COGNOR [COG] cz. XXV - czas na 3 zł i wyżej

wszystko na temat spółek publicznych
pablo_97779
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 304
Rejestracja: 07 cze 2010 13:43

Postautor: pablo_97779 » 14 maja 2013 14:40

pytanie tylko po co tak niedawno prezio wydał tyle kasy by kupić akcje bankruta?
ziom juz o tym pisalem , moze chcieli ratowac kurs bo dostali info ze albo odbiora papier albo bedzie fund walil w rynek... a ze mial tylko 3 banki to za wiele nie zwojowal......kupowal chyba po 2,6 a kurs 60 groszy wiec do najlepszych inwestorow prezio nie nalezy... jakies ponad 300 % zeby wyszedl na swoje... :roll:
fund raczej nie wali w rynek, bo:
1. musiałby poinformować o zejściu pon. 5% (chyba że nie masz na myśli PZU)
2. sam zaliczyłby stratę jakieś 200% - tak fundy nie wychodzą, nawet na bankrutach
po

2.strata nie moze byc wieksza niz 100 %
nie czepiaj się słówek :lol:
pożyjemy zobaczymy kto miał rację
no nie mow mi ze leszcze sprowadzily papier z 2,6 na 0,6 :shock: :shock:

i chlopki z bankiera czy parkietu ubrali wicka :lol: :lol:
a gdzie tak napisałem :?:
no jezeli uwazasz ze to nie fund wywalal akcje to rozumiem ze ulica? czy jest jakas inna opcja? zarzad czy kosmici? :roll:
od wczoraj znasz ten papier?
wiesz że tutaj wczoraj 2.6 dzisiaj 0.6 a jutro 2.8 ?

REKLAMA


tutenhamon
Podporucznik
Posty: 11797
Rejestracja: 09 maja 2009 12:56

Postautor: tutenhamon » 14 maja 2013 14:40

Bakalo mam nadzieje ze kilka lat temu nie zainwestowales tych moich 5-ciu stowek w Cognora :D

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 14 maja 2013 16:01


Jeżeli za marzeniami, uporem i determinacją nie ida czyny, sa one g.ówno warte. Zarówno u Przemysława, Ciebie jak i u mnie
Jednym słowem Ty sympatyczny kolego masz w sobie jeszcze tyle energii iz potrafisz ruszyc tyłek i iść wysłać kupon lotto.
We mnie ta energi budzi się dopiero gdy kwota kumulacji przekracza 10 baniek.

A tak na poważnie to nie wyczekujcie szybkiego załatwienia rolowania. Pospiech w srodowisku spadających stóp procentowych jest wysoce niewskazany.
To nam sprzyja. Z drugiej strony stopy spadaja i beda jeszcze spadać nie bez powodu. Jesli to spowolnienie nas nie zabije, to nas wzmocni!
Pozdrawiam

pablo_97779
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 304
Rejestracja: 07 cze 2010 13:43

Postautor: pablo_97779 » 14 maja 2013 16:20

Co z tego że stopy niskie, jak biznes kuleje przez kryzys. Bez poparcia wynikami rolka nie będzie moim zdaniem korzystna... jeśli wogóle dojdzie do skutku...

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 14 maja 2013 16:31

Co z tego że stopy niskie, jak biznes kuleje przez kryzys. Bez poparcia wynikami rolka nie będzie moim zdaniem korzystna... jeśli wogóle dojdzie do skutku...
Cognora nie zabija spowolnienie tylko wysokie odsetki jakie musi płacić obligatarjuszom.
Firma tak zorganizowana jak Cognor, bez garbu w postaci obligacji, przetrwa nie tylko spowolnienie ale i głębszy kryzys!

tutenhamon
Podporucznik
Posty: 11797
Rejestracja: 09 maja 2009 12:56

Postautor: tutenhamon » 14 maja 2013 16:37

Co z tego że stopy niskie, jak biznes kuleje przez kryzys. Bez poparcia wynikami rolka nie będzie moim zdaniem korzystna... jeśli wogóle dojdzie do skutku...
Cognora nie zabija spowolnienie tylko wysokie odsetki jakie musi płacić obligatarjuszom.
Firma tak zorganizowana jak Cognor, bez garbu w postaci obligacji, przetrwa nie tylko spowolnienie ale i głębszy kryzys!
piszesz o jakis marzeniach .... zrobia hokus pokus i zniknie 500 baniek dlugu?

zroluja i znowu beda je/bac tylko na odsetki taka to bedzie dola cognora

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 14 maja 2013 16:40

Matko boska... co tutaj sie znowu wydarzylo :/
One Ziolo to rule them all.

Boski_powraca
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 298
Rejestracja: 08 maja 2013 20:30

Postautor: Boski_powraca » 14 maja 2013 16:41

gdzie ten smiec leci i z ilu odbije :lol: :lol:

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 14 maja 2013 16:48

Co z tego że stopy niskie, jak biznes kuleje przez kryzys. Bez poparcia wynikami rolka nie będzie moim zdaniem korzystna... jeśli wogóle dojdzie do skutku...
Cognora nie zabija spowolnienie tylko wysokie odsetki jakie musi płacić obligatarjuszom.
Firma tak zorganizowana jak Cognor, bez garbu w postaci obligacji, przetrwa nie tylko spowolnienie ale i głębszy kryzys!
piszesz o jakis marzeniach .... zrobia hokus pokus i zniknie 500 baniek dlugu?

zroluja i znowu beda je/bac tylko na odsetki taka to bedzie dola cognora
Ach Tuti, jesli zrolują na dotychczasowych warunkach to ich dola pańszczyźnianego chłopa dalej bedzie trwała.
Chcę jednak kolegom przypomniec , ze kilkanaście dni temu Energa uplasowała swoje obligacje na 3.5 procenta

tutenhamon
Podporucznik
Posty: 11797
Rejestracja: 09 maja 2009 12:56

Postautor: tutenhamon » 14 maja 2013 16:50

Co z tego że stopy niskie, jak biznes kuleje przez kryzys. Bez poparcia wynikami rolka nie będzie moim zdaniem korzystna... jeśli wogóle dojdzie do skutku...
Cognora nie zabija spowolnienie tylko wysokie odsetki jakie musi płacić obligatarjuszom.
Firma tak zorganizowana jak Cognor, bez garbu w postaci obligacji, przetrwa nie tylko spowolnienie ale i głębszy kryzys!
piszesz o jakis marzeniach .... zrobia hokus pokus i zniknie 500 baniek dlugu?

zroluja i znowu beda je/bac tylko na odsetki taka to bedzie dola cognora
Ach Tuti, jesli zrolują na dotychczasowych warunkach to ich dola pańszczyźnianego chłopa dalej bedzie trwała.
Chcę jednak kolegom przypomniec , ze kilkanaście dni temu Energa uplasowała swoje obligacje na 3.5 procenta
no i wlasnie o takiej doli mowie....nic sie nie zmieni....a obligow nie zroluja taniej jak maja ....sa pod sciana

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 15 maja 2013 11:36

Witam

Dlaboga, panie Darkui! Larum grają! Cognor pada! obligatariusze w hutach! a ty się nie zrywasz? pióra nie chwytasz? maila nie wysyłasz?
Co się stało z tobą, akcjonariuszu?

A tak na powaznie to sie zastanawiam Bakalo, czy ta niekończaca sie podaz nie wynika z niegdysiejszych transakcji pakietowych, które poszły, o ile dobrze pamietam po 3,6zł i były niemałym szokiem dla ówczesnych akcjonariuszy i obserwatorów. Wówczas bylem całkowicie przekonany, ze jest to transakcja z opcją odkupu. Ta opcja z jakiś wzgledów nie została wykonana i akcje idą w rynek. Jesli to ma sens to jeszcze ich trochę mają.
Bardzo ciekawe natomiast jest kto kupuje. Jesli słupy panów prezesów to mamy taka małą aferę FOZ.
To tyle z dziedziny spiskowych teorii albo poglądowej lekcji gry na krótko.
Sprzedac po 3,6 by odkupić po 0,6.
Nie starcza mi jednak wyobraźni by odgadnąć tracących
pozdrawiam

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 15 maja 2013 12:13

Witam

Dlaboga, panie Darkui! Larum grają! Cognor pada! obligatariusze w hutach! a ty się nie zrywasz? pióra nie chwytasz? maila nie wysyłasz?
Co się stało z tobą, akcjonariuszu?
Darkui ci odpowie, że nie jest już akcjonariuszem tej spółki :oops:
Czara goryczy się przelała po beznadziejnym w mojej opinii występie K w telewizji, a jak na któryś z listów w marcu dostałem taką odpowiedź:
cyt.
''Wyniki właśnie zaraportowaliśmy i - na ile potrafię interpretować liczby - to nie wyglądały one jak wyniki spółki w tarapatach...''
to uznałem, że żyjemy w dwóch różnych światach: szkoda czasu na polemikę, a koledzy z forum są o wiele bardziej wiarygodni niż przedstawiciele spółki... :evil:
Ta inwestycja to jedna wielka porażka, choć może wyniki jakoś pozytywnie zaskoczą, nie wiem :?: Chciałbym, ale rozsądek.....bl bla...
Posiadaczom akcji życzę jak najlepiej, ja z powodzeniem odrabiam gdzie indziej: ciiiii, nie chcę zapeszyć :wink:
ps. gra na bananie ciągle się toczy i incydent z cogiem nie wywołuje u mnie traumy, choć szkoda tyle czasu spędzonego na próbie ogarnięcia tego tematu, a do papieru zawsze mogę wrócić bo obserwuję choć moje podejście będzie już wyłącznie spekulacyjne...
I jedyny pozytyw to taki, że nie muszę z bijącym sercem czekać dziś do 23.59 :wink:

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 15 maja 2013 22:15

Widzieli wyniki? nawet solidny zysk sie pojawił na poziomie operacyjnym a strata netto o wiele mniejsza. Chyba nadchodza i dla was lepsze czasy. Życze wam o wiele wyższych poziomów cenowych i powrotu ponad 2 zł. :wink:


Macie prawie 2 mln zł zysku operacyjnego. I co raz mniejsze zadłużenie.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

be_433429
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2011 13:40

Postautor: be_433429 » 15 maja 2013 22:39

matka ciebie pod wpływem urodziła :?:
W pierwszej połowie 2013 roku, Grupa rozpoczęła przegląd strategicznych rozwiązań w związku ze zbliżającym się terminem
wymagalności obligacji oraz podjęła kroki zmierzające do ich zrefinansowania przed upływem tego terminu. W konsekwencji
dokonanej analizy, w dniu 26 kwietnia 2013 r., Spółka zapoczątkowała formalny proces identyfikacji obligatariuszy za pomocą
systemu depozytowo-rozliczeniowego. Zidentyfikowano znaczną część obligatariuszy oraz wartość posiadanych przez nich
obligacji i proces ten jest kontynuowany w odniesieniu do tych, którzy jeszcze się nie zgłosili. Wielu z obligatariuszy pozostaje w
indywidualnym i nieformalnym kontakcie z Zarządem Spółki na zasadzie poufności, by przedyskutować istniejące możliwości
zapewnienia Grupie dalszej stabilnej i długoterminowej struktury finansowania. Rozmowy z obligatariuszami są w toku. Pomimo, iż
nie zawarto żadnych formalnych umów czy też ustaleń z obligatariuszami, Spółka liczy, że we współpracy z pewnymi inwestorami,
posiadającymi większe pakiety obligacji zostanie wypracowane rozwiązanie dotyczące docelowej struktury finansowania Spółki,
która zostanie w niedługim czasie przedstawiona do akceptacji pozostałym zainteresowanym.
Jednakże, na dzień sporządzenia niniejszego skróconego śródrocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego, proces
refinansowania nie został zakończony i dlatego istnieje niepewność czy zakończy się powodzeniem. Czynnikami, które mogą
utrudnić proces refinansowania jest bieżąca płynność i awersja do ryzyka na rynkach finansowych, postrzeganie Grupy Cognor
przez potencjalnych inwestorów oraz bieżąca i przewidywana kondycja sektora stalowego.
Pomimo pozytywnego nastawienia Zarządu Grupy co do możliwości refinansowania długu, opisana sytuacja wskazuje na znaczącą
niepewność, która może powodować wątpliwość co do możliwości kontynuowania działalności przez Grupę. Gdyby Grupa nie była
w stanie kontynuować działalności, mogłoby to mieć wpływ na możliwość Grupy co do zrealizowania jej aktywów i wypełnienia jej
zobowiązań w normalnym toku działalności.

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 15 maja 2013 22:41

Taki zapis jest obowiązkowy więc bez komentarza. Patrzę na wynik finansowy i na poziomie operacyjnym, a więc tym najbardziej miarodajnym jest niespotykany do tej pory zysk w tych trudnych czasach.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości