Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 19 lut 2006 23:17

Marek (Krotki)-Brawo za Weekendowa!!!

1/ na czas-oby weszlo w nawyk

2/ za: fakt znacznego wzrostu ryzyka jeśli chodzi o określanie kolejnego ruchu warszawskich indeksów.

Przyczyniają się do tego trzy czynniki. Po pierwsze - bardzo duże uzależnienie od wąskiego grona zachodnich funduszy. Po drugie - bardzo duży wzrost zmienności, który w czasie hossy dynamizował wzrosty, a w czasie korekty/konsolidacji wystawia inwestorów na często dość przypadkowe wahania. Po trzecie - najgorętsza fala hossy jest już za na nami i od kilku tygodni rynek zaczął (czasami) reagować zarówno na złe informacje ze strony fundamentów, jak i na ruchy zachodnich indeksów. W fazie zeszłorocznego euforycznego wzrostu nikt się na nic nie oglądał i każda wiadomość była pozytywnie interpretowana. Ten etap jest już za nami, a kierunek przestał być "oczywisty".


3. za :

Fani spółek śmieciowych, hazardziści, masochiści i wróżbici nerwowe zmiany indeksów zawsze będą odbierać jako świetną okazję do podwojenia kapitału.

4/ za:

w każdym sektorze inwestorzy kupują teraz nie fundamenty, ale kierunek przepływu kapitału zachodnich funduszy.

a w ogole to szkoda ze nie ma dyskusji pod Weekendowa

Ode mnie mialbys 5 gwiazdek :thumbup:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 22 lut 2006 00:37

no i dyskusji nie bylo i nadal nie ma :evil:
Marek (Krotki)-Brawo za Weekendowa!!!

]

Fani spółek śmieciowych, hazardziści, masochiści i wróżbici nerwowe zmiany indeksów zawsze będą odbierać jako świetną okazję do podwojenia kapitału.

[]

a w ogole to szkoda ze nie ma dyskusji pod Weekendowa

Ode mnie mialbys 5 gwiazdek :thumbup:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Biaggi
Chorąży sztabowy
Posty: 4091
Rejestracja: 04 wrz 2005 16:55
Lokalizacja: Kraków

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Biaggi » 23 lut 2006 02:56

Wedlug mnie Pryzmont pisze najbardziej sensownie w parkiecie jesli chodzi o futures. Zawsze z ciekawoscia czytam jego Weekendowe i musze przyznac, ze ostatnia dala mi szczegolnie do myslenia. Zredukowalem troche liczbe pozycji, bo nie chce powaznej wtopy. Gram od kwietnia 2005 i jak na razie nie mialem powaznej :D ...ciekawe jak dlugo jeszcze :roll:
W tej chwili jestem na dlugich, ale po zejsciu ponizej dolnego zakresu ostatniej konsolidacji raczej nie bede czekal na powrot i zamkne

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 23 lut 2006 22:41

Marek P to chyba jedyny ktory majac jakas pozycje nie sugeruje sie tym w komentarzach

Inni mniej lub wiecej sa "skorelowani"

I mimo ,ze mial (moze i ma) ksywke Krótki to wyciagał nieźle tez na longach

+

Kamil byl kiedys bardziej "misiowaty" (i podobno z wygladu jest :twisted: ) ale u niego widac sprzezenie pomiedzy tym co ma i jak pisze-ostatnio bardziej bysiowaty i majac 2 mozliwe interpretacje wybiera(l) zazwyczaj ta bardziej "bycza"



POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 24 lut 2006 14:33

I ZA TO TEZ CIE MAREK LUBIE :twisted:

RYNEK / FUTURES
--------------------------------------------------------------------------------

Rynek Futures prowadzą Kamil Jaros i Marek Pryzmont



24.02.2006

W końcu coś się dzieje... 133


... w Turynie. Justyna Kowalczyk zdobyła brązowy medal w biegu na 30 km. Dlaczego nie piszę o rynku ? Na rynku bowiem nic nowego i dalej utrzymujemy się w bardzo wąskiej konsolidacji. Warto może tylko zwrócić uwagę, że dwie spółki, które są dzisiaj liderami obrotów spadają po 0,8%. Mowa o KGHM i PEO, których obroty przekraczają 30 mln przy 230 mln na całym rynku. To niekorzystny układ, choć nie na tyle wyraźny, by cokolwiek zmieniać w neutralnej ocenie rynku. 20 21 MP




POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

fatboy
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 10 lip 2005 18:17

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: fatboy » 24 lut 2006 22:26

Pewnie brazowy medal dla sygnal kupna i do konca sesji mielismy juz tylko up,up, up :lol:

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 27 lut 2006 22:48

a teraz po Olimpiadzie !!!
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 27 lut 2006 22:49

a teraz po Olimpiadzie !!!
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

GRASS
Młodszy chorąży
Posty: 595
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Marki

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: GRASS » 28 lut 2006 21:40

TROCHĘ ZA WCZEŚNIE CIESZYŁ SIĘ P.ROZŁUCKI Z REKORDÓW SKORO ZOSTAL TYLKO ŚMIECH NA SALI Z TEGO CO BYŁO POWODEM DO WIWIATÓW- oby to była jazda na półrurze a nie skocznia mamucia
Inwestycja to niewiadoma, realizacja zysku to jakiś sukces.Decyzję trzeba podjąć samemu.

fatboy
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 10 lip 2005 18:17

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: fatboy » 28 lut 2006 22:15

Wiesiek sie cieszyl z obrotów. Im większe tym lepszy wynik GPW SA. A im większy wynik GPW SA tym wyższa dla Wiesia premia. :lol:

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 01 mar 2006 00:17

Wieskowi szampan sie grzał od dawna wiec wczoraj "wydusili" rekord tyle ze na WIG-u :twisted:


A jak szampan odpity to mozna bylo wrocic do realiow

TROCHĘ ZA WCZEŚNIE CIESZYŁ SIĘ P.ROZŁUCKI Z REKORDÓW SKORO ZOSTAL TYLKO ŚMIECH NA SALI Z TEGO CO BYŁO POWODEM DO WIWIATÓW- oby to była jazda na półrurze a nie skocznia mamucia
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 01 mar 2006 00:19

w Bilansie:

'TO MOŻE BYC POCZĄTEK WIEKSZYCH SPADKÓW"
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

fatboy
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 10 lip 2005 18:17

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: fatboy » 01 mar 2006 00:31

Dlatego trzeba sie zapakowac w oscypki. :lol:

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: Jot23 » 01 mar 2006 22:49

nastroje zagraniczne sa niezbyt ufne

Nastroje krajowe sie pogarszaja

Czy krajowi ciulacze wystarcza aby podtrzymac ewentualna fale realizacji (w sumie duzych dla zagranicy) zyskow??

niech no jeszcze raz ktores z surowcow lub gield walnie to.... :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

GRASS
Młodszy chorąży
Posty: 595
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Marki

Odp:Krotki-Brawo za Weekendowa!!!

Postautor: GRASS » 02 mar 2006 17:35

w Bilansie:

'TO MOŻE BYC POCZĄTEK WIEKSZYCH SPADKÓW"

znawcą nie jestem ale pewnikiem będą chcieli wypić za jakiś czas trzecią flaszkę za wig 20 = 3k ,ale nad tym trzeba popracować i jak się postarają funduszowcy i tzw otoczenie to może się udać >Ciekaw jestem czy fw20h6 zaczepią na dłużej na 3000 bo byłaby to kolejna okazja na toasty u Hawełka :lol:
Inwestycja to niewiadoma, realizacja zysku to jakiś sukces.Decyzję trzeba podjąć samemu.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości