ALLEGRO

wszystko na temat spółek publicznych
Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 11 paź 2022 12:35

Tak- a gdy przychodzi odpływ dowiadujemy się kto pływał bez gaci :P

Nie wiem jak wy, ale ja zamierzam jeszcze więcej kupowac w internecie i w szczególności na allegro. Powód jest prosty- dużo niższe ceny, a także łatwe wyszukiwanie produktów.

Wiemy, że allegro będa rosły przychody ze względu na inflację i volumen (Inpost prognozuje na 2022 wzrost volumenu o 10-15%). Nie wiemy jakie koszty, a chodzi głownie o przejęcie niezbyt rentownego czeskiego Malla. Własne paczkomaty, to inwestycja, ale początkowo droga. Nie wiem do ilu spadnie, ale prędzej czy później ten papier zacznie rosnąć. Warto obserwować.

Pandziora a co to za dziwny argument :?: :shock: :roll: Ze względu na inflację praktycznie w każdej spółce zwiększają się przychody
(zobacz np. przychody w spółkach energetycznych za pierwsze półrocze) :roll:
Róznica jest taka, że allegro przychody na pewno wzrosną (określony procent wartości towarów) i będą dalej rosły w przyszłości, a energetyce przychody spadną, gdy sytuacja na świecie się unormuje. Energetyka będzie ciekawa gdy już przeprowadzi wielomiliardowe inwestycje i pojawi się szansa na dywidendy.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8604
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ALLEGRO

Postautor: dryniol » 11 paź 2022 12:47

Tak- a gdy przychodzi odpływ dowiadujemy się kto pływał bez gaci :P

Nie wiem jak wy, ale ja zamierzam jeszcze więcej kupowac w internecie i w szczególności na allegro. Powód jest prosty- dużo niższe ceny, a także łatwe wyszukiwanie produktów.

Wiemy, że allegro będa rosły przychody ze względu na inflację i volumen (Inpost prognozuje na 2022 wzrost volumenu o 10-15%). Nie wiemy jakie koszty, a chodzi głownie o przejęcie niezbyt rentownego czeskiego Malla. Własne paczkomaty, to inwestycja, ale początkowo droga. Nie wiem do ilu spadnie, ale prędzej czy później ten papier zacznie rosnąć. Warto obserwować.

Pandziora a co to za dziwny argument :?: :shock: :roll: Ze względu na inflację praktycznie w każdej spółce zwiększają się przychody
(zobacz np. przychody w spółkach energetycznych za pierwsze półrocze) :roll:
... a energetyce przychody spadną, gdy sytuacja na świecie się unormuje. Energetyka będzie ciekawa gdy już przeprowadzi wielomiliardowe inwestycje i pojawi się szansa na dywidendy.

Pandziora tylko że wtedy nie będziesz płacił za Taurona 2 zł, tak samo jak było w przypadku np. Amki po 3,50 zł :idea:
Wtedy też nie było jeszcze perspektyw na dywidendy. One pojawiły się dopiero po kilku latach od tego dołka na 3,50 zł,
a wtedy to już za Amię trzeba było płacić kilkadziesiąt zł za akcję :roll:
Kiedy kupować najtaniej akcje :?: Chyba w kryzysie prawda :?: :roll: ....żeby sprzedawać bardzo drogo jak jest już cudownie,
nie pojmujesz tak prostej sprawy :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: ALLEGRO

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 11 paź 2022 13:18

Obrazek


Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: ALLEGRO

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 11 paź 2022 13:20

a jak zaraz nie zjawi sie kurier z przesylka to dostane bzika o ile juz go nie mam
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: ALLEGRO

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 11 paź 2022 14:19

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: ALLEGRO

Postautor: trance » 11 paź 2022 14:26

Póki co tylko w pekao siedzę na w20 więc może i tu czas wrócić :lol:

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: ALLEGRO

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 11 paź 2022 14:32

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: ALLEGRO

Postautor: trance » 11 paź 2022 14:36

Nie ten bank mumin :mrgreen:
tam brałem po 59,8

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: ALLEGRO

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 11 paź 2022 14:39

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5332
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: ALLEGRO

Postautor: mistrzsardu » 13 paź 2022 14:54

Ktoś wcześniej dla beki wspominał o 10 zł. Teraz już sam nie wiem czy jest to abstrakcja czy po prostu realizm.
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8604
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ALLEGRO

Postautor: dryniol » 13 paź 2022 15:12

Ktoś wcześniej dla beki wspominał o 10 zł. Teraz już sam nie wiem czy jest to abstrakcja czy po prostu realizm.

mistrzsardu abstrakcją była cena w IPO, abstrakcją jest to, że Allegro nadal jest warte 20 miliardów zł :roll: Za co tyle płacić :?: :roll: Jaki oni posiadają fizyczny, a nie wirtualny majątek :?: :roll: Czy naprawdę ten majątek jest warty 20 miliardów zł :?: :roll:
To, że coś mocno spadło, nie znaczy, że jest już atrakcyjne i tanie :roll: Odsyłam jeszcze raz do cytatów Warena Buffeta i radzę je przeczytać z większą uwagą i zrozumieniem :roll:
https://comparic.pl/top-25-cytatow-warr ... milionera/
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8101
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: ALLEGRO

Postautor: incoqnito » 13 paź 2022 15:24

Weź ty sie dryniol nie ośmieszaj... FB to jaki ma majątek, a takie Zalando czy Answear albo XTB czy Amazon? Ważne jaki cash potrafi generować że sprzedaży swoich usług. PKP ma majątek i co z tego jak na nim zarobić nie potrafi czyli de facto ten majątek przejada...

Wali ktoś na krótko i tyle, dobrze że wyskoczyłem po 19,30 :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8604
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ALLEGRO

Postautor: dryniol » 13 paź 2022 15:41


Wali ktoś na krótko i tyle, dobrze że wyskoczyłem po 19,30 :mrgreen:
incoqnito najpierw pisałeś, że worek miałeś nastawiony na 19.80 zł, potem jak spadło poniżej tej ceny to napisałeś, że zaczynasz skup i pierwszy pakiecik wziąłeś po 19,10 zł, a teraz jak widzisz jeszcze większy spadek, to piszesz że sprzedałeś po 19,30 zł :roll: Dlaczego po fakcie to piszesz, a nie np. przedwczoraj :?: :roll: Gdyby przykładowo urosło do 22 zł, to nie pisałbyś teraz, że sprzedałeś po 19,30 zł, tylko że jeszcze kupiłeś po 19,30 zł :roll: Przed kim chcesz tutaj zabłysnąć :?: :roll: Przed samym sobą :?: :roll: ....bo na mnie wrażenia nie robisz "ynwestoże" :roll:
I jeszcze jedno "mistrzu" giełdy. W najbliższych trudnych latach zmieni się nastawienie inwestorów do inwestowania. Będą kupowali wartość fizyczną, a nie wirtualną. Tyle że ja po tylu latach doswiadczania na giełdzie wiem to już teraz, a Ty dopiero się o tym dowiesz za kilka lat i jak zwykle będziesz się mądrować po fakcie :roll:
Ostatnio zmieniony 13 paź 2022 16:00 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: ALLEGRO

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 13 paź 2022 15:55

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: ALLEGRO

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 13 paź 2022 15:56

warren buffett gpw
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości