BUDOPOL [BDL] cz. X

wszystko na temat spółek publicznych
KaczyKuper
Młodszy chorąży
Posty: 497
Rejestracja: 28 mar 2007 12:09

Postautor: KaczyKuper » 05 wrz 2007 15:56

ladna końcóweczka ukryte kupno no już dzisiaj to chyba bedzie jakies info hm :D
TAK - JUTRO ODDAJEMY STACJE KOSMICZNĄ

REKLAMA


piotrek85
Młodszy chorąży
Posty: 429
Rejestracja: 20 mar 2007 14:17

Postautor: piotrek85 » 05 wrz 2007 16:00

ladna końcóweczka ukryte kupno no już dzisiaj to chyba bedzie jakies info hm :D
TAK - JUTRO ODDAJEMY STACJE KOSMICZNĄ
nie wiem czemu jesteś taki zlośliwy :roll:
Obrazek

KaczyKuper
Młodszy chorąży
Posty: 497
Rejestracja: 28 mar 2007 12:09

Postautor: KaczyKuper » 05 wrz 2007 16:02

ladna końcóweczka ukryte kupno no już dzisiaj to chyba bedzie jakies info hm :D
TAK - JUTRO ODDAJEMY STACJE KOSMICZNĄ
nie wiem czemu jesteś taki zlośliwy :roll:
SORKI MOCNE

piotrek85
Młodszy chorąży
Posty: 429
Rejestracja: 20 mar 2007 14:17

Postautor: piotrek85 » 05 wrz 2007 16:04

no i znowu cierpimy za dane z USA :cry:
Obrazek

KaczyKuper
Młodszy chorąży
Posty: 497
Rejestracja: 28 mar 2007 12:09

Postautor: KaczyKuper » 05 wrz 2007 16:05

no i znowu cierpimy za dane z USA :cry:

SPOKO SPOKO - DZIŚ POCIERPIMY A JUTRO WYŻEJ POLECIMY.

NIECIERPLIWI I NIEDOWIARKI SA NAM ZBĘDNI!

użyszkodnik
Młodszy chorąży
Posty: 690
Rejestracja: 01 gru 2005 23:46

Postautor: użyszkodnik » 05 wrz 2007 22:50

Dzisiejszą sesję uznaję jako śmieszną .
Taką małą kasą można bujać budę.
:?

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 05 wrz 2007 23:54

jakby kogoś interesował rynek terminowy zapraszam na stronke :wink:
Obrazek

łukasz
Starszy chorąży
Posty: 1322
Rejestracja: 19 lip 2005 00:20

Postautor: łukasz » 06 wrz 2007 00:08

jakby kogoś interesował rynek terminowy zapraszam na stronke :wink:
Nieźle, grasz DT czy raczej pozycyjnie?
A te dane to wykres 5-minutowy czy źle widziałem? Jakiej długości są średnie kroczące?
Wybacz że tyle pytań, ale zapytam jeszcze czy grasz samymi formacjami (np przełamanie linii szyji) czy posługujesz się oscylatorami?
I o ile w Twoim systemie kurs musi przełamać poziom wsparcia/oporu żeby dał sygnał do otwarcia pozycji? (stosujesz stałą wartość czy np. wartość ATR razy jakiś mnożnik)? Pozycję otwierasz/odwracasz od razu po przełamaniu czy czekasz do końca danek (np 5-minutowej świeczki)? No i przede wszystkim ilu punktowy stop stosujesz? Z góry dziękuję za odpowiedź, dopiero raczkuję na derywatach, z nie ukrywam różnym skutkiem :? Pozdrawiam
to be in the black...

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 06 wrz 2007 00:23

jakby kogoś interesował rynek terminowy zapraszam na stronke :wink:
Nieźle, grasz DT czy raczej pozycyjnie?
A te dane to wykres 5-minutowy czy źle widziałem?
Wybacz że tyle pytań, ale zapytam jeszcze czy grasz samymi formacjami (np przełamanie linii szyji) czy posługujesz się oscylatorami?
I o ile w Twoim systemie kurs musi przełamać poziom wsparcia/oporu żeby dał sygnał do otwarcia pozycji? (stosujesz stałą wartość czy np. wartość ATR razy jakiś mnożnik)? Pozycję otwierasz/odwracasz od razu po przełamaniu czy czekasz do końca danek (np 5-minutowej świeczki)? No i przede wszystkim ilu punktowy stop stosujesz? Z góry dziękuję za odpowiedź, dopiero raczkuję na derywatach, z nie ukrywam różnym skutkiem :? Pozdrawiam
Cieszy mnie zainteresowanie :)

Gram praktycznie tylko na DT, ale ogólny pogląd na rynek klaruje danymi dziennymi.

Interwał 5 min

Oczywiście nie gram samymi formacjami, ale znakomicie prognozują zasięg systemowych pozycji.

Oscylatory -> STS MACD Momentum srednie

Otwarcie pozycji, zamknięcie świeczki, bądź w dynamicznych ruchach conjmniej 5 pkt.

Stop 10 pkt bądź ważny uznaniowo poziom.

A Ty jak zajmujesz i zabezpieczasz pozycje?

POZDRAWIAM
Obrazek

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 06 wrz 2007 00:24

No i oczywiście LOP, zmiany lop'u w odniesieniu do kwotowań!!
Obrazek

łukasz
Starszy chorąży
Posty: 1322
Rejestracja: 19 lip 2005 00:20

Postautor: łukasz » 06 wrz 2007 00:32

Właściwie to kilka miesięcy miałem przerwę z Kontraktami. Wcześniej grałem trochę ale wynik kilkumiesięcznej "zabawy" wyniósł ok 100 zł(na szczęście na plusie). Zamierzam znowu spróbować w przyszłym tygodniu, na to konto sprzedałem dzisiaj troszkę akcji i jak kasa przejdzie na konto podstawowe to coś spróbuję zdziałać bo na akcjach ostatnio nie ukrywam lipa :? Generalnie zajmowałem pozycje po przełamaniu ważnych (tak mi się wydawało) linii wsparć i oporu, często kreślonych po punktach z przed kilku dni. Na początek stosowałem ATR, jak kurs przebił wyznaczony poziom o 1,5ATR zajmowałem pozycję. Stop1 ATR poniżej/powyżej przełamanej linii. Niestety (szczególnie przy dużej zmienności) ATR miał wysokie wartości i często wchodziłem za późno, kiedy większość ruchu była historią. Teraz od kilku dni sobie obserwuję "na sucho" i dodaję do tego oscylatory (głównie STS RSI i MACD). Co do ATR to chyba z niego zrezygnuję albo zmniejszę mnożnik. Interwał też 5-minutowy, krótszy moim zdaniem za bardzo się nie sprawdza. Stop ustawię punktowo, myślę 10 góra 15 pkt od poziomu wejścia. Co do oscylatorów to STS często daje szybko sygnał, szczególnie jeżeli następuje przecięcie poza poziomami "sygnalnymi" a później kontynuacj w odpowiednią stronę krzywych STS. Kombinuję jaki na to nałożyć filtr. Ostatnio przez pewien czas SMA-45 na 5-minutowym dobrze działała jako dodatkowa linia wsparcia/oporu. Ale to myślę był przypadek.
Jak widzisz popełniłem sporo kardynalnych błędów (np. stop na poziomie 2,5 ATR przy mocno zmiennym rynku to była wręcz głupota :oops: ).
Jakiej długości średnich użyłeś na tym wykresie?
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2007 00:40 przez łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
to be in the black...

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 06 wrz 2007 00:39

Właściwie to kilka miesięcy miałem przerwę z Kontraktami. Wcześniej grałem trochę ale wynik kilkumiesięcznej "zabawy" wyniósł ok 100 zł(na szczęście na plusie). Zamierzam znowu spróbować w przyszłym tygodniu, na to konto sprzedałem dzisiaj troszkę akcji i jak kasa przejdzie na konto podstawowe to coś spróbuję zdziałać bo na akcjach ostatnio nie ukrywam lipa :? Generalnie zajmowałem pozycje po przełamaniu ważnych (tak mi się wydawało) linii wsparć i oporu, często kreślonych po punktach z przed kilku dni. Na początek stosowałem ATR, jak kurs przebił wyznaczony poziom o 1,5ATR zajmowałem pozycję. Stop1 ATR poniżej/powyżej przełamanej linii. Niestety (szczególnie przy dużej zmienności) ATR miał wysokie wartości i często wchodziłem za późno, kiedy większość ruchu była historią. Teraz od kilku dni sobie obserwuję "na sucho" i dodaję do tego oscylatory (głównie STS RSI i MACD). Co do ATR to chyba z niego zrezygnuję albo zmniejszę mnożnik. Interwał też 5-minutowy, krótszy moim zdaniem za bardzo się nie sprawdza. Stop ustawię punktowo, myślę 10 góra 15 pkt od poziomu wejścia. Co do oscylatorów to STS często daje szybko sygnał, szczególnie jeżeli następuje przecięcie poza poziomami "sygnalnymi" a później kontynuacj w odpowiednią stronę krzywych STS. Kombinuję jaki na to nałożyć filtr
Też sporo grałem "na sucho", zbudowłem kilka systemów, które badałem i ulepszałem. Kiedy systemy zaczęły uzyskiwać satysfakcjonujące wyniki wszedłem na rynek. Każdy tydzień na + premiowałem otwarciem kolejnego kontraktu.

Pozdr
Obrazek

łukasz
Starszy chorąży
Posty: 1322
Rejestracja: 19 lip 2005 00:20

Postautor: łukasz » 06 wrz 2007 00:41

Jakich długości średnich użyłeś na wykresie?
to be in the black...

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 06 wrz 2007 00:41

...Co do oscylatorów to STS często daje szybko sygnał, szczególnie jeżeli następuje przecięcie poza poziomami "sygnalnymi" a później kontynuacj w odpowiednią stronę krzywych STS. Kombinuję jaki na to nałożyć filtr. Ostatnio przez pewien czas SMA-45 na 5-minutowym dobrze działała jako dodatkowa linia wsparcia/oporu. Ale to myślę był przypadek.
Co do oscylatorów, to praktycznie co tydzień zmieniam ustawienia MACD i STS'a dopasowując do najświeższych danych.

Średnie -> 10 + 35 działają dodatkowo jako nie znormalizowany MACD. Trzeba się nauczyć je interpretować ale są OK.
Obrazek

łukasz
Starszy chorąży
Posty: 1322
Rejestracja: 19 lip 2005 00:20

Postautor: łukasz » 06 wrz 2007 00:44

Ostatnio myślałem też jeszcze nad DMI, ale generalnie to raczej im mniej "udziwnień" tym lepiej :wink: A teraz kładę się spać a Tobie życzę samych zyskownych pozycji. Dobranoc.
to be in the black...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości