MCI księga XXXVII radosne oczekiwanie na debiut PEM

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12621
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 05 lut 2014 10:06

...młoddy ty lubisz jak zarządy dostają premie :wink:
http://tech.pb.pl/3546941,60365,schmidt ... usd-premii
Niech Tomuś dostarczy akcjonariuszom taki wykres kursu jaki dostarczyli inwestorom prezesi Google i wtedy też będę zwolennikiem dużej premii.

Nie jestem skąpy. Ale chcę płacić za to czego potrzebuję. Chcę wysokiego kursu, a nie "realizacji ponad 50% celów" lub "dobrej stopy zwrotu na Mall".
Chętnie zapłacę premię za wysoki kurs, a zeszłoroczne premie za "sukcesy" tylko mnie irytują.

Jestem jakoś dziwnie spokojny, że gdyby premia Prezesa zależała wyłącznie od kursu giełdowego (a właśnie tak powinno być!) to kurs byłby dużo wyżej niż jest.
Przecież nie pozwoliłby na sypanie akcji w rynek przez "członka Zarządu" i unikałby innych posunięć, które rynek odbiera jako nieprzyjazne.

REKLAMA


fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 05 lut 2014 10:10

To też premia ?!

MCI MANAGEMENT SA rejestracja zmian w kapitale zakładowym spółki

Raport bieżący 7/2014

Zarząd MCI Management S.A. informuje, że w dniu 3 lutego 2014 roku, powziął informację o zarejestrowaniu w dniu 24 stycznia 2014 r. przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o łączną kwotę 100.000 zł. Zarejestrowana została emisja akcji serii I w liczbie 100.000 akcji na okaziciela o wartości nominalnej 1,00 zł każda akcja.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 05 lut 2014 10:56

To też premia ?!

MCI MANAGEMENT SA rejestracja zmian w kapitale zakładowym spółki

Raport bieżący 7/2014

Zarząd MCI Management S.A. informuje, że w dniu 3 lutego 2014 roku, powziął informację o zarejestrowaniu w dniu 24 stycznia 2014 r. przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o łączną kwotę 100.000 zł. Zarejestrowana została emisja akcji serii I w liczbie 100.000 akcji na okaziciela o wartości nominalnej 1,00 zł każda akcja.
Te też z automatu w rynek ?!
jakiego automatu? w jaki rynek? zdrowko trolla tylko troche, czy niestety bardzo sie pogorszylo? ;)

a pisze, bo zwyczajnie zaluje, ze kiedys chcialo mi sie klepnac tu, by pomoc w sprawie niedzilajacej javy trolla (i podalem wlasciwy trop: "ustawienia bezpieczenstwa", ktory rozwiazaal problem). I chyba tylko na forach gieldowych, czlowiek czuje niesmak, ze stral sie/pomogl drugiemu :o - wstyd folet! Co mysle, Mloddy na petrolu sie naczytal o tym, co z tamtych pozostanie; niemniej - zenujace dla innych obserwowanie takiego staczania sie :oops:
;)

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 05 lut 2014 11:01

To też premia ?!

MCI MANAGEMENT SA rejestracja zmian w kapitale zakładowym spółki

Raport bieżący 7/2014

Zarząd MCI Management S.A. informuje, że w dniu 3 lutego 2014 roku, powziął informację o zarejestrowaniu w dniu 24 stycznia 2014 r. przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o łączną kwotę 100.000 zł. Zarejestrowana została emisja akcji serii I w liczbie 100.000 akcji na okaziciela o wartości nominalnej 1,00 zł każda akcja.
Te też z automatu w rynek ?!
jakiego automatu w jaki rynek? zdrowko trolla sie tylko trche czy bardzo pogorszylo? ;)

a pisze, bo zwyczajnie zaluje, ze kiedys chcialo mi sie klepnac tu, by pomoc w sprawie niedzilajacej javy trolla (i podalem wlasciwy trop: "ustawienia bezpieczenstwa", ktory rozwiazaal problem). I chyba tylko na forach gieldowych, czlowiek czuje niesmak, ze stral sie/pomogl drugiemu :o - wstyd folet; co mysle Mloddy na petrolu sie naczytal o tym co z tamtych pozostanie; zenujace dla innych obserwowanie takiego staczania sie :oops:
;)
Jakiego *** trolla baranie !
Sam w tym siedzą od jakiegoś czasu i grzecznie pytam, te 100K to premia ?!

Ps
Jeśli siedzisz pod nickiem "spensa" to ładnie podziękowałem, jeśli nie, nie przypisuj sobie nie swoich zasług !
http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... start=2190

cdn...?
Sierżant sztabowy
Posty: 149
Rejestracja: 20 paź 2013 13:33

Postautor: cdn...? » 05 lut 2014 11:25

Znów się smrodki pojawiają "budujące" zaufanie i zamiast gnać do ceny z rekomendacji, skromna dyszka jest oporem. :?

bB86
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2551
Rejestracja: 13 sty 2009 19:02
Lokalizacja: 3City

Postautor: bB86 » 05 lut 2014 11:31

To wszystko takie skomplikowane, te programy motywacyjne, uchwalenia, przyznania, rejestracje... niektórzy takimi kapitałami obracają, że wszystko za nich trzeba wyjaśniać, żeby się sami nie napracowali..

Obrazek
• Diehard value investor •

młoddy
Podporucznik
Posty: 12621
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 05 lut 2014 11:34

@ Opty

Nie masz racji.
Te "smrodki" to jest autentyczny problem.

1.Premia pomimo złego zachowania kursu
2.Mikroemisyjka molestująca kolejną literkę alfabetu.
3.Zapamiętany przykład że emisyjka potrafi być wypluta w rynek. Więc nawet jeśli ta nie będzie wypluta to rynek będzie słabszy dzięki samej obawie o wyplucie.

Co w powyższym widzisz dobrego?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12621
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 05 lut 2014 11:36

To wszystko takie skomplikowane, te programy motywacyjne, uchwalenia, przyznania, rejestracje... niektórzy takimi kapitałami obracają, że wszystko za nich trzeba wyjaśniać, żeby się sami nie napracowali..

Nie wiem co masz na myśli, ALE DOBRZE ŻE JESTEŚ.
Jak już jesteś to daj głos o PEM.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 05 lut 2014 12:07

@ Opty

Nie masz racji.
Te "smrodki" to jest autentyczny problem.

1.Premia pomimo złego zachowania kursu
2.Mikroemisyjka molestująca kolejną literkę alfabetu.
3.Zapamiętany przykład że emisyjka potrafi być wypluta w rynek. Więc nawet jeśli ta nie będzie wypluta to rynek będzie słabszy dzięki samej obawie o wyplucie.

Co w powyższym widzisz dobrego?
1. jak zlego? jaka premia?
2. zgadzam sie ze pownni huknac raz a lepiej: kilka milionow - i je po trochu, na rozne cele rozdzielac. Niby bez sensu ze wzgledu na racjonalnosc, jednak uposledzonym kognitywnie, a b. aktywnym na forach, bardzo sie spodoba
3. ktora byla "wypluta w rynek"? Raz pasecka zachowala sie zenujaco i zawsze jej to wypominam. A co do obaw - dzienne wolumeny. I nawet jak to trafi do grupy pracownikow i nawet jak razem to ustawia jako "batona", to rynek wchlonie w dzien, a im "krzyz na droge!" -> kolega regularnie myli swoje obawy i nieuzasadznione wnioski (z ktorych sa selektywnie wyciagane kolejne i kolejne ..fakty :)) z faktami.
;)

P.S. trollu: napisalem ze chodzi o ustawienia bezpiecznstwa. Myslalem, ze nie musze podawac ktrok po kroku, jak je zmieniac - teraz (po uznaniu, ze jednak nie pomoglem) wiem, ze mylilem sie - pzrepraszam ze przecenilem umiejetnosc operowani komputerem. Wazniejsze(!) jednak: ja chcialem pomoc i czuje {u]niesmak[/u] -> dla mnie to zwyczjne chwasty przez ktore dobrzy ludzie staja sie im podobnymi. Przeciez chodzi, zeby kazdym sposobem "wydymac" wspolziomka, prawda? A dzisiejsze trollowanie bylo tak zenujaco denne, ze (bedac neiwyspanym! ;)) bylem powazniejszy i chwastowi powiedzialem wprost, ze sie regularnie staje coraz wiekszym. I nie obchodzi mnie co chwast deklaruje, ze ma, czy nie - wierze #-o przeciez w te wypisywane pzrerozne pier..oly z zamiarem ruszenia kursem badz zwyklego "topienia" innych -> Dla mnie marnowanie czasu i "karmienie" trolli -> EOT
;)
P.P.S. kilka zdan wyzej jest ironcznych (sorry za lopatologie, ale jak sie mowi ze chodzi o ustawienia bezpiecznstwa javy, a ten, ze nie bo o " java security", to rece opadaja) ale dla pewnej grupy nie chce mi sie czytac znow i poprawiac, by byl jednolity styl ;)


EDIT: fajnie ze znow jestes bB ;)
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014 12:17 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 3 razy.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Postautor: Reno » 05 lut 2014 12:08

Więc nawet jeśli ta nie będzie wypluta to rynek będzie słabszy dzięki samej obawie o wyplucie.
http://mci.pl/raport/rb-432013/
08.10.2013

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 05 lut 2014 12:22

@ Opty

Nie masz racji.
Te "smrodki" to jest autentyczny problem.

1.Premia pomimo złego zachowania kursu
2.Mikroemisyjka molestująca kolejną literkę alfabetu.
3.Zapamiętany przykład że emisyjka potrafi być wypluta w rynek. Więc nawet jeśli ta nie będzie wypluta to rynek będzie słabszy dzięki samej obawie o wyplucie.

Co w powyższym widzisz dobrego?
1. jak zlego? jaka premia?
2. zgadzam sie ze pownni huknac raz a lepiej: kilka milionow - i je po trochu, na rozne cele rozdzielac. Niby bez sensu ze wzgledu na racjonalnosc, jednak uposledzonym kognitywnie, a b. aktywnym na forach, bardzo sie spodoba
3. ktora byla "wypluta w rynek"? Raz pasecka zachowala sie zenujaco i zawsze jej to wypominam. A co do obaw - dzienne wolumeny. I nawet jak to trafi do grupy pracownikow i nawet jak razem to ustawia jako "batona", to rynek wchlonie w dzien, a im "krzyz na droge!" -> kolega regularnie myli swoje obawy i nieuzasadznione wnioski (z ktorych sa selektywnie wyciagane kolejne i kolejne ..fakty :)) z faktami.
;)

P.S. trollu: napisalem ze chodzi o ustawienia bezpiecznstwa. Myslalem, ze nie musze podawac ktrok po kroku, jak je zmieniac - teraz (po uznaniu, ze jednak nie pomoglem) wiem, ze mylilem sie - pzrepraszam ze przecenilem umiejetnosc operowani komputerem. Wazniejsze(!) jednak: ja chcialem pomoc i czuje {u]niesmak[/u] -> dla mnie to zwyczjne chwasty przez ktore dobrzy ludzie staja sie im podobnymi. Przeciez chodzi, zeby kazdym sposobem "wydymac" wspolziomka, prawda? A dzisiejsze trollowanie bylo tak zenujaco denne, ze (bedac neiwyspanym! ;)) bylem powazniejszy i chwastowi powiedzialem wprost, ze sie regularnie staje coraz wiekszym. I nie obchodzi mnie co chwast deklaruje, ze ma, czy nie - wierze #-o przeciez w te wypisywane pzrerozne pier..oly z zamiarem ruszenia kursem badz zwyklego "topienia" innych -> Dla mnie marnowanie czasu i "karmienie" trolli -> EOT
;)
P.P.S. kilka zdan wyzej jest ironcznych (sorry za lopatologie, ale jak sie mowi ze chodzi o ustawienia bezpiecznstwa javy, a ten, ze nie bo o " java security", to rece opadaja) ale dla pewnej grupy nie chce mi sie czytac znow i poprawiac, by byl jednolity styl ;)


EDIT: fajnie ze znow jestes bB ;)
Baran i kłamczuch :!:
http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... start=2190

optimistyczny napisał

"mialem przed chwila podobny problem i "przywracajac system" kilka dni wstecz, znow java dziala Wink Moze usuniecie wszelkich "aktualizacji" tam tez pomoze - ja z zasady wylaczam wszystkie ubezwlasnowalniajace* mnie opcje Wink "

młoddy
Podporucznik
Posty: 12621
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 05 lut 2014 12:25

@ Opty

Kurs jest zły:

1.Względem indeksu sWIG80.
2.Względem indeksu WIG.
3.Względem indeksu Nasdaq.
4.Względem NAV.
5.Względem średniorocznych zysków na akcję.


Zaraz Filozof wklei "dowód" że względem sWIG80 i WIG nie jest źle :D ale jest źle ponieważ kilka lat temu, gdy indeksy były na obecnych poziomach, kurs MCI był wyższy niż obecnie.
Fundamentalne sukcesy spółki w niewystarczającym stopniu przekładają się na jej kurs. A to oznacza że rynek spółki nie lubi. Rynek! A nie jeden czy drugi forumowicz.

Mnóstwo komunikacików o emisyjkach jest jednym z powodów nielubienia.
Sposób premiowania Zarządu jest jednym z powodów nielubienia.
Podaż Zarządu (teoretycznie mała i nieistotna) praktycznie mocno zlewarowała powyższe nielubienie.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 05 lut 2014 12:48

@ Opty

Kurs jest zły:

1.Względem indeksu sWIG80.
2.Względem indeksu WIG.
3.Względem indeksu Nasdaq.
4.Względem NAV.
5.Względem średniorocznych zysków na akcję.


Zaraz Filozof wklei "dowód" że względem sWIG80 i WIG nie jest źle :D ale jest źle ponieważ kilka lat temu, gdy indeksy były na obecnych poziomach, kurs MCI był wyższy niż obecnie.
Fundamentalne sukcesy spółki w niewystarczającym stopniu przekładają się na jej kurs. A to oznacza że rynek spółki nie lubi. Rynek! A nie jeden czy drugi forumowicz.

Mnóstwo komunikacików o emisyjkach jest jednym z powodów nielubienia.
Sposób premiowania Zarządu jest jednym z powodów nielubienia.
Podaż Zarządu (teoretycznie mała i nieistotna) praktycznie mocno zlewarowała powyższe nielubienie.
1. niech bedzie ze kurs jest zly - w koncu mam teraz duza, "dluga" pozycje ;)
2. co oznacza, a co nie - tu trzeba byc ostroznym. Moze sie zdarzyc tak, ze rynek "nagle "polubi", bowiem juz od pewnego czasu mci jest znacznie silniejsze http://stooq.pl/q/?s=mci&d=20140205&c=1 ... swig80+wig (poziomy wzgledem fal spadkowych na indeksach) i kiedy na w/w indeksach beda znow szczyty, "oporowa" dyszka mci bedzie juz wpomnieniem -> wtedy rynek pewno "zapomni" i "polubi", prawda.. :P
3. najpierw mamy baaardzo watpliwa teza "rynek nie lubi", a juz za chwile "podane na tacy" powody "nielubienia" - a jak jednak lubi? A jak cale zalozenie jest falszywe, to po co wyciagac wnioski - i to "jedyne sluszne".. ;)

EDIT: martwilbym sie gdyby rynek ..."lubil". On juz taki maniakalno-depresyjny jest i skoro teraz "nie lubi" to co (i jak wysoki kurs) bedzie, jak mu sie "biegun sympatii" zmieni...:P

P.S. trollu: "byc moze jakas opcja w przegladarce czy w ustawieniach (bezpiecznych! 8)) javy.. generalnie to cos z pola terroryzmu - ups: "bezpieczenstwa" ;) " ni dosc ze denny (dzisiejsze pitolenie) troll to i manipulant :oops: I chyba nie tylko w moich oczach jakis jakby taki bardziej "tyci" sie zrobil ;)
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014 12:58 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

farel
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 05 lut 2014 12:56


EDIT: trollu: "byc moze jakas opcja w przegladarce czy w ustawieniach (bezpiecznych! 8)) javy.. generalnie to cos z pola terroryzmu - ups: "bezpieczenstwa" ;) " ni dosc ze denny (dzisiejsze pitolenie) troll to i manipulant :oops: I chyba nie tylko w moich oczach jakis jakby taki bardziej "tyci" sie zrobil ;)
niech zgadnę, filozofa? :lol:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 05 lut 2014 13:09


EDIT: trollu: "byc moze jakas opcja w przegladarce czy w ustawieniach (bezpiecznych! 8)) javy.. generalnie to cos z pola terroryzmu - ups: "bezpieczenstwa" ;) " ni dosc ze denny (dzisiejsze pitolenie) troll to i manipulant :oops: I chyba nie tylko w moich oczach jakis jakby taki bardziej "tyci" sie zrobil ;)
niech zgadnę, filozofa? :lol:
nie sadze - ludzi, ktorzy nie szukaja podniety intelekuklanej w czasami wystepujacym kaprysie debaty na tym forum z takimi jak kolega ;) O, chocby ci, ktorzy dzis obrocili juz ponad cwierc miliona papiera - to takie niewidzialne/"niepisalne" krasnoludki :P

P.S. wiem ze wkur..iam czasami "niepoprawnoscia polityczna" ("wywyzszaniem sie" 8)) ale ilosc lupoty na tym forum nie pozwala mi juz udawac, ze szanuje kazdego spekulancika pitolcego czesto juz niemozebne lupoty. I to kiedy poklask na tym forum zyskuje te 90% wtapiajacych na gieldzie - sorry, lae nie dostosuje sie do ich stylu bycia/zycia ;)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości