Ranking I kwartał 2008

luźne dyskusje inwestorów
piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 03 sty 2008 17:50

Jak rany , zaczynam mieć tego serdecznie dość, o braku transakcji i pozostaniu z gotówką mówi pkt.5 , nie ma nic wspólnego z zaokrągleniami.

Odpowiadająć Piotrowi , zamknąć zawsze można wg. ostatniego kursu.
czyli 0,00 zł . A ad pkt 5 napisałem wyżej .

REKLAMA


wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 sty 2008 18:04

Dość pokrętny masz sposób rozumowania, od czasu , kiedy przeznaczyłeś gotówki na połowę 1 akcji LPP i rżnąłeś głupa , żądajacego zaokrąglenia ilości akcji do jedności.

Nie dyskutuję nad wadmi prawnymi regulaminu, przy normalnym podejściu każdy wie o co chodzi. Akurat na ten pkt. o otwieraniu pozycji nie raz zwracałem uwage w komentarzach , nie można zamknąć pozycji na drugi dzień nigdzie to nie wynika , a czas otwierania za pozostałą gotówkę jest do końca stycznia , więc nie wprowadzaj zamieszania , skoro i tak nie bierzesz w tym udziału.







Jak rany , zaczynam mieć tego serdecznie dość, o braku transakcji i pozostaniu z gotówką mówi pkt.5 , nie ma nic wspólnego z zaokrągleniami.

Odpowiadająć Piotrowi , zamknąć zawsze można wg. ostatniego kursu.
czyli 0,00 zł . A ad pkt 5 napisałem wyżej .

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 03 sty 2008 18:18

Dość pokrętny masz sposób rozumowania, od czasu , kiedy przeznaczyłeś gotówki na połowę 1 akcji LPP i rżnąłeś głupa , żądajacego zaokrąglenia ilości akcji do jedności.

Nie dyskutuję nad wadmi prawnymi regulaminu, przy normalnym podejściu każdy wie o co chodzi. Akurat na ten pkt. o otwieraniu pozycji nie raz zwracałem uwage w komentarzach , nie można zamknąć pozycji na drugi dzień nigdzie to nie wynika , a czas otwierania za pozostałą gotówkę jest do końca stycznia , więc nie wprowadzaj zamieszania , skoro i tak nie bierzesz w tym udziału.
[
[/quote]

Pokrętny? Pamięć to masz na pewno krótką jeśli nie pamiętasz poprzednich dyskusji nad regulaminem ale to nie mój problem .
Co do LPP to była to odpowiedź na twoje zignorowanie mojej propozycji zmian w regulaminie kwartał wczesniej ! Więc kto tu rżnie głupa ?
Przeczytałem ten regulamin tyko po to by zobaczyć co zmieniłeś .
I co z tego wynika napisałem .

Jesli nie widzisz sprzecznosci między pkt 12 c) i 17 c) toś *** i tyle .
To że nie rozumiesz pkt 13 też mnie nie powinno dziwić .
Przeczytaj kilka razy to co napisałem może uda ci sie zrozumieć twój regulamin . Nie chodzi mi o wady prawne ale o zdrowy rozsądek , i o ile pkt 5 był logiczny gdy nie było możliwości otwierania pozycji w późniejszym terminie o tyle w tym kwartale jest nielogiczny , niezgodny z regulaminem /pkt.dodatkowy /

I zapamiętaj w każdym konkursie ważniejszy powinien być regulamin niż widzimisie prowadzacego . Postaram się tu więcej nie pisać tak jak to zrobiłem w poprzednim kwartale . Przy takim podejściu niedługo sam będziesz musiał zakładać nicki do tego konkursu . :twisted:

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Ranking I kwartał 2008

Postautor: piotr32_27160 » 03 sty 2008 18:19

Witam.


Zapraszam do zabawy na kolejny rok.

Idziemy w dość niepewny czas , więc zgodnie z sugestiami uczestników poczyniłem pewne zmiany w regulaminie.




Pozdrawiam.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.


Zasady udziału w Rankingu Forum na I kwartał 2008 rok


1.Nazwy spółek zgłaszanych do portfela:

Podajemy skrót nazwy spółki używany przez GPW .

2.Wartość portfela : każdy uczestnik otrzymuje 10 000 zł do dyspozycji
Ilość spółek w portfelu: min 2, max 5

3.Udział procentowy spółek w portfelu : max wartość środków przeznaczonych na pojedynczą spółkę 60%, czyli 6000 zł .

4.Zasady przydziału akcji do portfela: ilość akcji w stosunku do wartości pieniędzy przydzielonych na ten cel przez każdego uczestnika wylicza się dzieląc wartość środków przez średni kurs akcji (otw, max, min, zam)
w dniu 2.01.2008.

5.Brak transakcji na wybranym walorze: w przypadku braku transakcji przez cały dzień na wybrany walorze,
część gotówki przeznaczona na zakup tej spółki nie ulega zainwestowaniu, do końca konkursu nie ulega zmianie.

6.Prowizja od transakcji: nie uwzględnia się.


8. Każdy uczestnik bez względu na ilość posiadanych nicków zgłasza jeden portfel do konkursu.


9. Miejsce zgłoszenia portfela: portfele zgłaszamy w wątku „Ranking Forum 41kwartał 2008” na nowym forum w dziale Hyde Park

10.Czas trwania konkursu: start 2.01.2008 zakończenie 31.03.2008
.
11.Zamknięcie listy uczestników: 2 STYCZEŃ 2008 godz. 900

12. Zamykanie pozycji w trakcie trwania konkursu:

a) nie można zamknąć wszystkich pozycji portfela przed datą zakończenia konkursu
b) nie można zamknąć pojedynczej pozycji częściowo,
c) przynajmniej jedna pozycja portfela początkowego musi być otwarta do końca konkursu, nie może ona stanowić jednocześnie mniej niż 30% wartości portfela początkowego.

13. Zgłoszenie i rozliczenie zamkniętej pozycji: zamknięcie pozycji z uwzględnieniem zapisów pkt.12 :
zgłoszenie zamknięcia dokonujemy w poście w którym jest publikowany codzienny ranking.

Zamknięcie nastąpi wg średniej ceny dnia ( otw. max, min. zam. ) następnego dnia.

Pozycje do zamknięcia można zgłosić najwcześniej po piętnastej sesji od dnia rozpoczęcia.

14. Pod uwagę brane są tylko akcje notowane na rynku podstawowym notowanie ciągłe.
16. Praw poboru nie uwzględnia się .

15, przykład zgłoszenia portfela do konkursu: bardzo proszę w miarę możliwości napisać to w EXCELU
z podaniem swojego nicka w treści postu dokładnie tak jak niżej:

BIO30
AGO20
TPS60
PKO10
XXXXXX


16. Zamykanie pozycji jest operacją nieodwracalną , w portfelu pozostaje gotówka do zakończenia kwartału.

17. punkt dodatkowy na sytuacje bardzo niepewne:


a) każdy z uczestników w dniu 2 stycznia powinien otworzyć co najmniej 1 pozycję na wartość 25% posiadanych środków

b) pozostałą część gotówki powinien zainwestować do dna 31 stycznia (ostatni termin sesja w dniu 31 stycznia)

c) zezwala się na zamknięcie wszystkich otwartych pozycji
zgodnie z pkt. 13
na wszelki wypadek zacytuję regulamin :)

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 sty 2008 19:02

Odpowiadasz bełkotem, zawsze pojawiaja się problemy jak się znajdzie filozof , który wpada na pomysły korzysne dla niego , a oczywiste dla wszystkich , że tak się nie robi.


Zawodowo zajmuję się przygotowywaniem umów,
wierz mi , że nie sposób tak przygotować umowę ,żeby uniemożliwić złe działanie, dlatego jest zawsze punkt o działanie w dobrej wierze...
i przywałuje sąd do rozstrzygania sporów.
zresztą z igły robisz widły .










Dość pokrętny masz sposób rozumowania, od czasu , kiedy przeznaczyłeś gotówki na połowę 1 akcji LPP i rżnąłeś głupa , żądajacego zaokrąglenia ilości akcji do jedności.

Nie dyskutuję nad wadmi prawnymi regulaminu, przy normalnym podejściu każdy wie o co chodzi. Akurat na ten pkt. o otwieraniu pozycji nie raz zwracałem uwage w komentarzach , nie można zamknąć pozycji na drugi dzień nigdzie to nie wynika , a czas otwierania za pozostałą gotówkę jest do końca stycznia , więc nie wprowadzaj zamieszania , skoro i tak nie bierzesz w tym udziału.
[
Pokrętny? Pamięć to masz na pewno krótką jeśli nie pamiętasz poprzednich dyskusji nad regulaminem ale to nie mój problem .
Co do LPP to była to odpowiedź na twoje zignorowanie mojej propozycji zmian w regulaminie kwartał wczesniej ! Więc kto tu rżnie głupa ?
Przeczytałem ten regulamin tyko po to by zobaczyć co zmieniłeś .
I co z tego wynika napisałem .

Jesli nie widzisz sprzecznosci między pkt 12 c) i 17 c) toś *** i tyle .
To że nie rozumiesz pkt 13 też mnie nie powinno dziwić .
Przeczytaj kilka razy to co napisałem może uda ci sie zrozumieć twój regulamin . Nie chodzi mi o wady prawne ale o zdrowy rozsądek , i o ile pkt 5 był logiczny gdy nie było możliwości otwierania pozycji w późniejszym terminie o tyle w tym kwartale jest nielogiczny , niezgodny z regulaminem /pkt.dodatkowy /

I zapamiętaj w każdym konkursie ważniejszy powinien być regulamin niż widzimisie prowadzacego . Postaram się tu więcej nie pisać tak jak to zrobiłem w poprzednim kwartale . Przy takim podejściu niedługo sam będziesz musiał zakładać nicki do tego konkursu . :twisted:[/quote]

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 03 sty 2008 19:19

Odpowiadasz bełkotem, zawsze pojawiaja się problemy jak się znajdzie filozof , który wpada na pomysły korzysne dla niego , a oczywiste dla wszystkich , że tak się nie robi.


Zawodowo zajmuję się przygotowywaniem umów,
wierz mi , że nie sposób tak przygotować umowę ,żeby uniemożliwić złe działanie, dlatego jest zawsze punkt o działanie w dobrej wierze...
i przywałuje sąd do rozstrzygania sporów.
zresztą z igły robisz widły .
Prawda w oczy kole ?
wtomuś ty to naprawdę jesteś *** ... pomysły korzystne dla mnie ?
napisz jeszcze że bzdziągwa mnie płaci :) Co jest oczywiste dla wszystkich ?
Że można zamknąć wszystkie pozycje i równocześnie przynajmniej jedna pozycja musi być otwarta do końca ?
Może przynajmniej tutaj sie zdecyduj i napisz wprost .

Jesli zawodowo zajmujesz sie przygotowaniem umów to współczuję wszystkim którzy muszą je czytać a szczególnie twojemu pracodawcy . :?

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 sty 2008 19:52

chłopie , czy cierpisz na kompleksy,????

w dodatkowych punkatach na ten kwartał zawarłem dwie dodatkowe możliwości , tylko po to tak ,żeby nie grzebać w całości.

Wisiało to wcześniej chyba 10 dni, nikt nie kwestionoweł tylko oczywiście Ty po fakcie.,

Mniejsza z tym , kończę ten temat , zajedziesz mnie tą głupią dyskusją .






Odpowiadasz bełkotem, zawsze pojawiaja się problemy jak się znajdzie filozof , który wpada na pomysły korzysne dla niego , a oczywiste dla wszystkich , że tak się nie robi.


Zawodowo zajmuję się przygotowywaniem umów,
wierz mi , że nie sposób tak przygotować umowę ,żeby uniemożliwić złe działanie, dlatego jest zawsze punkt o działanie w dobrej wierze...
i przywałuje sąd do rozstrzygania sporów.
zresztą z igły robisz widły .
Prawda w oczy kole ?
wtomuś ty to naprawdę jesteś *** ... pomysły korzystne dla mnie ?
napisz jeszcze że bzdziągwa mnie płaci :) Co jest oczywiste dla wszystkich ?
Że można zamknąć wszystkie pozycje i równocześnie przynajmniej jedna pozycja musi być otwarta do końca ?
Może przynajmniej tutaj sie zdecyduj i napisz wprost .

Jesli zawodowo zajmujesz sie przygotowaniem umów to współczuję wszystkim którzy muszą je czytać a szczególnie twojemu pracodawcy . :?

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 03 sty 2008 20:09

chłopie , czy cierpisz na kompleksy,????

w dodatkowych punkatach na ten kwartał zawarłem dwie dodatkowe możliwości , tylko po to tak ,żeby nie grzebać w całości.

Wisiało to wcześniej chyba 10 dni, nikt nie kwestionoweł tylko oczywiście Ty po fakcie.,

Mniejsza z tym , kończę ten temat , zajedziesz mnie tą głupią dyskusją .

Oczekujesz przeprosin z mojej strony że przeczytałem regulamin dopiero dziś ? Przed faktem to by było trudno , bo nie wiem co ci chodzi po głowie . Przypomnę tylko że gdy o zaokrągleniach napisałem przed faktem to ty zareagować po fakcie i cały czas powtarzasz te swoje kłamstwa że było inaczej .

A pierwszym zdaniem to tylko potwierdzasz swoje intencje tzn . wyższość pkt 17 nad "starym regulaminem " . Co z tego wynika napisałem w poscie pierwszym w dniu dzisiejszym .

W przeciwieństwie do innych uczestników konkursu będziesz mógł dokonać zamknięcia otwartej pozycji po jednej -dwóch sesjach jesli otwarcia dokonasz po 21 stycznia .
I czemu zaprzeczas że jest inaczej ?

No chyba że ten pkt 17 powstał tylko po to byś miał nieograniczone możliwości interpretacji . :twisted: Gratuluję pomysłu . :wink:

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 03 sty 2008 20:18

I jeszcze jedno . Ile trzeba mieć gotówki by kupić jedną akcję LPP . W rzeczywistości to 100 % ale pytam ile trzeba było mieć gotówki w poprzedniej edycji konkursu ?

Wiem że trudne pytania zadaję ale dziś mam taki filozoficzny wieczór . :roll:
Ale jesli do tego LPP wracasz ...

AnitaP
Starszy sierżant
Posty: 74
Rejestracja: 06 sty 2008 11:09

Postautor: AnitaP » 06 sty 2008 12:45

Witam Wszystkich inwestorów i innych forumowiczów.
Nie mam Akcji i tych tam...Obligacji i innych takich rzeczy.
Jestem z zawodu bioenergoterapeutką i zajmuje się pomaganiem ludziom w potrzebie.
Dlatego tez znam nieco środowisko inwestorów giełdowych i biznesu.
Pozdrawiam zatem wszystkich.
Całuski!!!!


p.s.
Postaram sie przedstawić wszystkim.

Embarassed Embarassed

ipaq2005
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3950
Rejestracja: 09 sty 2006 21:19

Postautor: ipaq2005 » 06 sty 2008 13:13

Przyznaję, że przyzwyczaiłem się do niezmienności regulaminu i nowego poprostu nie czytałem.

Reasumując uważam, że piotr32 ma rację i to chyba na tyle mojego komentarza...

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 07 sty 2008 23:06

RAF30
ULM30
ERP20
ART20
bździągwa
Ozesz w morde, dopiero teraz zauwazylem, ze ART to nie Arteria o ktorej myslalem, tylko jakis Artman, o ktorym nie mam zielonego pojecia :-). Na razie idzie mu niezle, ale jezeli dzieki niemu zajde wysoko, to bedzie to tylko i wylacznie przypadek. Ta edycja konkursu to dla mnie same wpadki, bo ERP nie udalomi sie kupic hehehe. Chyba kwartal na straty.

masterll
Starszy chorąży
Posty: 1778
Rejestracja: 25 kwie 2006 13:01

Postautor: masterll » 08 sty 2008 16:57

RAF30
ULM30
ERP20
ART20
bździągwa
Ozesz w morde, dopiero teraz zauwazylem, ze ART to nie Arteria o ktorej myslalem, tylko jakis Artman, o ktorym nie mam zielonego pojecia :-). Na razie idzie mu niezle, ale jezeli dzieki niemu zajde wysoko, to bedzie to tylko i wylacznie przypadek. Ta edycja konkursu to dla mnie same wpadki, bo ERP nie udalomi sie kupic hehehe. Chyba kwartal na straty.
Artman to dynamiczne rozwijajaca się spółka.......powinno być dobrze :D

pozdrawiam

maverick-
Chorąży sztabowy
Posty: 5786
Rejestracja: 19 kwie 2006 12:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maverick- » 09 sty 2008 18:27

A ten konkurs to ktoś prowadzi w ogóle?

czy prowadzący czeka, aż będzie prowadzić, to wyniki poda?

:shock:

tomczyk
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 31 sty 2006 17:23

Postautor: tomczyk » 09 sty 2008 20:12

Maverick Wtomek chyba pisal ze caly styczen go nie bedzie, czy jakos tak...

nie chce mi sie szukac gdzie bo i tak nie biore udzialu ;)
wiecej pokus niz czasu by po nie siegnac...
wiecej grzechow niz sumienie zmiesci na pewno...
wiem jedno...nie wiem ile przede mna jeszcze...
diabeł krzyczy do ucha, anioł szepcze i kogo sluchac...


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości