Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: filozof rynku » 27 cze 2023 09:59


REKLAMA




u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: u boot » 25 lip 2023 12:42

Osobiście mi się nie podoba. Nie wyszła im ta reklama. Może innym razem coś fajniejszego zrobią.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: filozof rynku » 27 lip 2023 11:34

Świetnie, że nad tym pracują bo obecnie spółki tym się zajmujące są trendy.
https://publicrelations.pl/platige-imag ... eligencje/

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: u boot » 27 lip 2023 12:53

Szkoda tego PLI Nie potrafią sensownie swoich projektów spieniężyć takie bla, bla, bla od wielu lat. Sam wiszę z akcjami i nawet nie mam komu je opchać. Zero zainteresowania nikt nie chce kupować akcji a może być jeszcze gorzej. Domorosły grafik będzie mógł zrobić to samo za cząstkę honorarium. Mam dość tej spółki wywalam na pierwszym piku w górę. A miałem do wyboru Asbis. Już bym 300% zarobił. Szkoda gadać Gniot jak MCI.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8129
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 27 lip 2023 15:49

Ja daje sobie jeszcze dwa raporty na podjęcie decyzji. Ten i nastepny.
Interesuje mnie progress wyników, kurs wiem ze kiedyś na to zareaguje.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: filozof rynku » 28 lip 2023 10:12

Nie warto się biczować tym co można było zrobić i co było?
Teraz warto pomyśleć co może się wydarzyć i co będzie?
- obecna cena
- wszelkie infa
- baza
- ocena potencjału
Takich ''a można było'' to każdy ma dziesiątki, ale to już było i warto coś antycypować - np gamechanger.
Nie wydaje mi się też aby ten wspomniany Asbis przy tych samych przychodach i zyskach, skalował swój biznes po ok 30% rocznie. Więc dziś jednak postawiłbym na przyszłość Platige.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: u boot » 28 lip 2023 11:12

Przestań już naganiać same Twoje wpisy. O jakiej przyszłości piszesz w przeciągu dwóch trzech lat bankructwo? W najlepszym razie dryf na granicy opłacalności . Nie widzisz co na świecie dzieje, AI niszczy najbardziej grafików komputerowych i informatyków. Żałuję, że mnie zmamiłeś na pakiet akcji z których teraz nie mogę wyjść po rozsądnej cenie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8129
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 28 lip 2023 11:33

Nie warto się biczować tym co można było zrobić i co było?
Teraz warto pomyśleć co może się wydarzyć i co będzie?
- obecna cena
- wszelkie infa
- baza
- ocena potencjału
Takich ''a można było'' to każdy ma dziesiątki, ale to już było i warto coś antycypować - np gamechanger.
Nie wydaje mi się też aby ten wspomniany Asbis przy tych samych przychodach i zyskach, skalował swój biznes po ok 30% rocznie. Więc dziś jednak postawiłbym na przyszłość Platige.
Ale ty stawiasz na PLi od 6 lat pisząc dziś postawiłbym na PLI 8) Trochę to mało przekonujące. Jeśli nie zobaczę znacznego wzrostu przychodów i zysku netto w dwóch nadchodzących kwartałach to penie podejmę decyzje o opuszczeniu tej lajby. I jeśli ktoś nie widzisz zagrożeń jakie niesie AI to musi być ślepy 8) Mamy hossę, a jeśli PLi nie roś ie teraz to kiedy ma rosnąć? Podczas kolejnej za 3-5 lat? w tym czasie naprawę dużo się może wydarzyć...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: filozof rynku » 09 sie 2023 08:13

incoqnito podtrzymuję, że dziś postawiłbym zdecydowanie na PLI
szczególnie po takich wynikach pokazujących, że świetnie sobie radzą pomimo relatywnie słabego dolara,
kosztów osobowych i inflacji :!:
Wyniki za 2 kw świetne, potencjał się ujawnia: 40/4 mln:
https://www.bankier.pl/static/att/ebi/2 ... 148797.pdf

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8129
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 09 sie 2023 14:16

A ja poczekam z hurraoptymizmem na 3Q

młoddy
Podporucznik
Posty: 12617
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 09 sie 2023 14:58

Kurs nie reaguje na rekordowe wyniki. Delikatnie mówiąc jest to poważny sygnał aby wy*******ć. Nie piszę tego złośliwie. Sam bym sprzedał gdybym jeszcze miał. Przecież za 5 lat tej spółki w ogóle nie będzie. Talenty jej grafików niedługo przestaną być do czegokolwiek potrzebne. Zabije ich chatGPT5 lub 6 lub 7.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8129
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 09 sie 2023 15:50

Biorę to pod uwagę. Z drugiej strony jeśli spojrzysz na całe 1H2023 to widać wzrost przychodów ale zysk netto na takim samym poziomie jsk w 1H2022. Szału więc nie ma więc i reakcji kursu nie ma...

Trudno. Żałuję że wyłalzłem za wcześnie z XTB i Answear'a

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: filozof rynku » 09 sie 2023 15:52

Dlatego angażują się w takie projekty aby uczynić z AI swojego sprzymierzeńca:
'' Szybki rozwój sztucznej inteligencji oraz wzrost jej znaczenia dla sektora branży kreatywnej niesie za sobą zdefiniowane już zagrożenia, ale też szanse. To właśnie z uwagi na potencjał wykorzystania AI w pracy naszego studia zdecydowaliśmy się przystąpić do inicjatywy IDEAS NCBR – mówi Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image.

W ramach współpracy z IDEAS NCBR, Platige Image zobowiązało się m.in. do zaangażowania się w bieżące prace badawcze, a docelowo stworzenie dedykowanej grupy badawczej, w skład której wejdą eksperci polskiego studia.

– Bardzo się cieszę, że tak szybko udało nam się nawiązać współpracę ze środowiskiem biznesowym, a konkretnie z jednym z liderów branży. Naukowe podejście do grafiki komputerowej w Polsce dynamicznie się rozwija, co stwarza wiele możliwości do prowadzenia projektów badawczych, zwłaszcza w połączeniu ze sztuczną inteligencją. Jestem przekonany, że badania z praktycznym zastosowaniem przyciągną uwagę młodych ambitnych specjalistów i zachęcą ich do dalszej nauki i rozwoju w tej fascynującej dziedzinie informatyki. To wspaniała okazja dla polskich specjalistów IT do rozszerzania swoich umiejętności, a także impuls dla sektorów gier i filmu do kreowania innowacyjnych rozwiązań, które umocnią pozycję Polski na rynku globalnym. Obecnie prowadzimy rekrutację do mojej grupy badawczej. Absolwentów kierunków ścisłych zainteresowanych grafiką komputerową zapraszam do odwiedzenia strony internetowej IDEAS NCBR – wyjaśnia profesor Przemysław Musialski, lider nowej grupy badawczej zajmującej się grafiką komputerową w IDEAS NCBR.''


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości