ELEKTRIM [ELE] CZĘŚĆ XXX

wszystko na temat spółek publicznych
scordia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7894
Rejestracja: 14 wrz 2005 12:12

Postautor: scordia » 14 cze 2006 06:50

Witamy Cię Cesarzu jako inwestora długoterminowego i stabilnego. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :D
... w

REKLAMA


mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mati 1 » 14 cze 2006 06:50

Być może będzie testowane 10 zł po dobrych info ale na stałe przebicie dyszki jak na razie jest awykonaalne

drwal
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8321
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: drwal » 14 cze 2006 06:56

Juz mialem tuptac do lozka, ale chcialem zobaczyc, coz dzis napisal Parkiet.
Ogolnie powtorzone to, co wiemy, czyli scenariusze, ktore na forum sie pojawialy. Dla mnie najciekawszy byl dodatek do artykulu, czyli "pytanie do DT". Przepraszam, jesli gdzie zrobie blad, bo pozno i wklepuje recznie, bo chyba nie da sie wkleic.

- Czy DT przystapi do rozmow z Elektrimem w sprawie ceny za Ere, tak jak to zasugerowal Trybunał Arbitrazowy?

- Nie bedziemy komentowac negocjacji toczacych sie miedzy stonami.

- Czy DT gotowa jest zaplacic za udzialy w Erze wiecej niz 350 mln euro?

- To nie ma znaczenia, bo zgodzilismy sie i zgodzimy sie z wynikiem arbitrazu, rowniez jesli chodzi o cene.


Krotko, ale dla mnie bardzo tresciwie. NA pytanie, czy beda rozmowy, pada odpowiedz, nie komentujy rozmow, ktore sie tocza :twisted: Czy bedzie wiecej kasy - rozstrzygnie arbitraz - czytaj, rozmowy, ktore sie wlasnie tocza, a skoro rozmawiamy, to znaczy ze kase damy. Jedyne, czego w tym nie ma, to odpowiedz, czy "negocjacje miedzy stronami", ktorych DT nie komentuje, juz ustalily cene, czy dopiero bedzie ona ustalona. Na moje wyczucie, jest juz ustalona :wink:
Jest mało prawdopodobne żeby DT zapaciło mniej niż dług do Obli + odsetki. W końcu odsetki narastają między innymi za przyczyną DT.

fincantieri
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2637
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: fincantieri » 14 cze 2006 06:56

Witamy Cię Cesarzu jako inwestora długoterminowego i stabilnego. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :D
Jak tylko spadnie Elek parę procent to będzie krzyczał, że sprzedał a inni Elkowicze to durnie. A sam jest kretynem i *** jakich mało.

MIMI
Chorąży sztabowy
Posty: 5182
Rejestracja: 14 gru 2005 14:27
Lokalizacja: Z państwa bezprawia

Postautor: MIMI » 14 cze 2006 07:07

Witam wszystkich!


Niektórzy mogą sie czuc oszukani co do ceny Elektrimu ale padlismy ofiarą dosc perfidnej gry w której my "leszcze" nie mielismy nic do powiedzenia przy "rekinach" Cena Elektrimu przekroczy tegoroczne szczyty ale na to musimy troche poczekać.

PS
Cesarz jestes żałosną gnidą, a moze to ty bankrut :twisted:
...istotą świecy nie jest wosk, choć on zostawia ślady, ale jej światło.
A. de S.-E.

SID
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3869
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: SID » 14 cze 2006 07:26

Witam wszystkich!


Niektórzy mogą sie czuc oszukani co do ceny Elektrimu ale padlismy ofiarą dosc perfidnej gry w której my "leszcze" nie mielismy nic do powiedzenia przy "rekinach" Cena Elektrimu przekroczy tegoroczne szczyty ale na to musimy troche poczekać.

PS
Cesarz jestes żałosną gnidą, a moze to ty bankrut :twisted:
WITAM,
i zgadzam sie z Toba tak w punkcie pierwszym jak i drugim :D
pozdr.
SID

laptop_44270
Porucznik
Posty: 26558
Rejestracja: 05 lip 2005 11:08
Lokalizacja: Płock

Postautor: laptop_44270 » 14 cze 2006 07:42

uszanowanko

TeddyBaar
Młodszy chorąży
Posty: 519
Rejestracja: 28 mar 2006 09:51
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: TeddyBaar » 14 cze 2006 07:44

Witam i o zdrowie pytam
Ciekawe czym nas dzisiaj poczestuje nasz szacowny ELE....?:/ W poniedzialek nie puscilem (choc szkoda bo byloby wiecej kaski na odkupienie cennego walora nizej) tylko patrzylem jak cena pikuje - zamurowalo mnie. Co gorsza, az strach sie przyznac, zadnych emocji to we mnie nie wzbudzilo - to juz jest choroba jak sie czlowek nie denerwuje tracac 50% portfela...:/. No ... ale na szczescie wczoraj wzialem nogi za pas i usrednikem cene pare zlociszy w dol. Mam nadzieje, ze pomimo ujemnych Stanow bedziemy dzis na odpowiednim poziomie ...
pozdrawiam wszystkich w ten piekny, sloneczny dzien. Oby slonce zagoscilo i w naszych portfelach....
T.

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 14 cze 2006 07:47

Teraz cena pewnie sporo odreaguje w najbl;iższych sesjach. Ale o tych 14, 12 to chyba trza zapomniec. No chyba, ze Solorz powie za PTC 1,5 mld euro

FREDEK_31233
Kapitan
Posty: 44726
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: FREDEK_31233 » 14 cze 2006 07:47

Witam i o zdrowie pytam
Ciekawe czym nas dzisiaj poczestuje nasz szacowny ELE....?:/ W poniedzialek nie puscilem (choc szkoda bo byloby wiecej kaski na odkupienie cennego walora nizej) tylko patrzylem jak cena pikuje - zamurowalo mnie. Co gorsza, az strach sie przyznac, zadnych emocji to we mnie nie wzbudzilo - to juz jest choroba jak sie czlowek nie denerwuje tracac 50% portfela...:/. No ... ale na szczescie wczoraj wzialem nogi za pas i usrednikem cene pare zlociszy w dol. Mam nadzieje, ze pomimo ujemnych Stanow bedziemy dzis na odpowiednim poziomie ...
pozdrawiam wszystkich w ten piekny, sloneczny dzien. Oby slonce zagoscilo i w naszych portfelach....
T.

USZANOWANKO.


JAPONIA daje SYGNAL do ODJAZDU.
SWARZĘDZ -2 zł juz niebawem
HAWE-12,0-15,0zł bylo teraz CZAS NA 30zl
CAPITAL jedziemy na 50-100zł
ELEKTRIM w tym ROKU TRZYCYFROWY
PPWK 10-12 zł wkrótce

digger
Starszy chorąży
Posty: 1869
Rejestracja: 05 gru 2005 20:58

Postautor: digger » 14 cze 2006 07:51

USZANOWANKO.
JAPONIA daje SYGNAL do ODJAZDU.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Obrazek

galtex
Chorąży
Posty: 849
Rejestracja: 08 maja 2006 21:51

Postautor: galtex » 14 cze 2006 08:09

Witam ELEFANÓW Wracam z urlopu i widze że rozłozyliście giełde :roll: :lol: :lol:

misiek24
Starszy chorąży
Posty: 1265
Rejestracja: 08 kwie 2006 00:19

Postautor: misiek24 » 14 cze 2006 08:10

nie bedzie krs bo wszyscy czekaja na 11 lipca. swoja droga nie rozumiem jak dwa prawomocne wyroki sie nie licza i ze ptc jednak nie jest elka.to po cholere były te rozprawy i czemu nagle liczy sie teraz ten ostatni arbitraz? a ta konferencja ostatnia to juz skurwysyństwo na maksa.

kryryb
Starszy chorąży
Posty: 1974
Rejestracja: 31 mar 2006 13:19
Lokalizacja: niby stąd

Postautor: kryryb » 14 cze 2006 08:11

Dzien doberek wszystkim !! oby byl naprawde dobry !!

maciek61
Chorąży sztabowy
Posty: 4701
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: maciek61 » 14 cze 2006 08:14

Witam !

Po pierwsze "prawdopodobnie" :

Na wartość księgową udziałów Elektrimu w PTC , na co zwracał uwagę już Arkhan , składa się kwota 350 mln euro ale również "koszt pieniądza w czasie",który corocznie zwiększa wymienioną kwotę o określony procent.
Przy założeniu oprocentowania na poziomie ok. 5-6% rocznie , wzór na % składany za okres 1995-początek 2005 , daje już nieco wyższa kwotę.

Po drugie "prawdopodobnie" :

Byc może umowa wspólników zakłada ,że Elektrimu ma prawo do udziału w zyskach firmy , a przejmujący udziały jest zobowiązany do ich wypłacenia za okres ,w którym sprzedający był współwłaścicielem spółki.Oczywiście jeżeli zyski nie zostały uprzednio podzielone , a jak wiadomo PTC nie wypłaciła dywidendy. W grę może również wchodzić , wzorem Polkomtela, podział kapitau zapasowego.


Jak już napisałem to tylko hipoteza , a "prawdopodobnie" oparte jest na analizie standardowych umów założycielskich spółek.

Pozdr.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości