100 tyś w FUNDUSZE na 5lat_JAKIE????

TFI, PTE i inne...
rafal299
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2007 13:38

100 tyś w FUNDUSZE na 5lat_JAKIE????

Postautor: rafal299 » 31 paź 2007 13:45

Witam wszystkich
Chciałbym sie dowiedzieć od eksopertów jak najlepiej zaiwestować w Fundusze 100 000 zł na 5lat. Bde wdzieczny o konkretne propozycje, czyli jakie rodzaje funduszu (myslałem żeby podzielić kase na 4 rózne), nazwa funduszu itp.Jestem siwerzy w tej dziedzinie dlatego zadaje to pytanko.
Pozdrawiam
Rafał

REKLAMA


slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Postautor: slayer74 » 31 paź 2007 15:59

zobacz sobie gazete parkiet notowania funduszy lub poszukaj w necie tam masz podział na kategorię funduszy i stopy zwrotu w % np
http://www.parkiet.com/fundusze/
http://mojefinanse.interia.pl/fun/inwest
roczna/miesięczna/ dzienna . ogólna uwaga to, że jeśli jakiś fundusz miał rewelacyjne wyniki w jednym roku to nie znaczy że co sezon będzie je powtarzał
investors.pl
zobacz ich strone www. zobacz czy odpowiada ci ich filozofia inwesotowania
plusy : możliwość handlu ich certyfikatami na giełdzie, normalne tfi biora czesto prowizję za wejscie i/lub wyjscie z inwestycji np. pko/ credit suisse 4%, tfi mogą zawieszać wpłaty i wypłaty do funduszu
minusy jak dla Ciebie bo dla mnie raczej już nie: investors.pl wycena raz w m-cu a tfi co dzień
generalnie zobacz co to jest fundusz inwestycyjny zamkniety i otwarty
zastanów się też w ulokowaniu częsci kasy w funduszach nieruchomości - ziemia będzie zawsze drożeć mniej lub bardziej bo... bóg stworzył jej tylko tyle ile mamy i wiecej już nie da ziemi ( cyctat z filmu rodzina soprano)
to tak w wielkim skrócie. pytaj maklerów jeśli juz masz rachunek inwestycyjny od tego oni są aby ci pomóc może tez jeszcze jedną z cześci kasy zainwestuj w fundusz zrównoważony a takze rynków azjatyckich (chiny, indie itp)
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

yeti666
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3239
Rejestracja: 28 lip 2006 20:03

Postautor: yeti666 » 31 paź 2007 16:14

Obrazek
Nie pozwól żeby nieudana spekulacja zamieniła sie w inwestycję.
Pieniądz, który człowiek posiada, to swoboda;
ten, za którym goni, to niewola.
http://www.youtube.com/watch?v=Q9NqSqJ_yhc

Inwe$tor
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 27 sie 2007 11:57

Postautor: Inwe$tor » 13 lis 2007 20:15

Trudno powiedziec, gdyż nie znając twoich preferencji nie mogę nic dobrego podpowiedzieć, bo przykładowo doradza tobie akcje a ty nie akceptujesz ryzyka, lub odwrotnie doradzę tobie obligacje a ty chcesz zarobić 20% w skali roku.
Odnośnie podziału portfela dobrym pomysłem jest podział na 3-5 fundów,
jeżeli chciałbys porozmawiać o strategii z prawdziwego zdarzenia mój e-mail: bartosz.milewski@wp.pl , ale mam prośbę pisz jeżeli faktycznie jestes zainteresowany tego typu inwestycją.

ProLans
Młodszy chorąży
Posty: 574
Rejestracja: 08 mar 2007 19:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: ProLans » 17 lis 2007 17:38

W dużej części zgadzam się z przedmówcą. Poza tym NIE POLEGAJ ślepo na danych historycznych. Zastanów sie raczej nad tym co może się zdarzyć a przyszłości a nie co zdarzyło się ostatnio. Też zostawię namiar;) www.inwestycje.dla.ciebie.pl

pozdrawiam
Obrazek

ProLans Investments - usługi dla inwestorów giełdowych

http://www.inwestycje.dla.ciebie.pl/

Sirius
Plutonowy
Posty: 14
Rejestracja: 31 lip 2007 18:53

Może funudsze obligacji?

Postautor: Sirius » 18 lis 2007 20:13

Idąc za radą osób, piszących posty przde mną zastanawiam się nad przyszłością dolara. Czy nadal może on tak tanieć? Przecież nie może to trwać w nieskończoność. A skoro nie to czy warto byłoby zainwestować w funudsz obligacji amerykańskich? Czy obecne dane makro i tendencje rynkowe moga wpłynąć na wzrost rentowności tych papierów?
Mam pod parasolem, w którym inwestuję do wyboru między innymi właśnie taki funudsz (UniDolar Obligacji)... i nie wiem czy może nie zaryzykować i przekonwertować do niego środków?

syfek_na_dupie

Re: Może funudsze obligacji?

Postautor: syfek_na_dupie » 27 sty 2008 15:50

Idąc za radą osób, piszących posty przde mną zastanawiam się nad przyszłością dolara. Czy nadal może on tak tanieć? Przecież nie może to trwać w nieskończoność. A skoro nie to czy warto byłoby zainwestować w funudsz obligacji amerykańskich? Czy obecne dane makro i tendencje rynkowe moga wpłynąć na wzrost rentowności tych papierów?
Mam pod parasolem, w którym inwestuję do wyboru między innymi właśnie taki funudsz (UniDolar Obligacji)... i nie wiem czy może nie zaryzykować i przekonwertować do niego środków?
ze względu na dostępne fundusze podoba mi się oferta aegona - lokata dolarowa

http://www.aegon.pl/u235/navi/31295/tem ... 2Cfunds.wm

Szczególnie Akcji regionalnych rynków wschodzących

Teraz zapakowałbym się w UFK - Templeton Global Bond Fund (USD) i w miarę poprawy sytuacji na rynkach przenosiłbym w bardziej agresywne fundusze z oferty

nie wiem tylko przez jaki czas w tym rogramie obowiązują opłaty likwidacyjne

zaletą na pewno jest brak opłat wstępnych w momencie gdy będzie się chciało zmieniać fundy

a czy dolar dalej będzie spadać ...

tego możemy się tylko domyślać

moim zdaniem za kilka lat dolar wróci powyżej 3 zł...

kretr
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2008 17:03

na tak długo najlepsza lokata strukturyzowana

Postautor: kretr » 27 sty 2008 17:06

przykładowo na lokacie las vegas możesz miec 199% w 4 lata, i masz gwarancję 80% kapitału.
w funduszach nie masz zadnej gwarancji

BogdanX
Sierżant sztabowy
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2007 12:49

ARKA FRN 12

Postautor: BogdanX » 31 sty 2008 12:59

Masz ochotę na bezpieczną inwestycję [ tak z 25% a może 33% wzrostu rocznie ]?

Ta ziemia obiecana nazywa się ARKA FRN 12. Certyfikaty zamkniętego funduszu nieruchomości. Można je kupić tak jak zwykłe akcje na giełdzie. FRN 12 inwestuje głównie w grunty i budynki komercyjne w dużych aglomeracjach. Dochody ma z obrotu nieruchomościami oraz developerki i eksploatacji [ najem ]. Więcej na www.arka.pl/11944 .

Kiedy fundusz był otwierany [ przed boomem na rynku nieruchomości ] mówili o kilkunastu procentach rocznie do rozwiązania funduszu w roku 2012. W połowie roku 2007 skończyli budowę portfela nieruchomości. Akurat szczęśliwie przyszedł boom i ...

wycena aktywów ARKA FRN 12 na 29.06.2007: 126.42zł
wycena aktywów ARKA FRN 12 na 28.09.2007: 140.69zł
wycena aktywów ARKA FRN 12 na 28.12.2007: 161.17zł

W pół roku wartość certyfikatu wzrosła o 27.5% !!!

Fundusz będzie zamykany w 2012. Kojarzycie? 2012 to idealny moment bo przez Euro 2012 nieruchomości komercyjne będą wtedy bardzo drogie [ Arka miała szczęście bo fundusz otwierano przed przyznaniem Euro ].

Moja prognoza to minimum 400-500 złotych na certyfikat w 2012. Albo więcej bo fundusz ma po prosztu szczęście.

Zagrożenia dla wzrostu są niewielkie. Mówi się o spowolnieniu w budowlance. Ale to po 1 jest przejściowe a po 2 dotyczy głównie drobnej mieszkaniówki [ 25% portfela Arki jest w różnych projektach mieszkaniowych ]. Kiedy wycena była 120 to na giełdzie certyfikaty chodziły po 190. Nadal mogą być ludzie ubrani wtedy na górce którzy będą chcieli sprzedać [ głupie to bo zaraz wycena przegoni 190 ale ryzyko podaży istnieje ]. Ale zawsze można [ i to jest najlepsza strategia ] potrzymać do 2012.

Jak dotąd ja sam [ uważam się za optymistę ] zawsze byłem zaskakiwany wielkośćią wzrostu wyceny [ można sprawdzić w wątkach o FRN ]. Na marzec typuję wycenę ostrożnie 180 zł i pewnie znowu będzie więcej.

Arka miała na początku 2008 utworzyć międzynarodowy fundusz nieruchomości. Z powodu spadków na giełdzie Arka przesunęła termin zapisów na II kwartał. Jeżeli międzynarodowy FRN ma się sprzedać to czy wycena FRN12 w marcu może nie być rewelacyjna [ przecież w Arce mają prognozy wyceny ]? I czy cena może być poniżej wyceny??? Wątpię i coś czuję że w kwietniu będzie 200zł!

W sekrecie zdradzę wam jeszcze 2 ważne informacje.

1. FRN12 jest w tej chwili notowany po 144 [ przypominam wycena sprzed miesiąca to 161 ]. Czy to normalne że jak coś rośnie w takim tempie to jest notowane poniżej nieaktualnej wyceny? Mówiąc wprost FRN ma C/WK=0.9. A jakie C/WK ma budowlanka i developerka na giełdzie???

2. W zeszłym roku boom był z powodu ciepłej zimy. A jaka zima jest teraz???

więcej o FRN 12 w wątkach:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 79&start=0
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... &start=135

Przeanalizujcie to i porównajcie z innymi swoimi inwestycjami. Każdy decyduje na własną odpowiedzialność. Merytoryczna krytyka mile widziana.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 31 sty 2008 14:17

Bogdan ! Możesz pisać felietody do parkietu :wink:

Dobrze czasami przypomnieć co to jest ten ARKAFRN12

Oddawane po 135 przy wycenie 161 to kompletny brak instynktu
samozachowawczego.

Po 1 .01. 2008 sporo jeszcze dobrałem. Średnią mam bardzo fajną i szczerze polecam wszystkim przy forsie. Pomyślcie i kupcie zanim zacznie cena chasać jak to już było kiedyś...

BogdanX
Sierżant sztabowy
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2007 12:49

Postautor: BogdanX » 31 sty 2008 16:10

Przecież sytuacja że cena jest poniżej wyceny jest dla mnie chora.

Pozdr!

berti
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2008 23:26

Postautor: berti » 31 sty 2008 23:36

Witam. Mam pytanie odnośnie inwestycji kapitału. Posiadam już pewną część swojego kapitału w parasolu Uniona i chciałbym po prostu częściowo go powiększyć-możecie mi doradzić co byłoby lepszą inwestycja - czy zakup jednostek Uniona ME 2012 badź tez bezpieczniejszych UniObligacje Nowa Europa? Wiem, że są to 2 stopnie ryzyka, lecz chcę się jakoś ukierunkować również sytuacją na giełdzie:).
Bądź może macie jakieś inne propozycje?
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 01 lut 2008 00:44

Coś widzę, że pora wracac na Areczkę Nieruchomości... 8)
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA

kanada
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: z akademii Pana Kleksa

Postautor: kanada » 16 lut 2008 18:09

jeśli naprawde poważnie o tym myślisz to napisz mi swój nr telefonu albo zostaw swojego maila na moim mailu-- pavel4400@o2.pl to podam Ci konkretną propozycje, jestem doradcą inwestycyjnym takżę znam rynek od podszewki. pozdrawiam i czekam na kontakt

banan111
Młodszy chorąży
Posty: 539
Rejestracja: 28 gru 2007 19:14
Kontakt:

Postautor: banan111 » 26 lut 2008 10:00

W dużej części zgadzam się z przedmówcą. Poza tym NIE POLEGAJ ślepo na danych historycznych. Zastanów sie raczej nad tym co może się zdarzyć a przyszłości a nie co zdarzyło się ostatnio. Też zostawię namiar;) www.inwestycje.dla.ciebie.pl

pozdrawiam
Bezpłatny miesięcznik o sztuce inwestowania - TREND. Nowy numer TRENDU w PDF za darmo.
www.gazetatrend.pl


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość