ELEKTRIM [ELE] księga LXIX

wszystko na temat spółek publicznych
pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 13 lut 2017 23:02

Nieźle solo wam zaorał berety.Żeby rozpamietywać spółke która zbankrutowała ponad 10 lat temu :shock:
jeszcze będziesz kupował spółkę za 150 z pocałowaniem jako mega okazja
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

REKLAMA


golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 16 lut 2017 15:47

chłopaki fajnie kombinują i nie takie głupie! z
bankiera!

CYFROWY POLSAT JEST NASZ ELEKTRIM KUPUJE CAŁY CYFROWY ZA SYMBOLICZNA ZŁ AKCJIE WAQRE SA NA 15 MLD MAMY 83 MILIONA ELE I WYCHDZI NAM 150 ZŁ NA DZIS WYCENIAMY CYFROWY POLSAT WYCENA JEST I MAMY 150 ZŁ NA AKCJE PO LICYTACJI CHETNY NA POLSAT SIE ZNAJDZIE KTO PAMIETA ZA ILE JANKIESI KUPILI TVN

CAŁ Y MAJĄTEK ELEKTRIMU JEST W CYFROWYM A JAK DODAMY PAK PORTY TO MAMY 25 MLD

250 ZŁ NA DZIŚ I ANI KROKU W TYŁ
A JAK DODAMY PAK PORTY TO MAMY 25 MLD/83=250

Obligatariusze Elka wycenili akcję na 152 zł
2007-12-06 (aktualizacja: 2007-12-05)
Katarzyna Latek (Puls Biznesu wyd. 2492, s.
Spłaceni częściowo wierzyciele chcą jeszcze ponad 3 mld zł
Czy Elektrim może być wart prawie 13 mld zł? Tak wynikałoby z szacunków obligatariuszy. Domagają się od spółki 3,17 mld zł.

We wtorek minął termin, w którym wierzyciele Elektrimu mogli zgłaszać się do sądu. Ostatniego dnia powiernik zgłosił wierzytelności w imieniu obligatariuszy. Razem dają niebagatelną kwotę 879,4 mln EUR (3,17 mld zł).

Majętna spółka. W teorii
Podstawowy dług wobec nich był dwa razy mniejszy — obligacje zamienne wyemitowane w 1999 r. miały wartość 440 mln EUR. Z wielkości płatności końcowej (wynika z umowy restrukturyzacyjnej dotyczącej obligacji spółki) widać, że obligatariusze szacują majątek Elektrimu na 3,53 mld EUR, czyli 12,7 mld zł. Daje to prawie 152 zł na akcję konglomeratu!

W zapisie o płatności końcowej wskazano, że obligatariusze otrzymają płatność równoważną 25 proc. godziwej wartości netto majątku Elektrimu powyżej progu 160 mln EUR.

Na wierzytelność składają się dwie kwoty. Jedna, znacznie większa — 843,7 mln EUR — to budząca od lat wiele emocji płatność końcowa. Wynika ona z podjętego w 2002 r. zobowiązania Elektrimu do zapłaty obligatariuszom kwoty zależnej od godziwej wartości netto swojego majątku.

— Obie wierzytelności zostały wyliczone zgodnie z umową restrukturyzacyjną z 2002 r., podpisaną przez Elektrim, Elektrim Finance i powiernika obligacji. Przed pięcioma laty umowa ta pozwoliła Elektrim uniknąć upadłości — powiedział Mirosław Obarski, rzecznik Komitetu Obligatariuszy Elektrimu.

Metodologia wyliczenia płatności końcowej również została określona we wspomnianej umowie. Dotąd wierzyciele podkreślali, że ukrywanie przez Elektrim majątku nie pozwala na odpowiednie jej wyliczenie. Jak więc obliczyli ją teraz? Wzięto pod uwagę jeden z sześciu wariantów możliwych aktywów Elektrimu, przedstawionych przez biegłego w czasie poprzedniego postępowania upadłościowego (prowadzonego w 2006 r.). Wariant ten zakłada, że Elektrim jest właścicielem udziałów w PTC i PAK. Jednak powiernik uznając spis aktywów zmodyfikował ich wartość. Przykładem są akcje PAK. W wycenie przygotowanej na potrzeby sądu ich wartość oszacowano na 600 mln zł. Ponieważ jednak Zygmunt Solorz-Żak domaga się od skarbu państwa 2 mld zł, taką kwotę wziął pod uwagę powiernik.

Mniejsza wierzytelność opiewa na 35,7 mln EUR. To kwota główna i odsetki z tytułu spłaty obligacji. Wierzytelność została potwierdzona orzeczeniem angielskiego sądu najwyższego z 15 czerwca 2007 r. Nie kwestionuje jej sam Elektrim, który w listopadzie zwrócił się do sędziego sądu upadłościowego o zgodę na spłacenie obligatariuszy (wnioskował o 40 mln EUR). Spółce zależy bowiem na zdjęciu zabezpieczeń na jej majątku, czego powiernik obligatariuszy od dawna odmawia.

Vivendi chce miliardów
Zarejestrowaliśmy wierzytelność wartości inwestycji — ponad 2 mld EUR — mówi przedstawiciel Vivendi.

Wierzytelność zarejestrowało też Telco. Dlatego Elektrim złożył wniosek o jego upadłość.

Katarzyna Latek

mia 6 lat od 2011 i 5 lat od kupna plusa

2011 Najpierw Polkomtel, potem Elektrim

Po ewen­tu­al­nym prze­ję­ciu Po­lkom­te­la So­lorz-Żak nie pla­nu­je po­łą­cze­nia go z Pol­sa­tem. - Widzę na gieł­dzie no­to­wa­ne dwie grupy: jedną zaj­mu­ją­cą się me­dia­mi, drugą te­le­ko­mu­ni­ka­cyj­ną – po­wie­dział w wy­wia­dzie dla dzien­ni­ka „Par­kiet” wła­ści­ciel Pol­sa­tu i Cy­fro­we­go Pol­sa­tu. Już wkrót­ce okaże się, czy „zdro­wy” Elek­trim wróci na Gieł­dę Pa­pie­rów War­to­ścio­wych.

Czy jest wo­la, aby Elek­trim wró­cił na gieł­dę?
Za wcze­śnie dziś mó­wić o kon­kret­nych pla­nach, jest wie­le moż­li­wo­ści. Do­pie­ro co (czwar­tek, 30 grud­nia 2010 roku – red.) upra­wo­moc­ni­ło się po­sta­no­wie­nie są­du o umo­rze­niu po­stę­po­wa­nia upa­dło­ścio­we­go. Po­trze­bu­je­my te­raz cza­su, aby zde­cy­do­wać, co da­lej, po­li­czyć, co Elek­trim jesz­cze po­sia­da, ile te ak­ty­wa mo­gą być war­te. Być mo­że coś trze­ba bę­dzie sprze­dać, aby skon­cen­tro­wać się na roz­wo­ju jed­ne­go z ak­ty­wów. Spójrz­my na przy­kład na Port Pra­ski – 30 hek­ta­rów w cen­trum Warszawy. Aby roz­wi­jać tę in­we­sty­cję, trze­ba mieć ka­pi­tał wła­sny.
Za­ro­bił pan na Elek­tri­mie?
To na ra­zie in­we­sty­cja. Nie wiem, czy i ja­kie bę­dą zy­ski.

Pieniądze na Polkomtel? Mam dobre informacje od doradców
Urszula Zielińska, Magdalena Lemańska 04-01-2011, ostatnia aktualizacja 04-01-2011 04:53

Rozmowa z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, właścicielem Polsatu i Cyfrowego Polsatu
Pa­nie pre­ze­sie, mó­wi pan, że rok 2011 bę­dzie lep­szy, bo bez pro­ce­sów i wal­ki, oraz że bę­dzie prze­ło­mo­wy dla pa­na biz­ne­sów – me­dial­ne­go i te­le­ko­mu­ni­ka­cyj­ne­go. W tym ostat­nim wy­pad­ku ma pan na my­śli bu­do­wa­ną gru­pę te­le­ko­mu­ni­ka­cyj­ną zło­żo­ną z Ae­ro 2, Mo­by­lan­du, Cen­ter­Ne­tu i Sfe­rii?
Sta­ram się bu­do­wać nie gru­pę, ale współ­pra­cę mię­dzy fir­ma­mi, któ­re po­sia­da­ją róż­ne czę­sto­tli­wo­ści, pod ha­słem naj­no­wo­cze­śniej­szej obec­nie tech­no­lo­gii, któ­ra na­zy­wa się LTE (ang. Long Term Evo­lu­tion –red.).
Przy­nie­sie zy­ski tak sa­mo du­że jak te, któ­re osią­ga pan dzię­ki te­le­wi­zji?
Te­le­wi­zja to zu­peł­nie in­ny biz­nes.
Ae­ro 2, Mo­by­land i Cen­ter­net (spół­ka za­leż­na NFI Mi­das) two­rzą już gru­pę ka­pi­ta­ło­wą. Czy war­szaw­ski ope­ra­tor Sfe­ria, któ­rą miał ku­pić Cy­fro­wy Pol­sat, też do niej tra­fi?
Nie wiem, choć mo­że mia­ło­by to sens.
Na razie wy­da­je się, że to naj­słab­sze ogni­wo w tym łań­cu­chu. Sfe­ria mia­ła 110 mln zł stra­ty net­to w 2009 r. Czym wła­ści­wie ma zaj­mo­wać się ta fir­ma?
Obec­nie ją re­struk­tu­ry­zu­je­my. Mu­si­my też po­cze­kać na roz­strzy­gnię­cia ad­mi­ni­stra­cyj­ne do­ty­czą­ce wpły­wu jej czę­sto­tli­wo­ści na te na­le­żą­ce do tzw. dy­wi­den­dy cy­fro­wej (tj. wolne częstotliwości, które pojawią się po wyłączeniu analogowej telewizji cyfrowej – red.).
Mó­wi pan o bu­do­wa­niu no­wej dro­gi prze­ka­zu ob­ra­zu w pro­to­ko­le in­ter­ne­to­wym. To zna­czy, że nie chciał­by pan ku­pić od Te­le­ko­mu­ni­ka­cji Pol­skiej TP Emi­te­lu, któ­ry zaj­mu­je się dys­try­bu­cją sy­gna­łu te­le­wi­zyj­ne­go w tra­dy­cyj­ny spo­sób?
Chcieć ku­pić to moż­na być mo­że wszyst­ko, ale trze­ba re­al­nie oce­niać moż­li­wo­ści. Nie moż­na jednak ku­po­wać wszyst­kie­go. Oba­wiał­bym się za­cią­ga­nia ko­lej­nych zo­bo­wią­zań. Już samo to, że zde­cy­do­wa­łem się się­gnąć po fi­nan­so­wa­nie ze­wnętrz­ne, to i tak dla mnie du­ża zmia­na. Na­dal jed­nak dzia­łam ostroż­nie. Za­wsze trze­ba być przy­go­to­wa­nym na czar­ną go­dzi­nę.
Nie­któ­rzy twier­dzą, że jest pan już bli­sko spię­cia fi­nan­so­wa­nia na za­kup Po­lkom­te­lu? Ra­zem z fun­du­sza­mi miał­by pan stwo­rzyć we­hi­kuł, ob­jąć w nim kon­tro­l­ny pakiet. Pan miał­by wy­ło­żyć 4 mld zł, fun­du­sze dru­gie ty­le, a resz­ta mia­ła­by po­cho­dzić z kre­dy­tu.
Nie wiem do­kład­nie, o ja­kich wa­run­kach moi do­rad­cy roz­ma­wia­ją obec­nie z ban­ka­mi i fun­du­sza­mi. Ale do­rad­cy twier­dzą, że fi­nan­so­wa­nie jest moż­li­we.
I co da­lej?
I da­lej być mo­że na gieł­dę. Fun­du­sze an­ga­żu­ją się w in­we­sty­cję na kil­ka lat, aby po­tem wyjść z niej z zy­skiem. My chce­my ten biz­nes pro­wa­dzić da­lej. Tak mo­gło­by to wy­glą­dać.
...
Jest sens wpro­wa­dzać Polkom­tel na gieł­dę osob­no, pod­czas gdy jest na niej już no­to­wa­ny Cy­fro­wy Pol­sat? Nie le­piej po­łą­czyć te dwie gru­py od ra­zu?
Nie ma ta­kich pla­nów. Po­za tym nie ma jesz­cze ofert sprze­da­ży Po­lkom­te­lu, więc wszyst­ko to czy­ste spe­ku­la­cje. Do gieł­dy jesz­cze da­le­ko. Ale ge­ne­ral­nie wi­dzę na gieł­dzie no­to­wa­ne dwie gru­py – jed­na zaj­mu­ją­ca się me­dia­mi, dru­ga te­le­ko­mu­ni­ka­cją. Oczy­wi­ście kon­so­li­do­wa­li­by­śmy wo­kół nich in­ne przed­się­wzię­cia.
A pro­pos in­we­sty­cji w te­le­ko­mu­ni­ka­cję – spra­wa z czwart­ku. Pie­nią­dze, któ­re ma pan otrzy­mać za ak­cje Te­le­wi­zji Pol­sat od Cy­fro­we­go Pol­sa­tu, w czę­ści tra­fią do fun­du­szu Mat FIZ. Czy bę­dzie on in­we­sto­wał w pro­jekt re­ali­zo­wa­ny przez np. NFI Mi­das?
Na pew­no przy­naj­mniej część tych pie­nię­dzy zo­sta­nie prze­zna­czo­na na roz­wój pro­jek­tu te­le­ko­mu­ni­ka­cyj­ne­go. In­we­stu­je­my po­przez fun­du­sze, bo za­rzą­dza­ją nim lu­dzie, któ­rzy na fi­nan­sach zna­ją się le­piej ode mnie. Ja bar­dziej od­po­wia­dam za kon­cep­cje.
Stać by­ło­by pa­na i na prze­ję­cie Po­lkom­te­lu, i na roz­wi­ja­nie no­we­go pro­jek­tu te­le­ko­mu­ni­ka­cyj­ne­go?
Wi­dzę tu moż­li­wo­ści współ­pra­cy – no­wa tech­no­lo­gia IP po­zwa­la tak­że na trans­mi­sję gło­su, któ­ry dziś prze­ka­zy­wa­ny jest w tech­no­lo­gii GSM.
Sko­ro in­te­re­su­je się pan Polkom­te­lem, pro­szę po­wie­dzieć co są­dzi pan o pla­no­wa­nej prze­zeń trans­ak­cji prze­ję­cia Exa­te­lu?
Nie wy­po­wia­dam się na te­mat te­go, co wła­ści­cie­le in­nych biz­ne­sów po­win­ni ro­bić. Mo­im zda­niem jed­nak nie po­win­no się ro­bić wszyst­kie­go naraz. Naj­pierw po­win­no się prze­pro­wa­dzić jed­ną trans­ak­cję, po­tem do­pie­ro dru­gą i po­zwo­lić no­we­mu wła­ści­cie­lo­wi oce­nić ko­rzy­ści z ko­lej­ne­go za­ku­pu.
Czy w związ­ku z tym, że na gieł­dzie osob­no mógł­by w przy­szło­ści funkcjonować Polkom­tel i osob­no Cy­fro­wy Pol­sat, gru­pa me­dio­wa two­rzo­na te­raz na ba­zie Cy­fro­we­go mo­gła­by się po­więk­szać o in­ne pa­na spół­ki? Np. o Re­de­fi­ne, czy­li o Iplę (in­ter­ne­to­wy por­tal z fil­ma­mi i pro­gra­ma­mi)?
To jest przede wszyst­kim de­cy­zja za­rzą­du Cy­fro­we­go Pol­sa­tu. Ale nie ma sen­su pro­wa­dze­nie osob­no kil­ku spół­ek, to kosz­tow­ne, le­piej je kon­so­li­do­wać.
Co bę­dzie z ryn­kiem re­kla­my te­le­wi­zyj­nej, kie­dy roz­wi­nie się ry­nek te­le­wi­zji przez łą­cza in­ter­ne­to­we?
To bę­dzie po pro­stu no­wa dro­ga prze­ka­zu dla nadaw­ców. Re­kla­ma czę­ścio­wo wraz z pro­gra­ma­mi przej­dzie do In­ter­ne­tu, ale bę­dzie też dru­gie źró­dło do­cho­dów nadaw­ców – sub­skryp­cja. Lu­dzie al­bo za­pła­cą za abo­na­ment gwa­ran­tu­ją­cy brak re­klam, al­bo bę­dą za dar­mo oglą­dać pro­gram i re­kla­my. Tak już dziś ro­bi Ipla. Pol­sat ma swo­ją bi­blio­te­kę fil­mo­wą i do­ce­lo­wo w In­ter­ne­cie chce­my nada­wać wszyst­kie ka­na­ły. Pra­cu­je­my nad tym. Na przykład fil­my na Ipla bę­dą do­stęp­ne w ta­ki spo­sób.
...
Ile jest dziś warta gru­pa powsta­ją­ca dziś na ba­zie Cy­fro­we­go Pol­sa­tu? Za ak­cje Cy­fro­we­go trze­ba dziś za­pła­cić oko­ło 17 zł, o ok. 3 zł wię­cej niż przed za­po­wie­dzią kup­na Pol­sa­tu. To od­po­wied­nia wy­ce­na czy fir­my te są war­te wię­cej?
Sprze­da­li­śmy Pol­sat za 3,75 mld zł, ry­nek uznał, że to wła­ści­wa ce­na. Te­raz wy­ni­ki tych firm bę­dą się su­mo­wać.
Czy bę­dzie pan sprze­da­wał no­we ak­cje Cyfrowego Polsatu wy­emi­to­wa­ne w 2010 r. dla pa­na i He­ro­ni­ma Ru­ty?
Na ra­zie tego nie pla­nu­ję.
A Cy­fro­wy Pol­sat jest jesz­cze za­in­te­re­so­wa­ny roz­wi­ja­niem się po­przez przej­mo­wa­nie kon­ku­ren­cji, je­śli bę­dzie ta­ka moż­li­wość?
Nie je­stem wróż­ką. Po­tem pań­stwo pi­sze­cie rze­czy, któ­re są bar­dziej wi­zją niż rze­czy­wi­sto­ścią, a ry­nek to przyj­mu­je za fakt i ro­bi się sen­sa­cja. Ale jed­nym z po­wo­dów, dla któ­re­go upu­blicz­ni­łem Cyfrowy Polsat, by­ła chęć by­cia przy­go­to­wa­nym do kon­so­li­do­wa­nia ryn­ku. Po­za tym trze­ba o to py­tać za­rząd Cy­fro­we­go Pol­sa­tu.
Kie­dy spo­dzie­wa się pan fi­na­li­za­cji po­ro­zu­mie­nia z udzia­łow­ca­mi PTC, operatora Ery?
Na sty­czeń pla­no­wa­na jest re­ali­za­cja za­pi­sów po­ro­zu­mie­nia koń­czą­ce­go spór o Erę. Bę­dę wte­dy też wła­ści­cie­lem zdro­we­go Elek­tri­mu.
Czy jest wo­la, aby Elek­trim wró­cił na gieł­dę?
Za wcze­śnie dziś mó­wić o kon­kret­nych pla­nach, jest wie­le moż­li­wo­ści. Do­pie­ro co (czwar­tek, 30 grud­nia 2010 roku – red.) upra­wo­moc­ni­ło się po­sta­no­wie­nie są­du o umo­rze­niu po­stę­po­wa­nia upa­dło­ścio­we­go. Po­trze­bu­je­my te­raz cza­su, aby zde­cy­do­wać, co da­lej, po­li­czyć, co Elek­trim jesz­cze po­sia­da, ile te ak­ty­wa mo­gą być war­te. Być mo­że coś trze­ba bę­dzie sprze­dać, aby skon­cen­tro­wać się na roz­wo­ju jed­ne­go z ak­ty­wów. Spójrz­my na przy­kład na Port Pra­ski – 30 hek­ta­rów w cen­trum Warszawy. Aby roz­wi­jać tę in­we­sty­cję, trze­ba mieć ka­pi­tał wła­sny.
Za­ro­bił pan na Elek­tri­mie?
To na ra­zie in­we­sty­cja. Nie wiem, czy i ja­kie bę­dą zy­ski.
Z do­ku­men­tów do­łą­czo­nych do akt spół­ki w są­dzie upa­dło­ścio­wo-na­praw­czym wy­ni­ka, że Ministerstwo Skarbu chciało, aby Elek­trim wy­ra­ził go­to­wość za­ku­pu ak­cji ZE PAK za nieco po­nad 1,6 mld zł bądź oświad­czył, że zrze­ka się te­go pra­wa. Uwa­ża pan, że 1,6 mld zł to do­bra ce­na za 50 proc. akcji PAK?
Nie wiem, skąd wzię­ła się ta kwo­ta.
Jest pan również ak­cjo­na­riu­szem Bio­to­nu. Bę­dzie pan in­we­sto­wać jesz­cze w tę fir­mę?
Mam w co in­we­sto­wać. Te­le­ko­mu­ni­ka­cja wy­ma­ga ogrom­nych na­kła­dów.
...

PARKIET

http://www.parkiet.com/artykul/1003338. ... nt=tak&p=0

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 17 lut 2017 10:45

wpolityce.pl :


...dodał Gadowski.
Publicysta „wSieci” zwraca uwagę na list premier Szydło do mężczyzny, który wjechał w kolumnę. Przypomina też postać byłego ministra w rządzie PO-PSL Aleksandra Grada.
Chciałbym, aby pewne uczynki zostały ukarane. Nie może być tak, że pan Grad, który dziś jest jednym z prezesów PAK, czyli elektrowni, nad którymi czuwa pan Solorz. A PiS broni się nieudolnie. Uważam, że list pani premier jest działaniem nad normatywnym. Skoro człowiek ma swojego adwokata, to czemu ma to niego pisać jeszcze Pani Premier? Czy pani poseł napisała do wdowy po pośle Kukiz’15 Rafale Wójcikowskim?....


Powoli do sedna . Cóż , co akcjonariuszom ELEKTRIMU pozostało ? Śledzimy aktywa ELEKTRIMU i co solorz i piskorz z nimi robią . KSH - KK.

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 20 lut 2017 20:27

List Otwarty Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich do Zygmunta Solorza-Żaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat SP. z o.o.
by Blogpublika.com Luty 20, 2017 at 8:30


List Otwarty Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

do Zygmunta Solorza-Żaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat SP. z o.o.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Pragniemy wyrazić dezaprobatę wobec bezprecedensowych w polskich mediach treści wyemitowanych przez należącą do Państwa Grupy telewizję „Superstacja” w dniu 14.02.17 w programie „Krzywe Zwierciadło”. Podczas rozmowy z Tomaszem Jastrunem prowadzący ją dziennikarz Jakub Wątły używał w odniesieniu do innych dziennikarzy, pracowników TVP, określeń wyjątkowo wulgarnych, obraźliwych, budzących jednoznaczne skojarzenia z językiem propagandy hitlerowskiej („brudne, śmierdzące gnidy”), a także jednoznacznie kwalifikujących się jako mowa nienawiści („jedzący własne odchody”, „rynsztok”). Należy dodać także, że kontekst wypowiedzi nie pozostawia wątpliwości, że nie jest ona żadnego rodzaju satyrą.

Zarazem apelujemy do Pana o doprowadzenie do wyciągnięcia daleko idących konsekwencji z tej niszczącej jakąkolwiek debatę publiczną audycji oraz doprowadzenie do uniknięcia tego rodzaju sytuacji w Państwa Grupie Medialnej w przyszłości.

Z poważaniem,

Krzysztof Skowroński, prezes SDP

Piotr Legutko, wiceprezes SDP

Marcin Wolski, wiceprezes SDP

FREDKO
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2004
Rejestracja: 29 gru 2009 19:34

Postautor: FREDKO » 02 mar 2017 12:11

Nieźle solo wam zaorał berety.Żeby rozpamietywać spółke która zbankrutowała ponad 10 lat temu :shock:
jeszcze będziesz kupował spółkę za 150 z pocałowaniem jako mega okazja
CAŁA PRAWDA i tylko PRAWDA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 02 mar 2017 16:24

W związku z jubileuszem 100 000 wejść na nasz aktualny wątek ODYSEJI ELEKTRIMU ....jako jego założyciel, chciałbym poinformować rosnące rzesze naszych wiernych czytelników , iż watek nasz stał się w ostatnim czasie przedmiotem brutalnych ataków "cenzorskich", inspirowanych przez dobrze znane wszystkim siły ZŁA ...z samego JADRA CIEMNOSCI !!! ...skutkiem czego usuwane są z naszego forum wpisy akcjonariatu nawet i po kilka stron !!!!
Sytuacja ta zmusza nas do kontynuacji naszej walki w inny sposób , na watkach kluczowych spółek GPW ..w razie potrzeby do końca swiata , a nawet 1 dzień dłużej....

Pozdrawiam
wasz świadek
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 02 mar 2017 20:31

TAK JAK IDOL W POLSACIE

1. Wszczynanie takich watków i "dyskusji' w obecnej sytuacji jest
...żałosne , a nawet obrzydliwe
2.Nie ma żadnych informacji o jakimś "przełomie" w dotychczasowej obstrukcji
Solorza i zarzadu elektrimu ...nasze podejrzenia to za mało , a nawet ...NIC !!
3. Takie "watki" i "dyskusje" pokazują tylko bezradność i kompletny upadek psychiczny i moralny akcjonariatu
...co jest bez sensu a nawet bardzo szkodliwe , ponieważ ze słabymi nikt sie liczył nie będzie ...
a po przeczytaniu tego watku można poczuć wręcz pogardę dla słabości niektórych tutaj
4. Upraszam zatem grzecznie "zamknąć mordy" i trzymać fason !!!
5. Nic nie uzasadnia siania tutaj defetyzmu i akceptacji hipotetycznego złodziejstwa
6. Nawet gdyby mieli nas na walnym odgrodzić od zarzadu drutem kolczastym pod napięciem
..BĘDZIEMY WALCZYĆ !!!!!....i wcale nie jest powiedziane że z Walnego wyjdzie tylu ilu weszło !!!
Ale to jeszcze nie ten moment ???...chociaz presja jest potrzebna
dlatego na razie pkt 4 ....!!!! i nie zachowujcie sie jak ogłupiałe barany bez przewodnika ..

no to tyle ....10 marca rozprawa ...jakiś tam kroczek do przodu ...

kinczyk
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2600
Rejestracja: 20 lis 2005 20:10

Postautor: kinczyk » 06 mar 2017 20:08


zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 09 mar 2017 18:36

Pryncypał nie chce współpracować !
Czy to oznacza że Zbigniew Ź . zaingeruje jutro w sprawie podatku , ...co następuje....


.....Cyfrowy Polsat uznał propozycję zmian poboru abonamentu za niezgodną z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa. Ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji ma naruszać ich prawa konsumenckie i osobiste.....

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 09 mar 2017 21:49

ELEKTRIM S.A. (ELE)
Miejsce w rankingu:

2008-01-10 16:29:47

Rozlicz PIT za 2016 r. z Bankier.pl

Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
2017-03-09 19:45:00
A A+ A+

Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr
1
/
2017

Data sporządzenia:
2017-03-09

Skrócona nazwa emitenta

ELEKTRIM

Temat

Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Podstawa prawna

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:

Zarząd Elektrim S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Spółka”), działając na podstawie art. 399 § 1, art. 402 1, 402 2 Kodeksu spółek handlowych oraz § 8 Statutu Spółki, zwołuje na dzień 3 kwietnia 2017 roku na godz.10.00 w siedzibie Spółki przy ul. Pańskiej 77/79, 00-834 Warszawa, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki („Zgromadzenie”) z następującym porządkiem obrad:

1.Otwarcie Zgromadzenia;
2.Wybór Przewodniczącego Zgromadzenia;
3.Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał;
4.Przyjęcie porządku obrad;
5.Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję akcji imiennych serii V, realizowanej w drodze subskrypcji prywatnej, pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru akcji Spółki serii V w całości oraz zmiany statutu Spółki i upoważnienia Rady Nadzorczej Spółki do przyjęcia tekstu jednolitego statutu Spółki.
6.Zamknięcie obrad Zgromadzenia.

Na podstawie art. 402 2 Kodeksu spółek handlowych, Elektrim S.A. przekazuje informacje dotyczące procedur regulujących uczestnictwo w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki oraz wykonywanie prawa głosu:

1.Akcjonariuszowi lub akcjonariuszom reprezentującym co najmniej 1/20 kapitału zakładowego przysługuje prawo żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Zgromadzenia Spółki. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi Spółki nie później niż na 26 dni przed terminem Zgromadzenia. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie lub projekt uchwały dotyczącej proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone na piśmie w siedzibie Spółki pod następującym adresem: ul. Pańska 77/79, 00-834 Warszawa, pok. 402 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujący adres: wza@elektrim.pl

Akcjonariusze występujący z żądaniem umieszczenia poszczególnych spraw w porządku obrad Zgromadzenia powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania, załączając do żądania świadectwo/a depozytowe, a w przypadku akcjonariuszy będących osobami prawnymi potwierdzić również uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z odpowiedniego rejestru. W przypadku akcjonariuszy zgłaszających żądanie przy wykorzystaniu elektronicznych środków komunikacji, dokumenty powinny zostać przesłane w formacie PDF. Dokumenty sporządzone w innym języku niż język polski powinny być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Spółka może podjąć odpowiednie działania służące identyfikacji akcjonariusza, osób reprezentujących akcjonariusza oraz pełnomocnika akcjonariusza, w celu weryfikacji przysługujących akcjonariuszowi uprawnień wykonywanych przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

2.Akcjonariusze Spółki reprezentujący co najmniej 1/20 kapitału zakładowego mogą przed terminem Zgromadzenia zgłaszać Spółce na piśmie w siedzibie Spółki lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (w sposób i na adresy podane w pkt 1 powyżej) projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad.

Podobnie jak w pkt 1 powyżej, akcjonariusze powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania, załączając świadectwo depozytowe, a w przypadku akcjonariuszy będących osobami prawnymi potwierdzić również uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z odpowiedniego rejestru. W przypadku akcjonariuszy zgłaszających żądanie przy wykorzystaniu elektronicznych środków komunikacji dokumenty powinny zostać przesłane w formacie PDF.

Każdy z akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Zgromadzeniu może podczas Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad.

3.Akcjonariusz może uczestniczyć w Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo do uczestniczenia w Zgromadzeniu Spółki i wykonywania prawa głosu powinno być udzielone na piśmie lub w postaci elektronicznej. Pełnomocnictwo do uczestnictwa w Zgromadzeniu powinno zawierać dane umożliwiające identyfikację akcjonariusza, dane pełnomocnika, zakres pełnomocnictwa ze wskazaniem liczby akcji, z których wykonywane będzie prawo głosu oraz datę i nazwę walnego zgromadzenia Spółki, na którym te prawa będą wykonywane. Udzielenie pełnomocnictwa w postaci elektronicznej nie wymaga opatrzenia bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Akcjonariusz udzielający pełnomocnictwa w postaci elektronicznej jest zobowiązany przesłać do Spółki oświadczenie o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej na podany w pkt 1 adres poczty elektronicznej nie później niż na 4 dni przed dniem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Spółka zastrzega, że pełnomocnictwa udzielone w postaci elektronicznej będą przyjmowane od takich akcjonariuszy, którzy przed wysłaniem oświadczenia, potwierdzą swoją tożsamość kopią dokumentu potwierdzającego tę tożsamość, a ponadto poinformują Spółkę o numerze urządzenia nadawczego lub adresie poczty elektronicznej, z którego zostanie wysłane pełnomocnictwo. Niezależnie od powyższego Spółka przyjmie pełnomocnictwo udzielone elektroniczne jedynie wówczas, gdy w treści pełnomocnictwa osoba pełnomocnika zostanie określona w sposób umożliwiający jej identyfikację, w szczególności przez umieszczenie nr PESEL oraz serii i numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość, którym pełnomocnik będzie posługiwał się przy sporządzaniu listy obecności na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.

Do zawiadomienia o udzieleniu przez akcjonariusza będącego osobą fizyczną pełnomocnictwa w postaci elektronicznej należy załączyć skan dokumentu tożsamości akcjonariusza. Do zawiadomienia o udzieleniu przez akcjonariusza niebędącego osobą fizyczną pełnomocnictwa w postaci elektronicznej należy załączyć skany aktualnych odpisów z odpowiednich rejestrów, wymieniających osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów. Spółka podejmuje również inne odpowiednie działania służące identyfikacji akcjonariusza i pełnomocnika, w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej, przy czym działania te powinny być proporcjonalne do celu.

Akcjonariusze i pełnomocnicy którym udzielono pełnomocnictwa w postaci elektronicznej zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu po okazaniu dowodu tożsamości, a pełnomocnicy, którym udzielono pełnomocnictwa w formie pisemnej, po okazaniu dowodu tożsamości i ważnego pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej. Wszyscy przedstawiciele osób prawnych, nie zależnie od tego w jakiej formie udzielono im pełnomocnictwa, winni dodatkowo okazać aktualne odpisy z odpowiednich rejestrów, wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów.

Dokumenty sporządzone w innym języku niż język polski powinny być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.

4.Statut Elektrim S.A. nie przewiduje możliwości uczestniczenia i wypowiadania się w trakcie Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, a także nie przewiduje możliwości wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

5.Dniem rejestracji uczestnictwa w Zgromadzeniu jest dzień 18 marca 2017 roku.

Prawo uczestnictwa w Zgromadzeniu mają tylko osoby będące akcjonariuszami w dniu rejestracji uczestnictwa w Zgromadzeniu, tj. na 16 dni przed datą Zgromadzenia.

Rekomenduje się akcjonariuszom zabranie ze sobą na Zgromadzenie imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu.

6.Spółka ustala listę akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Zgromadzeniu na podstawie wykazu przekazanego jej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW), a sporządzonego na podstawie wystawionych przez podmioty prowadzące rachunki papierów wartościowych imiennych zaświadczeń o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Na trzy dni powszednie przed terminem Zgromadzenia w siedzibie Spółki zostanie wyłożona do wglądu lista akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Zgromadzeniu. Akcjonariusz będzie mógł zażądać przesłania mu listy akcjonariuszy nieodpłatnie pocztą elektroniczną podając adres, na który lista powinna być wysłana.

7.Osoby uprawnione do uczestnictwa w Zgromadzeniu mogą uzyskać pełny tekst dokumentacji, która ma być przedstawiona na Zgromadzeniu oraz projekty uchwał w siedzibie Spółki lub na stronie internetowej pod adresem http://www.elektrim.pl/ w zakładce „Relacje Inwestorskie” widok „WZA – Najbliższe WZ”.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko/Funkcja
Podpis

2017-03-09
Wojciech Piskorz Iwona Tabakiernik-Wysłocka
Prezes Zarządu Członek Zarządu
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 09 mar 2017 22:20

Przed nami FINAŁ.

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 09 mar 2017 22:40

.....Mając na uwadze sytuację finansową Spółki oraz jej sytuację prawno-procesową, zasadnym
jest przeprowadzenie emisji Akcji Serii V w celu pozyskania przez Spółkę środków
pieniężnych, zabezpieczających działalność operacyjną oraz płynność Spółki, w trybie
możliwie szybkim i efektywnym......

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 09 mar 2017 22:43

......Cena emisyjna Akcji Serii V zostanie określona w drodze budowania księgi popytu wśród
potencjalnych inwestorów, w tym Akcjonariuszy Spółki. Powyższy sposób ustalenia ceny
emisyjnej Akcji Serii V pozwoli na jej oparcie o aktualną wycenę Spółki.
Powyższe rozwiązanie pozwoli na ukształtowanie wpływów z tytułu emisji akcji na
optymalnym poziomie, z uwzględnieniem bieżącej wartości księgowej Spółki oraz jej potrzeb
kapitałowych. Cena emisyjna akcji zostanie ustalona w szczególności na podstawie poziomu
zainteresowania ofertą zgłoszonego przez potencjalnych inwestorów w ramach procesu
budowania księgi popytu.....

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 09 mar 2017 22:49

Czyli już pewne że podatek jest do zapłacenia.
Między innymi po to ta emisja .
Czy podatek i emisja będą pretekstem do czegoś więcej ? Na chwilę obecną nie wiadomo .

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 09 mar 2017 23:02

...mówiąc inaczej , szef rady nadzorczej SOLORZ robi emisję dla siebie samego albo dla którejś ze swoich spółek .
Na ile wyceni nową emisję ? Na tyle ile zechce . Bo kto bogatemu zabroni . A piskorz podpisze wszystko nawet 5 złotych za akcje bo powie że nóż na gardle .


Dla przypominam . Piskorz na ostatnim walnym mówił że są pieniądze w spółce na ewentualny podatek . Teraz będzie mówić coś innego .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości