MCI księga XXXVI

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

MCI księga XXXVI

Postautor: młoddy » 14 sie 2013 21:08

Stara księga zamknięta. Więc czas na nową.

Spojrzałem na Turka i to chyba on jest obecnie powodem relatywnej słabości naszej perełki. Aż na 3.7 poleciał. Może także Turkowi pomogą wyniki za II kwartał.

Link do starej księgi
http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... 35#7897535

Miejmy nadzieję że za 200 stron będziemy powyżej 15zł.
Myślę że Tomuś bardzo szybko da radę pomnożyć NAV do ponad 13zł, a chyba nie będziemy wiecznie notowani z dyskontem względem NAVu.
W końcu pomimo pewnego rozczarowania nie zapominajmy że Tomuś jest autentyczną gwiazdą biznesu, a Seba autentyczną gwiazdą inwestowania.
Sursum corda.
Będzie dobrze. Turek się uspokoi i pójdziemy za stadem.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8134
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 14 sie 2013 21:48

Witam na nowym wątku z nadzieją na lepsze jutro,a może właśnie młoddy to będzie rechot historii,ty największy krytyk niektórych poczynań Czechowicza otwierasz nowy rozdział w notowaniach MCI,oby młoddy,oby :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 14 sie 2013 22:34

Witam na nowym wątku z nadzieją na lepsze jutro,a może właśnie młoddy to będzie rechot historii,ty największy krytyk niektórych poczynań Czechowicza otwierasz nowy rozdział w notowaniach MCI,oby młoddy,oby :wink:
Niektórych. Zaprawdę, tylko niektórych.
Zasadniczo jestem wielkim fanem Tomusia. Ufam mu. Wierzę w uczciwość i jego wielki talent do biznesu poparty ciężką pracą. Wręcz go podziwiam. Jednak staram się być obiektywnym i jak są błędy to o nich piszę.

Nowej księgi jeszcze nigdy nie zakładałem. Może przyniosę szczęście :D

Nawiasem mówiąc myślę że gdy WIG>50k, a MCI<9 to naprawdę znowu warto wchodzić w perełkę. Nie mówię tu o sobie czy o Tobie, bo już dawno jesteśmy na pokładzie. Ale dla ewentualnych nowych znowu jest relatywnie tanie MCI. Chyba warto.

halohalopl
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 310
Rejestracja: 03 kwie 2013 13:32

Postautor: halohalopl » 15 sie 2013 13:48

Hym, jak by tu sobie zaznaczyć nowy wątek co by nie szukać ...roll:

Aha... MCI-aj kluczowy akcjonariusz Digitala... inwestycji długoterminiwej :lol:

starylis_248687
Starszy chorąży
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2009 08:00

Postautor: starylis_248687 » 15 sie 2013 17:10

Witam na nowym wątku z nadzieją na lepsze jutro,a może właśnie młoddy to będzie rechot historii,ty największy krytyk niektórych poczynań Czechowicza otwierasz nowy rozdział w notowaniach MCI,oby młoddy,oby :wink:
chichot historii jak już ;)
PO - sojusz chytrych szubrawców z ciemniakami.

"Jeśli poz­wo­lisz, by ro­bac­two się roz­mnożyło - rodzą się pra­wa ro­bac­twa. I rodzą się piew­cy, którzy będą je wysławiać."

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 16 sie 2013 09:44

...duża beta...
Młoddy z tą jakąś dużą betą to bym nie przesadzał, KGHM ma podobną a trudno nazwać spółkę złą fundamentalnie czy też jakąś super ryzykowną....zysku też nie przyniosła jakoś ostatnio akcjonariuszom, którzy trzymają. Dywidenda jest pocieszeniem, ale z roku na rok coraz mniejsza...
Zresztą mam nadzieję, że do inwektyw nie będziesz się posuwał w stosunku do mnie czy innych :roll: Nowa księga w końcu zobowiązuje :twisted:
Odnośnie faktów o ostatnim zachowaniu się kursu to masz sporo racji, ja też chciałbym kody dwu cyfrowego, ale może trzeba większej obojętności i zniechęcenia, może strachu :?: Przesunięcie się moich postów na bardziej wyważone też może świadczyć o tym iż zbliża się czas jakiegoś większego ruchu :?:
Po wpisach niejako można z grubsza oczywiście założyć czy osoba jest inteligentna i ma trafne poglądy. Ja ciebie oraz siebie nie zaliczam do jakiś pasiastych z warszawskiego banana i jakieś w końcu swoje przemyślenia mamy dlaczego akurat inwestujemy w MCI...
Mnie np spodobała się branża i tu widzę ogromny potencjał, w końcu e- commmerce w Europie się mocno rozwija, a w Polsce jest to wybitna wartość ponad 20% rocznie!
Jak powszechnie wiadomo o kursie decyduje kasa, misiu kasa, a jak miś stanie się byczkiem będzie super :lol: My już siedzimy w pociągu, może szkoda, że nie mamy dalszych środków na dokupowanie bo obecną cenę też pewnie byśmy spokojnie akceptowali do zakupów a nie do sprzedaży, w końcu mówią, że kryzys za nami, a taka własnie spółka powinna zyskiwać ponad przeciętnie. Wskaźnik a/d ładnie rośnie po wielkiej wyprzedaży: owszem 1000 sesji jest na minusie,ale za ostatnie 500 nie pozostawia złudzeń. Jak się spojrzy na wykres to widać, że po uporaniu się z poziomem okolic 8.40, papier jakby szykował siły do zmierzenia się z dosyć silnym oporem okolic 9.20, konsolka...
http://www.stockwatch.pl/gpw/kghm,wykre ... zniki.aspx
http://www.stockwatch.pl/gpw/mci,wykres ... zniki.aspx

Obrazek
ps.: oczywiście też chciałbym samych zielonych sesji, ale czerwone również przyjmuję z pokorą.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 16 sie 2013 09:49

Nawiasem mówiąc myślę że gdy WIG>50k, a MCI<9 to naprawdę znowu warto wchodzić w perełkę. Nie mówię tu o sobie czy o Tobie, bo już dawno jesteśmy na pokładzie. Ale dla ewentualnych nowych znowu jest relatywnie tanie MCI. Chyba warto.
Widać po poniższym linku, że inwestycje MCI mają charakter długoterminowy :wink: Odzyskanie kasy zajęło 10 lat, och ta Tuskolandia....
http://www.pb.pl/2963004,18809,skarb-pa ... -50-mln-zl

szanujzielen
Starszy chorąży
Posty: 1383
Rejestracja: 05 lis 2010 10:22

Postautor: szanujzielen » 16 sie 2013 10:19

motivi - kupivip
odnośnie wearco i X to być może ulubiona spółka @Opty jest w to zamieszana (skoro to już grupa przynajmniej z nazwy) - skoro wielostronna - to i pewnie nieprosta

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 16 sie 2013 17:50

z tą jakąś dużą betą to bym nie przesadzał


Mnie np spodobała się branża i tu widzę ogromny potencjał


też chciałbym samych zielonych sesji, ale czerwone również przyjmuję z pokorą.
Kolejne ekstrema WIG: 67.72k, 20.37k, 50.50k, 35.35k, 50.36k. Dla MCI odpowiednio: 38.00, 1.75, 9.20, 3.21, 8.89.
To faktycznie nie jest duża beta :D lecz bardzo duża.

Branża nie ma kluczowego znaczenia. 100 lat temu branża samochodowa też była perspektywiczna, a 90% ówczesnych firm samochodowych szybko upadło.
Liczy się to że Tomuś potrafi ulepszać firmy w które inwestuje.

Nie mam problemów z pokorą gdy jest czerwono. Nawet nie mam wtedy gdy Tomuś fatalnie przestrzelił timing w Turcji. Bywa, zdarza się, jest tylko człowiekiem, nie ma magicznej kuli, a prawdopodobnie to i tak okaże się opłacalną inwestycją.
Natomiast wysiada mi pokora gdy facet bezsensownie zraża do siebie rynek i potem w wyniku tego kurs MCI ma kłopoty z dorównaniem spółce przeciętnej.
Naprawdę bezsensownie, ponieważ to jest uczciwy, porządny facet. Zupełnie inna półka etyczna niż liczne cwaniaki zawiadujące innymi spółkami z GPW.
Niestety w wyniku fatalnie skonstruowanego wynagrodzenia prezesa powstało nieprzyjemne wrażenie i trochę ciąży kursowi.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 17 sie 2013 15:15

Nawet dla bardzo bardzo długoterminowych notowania kursu w najbliższych miesiącach mają znaczenie. Nadchodzi reorganizacja indeksów GPW. Wejście do WIG30 nam nie grozi, ale mWIG50 jest realny. Niestety na razie MCI na 88 pozycji i się nie załapuje. Trzeba to zmienić. Aby tak się stało potrzebna jest poprawa kursu. Teraz! Poprawa większa niż innych spółek.

Szanse są, a myślę że to jest całkiem istotne żeby MCI wylądowało w mWIG50, a nie w sWIG100. Prawdopodobnie przekładałoby się to na większe zainteresowanie spółką. Przydałoby się.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 19 sie 2013 09:04

Niestety w wyniku fatalnie skonstruowanego wynagrodzenia prezesa powstało nieprzyjemne wrażenie i trochę ciąży kursowi.
...wolę to niż przydomek najlepiej zarabiającego prezesa w Polsce jakim jest Filipiak :twisted:
...do czego to doszło: 12 baniek rocznie :oops: :shock:
http://www.wykop.pl/ramka/1615157/wywia ... -w-polsce/

szanujzielen
Starszy chorąży
Posty: 1383
Rejestracja: 05 lis 2010 10:22

Postautor: szanujzielen » 19 sie 2013 09:29

http://www.transakcje-i-sprawy.polskipr ... znej,1648/
i przypadkiem IT Power Solution (nowa spółka ABC w Rumuni) ma ten sam adres co Scop :wink:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 19 sie 2013 10:07

Można spodziewać się bardzo dobrego raportu antycypując wyniki abc daty po świetnych wynikach komputronika :!:

halohalopl
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 310
Rejestracja: 03 kwie 2013 13:32

Postautor: halohalopl » 19 sie 2013 19:12

no i co w związku z tym? nie spadnie dzięki temu poniżej 7 zyli?

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 20 sie 2013 09:19

no i co w związku z tym? nie spadnie dzięki temu poniżej 7 zyli?
...w związku z tym wzrosnie do 7 zyli :wink:
http://www.parkiet.com/artykul/26,13353 ... ow-IT.html


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości