Bioton [Bio] cz. XXXVII

wszystko na temat spółek publicznych
qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Re: wywiad z R.Krauze

Postautor: qgen » 18 lip 2007 19:33

Ta Lepper tez jest aniolem. A tak powaznie i to nie ma zwiazku z p.Krauze:
prawdziwa wiarygodnosci czlowieka jest potwierdzana przez osoby trzecie, a nie samego zainteresowanego lub mowiacego o swojej dzialanosci. Tak imageu sie nie buduje.

A tak przy okazji statusu bogactwa RK: czy Krauze ma jakis wodny "maybach"? Ze Cessna lata to slyszalem, ale nigdy nie slyszalem ze Krauze ma jakis luksusowy jacht (dla mnie luxus zaczyna sie od ca. 70 m, a 1 m= ca. 3,5 mln USD).

Wiec kochani by bylo wiadome: poprzeczka dla p. Krauze zostala "dzis" powieszona:

Jezeli p. Krauze kupi sobie
luksusowy jacht powyzej min. 65 m dlugosci,
uznam ze jest bogatym czlowiekiem
, tak dlugo jak go nie bedzie posiadal uznaje ze jest on jedynie lokalnym "nowobogackim"

Qgen
Ostatnio zmieniony 18 lip 2007 20:20 przez qgen, łącznie zmieniany 3 razy.

REKLAMA


katek
Starszy chorąży
Posty: 1774
Rejestracja: 02 paź 2006 14:45
Lokalizacja: Kostrzyn n/O

Postautor: katek » 18 lip 2007 20:01

Me :lol: lduję się na wątku, jutro chyba kupię ze 200 akcji ,żeby być lepszym od Zablokowanego :shock: Ale bez porządnego infa to zobaczymy te 1,65 jak amen w pacierzu :!: :roll: :evil: Pozdrawiam serdecznie :lol:
Sukces jest jak ***** , tylko własny ładnie pachnie.

zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 18 lip 2007 20:16

Me :lol: lduję się na wątku, jutro chyba kupię ze 200 akcji ,żeby być lepszym od Zablokowanego :shock: Ale bez porządnego infa to zobaczymy te 1,65 jak amen w pacierzu :!: :roll: :evil: Pozdrawiam serdecznie :lol:
Dzień dobry wieczór
Jak chcesz kupić 200 akcji to ja dokupię 200 i znowu będziesz miał 100 akcji w plecy...Przecież dzisiejszy wzrost TUP daje mi taką możliwość...więc uważaj..TY 200 a ja zawsze mam 100 więcej...
Pozdrawiam
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

ASUS
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3643
Rejestracja: 22 kwie 2006 19:14
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ASUS » 18 lip 2007 20:28

I tak jesteście lepsi ode mnie bo ja juz jestem ponownie na out.
Wyglada to niestety na wybicie dołem z konsolidacji. Ogólnie rzecz ujmując jestem zdegustowany już Biotonem. Ciągłe wywalanie akcji przez niewiadomą spółdzielnię ucho to zabawa nie dla mnie.
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
ObrazekObrazek

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 18 lip 2007 20:35

I tak jesteście lepsi ode mnie bo ja juz jestem ponownie na out.
Wyglada to niestety na wybicie dołem z konsolidacji. Ogólnie rzecz ujmując jestem zdegustowany już Biotonem. Ciągłe wywalanie akcji przez niewiadomą spółdzielnię ucho to zabawa nie dla mnie.
Asus jak patrzylem na dzienny, pomyslalem o twoim stochasticu i tym wybiciu. Obaj wiemy jak gra sie na FW, wiec pomyslalem, ze zamykasz pozycje i tak sie tez stalo.

Ja pozycji nie zamykam, bo AT na Biotonie to "bzdura" juz od dluzszego czasu(patrz nachylenie konsolidacji w klinie. anormalnosc AT by tak sie wybic). Przekonamy sie kto mial racje! Dla mnie kluczowym nie sa aktualnie juz zadne informacje ze spolki (spolka stala sie juz niewiarygodna, choc Krauze w wywiadach taki nacisk na wiarygodnosc kladzie) ale strategia dlaszej gry calej grupy. Dopiero po IPO Pol-wody podejme decyzje co dalej, narazie wychodze z zalozenia ze RK poprostu nie ma kasy, a tych ponad 120-140 ludzi z Polski, ktorzy ponoc sa juz w Kazakstanie+infrastruktura trzeba ciagle oplacac.

Sumujac: albo bedzie efektowne zachowanie Biotonu, albo bedziemy sie tak dalej meczyc z niemoca glownego udzialowcy Biotonu PKM Inv.

Qgen

ASUS
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3643
Rejestracja: 22 kwie 2006 19:14
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ASUS » 18 lip 2007 20:53

I tak jesteście lepsi ode mnie bo ja juz jestem ponownie na out.
Wyglada to niestety na wybicie dołem z konsolidacji. Ogólnie rzecz ujmując jestem zdegustowany już Biotonem. Ciągłe wywalanie akcji przez niewiadomą spółdzielnię ucho to zabawa nie dla mnie.
Asus jak patrzylem na dzienny, pomyslalem o twoim stochasticu i tym wybiciu. Obaj wiemy jak gra sie na FW, wiec pomyslalem, ze zamykasz pozycje i tak sie tez stalo.

Ja pozycji nie zamykam, bo AT na Biotonie to "bzdura" juz od dluzszego czasu(patrz nachylenie konsolidacji w klinie. anormalnosc AT by tak sie wybic). Przekonamy sie kto mial racje! Dla mnie kluczowym nie sa aktualnie juz zadne informacje ze spolki (spolka stala sie juz niewiarygodna, choc Krauze w wywiadach taki nacisk na wiarygodnosc kladzie) ale strategia dlaszej gry calej grupy. Dopiero po IPO Pol-wody podejme decyzje co dalej, narazie wychodze z zalozenia ze RK poprostu nie ma kasy, a tych ponad 120-140 ludzi z Polski, ktorzy ponoc sa juz w Kazakstanie+infrastruktura trzeba ciagle oplacac.

Sumujac: albo bedzie efektowne zachowanie Biotonu, albo bedziemy sie tak dalej meczyc z niemoca glownego udzialowcy Biotonu PKM Inv.

Qgen
Kasa juz zainwestowana w inny towar. Na koniec brałem S. Zresztą prawie zawsze jak na fixingu na K stoi fura kontraktow to biorę S. Uparli sie bronic 3800 choc ten poziom nie ma zdanego znaczenia w AT. Znaczenie ma 3700. A jak będa się tak wygłupiac na straganie jak do tej pory to 3700 przeleci w mgnienu oka.
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
ObrazekObrazek

slalom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3720
Rejestracja: 08 cze 2006 18:55

Postautor: slalom » 18 lip 2007 20:55

Me :lol: lduję się na wątku, jutro chyba kupię ze 200 akcji ,żeby być lepszym od Zablokowanego :shock: Ale bez porządnego infa to zobaczymy te 1,65 jak amen w pacierzu :!: :roll: :evil: Pozdrawiam serdecznie :lol:
Coś mi tu lejesz wodę. Gdzie pobierają dywidendę że można sobie kupić 200 akcji??? Przecież nawet na liniówce masz stwierdzenie - 0,xx% ale nie mniej niż np.6 złotych.

zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 18 lip 2007 21:05

Me :lol: lduję się na wątku, jutro chyba kupię ze 200 akcji ,żeby być lepszym od Zablokowanego :shock: Ale bez porządnego infa to zobaczymy te 1,65 jak amen w pacierzu :!: :roll: :evil: Pozdrawiam serdecznie :lol:
Coś mi tu lejesz wodę. Gdzie pobierają dywidendę że można sobie kupić 200 akcji??? Przecież nawet na liniówce masz stwierdzenie - 0,xx% ale nie mniej niż np.6 złotych.
Dzien dobry wieczór
Jaką wodę? Policz sobie jeśli przeszedłeś przez dywidendę WSIP, KGHM i uderzyłeś w Elzab....oj przepraszam ale nie będę udzielał bezpłatnych porad inwestycyjnych polskim "mistrzom świata"...
Pozdrawiam
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

kwas
Starszy chorąży
Posty: 1301
Rejestracja: 04 paź 2006 18:13
Lokalizacja: P-ń

Postautor: kwas » 18 lip 2007 21:19

witam zatankowany do bólu :lol:

Syfilis
Starszy chorąży
Posty: 1470
Rejestracja: 05 mar 2006 21:16

Postautor: Syfilis » 18 lip 2007 21:36

a ja jestem i tak dobrej myśli anawet myślę że dostaniemy troche arbuza z wódzią a co zdrowotne się należy za straty moralne.....

Obrazek

konik
Młodszy chorąży
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006 11:22

Postautor: konik » 18 lip 2007 21:50

witam na nowym wątku. choć to prawie niemożliwe to nawet i ja tracę cierpliwość. jeśli w najbliższej przyszłości nie będzie wzrostów na biotonie to zwyczajnie się wkurzę.

Kurtz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2036
Rejestracja: 22 sie 2006 12:03
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Kurtz » 18 lip 2007 22:07

Witam Szanownych Wspólników,

1. Zachowanie papieru można określić krótko - jest źle. Osobiście nie widzę żadnych podstaw do twierdzenia, iż w perspektywie krótkoterminowej dojdzie do jakiejś większej zmiany. Możemy sobie tworzyć kolejne teorie i wytłumaczenia dla takiego a nie innego zachowania się kursu, efekt jednak jest czysto psychologiczny.

2. Qgen - chylę czoła wobec Twoich przemyśleń. W wielu punktach mamy podobne wnioski, z których tak naprawdę wynika, iż dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest co najmniej redukcja pozycji (a dla lubiących wyzwania poleciłbym nawet jej zamknięcie). Ja zmniejszam udział Biotonu w portfelu poprzez zakupy innych spółek.

3. Dzisiejsze poziomy i podejście akcjonariuszy (zgadzam się w pełni z ASUSEM, iż Bioton jest w niełasce - delikatnie mówiąc) zaczynają przypominać tzw. łapanie noży. Jeśli ktoś lubi tę zabawę to proszę bardzo, ja mam raczej nieprzyjemne doświadczenia na tym polu i na razie spokojnie obserwuję. Coraz bardziej wydaje mi się jednak, iż nie tak dawno rzucone "1,40" za papier wcale nie jest takie absurdalne, jak w momencie kiedy to pisałem. Wystarczy, że Spółka w dalszym ciągu będzie sobie odpuszczać tzw. relacje inwestorskie, a nam pozostanie jedynie wyznaczanie kolejnych poziomów wsparcia. I kolejnych, i kolejnych i tak w kółko Macieju.

4. Aktualna sytuacja wkurza mnie tylko z jednego powodu - całkowitego milczenia Zarządu, które w obliczu niepewności na tzw. szerokim rynku faktycznie działa tylko i wyłącznie na szkodę Biotonu. Obsunięć terminów realizacji kolejnych przedsięwzięć nie komentuję, ponieważ akurat one nie stanowią dla mnie głównego powodu do narzekania (już kiedyś pisałem, iż opóźnienia traktuję jako immanentną część procesu rozwoju Spółki). Jak na razie nie mam powodów, żeby wątpić we wspomniany rozwój, jednak potwierdza się stare powiedzenie, iż dla żołnierza to nie szturm jest najgorszy, ale czekanie w okopie.

5. W zależności od mojego nastawienia kluczowym momentem jest na dzisiaj 1,70 za walor. Cena, którą pół roku temu uznałbym za co najmniej "mało prawdopodobną". "Wiedziałem", że zlecimy poniżej 2.0 - "nie wiedziałem", że lot jest z gatunku transatlantyckich...

Tym optymistycznym akcentem... itp. itd.

Pozdrawiam.
Our motto: Apocalypse Now!

willy41
Starszy chorąży
Posty: 1796
Rejestracja: 09 sie 2006 21:40

Postautor: willy41 » 18 lip 2007 22:11

Qgen napisał-cytat: "Spółki naszej grupy, wchodząc na giełdę, zyskują przejrzystość i wiarygodność. Bioton ma setki tysięcy akcjonariuszy." (p. Krauze .............tylko zapomniał dodac,że akcjonariuszy wydymanych do granic mozliwości :!: Jeszcze jedno-okazalo się,że Stock miał jednak rację.Chylę czoła kolego =D> .A co?Też musiałem sobie ulżyć :wink:

Domini_k
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 20 gru 2005 19:43
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Domini_k » 18 lip 2007 22:29

4. Aktualna sytuacja wkurza mnie tylko z jednego powodu - całkowitego milczenia Zarządu, które w obliczu niepewności na tzw. szerokim rynku faktycznie działa tylko i wyłącznie na szkodę Biotonu. Obsunięć terminów realizacji kolejnych przedsięwzięć nie komentuję, ponieważ akurat one nie stanowią dla mnie głównego powodu do narzekania (już kiedyś pisałem, iż opóźnienia traktuję jako immanentną część procesu rozwoju Spółki). Jak na razie nie mam powodów, żeby wątpić we wspomniany rozwój, jednak potwierdza się stare powiedzenie, iż dla żołnierza to nie szturm jest najgorszy, ale czekanie w okopie
Zgadzam się, w biznesie nie ma nigdy nic pewnego, ale jeśli nastąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, to jeśli mamy do czynienia ze spółką publiczną, której zalezy na wizerunku, to powinno się wyjaśnić dlaczego jest tak, a nie inaczej. Bo to co obecnie robi zarząd i RK to jest totalne "olewanie" swoich akcjonariuszy.....wlochy - ostatni termin to do połowy lipca, tylko ze chyba Wilczega nie powiedzial, ktorego roku wiec dobra jest usprawiedliwiony, chociaz pewnie w sierpniu powie ze do konca wrzesnia sie juz powinno udac....ale juz z LFO to przesadzili bo jak podal R2R0 zaznaczyli ze do konca marca 2007, a tu mamy lipiec, a oni ani slowem nie wspomnieli o tych kontraktach od tamtej zapowiedzi...przeciez to jakas paranoja....Indar to juz inna bajka bo tu wiele zalezy od rzadu ukrainskiego, a tam to nigdy nic nie wiadomo....a i jeszcze kiedys wspominali cos o leku na raka, nad ktorym pracuje kanadyjski partner.....
Jeszcze jedno-okazalo się,że Stock miał jednak rację.Chylę czoła kolego =D> .A co?Też musiałem sobie ulżyć :wink:
ale o ktora jego wypowiedz chodzi ??
Obrazek
Giełda to nie miejsce dla ludzi o słabych nerwach...
http://www.pajacyk.pl

willy41
Starszy chorąży
Posty: 1796
Rejestracja: 09 sie 2006 21:40

Postautor: willy41 » 18 lip 2007 22:44

Przypomnij sobie Dominiku posty Stocka nawet te z przed pół roku,w których starał sie studzić niektóre rozgrzane głowy swoimi informacjami,analizami,przemyśleniami za które czasami delikatnie mówiąc był często karcony(to tak ogólnie).Myślę,że większość wie o co chodzi :wink: .pozdrawiam.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości