na stolku ?juz *** tego nie rozumie chyba jestem za glupi na to pozdro :lol: :lol: :lol:
o to chodzi nie sprawdzaja celowo po to zeby potem pokazac my "my PiS mamy znowu przestepce złapalismy go w NASZYM rzadzie itd itp" ciekaw jestem dlaczego tylko swoich z PiS nie sprawdzaja a kryminalista jest wicepremierem, to jest dla mnie noe zrozumiałe, skoro kazdego kto ma cos na sumieniu wywalaja to co tam robi Pan Lepper - przestepca zreszta,
to jest paranoja jakas
poczekaj jeszcze troszke a sposzcza lepper z szambem nawet sie nie obejrzy czekaja na odpowiedni moment :wink: :wink: :wink:
mam nadzieje, bo kurcze jak juz słysze ze rolnik do sił zbrojnych to mnie strach ogarnia :D
każdy ma swoje 5 minut, to tylko kwestia czasu


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości