MetaStock

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

MetaStock

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 25 lip 2010 18:09

Zapraszam do dyskusji na temat problemów w tworzeniu formuł w tym systemie. Oczywiście nie jest to temat o formułach, które zarabiają, bo takich się nie ujawnia. Chodzi o problemy z zakodowaniem jakichś pomysłów, zwłaszcza elementów przeciwtrendowych. Zauważyłem, że na forum firmowym Metasa są osoby o Polskich korzeniach. Może uda się przenieść coś na nasz grunt? Metas i techniczny angielski to dla mnie i pewnie wielu innych zbyt wiele. :oops:

REKLAMA


mike_05
Podporucznik
Posty: 11612
Rejestracja: 05 kwie 2006 14:40
Kontakt:

Postautor: mike_05 » 27 lip 2010 13:45

http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.
tu mnie znajdziesz:
http://forum.comparic.pl/index.php

zbysidek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2428
Rejestracja: 09 paź 2006 18:58

Postautor: zbysidek » 29 lip 2010 13:59

Kiedyś próbowałem założyć podobny wątek o Amibrokerze ale widać tu prawie sami geniusze inwestowania i takie głupoty jak program do AT nikogo ( poza Mike_05 ) nie interesują a szkoda, albo już znudziło im sie z leszczami dyskutować :evil:
Owszem sa watki o programach do AT na innych forach i to czasem bardzo dobre ale tam w zasadzie rozmawiasz czy prosisz o coś tylko prowadzącego dane forum a to trochę głupio tak komuś dupę cały czas zawracać.

Akurat o Metastocku literatura bardziej rozbudowana, choćby instrukcja bez porównania lepsza od Amibrokera.
Czekam cierpliwie może ktoś zdecyduję się wydąć jakąś książkę o programowaniu w AFL albo jakiś dłuższy kurs korespondencyjny programowania zorganizuje. Chętnie bym się zapisał. Po cichu liczę tu na bossa.pl.

Program super ale literatury po polsku totalnie brak. Same przedruki z instrukcji której od kilku lat nie można poprawić i uzupełnic :twisted: .
Juz jakiś czas próbuję napisać prosty kod do kupowania z sygnałów np.macd na godzinowym zgodnie z dziennym. W instrukcji jest wzmianka o rozciąganiu danych do obliczenia na innym interwale ale w praktyce cos nie za bardzo to wychodzi w google tez pusto.

Może administrator zdecyduję sie na założenie osobnego działu o programach do AT :-k

mike_05
Podporucznik
Posty: 11612
Rejestracja: 05 kwie 2006 14:40
Kontakt:

Postautor: mike_05 » 29 lip 2010 14:18

Administratora, to interesuje ilość kliknięć a nie merytoryczna wartość forum.

Janeczko, jak mi mówił, olewa sprzedaż i obsługę w PL dlatego, ze ilość crack`ów w Polsce jest ogromna i skierowany jest na zagranicznego (uczciwego?) odbiorcę.
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.
tu mnie znajdziesz:
http://forum.comparic.pl/index.php

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 30 lip 2010 21:49

Do zbysidek Niestety nie pomogę z tym MACD, bo posługuję się 10.1 EOD. Zauważyłem jednak, że sensowne może być przemnażanie składników MACD(12,26,9)przez tę samą liczbę. Np. 5 da nam wynik jak dla MACD tygodniowy(mniej więcej). Tę liczbę można zrobić parametrem i sprawdzić jak działa. Ja z kolei poszukuję skutecznych i prostych metod zapisu punktów zwrotnych dla cen i ich proporcji, co umożliwiłoby wprowadzenie elementów przeciwtrendowych w oparciu o fibo, geometrię, TFE. Takie rzeczy są rozpracowywane w mq jako dodatek do platformy i działa w różnych horyzontach na wielu walorach. Niestety nie spotkałem się z tym w Metasie. 'Ascott" również tego nie wyprodukował w wersji komercyjnej.

GrafZero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 341
Rejestracja: 18 mar 2007 00:54

Postautor: GrafZero » 31 lip 2010 02:14

troche bawilem sie metastockiem i programowaniem. Ale jest to martwy program i tak naprawde juz nikt sie w niego nie zaglebia.
JA uzywam go głownie do ogladania duzej ilosci wykresow lub przelatuje cos scanerem na podstawowych wskaznikach.

Ale jesli masz jakis problem z formuulom to chetnie pomoge o ile bede w stanie :D

Bardziej perspektywiczne jest Metatrader i teraz wyszła 5 wersja która bedzie też do akcji a nie tylko walut czy pochodnych ze swapem.
W metatraderze jestes w stanie zrobić WSZYSTKO a nawet wykraczać po za sam program.
Ja np mam taki ekranik zrobiony że widze jakie dane makro beda o której i jakie są prognozy itd. Mam tez fajny modułek ktory pokazuje HI/Lo spread, pips to open ect.
I to wszystko w MT4

Ludzi ktorzy tworza systemy transakcyjne w MT4 jest setki tysięcy.
Systemy sa darmowe i najczesciej pracuje nad nim duza grupa ludzi bo Mt4 to juz jest wyzsza szkoła jazdy jesli chodzi o programowanie.

Niektore systemy powstawały latami. 7k postów i połtora miliona wyswietlen...

no chyba ze nie chodzi Ci o automaty
-----------------------------
http://solarisalphastation.spaces.live.com/
moje prace nad wykresami

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 31 lip 2010 20:23

GrafZero Witam i dziękuję za zainteresowanie. Może powiem o co mi chodzi. Program wg. mnie powinien mieć możliwość testowania historycznego z parametryzacją. Z zasady nie inwestuję,jeżeli nie znam prawdopodobieństwa wygranej , śr.zysk/śr strata, max strata, max drowdawn,linii kapitału.Większość moich potrzeb jest w Metasie zaspokojona,a niektóre dane jak np. śr zysk roczny/średni Max drowdown wyliczam we własnych arkuszach kalkulacyjnych gdzie mogę testować zarządzanie kapitałem(antymartyngał, procent ryzyka w 1 transakcji).Nie miałbym chyba zdrowia poznawać nowego język, a a ponadto nie wiem, czy MT4 jest dobry w testowaniu, stabilny. Problemem(przynajmniej dla mnie) w Metasie jest zapis kolejnych szczytów i górek. np. formacji ABCD, XABCD, korekt, zygzaków itd. Jestem zwolennikiem dodawania takich proporcji jako elementu antytrendowego do systemu, ale nie umiem na razie tego zrobić(pracuję nad tym). Funkcje ZIGZAG,Peak,Trough nie są zbyt dobre bo ograniczają zakres od dołu równocześnie nie gwarantując właściwej sekwencji i ilość wykrywanych formacji jest mała. Obecnie kombinuję z pomocniczą funkcją równania prostej, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Jeśli wiesz jak zaprogramować np. Gartley'a i chciałbyś się tym podzielić, byłbym wdzięczny. A i jeszcze z mojego punktu widzenia Metas nie jest taki zły skoro umożliwił mi stworzenie kilkudziesięciu systemów z których jeden testuję od początku roku i na razie nie jest źle. Pozdrawiam

GrafZero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 341
Rejestracja: 18 mar 2007 00:54

Postautor: GrafZero » 01 sie 2010 23:41

http://trader.online.pl/MSZ/!-MSZ-index.html

jesli czegos do metasa tu nie ma to znaczy ze albo nie istnieje albo jest niewykonalne
-----------------------------
http://solarisalphastation.spaces.live.com/
moje prace nad wykresami

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 02 sie 2010 09:30

http://trader.online.pl/MSZ/!-MSZ-index.html

jesli czegos do metasa tu nie ma to znaczy ze albo nie istnieje albo jest niewykonalne
. Oczywiście przeglądałem to już wcześniej i niestety stwierdzam, że przeważnie jest to przerost formy nad treścią. W systemach powinno być "mięso", czyli coś co działa faktycznie. Sądzę, że mam o wiele mniejszą wiedzę w programowaniu od wielu "twórców", ale moje systemy działają. Może właśnie dlatego nie są na sprzedaż, ani do oglądania. Ponadto niektóre systemy są tu stare i nie działają w nowych wersjach(np. zapis XX spółka yy , co uniemożliwia np. stworzenie wskaźnika ARMS'a). Niemniej jednak warto czasem przeglądać trader'a. Ciekawe zastosowania w konstrukcjach może mieć np. Peak(1,h,opt2) + ((((Peak(1,h,opt2)-Peak(2,h,opt2)) / (PeakBars(2,h,opt2)-PeakBars(1,h,opt2))) * PeakBars(1,h,opt2))))) , a można stworzyć kwadratowe itd.
dzięki.

GrafZero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 341
Rejestracja: 18 mar 2007 00:54

Postautor: GrafZero » 02 sie 2010 13:38

ja do systemu który zarabia potrzebuje duzo duzo roznych warunkow mozliwe ze sa dostepne w metasie ale jak mowilem... spolecznosc jest na wymarciu. Na forum na ktorym ludzie wymieniali sie poglądami zadalem kiedys banalne z pozoru pytanie jak konwertowac dane intraday do innego interwału bo tester działał tylko z danymi z TF jakie byly w pliku bez możliwosci zmiany np z 15 naq 60min.

w MT4 mam system i ma on takie oto dodatkowe załozenia
nowe pozycje tylko miedzy 8-11
news filter
wejscie tylko jesli spread jest minimalny
zamykanie stratnych ozycji pod koniec dnia
system nie handluje w poniedzialek...


to wszystko jestem w stanie napisać w metasie ale tak naprawde wszelkie zmiany bylyby bardzo czasochlonne.
-----------------------------
http://solarisalphastation.spaces.live.com/
moje prace nad wykresami

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 03 sie 2010 10:39

OK. Co do interwałów dziennych jestem zielony, bo działam w EOD (mogę najwyżej włączyć poślizg). Kiedyś byłem przekonanny, że potencjał intra jest większy, ale teraz wątpię w jego szczególną przewagę. Owszem np. licząc w punktach od początku FW20, systemy intra mogą mieć ich więcej, ale przecież najważniejsza jest proporcja wzrostu krzywej do jej zmienności(np. do średniego maksymalnego drowdown'u). Jeśli chodzi o pozostałe filtry, to w Metasie 10.1 EOD nie ma problemów, tyle że na koniec dnia. (Te filtry to jakby wg. Eldera.) Swoją drogą szeroka społeczna wiedza o MT4 wynika pewnie z rozpowszechnienia platform i z wiary, że im szybciej tym lepiej. Niestety trzeba pamiętać, że skracanie interwału zwiększa również konkurencję, bo krótki czas łatwiej wytrzymać psychicznie i finansowo. Oczywiście można zarobić w każdym interwale. Ponadto wydaje mi się, że wiele interwałów i rynków jest dobrych dla gry uznaniowej, bo jest wiele okazji. Faktycznie w MT4 dzieje się u nas więcej np. http://tradingarsenal.com/index.php?opt ... 23&lang=pl ( Niestety ten oscylator nie jest kompletnym systemem transakcyjnym.) Jestem przekonany, że tak naprawdę to najważniejszy jest jakiś pomysł na rynek. Związek przyczynowo - skutkowy, trudny do rozerwania nawet po upowszechnieniu systemu. Czy zapiszemy go w tym programie, czy innym, to nie ma znaczenia, byle można go przetestować. W każdym programie problemem jest zapisanie systemu grającego z trendem, który ten trend wcześnie i pewnie wychwyci oraz systemu przeciwtrendowego, który stawia odpowiednio mocne wsparcia i opory w oparciu o historyczną zmienność rynku. Najlepsze są połączenia obu rodzai systemów.

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 17 sie 2010 09:58

Może komuś się przyda kalendarz do Metasa Silvy. Np. jeśli ktoś chce pracować nad Carolanem i nie wystarczają dni sesyjne. { User inputs }
pds:=Input("Conversion Periods",1,2520,21);
choose:=Input("[1]Bars -> CalendarPeriods, [2]CalPds ->
Bars",1,2,1);
use:=Input("Calendar Periods: [1]Days, [2]Weeks",1,2,1);
adj:=Input("Week's start: [0]Sunday, [1]Monday",0,1,1);

{ Calendar counter engine }
leap:=Frac(Year()/4)=0 AND Frac(Year()/100)<>0
OR Frac(Year()/400)=0;
y:=Year()*365+Int(Year()/4)
-Int(Year()/100)+Int(Year()/400)-730484;
m:=
If(Month()=2,31-leap,
If(Month()=3,59,
If(Month()=4,90,
If(Month()=5,120,
If(Month()=6,151,
If(Month()=7,181,
If(Month()=8,212,
If(Month()=9,243,
If(Month()=10,273,
If(Month()=11,304,
If(Month()=12,334,
-leap)))))))))));
DayNr:=y+m+DayOfMonth();
adj:=adj+If(DayNr<1,1,2)
-(Frac(Year()/100)=0 AND Frac(Year()/400)<>0);
WkCount:=Int((DayNr-adj)/7)+(Year()>=2000);

{ Choose Days/Weeks }
Cal:=If(use=1,DayNr,WkCount);

{ Bars -> Calendar Days/Weeks, average }
calendar:=Cal-Ref(Cal,-pds);
avgCal:=Cum(calendar)/Cum(IsDefined(calendar));

{ Calendar Days/Weeks -> Bars }
bars:=pds
/((Cal-ValueWhen(1,Cum(1)=1,Cal)+1)/Cum(1));

{ Choose Bars->CalPds or CalPds->Bars }
convert:=If(choose=1,calendar,bars);
avg:=Int(If(choose=1,avgCal,bars)*10+.5)/10;

{ Plot in own window }
Int(convert*10+.5)/10;avg

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 04 wrz 2010 21:35

Temat umilkł, a można w Metasie robić ciekawe rzeczy. Oto okienka Carolan'a. Czerwone z górek, zielone dołków, niebieskie mieszane F9-F20. Trochę pokombinowałem z kalendarzem gregoriańskim wg Silvy. No, jeśli to nikogo nie zainteresuje, to nie rozumiem tego świata. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a6 ... 65e0f.html

mike_05
Podporucznik
Posty: 11612
Rejestracja: 05 kwie 2006 14:40
Kontakt:

Postautor: mike_05 » 04 wrz 2010 23:53

Kiedyś próbowałem założyć podobny wątek o Amibrokerze ale widać tu prawie sami geniusze inwestowania i takie głupoty jak program do AT nikogo ( poza Mike_05 ) nie interesują a szkoda, albo już znudziło im sie z leszczami dyskutować :evil:
Owszem sa watki o programach do AT na innych forach i to czasem bardzo dobre ale tam w zasadzie rozmawiasz czy prosisz o coś tylko prowadzącego dane forum a to trochę głupio tak komuś dupę cały czas zawracać.

Akurat o Metastocku literatura bardziej rozbudowana, choćby instrukcja bez porównania lepsza od Amibrokera.
Czekam cierpliwie może ktoś zdecyduję się wydąć jakąś książkę o programowaniu w AFL albo jakiś dłuższy kurs korespondencyjny programowania zorganizuje. Chętnie bym się zapisał. Po cichu liczę tu na bossa.pl.

Program super ale literatury po polsku totalnie brak. Same przedruki z instrukcji której od kilku lat nie można poprawić i uzupełnic :twisted: .
Juz jakiś czas próbuję napisać prosty kod do kupowania z sygnałów np.macd na godzinowym zgodnie z dziennym. W instrukcji jest wzmianka o rozciąganiu danych do obliczenia na innym interwale ale w praktyce cos nie za bardzo to wychodzi w google tez pusto.

Może administrator zdecyduję sie na założenie osobnego działu o programach do AT :-k
tu masz chyba jasną zasadę na AB jak operować TimeFrame

Kod: Zaznacz cały

SetChartOptions&#40;0,chartShowArrows|chartShowDates&#41;; SetChartBkGradientFill&#40; ParamColor&#40;"BgTop", colorWhite&#41;,ParamColor&#40;"BgBottom",colorBlack&#41;&#41;; Plot&#40;C,"Close",10,1&#41;; C5=Ref&#40;C,-5&#41;; //Plot&#40; C5,"Close -5",6,1&#41;; TimeFrameSet&#40; inDaily&#41;;//inWeekly lub jak potrzeba //twoja formuła np&#58; d=C; //f=Ref&#40;C,-5&#41;; //TO PRZYKLADOWO TimeFrameRestore&#40;&#41;; Plot&#40;TimeFrameExpand&#40;d,inDaily&#41;,"close daily",colorOrange,styleLine&#41;; //Plot&#40;TimeFrameExpand&#40;f, inDaily&#41;,"close daily -5", colorYellow,styleLine&#41;;
a tak to widać

Obrazek

narysować MACD nałożonego trochę by chyba zrobiło mało czytelne, chyba, ze tylko np. linię sygnałową.
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.
tu mnie znajdziesz:
http://forum.comparic.pl/index.php

mike_05
Podporucznik
Posty: 11612
Rejestracja: 05 kwie 2006 14:40
Kontakt:

Postautor: mike_05 » 05 wrz 2010 00:08

Jeszcze uwaga!

Tu musisz pokombinować z ustawieniami, aby uzyskać to, czego oczekujesz.

Obrazek
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.
tu mnie znajdziesz:
http://forum.comparic.pl/index.php


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości