CELON PHARMA [CLN]

wszystko na temat spółek publicznych
Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 08 kwie 2017 11:00

No jestesmy w ciekawym momencie.....

albo beda wzrosty....za chwileczke..albo....bedziemy pzrelamywac ten kanal...i wejdziemy w faze korekty.....tej fali wzrostowej......byc moze to bedzie jakis boczniak....

w przyszlym tygodniu powinnismy juz cos wiecej wiedziec.....

:wink:

Obrazek

no tak ciekawy moment :?
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

REKLAMA


alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 08 kwie 2017 11:47

z punktu widzenia AT....moze i ciekawy....ale to tez na krotka..mete....

Na dluzsza liczy sie tylko to...ile beda zarabiali....a plany maja bardzo ciekawe....pytanie czy wiekszosc z nich ladnie odpali.... :lol: 8) :lol:


powiem tak....MYLAN....w 2016 zarobil ok 2 MLD pln...ich kapitalziacja to ok 90 MLD pln...a 2 lata temu....byla grubo powyzej 150 mld PLN.....

C/z ...tak sporej spolki...wynosi ok 43......

obrot dzienny....na ich akcjach to ok 1 MLD PLN..... :lol: 8) :lol:

jelsi tutaj....sprawdza sie oczekiwania...i projekcje zarzadu.....to w ciagu paru lat....moze nie jeden mulimilioner..wykwitnac....bedac akcjonariuszem....CLN....

Ale oczywiscie...poki co...to jest sfera domnieman...i marzen....bo rzeczywistosc poki co na wynikach jest jaka jest......ale na gieldzie KUPUJE/spzredaje...... SIE PRZYSZLOSC..a nie terazniejszosc....


I cos mi sie zdaje....ze wlasnie dlatego pomimo tak juz sporej kapitalzacji....opomimu sporej stopy zwrotu w ciagu paru miechow....NIE MA DUZEJ PODAZZY.....i OBROTY SA TAKIE JAKIE SA....pomimo ze wielu inwestorow..GRBYCH i MALYCh juz zanortowalo pokazne zyski....to jednak chceci mocnej realizacji zyskow..poki co nie ma....

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 08 kwie 2017 12:04

swoja droga..bardzo ciekawa sytuacja jest na MYLAN.....

interwal..miesieczny.......pokazuje juz mocne wypzredanie....niedlugo...moga powstawac sygnaly K.....


Obrazek


Na tygodniowce.....widac duza luke...bessy....ktora moze za jakis czas zamkna....bo pojawiaja sie juz wyrazne dyweregencje.....co by tez moglo sugerowac...iz czas wzrsotow nadchodzi....i byc moze ...przychodzi czas zakonczenia tej...2 letniej korekty....
:lol:

Obrazek



A taka ciekawostka....to ile...jakie sa wolumeny.....i jakie obroty sesyjne..na MYLAN..obroty mierzone oczywiscie w DOLCACH.....221 MLN $......czyli 880 MLN PLN.....


Obrazek



NASZ WIG.....czyli caly obrot sesyjny....na...CALYM BANANIE....mial identyczny obrot......1 spolka w US...( wcale nie najwieksza...a raczej sredniak...z kapitalziacja 21 MLD $...)..ma taki obrot sesyjny jak nasz CALY BANAN.....:lol: 8) :lol:

Obrazek

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Postautor: Fiszer » 08 kwie 2017 15:19

Obrazek

Mi na wykresie zostaje jeszcze trochę miejsca do bandy, ale ja pojechałem po cieniach a ty zacząłeś od cienia a pociągnąłeś linię po korpusie, więc kąt wyszedł ci trochę ostrzejszy. :)

Na oko wychodzi, że do bandy powinno dotrzeć w okolicach 20 kwietnia czyli przy wynikach za zeszły rok. Przypadek? 8)

Obroty i słaba podaż, choć jesteśmy tuż pod maxami, też wskazują raczej na dalszy ruch w górę.
Jesteśmy już w drugim kwartale, czyli infa mogą przyjść w każdej chwili, więc
"Miejcie akcje już zakupione, chłopaki i dziewczyny
Bo nie znacie dnia ani godziny" :)

Choć na moje oko, to infa pojawią się najpewniej z wieczorkiem, maciejem wieczorkiem :lol: 8) :twisted: :arrow:
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017 22:16 przez Fiszer, łącznie zmieniany 8 razy.

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Postautor: Fiszer » 08 kwie 2017 15:41

z punktu widzenia AT....moze i ciekawy....ale to tez na krotka..mete....

Na dluzsza liczy sie tylko to...ile beda zarabiali....a plany maja bardzo ciekawe....pytanie czy wiekszosc z nich ladnie odpali.... :lol: 8) :lol:


powiem tak....MYLAN....w 2016 zarobil ok 2 MLD pln...ich kapitalziacja to ok 90 MLD pln...a 2 lata temu....byla grubo powyzej 150 mld PLN.....

C/z ...tak sporej spolki...wynosi ok 43......

obrot dzienny....na ich akcjach to ok 1 MLD PLN..... :lol: 8) :lol:

jelsi tutaj....sprawdza sie oczekiwania...i projekcje zarzadu.....to w ciagu paru lat....moze nie jeden mulimilioner..wykwitnac....bedac akcjonariuszem....CLN....

Ale oczywiscie...poki co...to jest sfera domnieman...i marzen....bo rzeczywistosc poki co na wynikach jest jaka jest......ale na gieldzie KUPUJE/spzredaje...... SIE PRZYSZLOSC..a nie terazniejszosc....


I cos mi sie zdaje....ze wlasnie dlatego pomimo tak juz sporej kapitalzacji....opomimu sporej stopy zwrotu w ciagu paru miechow....NIE MA DUZEJ PODAZZY.....i OBROTY SA TAKIE JAKIE SA....pomimo ze wielu inwestorow..GRBYCH i MALYCh juz zanortowalo pokazne zyski....to jednak chceci mocnej realizacji zyskow..poki co nie ma....
Czyli można przyjąć, że przy 200mln zysku kapitalizacja powinna być jakieś 9mld, co dla kursu oznacza 200zł?
Podoba mi się taka kalkulacja, nie będę wybrzydzał. :)

Jeśli Maciej Wieczorek zapowiada kilkukrotny wzrost zysku z Salmexu, to te 200mln jest absolutnie w naszym zasięgu.

Licząc inaczej.
Rynek Advairu to ponad 5 mld$, wliczając Europe, USA, CHiny, Meksyk, Kanadę - czyli 20mld zł.Sama Europa +USA to 4,5mld$.
Załóżmy 1/5 dla Salmexu, tak jak zakłada plan., czyli 4mld zł.
Przy rentowność 20%, a więc niższej niż mamy obecnie, wychodzi 800mln zł zysku.
Zakładam podział po połowie z dystrybutorem, choć to też wydaje się za dużo za samo zarejestrowanie w Europie, ale niech będzie. Zostaje 400mln dla Celiny. :shock: :shock: :shock:
Nawet jeśli ceny spadną o połowę przez wojnę cenową( co częściowo założyłem już w niższej rentowności, ale co tam) to zostaje owe 200 mln w kasie. :)

Zakładając, że w II połroczu przyszłego roku będziemy już w całej Europie i USA to wtedy możemy się spodziewać takiej wyceny. Jedyny problem jest taki, że nie jesteśmy na Nasdaqu... ;)

Niech ktoś mnie poprawi jak się gdzieś machnąłem w obliczeniach, ale liczyłem wersję konserwatywną i zaniżałem nam wszystkie możliwe zyski.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017 22:17 przez Fiszer, łącznie zmieniany 1 raz.

avocadon
Starszy chorąży
Posty: 1231
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: avocadon » 09 kwie 2017 21:58

Dobremu produktowi nie potrzeba reklamy :D

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 09 kwie 2017 23:01

Tak zachwalacie, ze sobie chyba jutro dokupie :-). Moje ostatnie zakupy powstrzymaly wzrosty, wiec moze kolejne pomogą je odzyskać ;-)

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 10 kwie 2017 12:48

bez jakiegos infa raczej teraz nie ruszy
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 10 kwie 2017 13:33

Ale o jakim infie ty mowisz....czas na infa moze byc w 2018...2019...np jesli chodzi o mozliwe umowy licencyjne.....I jesli chodzi o wyniki...z dystrybucji zagraniczaj salmexu...

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 10 kwie 2017 13:36

Ale o jakim infie ty mowisz....czas na infa moze byc w 2018...2019...np jesli chodzi o mozliwe umowy licencyjne.....I jesli chodzi o wyniki...z dystrybucji zagraniczaj salmexu...
jakies umowy na salmex chyba maja podpisywac i chyba na drugi q cos mowili
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 10 kwie 2017 13:42

Jesli chpdzi o salmex...to najwazniejsze beda wyniki....

Jesli chodzi o umowy licencyjne nowych lekow to one beda istotne....bo bedziemy wiedzieli o jakiej kadie jest mowa....I jaka czesc ryzyka I kosztow badan 3fazy...beda brali na siebie licencjonobiorcy....bo patrzac na ilisc lekow w pipeline....to jest istotna kwestia....koszty tych badan I to ile celon sam bedzie musial na nie wylozyc...

Jezus
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sty 2007 02:57
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Postautor: Jezus » 10 kwie 2017 13:50

Ale o jakim infie ty mowisz....czas na infa moze byc w 2018...2019...np jesli chodzi o mozliwe umowy licencyjne.....I jesli chodzi o wyniki...z dystrybucji zagraniczaj salmexu...
jakies umowy na salmex chyba maja podpisywac i chyba na drugi q cos mowili
ty kumasz cos wogle z tego czy jestes zupelnie oderwany :lol: umowy podpisane byly jusz sto lat temu na caly swiat praktycznie na salmex wnioski o rejestracje zlozone i od regulatora w danym kraju zalezy kiedy dopusci tu jusz wszysko co mialo byc zrobione zostalo zrobione zostalo czekanie :lol: stanach najpierw jeszcz badania bo fda wymaga i znowu czekanie i to jes salmex a umowy to mogo byc na inne leki :lol:

Jezus
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sty 2007 02:57
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Postautor: Jezus » 10 kwie 2017 14:01

to bie kaplica pywnie chodzilo o rejestracje i dopuszczenie do sprzedazy a to jusz zalezy od urzendasuf w danym kraju :lol:

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 10 kwie 2017 14:13

Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

Jezus
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sty 2007 02:57
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Postautor: Jezus » 10 kwie 2017 14:50

dalej nic nie kumasz co wprawia mnie w letki szoczek ,

niemcy dawno temu podpisane w ramach umowy z glenmarkami :lol: franjca i hiszpania byly osobno bo sie ostaly, caly swiat jusz dawno podpisany, meksyk usa, cala europa i chyny, nie ma chyba pustego pola na mapie :lol: :lol: poza usa gdzie jeszcze badania - w innych krajach wnioski rejestracyjne poskladane i tera tylko celina czeka na decyzje, dostanie to zacznie tam sprzedawac

:lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości