CELON PHARMA [CLN]

wszystko na temat spółek publicznych
bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 21 lis 2016 13:51

20
ziolo a co tu taki odpal :)
bo to dobra firma jest...PROSTE....czas odbierania ponizej 20..PLN.....chyba sie powoli konczy....
:lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

REKLAMA


Laptop=
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 311
Rejestracja: 18 lis 2016 17:28

Postautor: Laptop= » 21 lis 2016 13:52

ubrali ladnie :)

antysystem
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 17 maja 2016 20:46

Postautor: antysystem » 21 lis 2016 13:54

ubrali ladnie :)
ciebie *** nikt nie ubral bo masz w pip smieci plockiej wirowki wiec latasz i smecisz a gdzie dzis spadki na brasterze oszolomie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

uszat a klasztorne juz upadly oddawaj kase tym co nagoniles na sprzedaz po 0,08 menelu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
unikam spółek na jakich piszą: tw dostawca, Radek_, alus, pogodno, Ominea, bauc1 kulki.pl (czyli Sławek, Ziolo, kejcam, samuL i inni)

Laptop=
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 311
Rejestracja: 18 lis 2016 17:28

Postautor: Laptop= » 21 lis 2016 13:55

ubrali ladnie :)
wrocilem dzis od mojego narzeczonego lepianki spedzilem z nim kilka upojnych nocy fiu fiu dzialo sie a klasztorne sie otworzyly juz ?
:) :)

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 21 lis 2016 16:05

Witam.
Chciałbym się podzielić z szanownymi forumowiczami moja osobista wycena Celona.
Bardzo proszę o rzeczowe komentarze jeśli będzie ktoś zainteresowany.
1. Dziś kapitalizacja Celona to ok 900 mln zł.
2. Z tego 240 mln to gotówka z emisji, 50 mln stanowi wartość pakietu Mabionu, 50 mln zł to suma dotacji. 900-350=550 mln zł.
3. Czyli aktywa, które daja Celonowi 40 mln zysku rocznie są wyceniane na ok 550 mln zł. Wychodzi, że PE po odjęciu gotówki wynosi 12. Moim zdaniem powinno być w okolicach 20-25 bo ta firma szybko będzie zwiększała zyski.
W tym modelu nie bierzemy pod uwagę wyceny kilku nowych leków, które spółka ma w swoim pipeline, a prezes niedawno mówił, że dziś są one warte sto kilkadziesiąt mln USD.
Reasumując moim zdaniem Celon dziś powinien kosztować w granicach 25 zł/ akcję, a jeśli dodamy do tego 100 mln USD jako wartość projektów nowych leków to wycena wzrasta do 34 zł/akcję.
JS

radziuuu
Młodszy chorąży
Posty: 475
Rejestracja: 24 maja 2011 16:21

Postautor: radziuuu » 21 lis 2016 16:26

buy and hold Celon

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Re: Celon

Postautor: alkoita4 » 21 lis 2016 16:50

Witam.
Chciałbym się podzielić z szanownymi forumowiczami moja osobista wycena Celona.
Bardzo proszę o rzeczowe komentarze jeśli będzie ktoś zainteresowany.
1. Dziś kapitalizacja Celona to ok 900 mln zł.
2. Z tego 240 mln to gotówka z emisji, 50 mln stanowi wartość pakietu Mabionu, 50 mln zł to suma dotacji. 900-350=550 mln zł.
3. Czyli aktywa, które daja Celonowi 40 mln zysku rocznie są wyceniane na ok 550 mln zł. Wychodzi, że PE po odjęciu gotówki wynosi 12. Moim zdaniem powinno być w okolicach 20-25 bo ta firma szybko będzie zwiększała zyski.
W tym modelu nie bierzemy pod uwagę wyceny kilku nowych leków, które spółka ma w swoim pipeline, a prezes niedawno mówił, że dziś są one warte sto kilkadziesiąt mln USD.
Reasumując moim zdaniem Celon dziś powinien kosztować w granicach 25 zł/ akcję, a jeśli dodamy do tego 100 mln USD jako wartość projektów nowych leków to wycena wzrasta do 34 zł/akcję.
JS
pomijasz jeden istotny fakt....jesli faktycznie...zapotrzebowanie na salmex bedzie ok 10 krotnie...wieksze...jak planuje prezes...to tylko z tego tytulu..moze do celonu wpadac setki mln pln..keszu.... :wink: ...pomijajac juz potencjalne przychody z tych ponad 10 lekow bedacych w pipeline....
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5332
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: Celon

Postautor: mistrzsardu » 21 lis 2016 19:58

Witam.
W tym modelu nie bierzemy pod uwagę wyceny kilku nowych leków, które spółka ma w swoim pipeline, a prezes niedawno mówił, że dziś są one warte sto kilkadziesiąt mln USD.
JS
Chłopie weź zimny prysznic. Prezes to może sobie mówić, ale cena jest taka jaka jest i to rynek wycenia najlepiej.[/b]
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 22 lis 2016 14:57

Wygląda na to, że na Celonie nikt z forumowiczów nie gra bo cisza na wątku.
JS

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Re: Celon

Postautor: alkoita4 » 22 lis 2016 15:49

Wygląda na to, że na Celonie nikt z forumowiczów nie gra bo cisza na wątku.
JS
bo tu sie nie gra...tu sie inwestuje..... :lol: 8) :lol:

Spolka niech spokojnie robi swoje...juz pokazala jak ten biznes wyglada...i czym to pachnie......a moze byc zdecydowanie jeszce lepiej....a kasa ktora juz maja..moze ta dynamike BYCIA LEPSZYM...w Ispzredazy...ich .....lekow...w nastepnych kilku latach..POTEZNIE ZWIEKSZYC.....
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 22 lis 2016 16:34

Granie czy inwestowanie to tylko słowa. Mi chodziło o coś innego. Wczoraj napisałem na temat wyceny i nikt sie do tego merytorycznie nie odniósł , a dziś spore obroty , ładne wymiany i też cisza. Wnioskuję zatem, że papier przeszedł w mocne ręce.
JS

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Re: Celon

Postautor: Kaplica » 22 lis 2016 16:37

Granie czy inwestowanie to tylko słowa. Mi chodziło o coś innego. Wczoraj napisałem na temat wyceny i nikt sie do tego merytorycznie nie odniósł , a dziś spore obroty , ładne wymiany i też cisza. Wnioskuję zatem, że papier przeszedł w mocne ręce.
JS
tak jak na mabionie tylko cenowo stoi w miejscu

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5332
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Postautor: mistrzsardu » 22 lis 2016 19:23

Rozbudowa ma przynieść zwiększenie mocy produkcyjnych z 200 tyś do ok. 1mln Salmexu miesięcznie. Zakładając, że ten lek to ok. 65 mln przychodu, to przy zwiększonej pięciokrotnie sprzedaży (jednocześnie niższych cenach, dystrybutor też chce zarobić, a co!), można założyć,że w roku 2018 sprzeda tego leku przyniesie ok. 250 - 300mln zł. Dobrze kombinuję?
ze 100 tysiecy miesiecznie .......do 1 mln miesiecznie....
Faktycznie masz rację, znalazłem w prospekcie, wzrost mocy z ok. 120 tyś do ok. 1,0mln. Druga sprawa pisałem do spółki w tej sprawie, na maila z odpowiedzią czekam już 5 dni, zdecydowanie za długi czas reakcji. Jeszcze żeby nie było tak całkiem miło strona www relacji inwestorskich jest tragiczna, nie ma podstawowych informacji jak np. kalendarz inwestora - w dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia.
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 22 lis 2016 21:35

Druga sprawa pisałem do spółki w tej sprawie, na maila z odpowiedzią czekam już 5 dni, zdecydowanie za długi czas reakcji. Jeszcze żeby nie było tak całkiem miło strona www relacji inwestorskich jest tragiczna, nie ma podstawowych informacji jak np. kalendarz inwestora - w dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia.
Powiedzmy to tak: na liście priorytetów prezesa komunikowanie się z rynkiem jest na bardzo odległej pozycji. W momencie podpisania umowy z agencją pr (z czasem pewnie Celon podpisze takową), za ich pośrednictwem będziesz dostawał odpowiedzi nie wykraczające poza informację dostępne na forum. Strata czasu. Zakładając sytuację analogiczną do Mabionu, duża i dobrze opracowana porcja informacji pojawiać się będzie w raportach okresowych
decyduje data stempla pocztowego

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 22 lis 2016 22:19

Proponuję zamiast pisać maile kupować akcje tak jak to robią "DUZi" :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości