Precious Metals Investments [PMI] - cz. VII

wszystko na temat spółek publicznych
SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 14:13

....
wiem, że nie lubisz TADEUSZA, bo wyraża się bardzo negatywnie o PO,
ale
wszystko już było wielokrotnie wyjaśniane,
i masz pełną info w linkach w mojej stopce

- Tadeusz od kilku lat handluje srebrem stając się największym hurtownikiem w branży
- jak wyjaśniał : z powodu ogromnej skali obrotów, przeniósł cały biznes do
TM Gold and Silver sp. z o.o.
- i przez tą spółkę handlował srebrem w Polsce mając kilkadziesiąt milionów złotych rocznie obrotów
- postanowił wejść na rynek złota i rozwinąć biznes w Niemczech, Anglii i Czechach o do tego przydatny był mu status spółki giełdowej, aby mieć przejrzysty biznes
- Tadeusz wraz ze swoją spółką TM Gold and Silver sp. z o.o. przejął LEGAL STREAM przekształcając w PMI S.A.
- PMI S.A. przejęła biznes prowadzony wcześniej przez TM Gold and Silver sp. z o.o. i rozszerza go o rynek złota, wchodząc na rynki zagraniczne

jak wciąż masz problemy ze zrozumieniem powyższego
kliknij na moją stopkę, gdzie jest link do ultra - prawicowego radia internetowego "kontestacja" i tam odsłuchaj godzinny wywiad z Tadeuszem

.
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

REKLAMA


alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 12 maja 2013 14:13

tym bardziej ze tadzio podobno zabezpiecza sie na wszelkiem mozliwe okazje sposobnosci...

czyli na wypadek braku surowca fizycznego jest zabezpieczony ....czyli powuinien miec spore zapasy z czego to sfinasowal...

na wypadek spadku cen rynkowych zabezpiecza sie shortami...albo innymi derytywami..kiedy to robil i na jaka kwote skoro jest taki transparentny z innymi pozyacjami moglby sie pochwalic...

pomijam fakt ze nawet niektorzy producenci czyli kopalnie tego nie robia...bo to jest jendak tez ryzykowne jelsi kurs ma duze oscylacje...

takze tadziu to jest gosc z pustego robi byznesss pzrez duze B....i jeszce ma kase na wszelakie zabezpieczenia,....

belisssima...

SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 14:15

......
odsłuchaj wywiad z Tadeuszem, dałem ci linka
i
zrozumiesz gdzie popełniasz błędy w myśleniu

http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=1769
Tadeusz Matyjas - Hurtowy handel srebrem


/////
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

normansky
Starszy chorąży
Posty: 1186
Rejestracja: 12 kwie 2013 14:00

Postautor: normansky » 12 maja 2013 14:17

tym bardziej ze tadzio podobno zabezpiecza sie na wszelkiem mozliwe okazje sposobnosci...

czyli na wypadek braku surowca fizycznego jest zabezpieczony ....czyli powuinien miec spore zapasy z czego to sfinasowal...

na wypadek spadku cen rynkowych zabezpiecza sie shortami...albo innymi derytywami..kiedy to robil i na jaka kwote skoro jest taki transparentny z innymi pozyacjami moglby sie pochwalic...

pomijam fakt ze nawet niektorzy producenci czyli kopalnie tego nie robia...bo to jest jendak tez ryzykowne jelsi kurs ma duze oscylacje...

takze tadziu to jest gosc z pustego robi byznesss pzrez duze B....i jeszce ma kase na wszelakie zabezpieczenia,....

belisssima...
szkoda że nie chcesz się odnieść do aktualnych informacji tylko do starych raportów, a to nie jest do końca rzetelne, za 3 dni raport, będziesz mógł go skomentować, ja również nie omieszkam tego zrobić

SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 14:21

.... za 3 dni raport, będziesz mógł go skomentować...
za 1 kwartał 2013 spodziewam się
= 70 mln przychodów
= 2 mln netto

do tego już dochodzi za kwiecień 2013
= 52 mln przychodów
= 1,5 mln netto [choć są informacje, że prowizja mogła być wyższa niż 3 %]


jeżeli w czerwcu 2013 zaaportują też ok. 50 mln przychodów za maj

można "odciąć" się od obserwacji notowań
i
spokojnie czekać na 14 sierpień 2013...

POZDR.
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 12 maja 2013 14:31

tym bardziej ze tadzio podobno zabezpiecza sie na wszelkiem mozliwe okazje sposobnosci...

czyli na wypadek braku surowca fizycznego jest zabezpieczony ....czyli powuinien miec spore zapasy z czego to sfinasowal...

na wypadek spadku cen rynkowych zabezpiecza sie shortami...albo innymi derytywami..kiedy to robil i na jaka kwote skoro jest taki transparentny z innymi pozyacjami moglby sie pochwalic...

pomijam fakt ze nawet niektorzy producenci czyli kopalnie tego nie robia...bo to jest jendak tez ryzykowne jelsi kurs ma duze oscylacje...

takze tadziu to jest gosc z pustego robi byznesss pzrez duze B....i jeszce ma kase na wszelakie zabezpieczenia,....

belisssima...
szkoda że nie chcesz się odnieść do aktualnych informacji tylko do starych raportów, a to nie jest do końca rzetelne, za 3 dni raport, będziesz mógł go skomentować, ja również nie omieszkam tego zrobić
kolego wlasnie sie do tego odnosze....

jak z 500 k PLN keszu mozna zrobic taki obrot...

pzreciez nie bylo zadnej informacji o dodatkowym dokapitalizaowaniu spolki po to zeby prowadzic dzialanosc na taka skale...

tym bardzje ze jak mowie duze zlecenia nie sa wcale tak rentowne jak sie wydaje.i kto kupuje od spolki krzak na takie sumy no chyba ze ma dobrych juz wczensij ustalonych odbiorcow.

powierzylbys kase np kilkaset k PLN spolkce ktora raportowala 500 K aktywow...jako przedplate na zakup towaru z odroczona forma dostawy...

:lol: 8)

SimpleSA
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 06 sie 2005 02:03
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: SimpleSA » 12 maja 2013 14:44

....
ty praktycznie nic nie wiesz o PMI S.A.
-------------------------------------------------


Świat jubilerów, złotników itp. w Polsce jest środowiskiem doskonale znanym, mającym świetne rozeznanie w branży
i
to ONI są głównymi klientami PMI S.A.

zresztą spółka raportowała...... rok temu....

http://www.pmisa.pl/?p=3863

Zarząd Spółki Precious Metals Investments S.A. z siedzibą w Gliwicach („Spółka”, „Emitent”) informuje, iż w dniu 21 listopada 2012 r. zawarta została umowa o współpracy pomiędzy Emitentem a „Firmą Jubilerską Waldemar Śliwiński” z siedzibą w Lublinie. Na podstawie umowy „Firma Jubilerska Waldemar Śliwiński” będzie oferować produkty Emitenta w swoich salonach na terenie kraju oraz własnym sklepie internetowym. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

„Firma Jubilerska Waldemar Śliwiński” jest jedną z najlepszych polskich firm specjalizujących się w produkcji biżuterii. W swoich salonach usytuowanych w największych galeriach handlowych w Lublinie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Puławach, Radomiu oraz Rzeszowie oferuje klientom bogatą kolekcje wyrobów ze złota, srebra oraz brylantów. Firma również oferuje swoim klientom zegarki dwudziestu światowych marek w tym tak znamienitych jak Omega, Longines, Tag Heuer czy Rado. W Śliwiński posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży jubilerskiej.

Zarząd Emitenta podjął decyzję o publikacji informacji o zawarciu niniejszej umowy z uwagi na spodziewany pozytywny wpływ zawartej umowy na sytuację gospodarczą, majątkową i finansową Emitenta. Fakt rozpoczęcia współpracy z „Firmą Jubilerską Waldemar Śliwiński” otwiera przed Spółką nowy kanał dystrybucji produktów Emitenta, a ponadto stanowi ona ważny element przyjętej strategii rozwoju.


j,w.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2013 14:45 przez SimpleSA, łącznie zmieniany 1 raz.
11.11.2013 Kraków - legalny Marsz Niepodległości
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,1241531
42-44 sekunda, dół ekrany, prawa strona, miedzy dwoma policjantami, JA
:oops:

pogodno
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3332
Rejestracja: 06 lut 2006 19:34

Postautor: pogodno » 12 maja 2013 14:44

Tadeusz nie musi kupowąc kilkunastu lokali, zatrudnia kilkuset osób. To prosty biznes w jego wydaniu.
eee...tam to mi troszke dziwnie wyglada spolka z takimi bilansami ktora zostala dokapitalizaowana w tamtym roku emisja 10 mln akcji po 10 gr za sztukasa...

staje sie graczem rynkowym wcale nie malym przy tym nie majac 500 k aktywow....kto to finansuje kto kupuje od spolki w sumie no name jesli chodzi o duze zlecenia..itp..itd..ci co kupuja konkretne ilosci patrza raczej w jakiej spoleczce kupuja tym bardziej ze musza najpierw wylozyc sami kase .....wiec w spoleczce no name z takimi bilansami nagle robi sie taki ruch ....przeciez model kupowania zlota inwestycyjnego w wiekszych ilosciach jest wszedzie podobny marze nie sa duze konkurencja spora wiec mozna wybierac stabilnych kooperantow a nie spoleczki z 500 K aktywami...

no chyba ze pan tadzio to faktycznie geniusz i bez kapitalow zaczal ruszac na podboj Polski i Anglii.. :lol: 8)
Może ma dobrych telemarketerów

normansky
Starszy chorąży
Posty: 1186
Rejestracja: 12 kwie 2013 14:00

Postautor: normansky » 12 maja 2013 14:47

tym bardziej ze tadzio podobno zabezpiecza sie na wszelkiem mozliwe okazje sposobnosci...

czyli na wypadek braku surowca fizycznego jest zabezpieczony ....czyli powuinien miec spore zapasy z czego to sfinasowal...

na wypadek spadku cen rynkowych zabezpiecza sie shortami...albo innymi derytywami..kiedy to robil i na jaka kwote skoro jest taki transparentny z innymi pozyacjami moglby sie pochwalic...

pomijam fakt ze nawet niektorzy producenci czyli kopalnie tego nie robia...bo to jest jendak tez ryzykowne jelsi kurs ma duze oscylacje...

takze tadziu to jest gosc z pustego robi byznesss pzrez duze B....i jeszce ma kase na wszelakie zabezpieczenia,....

belisssima...
szkoda że nie chcesz się odnieść do aktualnych informacji tylko do starych raportów, a to nie jest do końca rzetelne, za 3 dni raport, będziesz mógł go skomentować, ja również nie omieszkam tego zrobić
kolego wlasnie sie do tego odnosze....

jak z 500 k PLN keszu mozna zrobic taki obrot...

pzreciez nie bylo zadnej informacji o dodatkowym dokapitalizaowaniu spolki po to zeby prowadzic dzialanosc na taka skale...

tym bardzje ze jak mowie duze zlecenia nie sa wcale tak rentowne jak sie wydaje.i kto kupuje od spolki krzak na takie sumy no chyba ze ma dobrych juz wczensij ustalonych odbiorcow.

powierzylbys kase np kilkaset k PLN spolkce ktora raportowala 500 K aktywow...jako przedplate na zakup towaru z odroczona forma dostawy...

:lol: 8)
dlaczego mówisz że to spółka krzak, skoro za nią stoi ktoś kto w handlu metalami fizycznym jest znaną osobą, wiem że nie zainteresowałbyś się i nie wiedziałbyś o nim nic gdyby nie PMI, ja też nie, co do dużych umów, czy masz jakieś inne informacje o rentowności oprócz średniej którą możemy sobie wyliczyć bazując na ostatnim raporcie? w to też wątpię, takie Twoje gadanie, aktualną marżę poznamy w raporcie, co do tego czy powierzył bym kasę, myślę że to nie jest na zasadzie że przelewasz Tadkowi cash a on może ci coś wyśle, podpisujesz kontrakt na kupno określonej ilości na określonych warunkach, gdyby tu była lipa Tadzio dawno byłby w info w TV prowadzony przez CBŚ, temat medialny, tego nie odnotowałem...

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 12 maja 2013 15:18

tym bardziej ze tadzio podobno zabezpiecza sie na wszelkiem mozliwe okazje sposobnosci...

czyli na wypadek braku surowca fizycznego jest zabezpieczony ....czyli powuinien miec spore zapasy z czego to sfinasowal...

na wypadek spadku cen rynkowych zabezpiecza sie shortami...albo innymi derytywami..kiedy to robil i na jaka kwote skoro jest taki transparentny z innymi pozyacjami moglby sie pochwalic...

pomijam fakt ze nawet niektorzy producenci czyli kopalnie tego nie robia...bo to jest jendak tez ryzykowne jelsi kurs ma duze oscylacje...

takze tadziu to jest gosc z pustego robi byznesss pzrez duze B....i jeszce ma kase na wszelakie zabezpieczenia,....

belisssima...
szkoda że nie chcesz się odnieść do aktualnych informacji tylko do starych raportów, a to nie jest do końca rzetelne, za 3 dni raport, będziesz mógł go skomentować, ja również nie omieszkam tego zrobić
kolego wlasnie sie do tego odnosze....

jak z 500 k PLN keszu mozna zrobic taki obrot...

pzreciez nie bylo zadnej informacji o dodatkowym dokapitalizaowaniu spolki po to zeby prowadzic dzialanosc na taka skale...

tym bardzje ze jak mowie duze zlecenia nie sa wcale tak rentowne jak sie wydaje.i kto kupuje od spolki krzak na takie sumy no chyba ze ma dobrych juz wczensij ustalonych odbiorcow.

powierzylbys kase np kilkaset k PLN spolkce ktora raportowala 500 K aktywow...jako przedplate na zakup towaru z odroczona forma dostawy...

:lol: 8)
dlaczego mówisz że to spółka krzak, skoro za nią stoi ktoś kto w handlu metalami fizycznym jest znaną osobą, wiem że nie zainteresowałbyś się i nie wiedziałbyś o nim nic gdyby nie PMI, ja też nie, co do dużych umów, czy masz jakieś inne informacje o rentowności oprócz średniej którą możemy sobie wyliczyć bazując na ostatnim raporcie? w to też wątpię, takie Twoje gadanie, aktualną marżę poznamy w raporcie, co do tego czy powierzył bym kasę, myślę że to nie jest na zasadzie że przelewasz Tadkowi cash a on może ci coś wyśle, podpisujesz kontrakt na kupno określonej ilości na określonych warunkach, gdyby tu była lipa Tadzio dawno byłby w info w TV prowadzony przez CBŚ, temat medialny, tego nie odnotowałem...
pozansz po raporcie....mnie interesowac beda aktywa zapasy itp...jesli mowimy o fundamentach spolki....

moim zdaniem z 500 k nie da latwo sie zrobic takich obrotow...

no chyba ze biorac rozwazania teoretyczne.....

slyszales o BRS i obrotach crossowych....

zalozmy teroretycznie np taka sytuacje....

ktos kupuje od swojej spolki albo jakis znajomy spora partie towaru potem powiedzmy spzredje ja spowrotem spolce potem odkupuje potem spzredaje itp itd....obrot spolka wykazuje duzy...ba moze nawet na tym nniezle zarabiac....traci ten ktos kto kupuje...ale jesli ten ktos ma duze udzialy i pomimo ze teoretycznie traci kase( ale kasa zostaje w spolce wiec to teroria) a w miedzy czasie kurs akcji zaczuyna szalec i z kapitalizacji 1 mln leci powiedzmy na 40-50 60 mln....spolka pokazuje piekny progres wyniki spzredaz itp....a to wszytko zaczynajac powiedzmy od 500 k PLN...i to jest w sumie calkiem legalne do czego mozna sie pzryczepic.

no spolka pzry oakzji spzredaje srebro detalistom podpisuje inne umowy o dostawach zlota czy srebra do firm....to zaden problem kupic towar i go odsprzedac...i naqwet w penym sensie to nie ma znaczenia czy spolka zarabia na tym czy nie wazny jsa infa bo one moga nakrecac kurs spolki....widomo po co....

takze generalnie biznes jest zajebisty dlatego co ma troche kasy bo towar jest cenny wystarczy skilka sztab i robi sie ladny obrot....a jak sie bierze pod uwage to ze np spolka moze byc notowana to jeszce "rynek " moze dawac niezly lewar ....np100 razy jak w przypadku takiego eex...c/z to dlaczego nie tutaj.... :lol: 8) :lol:

oczywiscie to sa rozwazania czysto teoretyczne.... i nie musza byc prawdziwe...ale mozliwe.....tym bardziej ze weryfikacji wynikow nie ma....

jest wiele przykladow gdzie np spolki roznie sciemialy a potem wychodzilo szydlo...jak pojawiali sie audytorzy...ostatni przykalad CTC...


dlatego jak patrze na konkurencje i ich bilanse to uderza mnie jedno duzegi biznesu bez duzych kapitalow obrotowych raczej nie robiia..a spolka tadzia Poki co tak i przekazuje swietne infa....zobaczymy jak to sie zmieni.... :lol: 8)
:lol:

takze moje rozwazania teoretyczne nie zmieniaja tez tego ze np taka spolka moze jessce sporo rosnac pod wyniki infa itp itd..

takze kupujac fundamentalnie spolke patrzy sie ile keszu ona generuje jakie ma aktywa ile ty na rynku placisz za jej majatek....nawet jak bedzia mieli 2 mln zysku i w spolce bedzie 2.5 mln to rynek bedzie za kazda zlotowke ich aktywow grubo ponad 10 pln...a moze i 20 labo wiecej...

no a jesli nie kupuje sie fundamentalnie to juz to nie ma takiego znaczenia...
Ostatnio zmieniony 12 maja 2013 15:35 przez alkoita_426746, łącznie zmieniany 1 raz.

Szakal_260428
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2315
Rejestracja: 24 wrz 2009 11:02

Postautor: Szakal_260428 » 12 maja 2013 15:34

a wszystko zaczeło sie o pana b. , od fuksa

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 12 maja 2013 16:01

trochę rachunków

52 mln PLN w kwietniu - ile to fizycznie srebra ?

załóżmy dla prostoty 100 PLN za uncję lub jak kto woli 3,2 PLN za gram

więc liczymy 52000000:3,2=16250000 gram czyli 16250 kilogramów lub jak kto woli 16,25 tony :)

resztę można sobie dośpiewać

normansky
Starszy chorąży
Posty: 1186
Rejestracja: 12 kwie 2013 14:00

Postautor: normansky » 12 maja 2013 16:04

trochę rachunków

52 mln PLN w kwietniu - ile to fizycznie srebra ?

załóżmy dla prostoty 100 PLN za uncję lub jak kto woli 3,2 PLN za gram

więc liczymy 52000000:3,2=16250000 gram czyli 16250 kilogramów lub jak kto woli 16,25 tony :)

resztę można sobie dośpiewać
omg :? a gdzie masz napisane że 52mln PLN w kwietniu to sprzedaż srebra? bo akurat spora większość to złoto?

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 12 maja 2013 16:09

ok - policzmy to w złocie

52 mln zakładamy dla prostoty 163 tys PLN za kilogram
co daje 319 kilogramów - dużo to czy mało ?

na koniec załóżmy sprzedaż pół na pół

czyli w miesiąc poszło 8 ton srebra i 160 kilo złota co daje na dzień handlu jakieś 400 kilo srebra i 8 kilo złota :)

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 12 maja 2013 16:18

ok - policzmy to w złocie

52 mln zakładamy dla prostoty 163 tys PLN za kilogram
co daje 319 kilogramów - dużo to czy mało ?

na koniec załóżmy sprzedaż pół na pół

czyli w miesiąc poszło 8 ton srebra i 160 kilo złota co daje na dzień handlu jakieś 400 kilo srebra i 8 kilo złota :)
biorac pod uwage ze spolka miala kapitalow ogolnie niecale 500 k to raczej duzo :lol: 8) :lol: nawet jak mieli pzredlpaty to musili swoja czesc wykladac do tego jeszce towar dla detalistow....

brakuje kasy obrotowej....zeby takie deale robic.....


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości