PBG SA [PBG]

wszystko na temat spółek publicznych
wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 19 mar 2012 10:04

alikota nie naciagaj faktow. To wszystko przeczytalem w sprawozdaniu spolki za IV kwartalnych. To nie jest moja interpretacja. Czemu maja takie slabe ratingi? BB-!!!!!!!
Samo pisza o co raz wiekszym wplywie zadluzenia na wzrost wydatkow ponoszonych na splate odsetek, rat.

Samo pisza, ze najwiekszego kontrakty budowlane, ktore mialy byc hitem sa niskomarzowe. Wkrotce zaczna generowac znacznej straty bo beda musieli poprawiac w ramach gwarancji autostrady, stadion. co sie stalo z terminalem gazu w Swinoujsciu? wiesz? Inwestor zrezygnowal i nagle stracilo 122 miliony zlotych z przychodow.

podaz akcji na rynku dla ciebie tez jest bardzo dobrym znakiem podobnie jak i planowana mega emisja, zmiana statusu akcji.

napisz nam na forum po jakiej sredniej zakupiles akcje PBG!!!!
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

REKLAMA


alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 19 mar 2012 10:09

ale potrzebują gotówki to jest jasne że cena akcji nie będzie niska a pipki są po to by wy...*****ć w rynewk i nich ulica się zapisuje i fnansuje wyczyny Wiśni :lol: :lol:
tak jasne ulica przejmie i wykupi papairy( NE) warte kilkaset mln pln. :lol: :lol: 8) pogielo cie
a Tych co brali PBG po ponad 400 to nie na bananie wszystko jest możliwe

robisz cenę powiedzmy 30-35 zł stare akcje utrzymujesz w stabilnie trendzie 45-50 ***** ulicy pipki pkc do tego artykułu sponsorowane PBG wychodzi na prostą PBG nieuzasadniona przecena poprawa wskaźników dizeki emisji itp i już ulica widzi kilkadziesiat % do wyjęcia :lol: :lol: :lol: :lol:
kolego czyli mowisz ze tak grubasy spzredaly bo czuja bankructwo wisnia bedzie spzredawal bo spolka jest prawie w upadlosci i te wszytkie papaiery pzrejmuja drobni ba nawet wiekszosc papaierow i emisji pzrejma drobni.....
:lol: :lol:
napisałem Ci jak hipotetycznie może to wyglądać bo nawet tuman wie , że jak ma się strategicznego do wejścia to nie robi się pipek tylko emisję kierowaną bez pipek narazie ogłosili że chcą sprzedać aktywa na kilkaset milionów na spłatę zadłużenia do tego chęć podwojenia liczby papierów poprzez pipki to nie są sygnały dla leszcza , że zarobi krocie na PBG z resztaą jaka stopę zwrotu ma leszcz za ostatni rok na PBG mało tego przykład Midasa ile Zygmunt dał zarobić leszczowi na emisjach co :lol: :lol: :lol:

a jakie ma wyniki mds? jakie ma aktywa jaka c/z jaka c/wk.

kolego na GPW trzeba myslec selektywanie a nie ogolnikowo jedna spolka drugiej nie rowna .

to ze na MDS zrobil de fakto emisje aportowe ktore rynek sponsorowal i to ze MDS bedzie potrzebowal jeszce kupy szmalu na kolejne inwestycje to ze ma tak wycene rynkowa jaka ma i to jaka skale dzialnosci prowadzi to nie znaczy ze PBG jest identyczna spolka pod wzgledem wskaznikow skali dzialnosci zyskow aktywow i branzy.... to odnosi sie tez to posta o torze w wtym temacie....

ludzie lubia pisac rozne bzdury zeby podpinac swoja teorie tylko dlatego ze widza zalamanie kursu....

ale wlasnie problem polega na tym zeby kipic tanio a drozej spzredac....i moim zdnaiem PBG to jest wlasnie taka okazja co nie znaczy ze moze jeszce zleciec bo sygnalow K mocnych jeszcze nie ma ale generlanie pod wzgledem fundamentalbnym papauer dla mnie wyglada naprawde cool a kurs powinien odbic jak sie zwali do historycznych oporow to ja bede sie czail zeby zwiekszac swoje zaangazowanie.

Anankofan3
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7014
Rejestracja: 14 gru 2011 13:37

Postautor: Anankofan3 » 19 mar 2012 10:12

reasumując bardzo dobrze że zwiększy się liczba akcji o 100 % :lol:

pitello
Podporucznik
Posty: 15404
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pitello » 19 mar 2012 10:18

alikota nie naciagaj faktow. To wszystko przeczytalem w sprawozdaniu spolki za IV kwartalnych. To nie jest moja interpretacja. Czemu maja takie slabe ratingi? BB-!!!!!!!
Samo pisza o co raz wiekszym wplywie zadluzenia na wzrost wydatkow ponoszonych na splate odsetek, rat.

Samo pisza, ze najwiekszego kontrakty budowlane, ktore mialy byc hitem sa niskomarzowe. Wkrotce zaczna generowac znacznej straty bo beda musieli poprawiac w ramach gwarancji autostrady, stadion. co sie stalo z terminalem gazu w Swinoujsciu? wiesz? Inwestor zrezygnowal i nagle stracilo 122 miliony zlotych z przychodow.

podaz akcji na rynku dla ciebie tez jest bardzo dobrym znakiem podobnie jak i planowana mega emisja, zmiana statusu akcji.



napisz nam na forum po jakiej sredniej zakupiles akcje PBG!!!!
wtrącę się między wódkę a zakąskę ,a więc


gdyby było świetnie akcje kosztowały by powyżej 100 ,a moze 200 zł.;

Zrobiło się cienko tzn niskie marże ,spore zadłużenie etc więc kurs spadł do 42.

Akcje na giełdzie mają tendencje do przereagowania w czasie trendów.
Tak jest w przypadku wzrostów jak i spadków.

twierdzę z 90 proc prawdopodobieństwem ,ze takie przereagowanie in minus mamy obecnie na PBG i wycena fundamentalna w kontekście znalezienia inwestora strategicznego jest na wyższym poziomie niż obecny kurs.

tak więc jeśli w najbliższych miesiącach nie nastąpi na giełdach jakiś kolejny krach uważam ,ze kupując dziś akcje PBG można bedzie w perspektywie kilku miesięcy czy roku sporo zarobić
Obrazek

lubię uśrednianie w górę

AlabamaSky
Starszy chorąży
Posty: 1483
Rejestracja: 23 sie 2006 18:09

Postautor: AlabamaSky » 19 mar 2012 10:30

reasumując bardzo dobrze że zwiększy się liczba akcji o 100 % :lol:
Ale pomyśl trochę. Przed info o nowej emisji, kurs wynosił 64 zł. Jeżeli spółka nic na tym by nie zyskała to cena miałaby prawo spaść do 32 zł, tak? Kapitały własne nie zmieniłyby się, liczba akcji byłaby podwojona, długi takie same. Kurs spadł do 42 zł, czyli został zdyskontowany negatywny scenariusz, emisji po niskich cenach, lub jak kto woli emisji ratunkowej przed niewypłacalnością. Tyle tylko, że sytuacja nie jest tragiczna, tak jak by się to mogło wydawać po kursie, bo w dużej mierze jest on wypadkową *** decyzji zarządzających Pioneerem, wywalenia ponad 6% akcji w ciągu 5, czy 6 sesji, jak również czyszczeniu portfela przez fundusze oparte na WIG20. W związku z sypaniem przez te fundusze utrwaliło się przekonanie, że spółka ma potężne kłopoty i w niedługim czasie niewypłacalność będzie.
Jeżeli uważasz, że będzie spadać to bierz shorty i powodzenia.

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 19 mar 2012 10:31

alikota nie naciagaj faktow. To wszystko przeczytalem w sprawozdaniu spolki za IV kwartalnych. To nie jest moja interpretacja. Czemu maja takie slabe ratingi? BB-!!!!!!!
Samo pisza o co raz wiekszym wplywie zadluzenia na wzrost wydatkow ponoszonych na splate odsetek, rat.

Samo pisza, ze najwiekszego kontrakty budowlane, ktore mialy byc hitem sa niskomarzowe. Wkrotce zaczna generowac znacznej straty bo beda musieli poprawiac w ramach gwarancji autostrady, stadion. co sie stalo z terminalem gazu w Swinoujsciu? wiesz? Inwestor zrezygnowal i nagle stracilo 122 miliony zlotych z przychodow.

podaz akcji na rynku dla ciebie tez jest bardzo dobrym znakiem podobnie jak i planowana mega emisja, zmiana statusu akcji.

napisz nam na forum po jakiej sredniej zakupiles akcje PBG!!!!
ze co prosze???

Jakie to masz informacje o stadionie w trojmiescie gdzie spolka domaga sie 18 mln a ryzyko kary ocenia na 2 mln....

przy takiej skali dzialnosci ( jak na polskie warunki) to geenralnie spory prawne sa i beda toczone sporo z nich wynika poprzez pzrejecie rafako ( ktos tutaj pisal ze jedynie rafako ma wartosc w calej grupie) ...

jesli chodzi o ratingi to nie wiem czy sie w nie wczytales ale po negatywnej stronie jest skala dzialnosci( ze jest mala) to ze jest cyklicznosc rozliczen i pzrez to tworza sie zatory platnicze to ze duza czesc dlugu jest krotkoterminowa( to dotyczy wiekszosci spolek budowlanych) i wlansie dlatego PBG co robi.

chce wprowadzic wiekszego inwestora zeby zwiekszyc mozliwosci rozwoju ..

chce pozyskac kapital po to zeby zmienic ekspozycje dlugu z krotko na dlugoterminowy( z mozliwoscia konwesrjii na akcje)

I mam nadzieje w koncu ze przy tak dynamicznym rozwoju spolka nie spocznie na laurach i ze zwiekszy skale dzialnosci zachowojac srednia rentowanosc na poziomie 12%. wtedy zapewne ratingi tez sie zmienia....


nagle stracilo 122 mln przychodow rzecz sie stala straszna ..przy pzrychodach 3.7 mld PLN i portfelu zamowien na ten rok 4.2 mld....

AlabamaSky
Starszy chorąży
Posty: 1483
Rejestracja: 23 sie 2006 18:09

Postautor: AlabamaSky » 19 mar 2012 10:34

Pioneer z wozu ....
W tym sęk że pionier jeszcze na wozie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No niestety, mam nadzieję, że nie padła tam komenda, nie lubimy już PBG, wyje... wszystko.

Anankofan3
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7014
Rejestracja: 14 gru 2011 13:37

Postautor: Anankofan3 » 19 mar 2012 10:39

reasumując bardzo dobrze że zwiększy się liczba akcji o 100 % :lol:
Ale pomyśl trochę. Przed info o nowej emisji, kurs wynosił 64 zł. Jeżeli spółka nic na tym by nie zyskała to cena miałaby prawo spaść do 32 zł, tak? Kapitały własne nie zmieniłyby się, liczba akcji byłaby podwojona, długi takie same. Kurs spadł do 42 zł, czyli został zdyskontowany negatywny scenariusz, emisji po niskich cenach, lub jak kto woli emisji ratunkowej przed niewypłacalnością. Tyle tylko, że sytuacja nie jest tragiczna, tak jak by się to mogło wydawać po kursie, bo w dużej mierze jest on wypadkową *** decyzji zarządzających Pioneerem, wywalenia ponad 6% akcji w ciągu 5, czy 6 sesji, jak również czyszczeniu portfela przez fundusze oparte na WIG20. W związku z sypaniem przez te fundusze utrwaliło się przekonanie, że spółka ma potężne kłopoty i w niedługim czasie niewypłacalność będzie.
Jeżeli uważasz, że będzie spadać to bierz shorty i powodzenia.
i o to chodzi poziom cenowy bo jak kolo łapie noże od 80 zł i pisze do opory aż papier złapie dno to potem napisze jak to denko wyłapał :lol: :lol: :lol:

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 19 mar 2012 10:40

reasumując bardzo dobrze że zwiększy się liczba akcji o 100 % :lol:
reasumujac nie wiem czy jest potrzebne pp.....ale sadze ze jesli takie projekty uchwal powstaly to ma to zwiazek z tranzakcja miesazana.

Moze nowy inwestor juz chce wejsc w spolke dlatego ten pakiet akcji wisnie bedzie pzreznaczoiny juz dla niego zeby tez mogl wejsc w pp.

tego nie wiem ale to jest wielce prawdopodobne.

obligacje na 1.2 mld z terminem wykupu najblizszym za 2 lata a ostateczy to 4 lata.

i wice prezes mowil o zbyciu czesci aktywow PBG za kilkaset mln zlotych. Moze to jest wielka wiazana tranzakcja.

o tym pzrekonamy sie za jakis czas ale nie sadze ze jesli robi sie takie projekty uchwal na taka skale to nie maja juz wszytkiego dogranego.

MarceLuewiczPtakov_625567
Chorąży
Posty: 910
Rejestracja: 25 sty 2012 17:17

Postautor: MarceLuewiczPtakov_625567 » 19 mar 2012 10:43

reasumując bardzo dobrze że zwiększy się liczba akcji o 100 % :lol:
Reasumując na razie zebrał się komitet Pioniera czy konsylium czy cuś tam z łamerykańskiego jak to nazwali żeby było światowo u nich w firmie a w nim tacy vitusie i małe miszcze mieli wiekszość i przegłosowali rozsądnie myślących zakładając że tacy byli wogóle na tym komitecie i reasumując ten pionier ma jeszcze 1 mln akcji PBG i czekac trzeba aż przekręci znowu wajche na SELL PKC. Chyba że wymędrokowali tylko że skrócą pozycje ociupinke tak subtelnie wywalając.

Reasumując tez nie wiadomo co Wiśnia ma a czego Wiśnia tylko sobie marzy by mieć. A nawet jak Wiśnia wydaje się że ma to jak pokazała przeszłośc Wiśnia wcale nie ma tylko mu się wydaje że ma. Zmierzam do tego że często z jego szumnego pi.e.rdolenia w różnych sprawach na konferencjach i czatach głównie po wynikach ch*** co wynika albo wynika zupełnie co innego co p.i.erdolił.

Nie mówie że kłamał po prostu rzeczywistość weryfikuje brutalnie jego plany zazwyczaj.

Jednak jest pewna logika że mimo słabej płynności grupy na siłe przepłacił za Rafako. Tak jakby chciał miec to Rafako w pakiecie.

Czas pokaże i pewne kwestie wyprostuje które sa niewiadomymi na obecną chwile. Trzeba mieć nadzieje że w przypadku pozytywnego scenariusza dla akcjonariuszy mniejszościowych mózgi z Pioniera nie zawiodą oczekiwań i kurs nie będzie wyżej niż teraz a może niżej.
Pożyteczni i*** określenie przypisywane Leninowi, obecnie bezkrytyczni wyborcy PO i Tuska pomimo że ten zasadza im co chwila po same pomidory.

MarceLuewiczPtakov_625567
Chorąży
Posty: 910
Rejestracja: 25 sty 2012 17:17

Postautor: MarceLuewiczPtakov_625567 » 19 mar 2012 10:47

Pioneer z wozu ....
W tym sęk że pionier jeszcze na wozie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No niestety, mam nadzieję, że nie padła tam komenda, nie lubimy już PBG, wyje... wszystko.
ja mam nadzieje że padła właśnie wszystko zależy od punktu widzenia ii siedzenia. Rozumiem ciebie mam nadzieje że ty rozumiesz i mnie.

Jak widzisz nie pisze jak vituś czy mały miszcz o jakiś złotówkowych emisjach tylko staram czymać poziom obiektywizmu w miare.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pożyteczni i*** określenie przypisywane Leninowi, obecnie bezkrytyczni wyborcy PO i Tuska pomimo że ten zasadza im co chwila po same pomidory.

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 19 mar 2012 10:54

Pioneer z wozu ....
W tym sęk że pionier jeszcze na wozie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No niestety, mam nadzieję, że nie padła tam komenda, nie lubimy już PBG, wyje... wszystko.
ja mam nadzieje że padła właśnie wszystko zależy od punktu widzenia ii siedzenia. Rozumiem ciebie mam nadzieje że ty rozumiesz i mnie.

Jak widzisz nie pisze jak vituś czy mały miszcz o jakiś złotówkowych emisjach tylko staram czymać poziom obiektywizmu w miare.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
poki co wolumeny powoli chyba gasnal....

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 19 mar 2012 10:59

Pitello dzieki za wywazona spokojna riposte. Tak mozna dyskutowac. Jednak pamietajcie ze tutaj dojdzie do duzego rozwodnienia akcjonariatu po emisji. Wiec z tymi wzrostami bylbym ostrozniejszy. Niewatpliwie przydalby sie ciekawy inwestor strategiczny. Jesli takowego nie bedzia a zastapi go emisja dla pozyskania kapitalu to kiepsko. Wisniewski juz pokazalo co potrafi wiec temu panu dziekujemy.

Alikota napisz jaka masz srednia kupna, ze tak zaciekle manipulujesz obrazem spolki. Spolka chce sprzedawac czesc swojego majatku. Z wiekszosci stanowia nieruchomosci, ktorych wycena w ksiegach nie przystaje w zaden sposob do aktualnych wycen na wolnym rynku. Jak sprzedaliby to za 50-70% tego co maja w ksiegach to i tak bylby sukces.

Wiesz jakie sa przewidziane kary w kontraktach autostradowych? To poczytaj. spolka ma wiele do stracenia. :cry:
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

AlabamaSky
Starszy chorąży
Posty: 1483
Rejestracja: 23 sie 2006 18:09

Postautor: AlabamaSky » 19 mar 2012 11:06

ja mam nadzieje że padła właśnie wszystko zależy od punktu widzenia ii siedzenia. Rozumiem ciebie mam nadzieje że ty rozumiesz i mnie.
Jak widzisz nie pisze jak vituś czy mały miszcz o jakiś złotówkowych emisjach tylko staram czymać poziom obiektywizmu w miare.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Podajesz sensowne argumenty i analogia do HBP też jest właściwa, dlatego rozumiem twoje stanowisko, ostrożność i przypuszczenia, a znając metody zarządzających, zdaję sobie sprawę, z niebezpieczeństwa sypania przez fundusze. Płaska korekta spadków, też jest możliwa, i nie jest to scenariusz, który najbardziej mi odpowiada :(

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 19 mar 2012 11:10

Co pewien czas mozna przeczytac na roznych forach gieldowych wniosek, is pioneer sprzedawal teraz akcje PBG, by odkupic swoj pakietowce w nowej emisji. skoro tak, to wiedza, ze cena bedzie duzo nizsza od obecnej a pp bedzie mozna odkupic na rynku po taniosci. To jest kolejny argument za tym, ze dolek moze byc jeszcze przed wami.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości