pytanie amatorskie-zmiana formy działalności

luźne dyskusje inwestorów
4hawk
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2020 11:00

pytanie amatorskie-zmiana formy działalności

Postautor: 4hawk » 06 wrz 2020 11:11

Witam serdecznie. Od niedawna interesuję się giełdą. Wszystkiego dopiero się uczę i dla niektórych pytanie może wydawać się banalne. Zacznę może od tego, że kiedyś mój wykładowca z podstaw ekonomii zaznajomił nas trochę z tą dziedzina. Wiele z tego nie pamiętam bo to było naście lat temu. Niedawno odświeżyłem ten temat i chodzi tu o spółkę Pollena- tą od mydła "biały jeleń". Z jego analiz wynikało, że spółka zapowiada się obiecująco. Z tego co zauważyłem, to spółka wycofała się z giełdy pod koniec 2015 roku zmieniając formę działalności na spółkę z.o.o. Chciałbym, aby udzielił mi ktoś informacji co działo by się z moimi akcjami, jeśli zainwestował bym załóżmy w 2007 i nie sprzedał ich przed zmianą formy działalności owej spółki. Bardziej sprecyzowane pytania brzmią:

Czy moje akcje i ukryte w nich pieniądze przepadają i nikt nie ponosi za to żadnej odpowiedzialność a jedynie ja bo zainwestowałem w coś niepewnego?

Czy spółka może wykupywać własne akcje? Jeśli tak to czy spółka wykupuje je przed zmianą formy działalności i jeśli tak to jaką cenę za to płaci? Czy jest to wartość która jest w danym momencie?

Analogicznie kolejnym pytaniem które mi się nasuwa to- Czy spółka może nieoczekiwanie zmienić formę swojej działalności z dnia na dzień czy są tego jakieś zapowiedzi czy też symptomy?

Pytam dlatego bo chcę wiedzieć jaki los czekał by mnie gdybym zainwestował obecnie w jakąś spółkę i zmieniła by nieoczekiwanie formę na spółkę z.o.o. bo z tego co zdążyłem zrozumieć tylko spółki akcyjne uczestniczą w giełdzie pomimo że obie są spółkami kapitałowymi.

Dodam, że jeżeli ktoś jest chętny to niech rozwinie temat spółki Pollena i tego co dokładnie tam się wydarzyło.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie uczestniczących w dyskusji

REKLAMA


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości