Precious Metals Investments [PMI] - cz. VII

wszystko na temat spółek publicznych
SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 16:22

pieniądze obrotowe nie są potrzebne
co było raportowane

...Należy podkreślić, iż brak należności krótkoterminowych w IV kwartale 2012 r. wynika z modelu biznesowego Emitenta, zgodnie z którym wysłanie zakupionego towaru do klienta następuje dopiero w momencie zaksięgowania zdeklarowanej przez klienta kwoty, zgodnie ze złożonym przez niego zamówieniem, na rachunkach bankowych Spółki.....
http://www.pmisa.pl/?p=4209

[wpływa kasa, kupują towar i wysyłają....]

ALE info z konkurencji jest SATYSFAKCJONUJĄCE

:lol: :lol: :lol:

8 maja 2013
...Przecena jaką zafundował nam rynek i jego operatorzy spowodowała ogromną ilość zamówień. Z ich procesowaniem zmagała się nie tylko nasza firma lecz również inni gracze na rynku, w tym nasi dostawcy. Według posiadanych przez nas informacji uporamy się z zaległymi wysyłkami srebra do 9 maja, natomiast z zaległymi dostawami złota do 16 maja. Sytuacje paniki będą się powtarzać w przyszłości, zarówno przy spadkach cen jak i przy gwałtownych wzrostach. Sugerujemy takie zaplanowanie zakupów, by nie czekać z tym na ostatnią chwilę. .......

https://www.monety-inwestycyjne.pl/index.php?article=41

:lol: :lol: :lol:
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

REKLAMA


mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 12 maja 2013 16:25

coś mi tu nie gra - załóżmy kupuję coś po 100 PLN - wysyłam zamówienie kasa jest u nich na koncie na drugi dzień, ale cena tego czegoś na drugi dzień wynosi 101 PLN - kto dokłada do tego modelu ?

SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 16:27

coś mi tu nie gra - załóżmy kupuję coś po 100 PLN - wysyłam zamówienie kasa jest u nich na koncie na drugi dzień, ale cena tego czegoś na drugi dzień wynosi 101 PLN - kto dokłada do tego modelu ?
mają zabezpieczone na kontraktach,

wyjaśniali to łopatologicznie...

ale jest ciekawsza sprawa :
- jedni kupowali za 100 PLN
- a że cena spadła, więc koszt nabycia spadł do 85
i
zysk wzrósł do 15

zaraz ci wkleję info

:lol:
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 16:29

bebiko pisze:
8 maja 2013 o 20:33


.....Dobrze znany dealer trzykrotnie przesuwał termin dostawy. Pomijam drobny fakt, że zamówiłem towar po 105 a w czasie dostawy spot był 82. Dealer zaliczył niezły deal......

http://www.goldblog.pl/2013/05/tak-przy ... /#comments


tylko, ze to dotyczy chyba KONKURENTA, znanego nam wszystkim

.
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 12 maja 2013 16:31

oki :) nie ma potrzeby - takie dywagacje w deszczową niedzielę - życzę zysków i 10 PLN do połowy roku :)

jedno mnie niepokoi - a te zabezpieczenia na takie ilości srebra i złota to nic nie kosztują ? czy trzeba posiadać realną kasę

ciekawe że rynek srebra na 2012 szacowano w Polsce na 25 ton a złota na 16 ton

SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 16:35

....
patrząc na OANDE widzisz, że forsę PMI S.A.
na zabezpieczenia ma
http://www.myfxbook.com/members/tmgolda ... tal/479874

i jeszcze raz zachęcam
aby kliknąć na moją stopkę
wejść na radio KONTESTACJA
i odsłuchać wywiad z T. Matyjas.
tam jest wszystko szczegółowo, wyjaśnione...
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 12 maja 2013 16:36

słuchałem, ciekawe aczkolwiek nie ze wszystkim mogę się zgodzić

SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 16:40

spoko,

czekamy na ten raport 15 maja 2013
mam nadzieję, że sowicie zbadany przez biegłego rewidenta vel księgowego...
będzie zysku dwa miliony, lub więcej :arrow: jedziemy na wakacje
a
akcje PMI. S.A. zostawiamy, żeby sobie poleżały do kolejnego raportu 14 sierpnia..

nara,
czas na podwieczorek

.
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

Szakal_260428
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2315
Rejestracja: 24 wrz 2009 11:02

Postautor: Szakal_260428 » 12 maja 2013 16:41

haha to czas na ewakuacje :lol: :lol:

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 12 maja 2013 16:42

miłego :) niech tam będzie i 3 mln zysku

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 12 maja 2013 16:51

pieniądze obrotowe nie są potrzebne
co było raportowane

...Należy podkreślić, iż brak należności krótkoterminowych w IV kwartale 2012 r. wynika z modelu biznesowego Emitenta, zgodnie z którym wysłanie zakupionego towaru do klienta następuje dopiero w momencie zaksięgowania zdeklarowanej przez klienta kwoty, zgodnie ze złożonym przez niego zamówieniem, na rachunkach bankowych Spółki.....
http://www.pmisa.pl/?p=4209

[wpływa kasa, kupują towar i wysyłają....]

ALE info z konkurencji jest SATYSFAKCJONUJĄCE

:lol: :lol: :lol:

8 maja 2013
...Przecena jaką zafundował nam rynek i jego operatorzy spowodowała ogromną ilość zamówień. Z ich procesowaniem zmagała się nie tylko nasza firma lecz również inni gracze na rynku, w tym nasi dostawcy. Według posiadanych przez nas informacji uporamy się z zaległymi wysyłkami srebra do 9 maja, natomiast z zaległymi dostawami złota do 16 maja. Sytuacje paniki będą się powtarzać w przyszłości, zarówno przy spadkach cen jak i przy gwałtownych wzrostach. Sugerujemy takie zaplanowanie zakupów, by nie czekać z tym na ostatnią chwilę. .......

https://www.monety-inwestycyjne.pl/index.php?article=41

:lol: :lol: :lol:
co ty pitolisz....

jasne ze nikt ci nie wyda zlota czy srebra zanim nie zaplacisz....

ja jak kupowalem w mennicy to brali 20% pzredplaty poteem realizwoali zamowienie i placilem reszte jak towar dotarl.....

jesli bym nie doplacil i tak by sobie potracili koszty swoje i zwrociliby mi na konto reszte kasy...

kto by ryzykowal zakup takich ilosci zlota jakby musial pzredplacac np 80% ceny...?? kar.wa to sie kupy nie trzyma kupy byliby zajebiscie niekonkurencyjni a klienci robiac z nimi deala ponosiliby teroretycznie duzo wieksze ryzyko pytanie czym przyciagaja za to ziwkszone ryzyko???....

ale nawet jak pobieraja 80% pzredplaty to zamawiac towar sami musza dokladac te 20%....i wlasnie dlatego trzaba kase obrotowa w tym biznesie...

po 1 wsze dla detalistow majac zaapsy ...po 2 gie majac zapasy na wypadek gdy jest zator w pozyskiwaniu surowca o czym sam tadzio brzdaka i brzdaka ze realny towar sie konczy....i tutaj zobaczymy jakie ma zapasy...po 3 cie miec kase na kupowanie od producenta .....


wiec tadeusz zwyczajnie pier.do.li glupoty ze nie trzeba kasy obrotowej...tym bardziej ze chce sie zabezpieczac na wszelkie mozliwe sposoby...

a ze kapital wlany wynosil 800 k to kazda pozyczka czy inne dokapitalizawanie wieksze byloby raportowane...

zreszta mozna podzwonic jutro i popytac jak teraz wyglada zamownienie u konkurencji wiekszych pozycji zlota...

Szyposzyński_1
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2013 23:24

Postautor: Szyposzyński_1 » 12 maja 2013 16:58

..
mądrze piszesz,
ja
ostatnio kupowałem zabytkową kamienicę w Gdańsku za 12 mln zł
przed kupnem, poprosiłem sprzedawcę, aby przekazał mi informacje jakie ma kapitały własne
właśnie czekam na odpowiedź,

zrezygnowałem też z korzystania z usług LOT,
oni mają ujemne kapitały własne

zastanawiam się też, czy korzystać z usług Poczty Polskiej, bo raportowali, że od lat przynoszą straty, więc pewnie mają znikomy kapitał własny

.

normansky
Starszy chorąży
Posty: 1186
Rejestracja: 12 kwie 2013 14:00

Postautor: normansky » 12 maja 2013 17:01

pieniądze obrotowe nie są potrzebne
co było raportowane

...Należy podkreślić, iż brak należności krótkoterminowych w IV kwartale 2012 r. wynika z modelu biznesowego Emitenta, zgodnie z którym wysłanie zakupionego towaru do klienta następuje dopiero w momencie zaksięgowania zdeklarowanej przez klienta kwoty, zgodnie ze złożonym przez niego zamówieniem, na rachunkach bankowych Spółki.....
http://www.pmisa.pl/?p=4209

[wpływa kasa, kupują towar i wysyłają....]

ALE info z konkurencji jest SATYSFAKCJONUJĄCE

:lol: :lol: :lol:

8 maja 2013
...Przecena jaką zafundował nam rynek i jego operatorzy spowodowała ogromną ilość zamówień. Z ich procesowaniem zmagała się nie tylko nasza firma lecz również inni gracze na rynku, w tym nasi dostawcy. Według posiadanych przez nas informacji uporamy się z zaległymi wysyłkami srebra do 9 maja, natomiast z zaległymi dostawami złota do 16 maja. Sytuacje paniki będą się powtarzać w przyszłości, zarówno przy spadkach cen jak i przy gwałtownych wzrostach. Sugerujemy takie zaplanowanie zakupów, by nie czekać z tym na ostatnią chwilę. .......

https://www.monety-inwestycyjne.pl/index.php?article=41

:lol: :lol: :lol:
co ty pitolisz....

jasne ze nikt ci nie wyda zlota czy srebra zanim nie zaplacisz....

ja jak kupowalem w mennicy to brali 20% pzredplaty poteem realizwoali zamowienie i placilem reszte jak towar dotarl.....

jesli bym nie doplacil i tak by sobie potracili koszty swoje i zwrociliby mi na konto reszte kasy...

kto by ryzykowal zakup takich ilosci zlota jakby musial pzredplacac np 80% ceny...?? kar.wa to sie kupy nie trzyma kupy byliby zajebiscie niekonkurencyjni a klienci robiac z nimi deala ponosiliby teroretycznie duzo wieksze ryzyko pytanie czym przyciagaja za to ziwkszone ryzyko???....

ale nawet jak pobieraja 80% pzredplaty to zamawiac towar sami musza dokladac te 20%....i wlasnie dlatego trzaba kase obrotowa w tym biznesie...

po 1 wsze dla detalistow majac zaapsy ...po 2 gie majac zapasy na wypadek gdy jest zator w pozyskiwaniu surowca o czym sam tadzio brzdaka i brzdaka ze realny towar sie konczy....i tutaj zobaczymy jakie ma zapasy...po 3 cie miec kase na kupowanie od producenta .....


wiec tadeusz zwyczajnie pier.do.li glupoty ze nie trzeba kasy obrotowej...tym bardziej ze chce sie zabezpieczac na wszelkie mozliwe sposoby...

a ze kapital wlany wynosil 800 k to kazda pozyczka czy inne dokapitalizawanie wieksze byloby raportowane...

zreszta mozna podzwonic jutro i popytac jak teraz wyglada zamownienie u konkurencji....
przecież konkurencja donosi że zanotowali wzrost sprzedaży łącznie z zatorami w dostawie i się z tym nie kryją... to o czym piszesz powinno być widoczne w nowym raporcie, dziwne żeby było w starym ;)?, jeżeli nie będzie to jest coś nie tak... a do tego czasu to nie ma się co do tego odnosić... btw, widzieli na bankierze linka do artykułu niejakiego doxy - przemysława słomskiego? ciekawe co ma on wspólnego z przemysławem słomskim z 79th elements co Simple wrzucił linka hehehe

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 12 maja 2013 17:18


przecież konkurencja donosi że zanotowali wzrost sprzedaży łącznie z zatorami w dostawie i się z tym nie kryją... to o czym piszesz powinno być widoczne w nowym raporcie, dziwne żeby było w starym ;)?, jeżeli nie będzie to jest coś nie tak... a do tego czasu to nie ma się co do tego odnosić... btw, widzieli na bankierze linka do artykułu niejakiego doxy - przemysława słomskiego? ciekawe co ma on wspólnego z przemysławem słomskim z 79th elements co Simple wrzucił linka hehehe
jezcze raz ci powtarzam ze z pzredplatami 80% dla duych zamowie nie sa konkurencyjni zupelnie na rynku...po 1 wsze...

po 2 gie w aktywa wliczali tez zapasy sklepikow dla detalistow a to moze byc spora czesc z tych 450 k ....

wiec jak wogole pokrywali te duze zamowenia skoro musieli doplacac 20% co jest pare lat temu bylo poziomem niespotykanym zeby pzredplaty byly 80% jutro podzwonie do konkurencji jakie oni maja warunki)...

a on jeszce ma kase na zabezpieczenia na tworzenie zapasow... z czego sie pytam co stworzyl zapasy 3 kg zlota??...

po 3 cie...po jakich cenach klient dokonuje zakupu...czy w momencie zamowienia liczy mu sie cena zakupu czy w momencie dotarcia do sklepu i wystawian jest reszta zaplaty....


to wszytko cos....nie pasi do siebie...

tak jak z tym ze nie trzeba kapitalow obrotowych ...popatrz na konkurencje czyjeli im jakos jest potrzebne...

cos tutaj nie gra z ta iloscia zamowien....moze teoria ma racje bytu...wtedy faktycznie nie tzreba kasy jak sie obnbraca caly czas tym samym towarem..

Szakal_260428
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2315
Rejestracja: 24 wrz 2009 11:02

Postautor: Szakal_260428 » 12 maja 2013 17:22

faktycznie to ten balon rosnie od 10 gr i w koncu wybuchnie :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości