....PIT 2012....NIE TYLKO DLA ZAROBIONYCH....!!!!!!

luźne dyskusje inwestorów
bosun
Chorąży sztabowy
Posty: 6837
Rejestracja: 25 maja 2006 22:58
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Postautor: bosun » 22 kwie 2011 05:11

Ulgę internetową należy wykazać w załączniku PIT/O i dołączyć tylko do jednego z następujących zeznań: PIT-36, PIT-37 albo PIT-28. Zatem jeżeli osiągnęliśmy w 2010 r. tylko dochody objęte PIT-36L czy PIT-38 - nie skorzystamy z ulgi internetowej.

Niewykorzystany limit (760,- zł dla jednej osoby) nie przechodzi do odliczenia na następny rok.

Ulga przysługuje również na bezprzewodowy dostęp do internetu ale (co podkreślają urzędy i izby skarbowe) tylko o ile samo korzystanie z sieci odbywa się w miejscu zamieszkania.

Podstawa prawna: Ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych – tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.


dyskryminacja inwestorów giełdowych :roll:
Prawo Murphy’ego:
Jeżeli przewidzisz cztery możliwe sytuacje, w których coś może się nie udać i zdołasz je obejść, natychmiast wyłoni się piąta.

REKLAMA


cylon
Chorąży sztabowy
Posty: 4470
Rejestracja: 11 mar 2010 19:02

Postautor: cylon » 22 kwie 2011 18:09

edit

sephir
Podporucznik
Posty: 10099
Rejestracja: 04 mar 2007 01:57
Lokalizacja: K*TOWI*E
Kontakt:

Postautor: sephir » 26 kwie 2011 08:35

No owszem, czasem zdarzy się łagodny i przepiękny kameleon. Ale to już trzeba mieć dużo szczęścia. :D
Wesołych Świąt
Nie przesadzaj - tam tez pracują ludzie...
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.
Obrazek
***

Falkos
Podporucznik
Posty: 13633
Rejestracja: 02 sty 2007 15:03

Postautor: Falkos » 26 kwie 2011 15:45

czy probował ktoś kiedys w koszta wladowac zakup sprzetu komputerowego... :?:
skoro mozna odliczac neta... to dlaczego nie sprzetu komputerowego... mamy rachunek w biurze maklerskim.. operacje wykonujemy sami przez neta...

ma ktos jakies w tym temacie doswiadczenie...

Falkos
Podporucznik
Posty: 13633
Rejestracja: 02 sty 2007 15:03

Postautor: Falkos » 26 kwie 2011 15:53

Fiskus "nie toleruje" następujących kosztów, choć w zależności od miejsca zamieszkania i urzędu skarbowego, niektórym inwestorom udaje się je "przemycić":
- udział w szkoleniach,
- zakup prasy specjalistycznej,
- zakup książek o tematyce inwestycyjnej,
- zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania,
- koszt dostępu do internetu i telefonu,
- koszt dojazdu do domu maklerskiego...


:shock:

http://www.stopazwrotu.pl/tekst_druk.ph ... ych(PIT_8C

tahme
Młodszy chorąży
Posty: 630
Rejestracja: 30 mar 2010 01:04
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Postautor: tahme » 26 kwie 2011 16:55

chciałem wysłać elektronicznie pita, ale mam dylemat, bo nie wiem, czy do rubryki przychodów z ubiegłego roku mam wpisać sumę przychodów z wszystkich pitów, czy tylko z danego pitu, którego tyczy się rubryka?
składam deklaracje pit 36 i pit 38 i stąd ten dylemat:)

Lady Fukushima
Chorąży
Posty: 930
Rejestracja: 15 mar 2011 14:21

Postautor: Lady Fukushima » 26 kwie 2011 18:02

chciałem wysłać elektronicznie pita, ale mam dylemat, bo nie wiem, czy do rubryki przychodów z ubiegłego roku mam wpisać sumę przychodów z wszystkich pitów, czy tylko z danego pitu, którego tyczy się rubryka?
składam deklaracje pit 36 i pit 38 i stąd ten dylemat:)
Dochody z giełdy nie łączą się z innymi dochodami, więc nie możesz ich do siebie dodać. Przecież dlatego składasz dwa pity.
Obrazek

aganeto
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 202
Rejestracja: 15 kwie 2011 15:12

Postautor: aganeto » 26 kwie 2011 21:22

mysle ze temat wymaga wyjasnienia. Wklejam link do panelu podatkowego:
http://www.youtube.com/watch?v=txpVEPXcJr4&NR=1

Falkos
Podporucznik
Posty: 13633
Rejestracja: 02 sty 2007 15:03

Postautor: Falkos » 26 kwie 2011 21:54

mysle ze temat wymaga wyjasnienia. Wklejam link do panelu podatkowego:
http://www.youtube.com/watch?v=txpVEPXcJr4&NR=1
slepy balkon.... :lol: :lol: :lol:

I wówczas pasierba na balkonie liczymy jako członka rodziny półprawnego bo nie wiadomo czy on pracuje i wtedy jeśli połączymy to z dochodami żony tej której nie ma ale jest w papierach.... :lol: :lol: :lol:

sa nie do przebicia.... :lol: :lol:

Falkos
Podporucznik
Posty: 13633
Rejestracja: 02 sty 2007 15:03

Postautor: Falkos » 26 kwie 2011 22:03

http://www.youtube.com/watch?v=WNwGKYGg ... re=related

tato....znaczy panie henryku... :lol: :lol:

rozliczenie podatkowe wg mann-a... :lol:

Lady Fukushima
Chorąży
Posty: 930
Rejestracja: 15 mar 2011 14:21

Postautor: Lady Fukushima » 27 kwie 2011 01:10

Chcecie powiedzieć, że zamąciłam, zamiast wyjaśnić?

No to już się poprawiam. Podatek od dochodów kapitałowych rozliczamy w osobnym picie, przeznaczonym do rozliczeń z dochodów kapitałowych. Podatek od innych dochodów rozliczamy osobno, w przeznaczonym do nich picie. Dlatego składamy dwa pity - żeby dochodów z giełdy nie mieszać z innymi.
Obrazek

bosun
Chorąży sztabowy
Posty: 6837
Rejestracja: 25 maja 2006 22:58
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Postautor: bosun » 27 kwie 2011 07:32

mysle ze temat wymaga wyjasnienia. Wklejam link do panelu podatkowego:
http://www.youtube.com/watch?v=txpVEPXcJr4&NR=1
:lol: :lol: :lol:
Prawo Murphy’ego:
Jeżeli przewidzisz cztery możliwe sytuacje, w których coś może się nie udać i zdołasz je obejść, natychmiast wyłoni się piąta.

siepacz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 31 mar 2010 19:05

Postautor: siepacz » 27 kwie 2011 17:51

chciałem wysłać elektronicznie pita, ale mam dylemat, bo nie wiem, czy do rubryki przychodów z ubiegłego roku mam wpisać sumę przychodów z wszystkich pitów, czy tylko z danego pitu, którego tyczy się rubryka?
składam deklaracje pit 36 i pit 38 i stąd ten dylemat:)
domyślam się, że chodzi o kwotę weryfikacyjną udającą "podpis elektroniczny" :P
- na pewno niczego nie sumujesz;
- możesz wpisać kwotę przychodów z dowolnego swojego pita za ubiegły rok, nie musi to być taki sam rodzaj pita jak ten którego wysyłasz
- jeżeli składasz pita po raz pierwszy (pierwszy raz w ogóle a nie pierwszy raz dany rodzaj pita) wtedy zamiast kwoty wpisujesz zero

siepacz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 31 mar 2010 19:05

Postautor: siepacz » 27 kwie 2011 18:09

Fiskus "nie toleruje" następujących kosztów, choć w zależności od miejsca zamieszkania i urzędu skarbowego, niektórym inwestorom udaje się je "przemycić":
- udział w szkoleniach,
- zakup prasy specjalistycznej,
- zakup książek o tematyce inwestycyjnej,
- zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania,
- koszt dostępu do internetu i telefonu,
- koszt dojazdu do domu maklerskiego...
- koszt zakupu samochodu (na dojazdy do BM oczywiście)
- myjnia, paliwo itp itd do tego auta
- koszt budowy garażu - npo bo przeca auto nie może stac pod chmurką - zwłaszcza takie co służy do dojazdów do BM;
- koszt zakupu koszuli, rolexa i garnituru - no bo przeca w czymś (i z czymś) trzeba się pokazac w tym BM;
- koszty stołowania w restauracjach - no bo przeca inwestor musi być najedzony, żeby mieć zyski z giełdy;
- koszty budowy domu/zakupu mieszkania - no bo przeciez inwestor gdzieś musi się logować do tego BM (oczywiście w awaryjnych sytuacjach kiedy nie może pojechać sam do BM);
koszty zakupu whiskacza - no bo na wypadek straty... :twisted:

a tak na poważnie, nie widzę problemu w zaliczaniu do kosztów zakupu literatury fachowej, szkoleń a nawet sprzętu komputerowego. Warunek: odpowiednie uzasadnienie. Np. Skoro sesja giełdowa trwa od 8:30 do 17:30 no to raczej nie przejdzie zaliczenie do kosztów zakupu całego komputera. Ale jeśli wyliczymy odpowiedni procent jaki faktycznie ten komputer służy inwestowaniu no to sprawa jest oczywista. Prosta zasada: we wszystkim trzeba znac umiar. Mój kolega zeznał w urzędzie, że inwestuje od 8 do 18, więc policzył im odpowiedni procent użytkowania komputera na cele inwestycji. I co? Kolega pracował w firmie na etacie i urząd poszedł do firmy i opierając sie na jego zeznaniach wyrzucil firmie z kosztów uzyskania przychodów całe jego wynagrodzenie - no bo skoro on inwestuje w godzinach swojej rzekomej pracy to kasa jaką wypłaca mu firma z etatu nie może miec związku z przychodami uzyskiwanymi przez te firmę... :twisted:
Dodam jeszcze, że koles już tam nie pracuje... :?

juri1984
Starszy chorąży
Posty: 1076
Rejestracja: 26 sie 2008 21:07
Lokalizacja: Kraków

Postautor: juri1984 » 28 kwie 2011 17:59

hej, czy można rozliczyć 2 Pity z dwóch róznych biur maklerskich na jednym Picie ?? proszę o pomoc


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości