RELPOL [RLP] cz. IX

wszystko na temat spółek publicznych
zalamanie21
Starszy chorąży
Posty: 1381
Rejestracja: 07 paź 2012 18:52

Postautor: zalamanie21 » 28 lut 2013 18:11

Kto policzy ile byłoby zysku netto gdyby nie to:

"Znaczący wpływ na poziom skonsolidowanego zysku netto ma wynik netto Relpol S.A., a w IV kw. 2012 r.
został on obniżony poprzez utworzenie rezerw i odpisów w koszty operacyjne, z których najważniejsze pozycje
to:
350 tys. zł – rezerwa na należności eksportowe od spółki zależnej w Rosji. Należność dotyczy dostawy
zatrzymanej przez rosyjską Izbę Celną i toczącego się w związku z tym postępowania odwoławczego.
Spółka Relpol Eltim wygrała sprawę w pierwszej instancji ale Izba Celna odwołała się od decyzji i sprawa
jest nadal w toku. Należność zostanie spłacona niezwłocznie po zwolnieniu towaru. Rezerwa została
zawiązana zgodnie z przyjętą w spółce polityką rachunkowości.
326 tys. zł – rezerwa na zobowiązanie wobec Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W związku
ze sprzedażą ośrodka wypoczynkowego służącego działalności socjalnej, spółka w 2013 zobowiązana jest
przekazać dochód z tej sprzedaży na rzecz ZFŚS. Rezerwa została zawiązana w celu skorygowania wyniku
operacyjnego (przychodu ze sprzedaży środka trwałego) w roku 2012 i nie obciążania tą korektą wyniku
roku 2013.
322 tys. zł – obowiązkowa rezerwa na odprawy emerytalno - rentowe. Spółka zaktualizowała, zgodnie ze
wskazaniami aktuariusza, odpisy na odprawy emerytalno – rentowe. Aktualizacja danych następowała
stopniowo w latach 2010 – 2012. Spółka nie przewiduje w kolejnych latach wysokich rezerw w tym
zakresie.
240 tys. zł – rezerwa na ewentualne zobowiązania związane ze zgłoszeniem reklamacyjnym klienta
dotyczącym produktu. Spółka zawiązała rezerwę aby zniwelować negatywny wpływ reklamacji na wynik
roku 2013, w przypadku ewentualnej odmowy pokrycia szkody lub jej niepełnego pokrycia przez
ubezpieczyciela.
500 tys. zł – rezerwa na inne zobowiązania związane z wynagrodzeniami za rok 2012, które poniesione
zostaną w roku 2013.
Na skonsolidowany wynik netto w IV kw. 2012 r. miały też wpływ zdarzenia jednorazowe, takie jak:
(-) 235,8 tys. zł straty netto likwidowanej spółki Relpol Baltija na Litwie. Spółka nie prowadziła
działalności produkcyjnej i handlowej w roku 2012. Trudności na litewskim rynku nieruchomości
spowodowały opóźnienie w likwidacji jej majątku (a przez to wyższe niż planowano koszty utrzymania)
oraz ostatecznie sprzedaż nieruchomości po cenie niższej niż pierwotnie przewidywano. W styczniu 2013 r.
spółka złożyła w litewskim Urzędzie Skarbowym dokumenty finansowe i czeka na decyzję, która jest
wymagana przed oddaniem dokumentacji spółki do archiwum państwowego i przy składaniu wniosku o
wykreślenie spółki z obowiązującego na Litwie Rejestru Spółek.
(-) 208 tys. zł straty netto spółki DP Relpol Altera na Ukrainie. Strata powstała w wyniku dwóch
czynników: obniżenia cennika usług podwykonawstwa dla Relpol SA na okres od lipca do grudnia 2012 r.
oraz spadku poziomu zamówień w czwartym kwartale 2012 r. Od 01.01.2013 uzgodniono nowy cennik,
dostosowując go do aktualnego poziomu zamówień na usługi."


:) :lol:
CO BY BYLO GDYBY - niestety liczy sie tylko TWARDY WYNIK KONCOWY
NIE MA TO TAMTO :!:

REKLAMA


zalamanie21
Starszy chorąży
Posty: 1381
Rejestracja: 07 paź 2012 18:52

Postautor: zalamanie21 » 28 lut 2013 18:12

POKLEPYWANIE PO PLECACH NIC NIE DA
JEST MEGA MEGA ZAWOD.......
teraz rozumiem czemu byla tu taka podaz ostatnimi tygodniami.....

miki331
Podporucznik
Posty: 19837
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: miki331 » 28 lut 2013 18:12

No i co ? Zero komentarzy ?
komentarze po wynikach
jest dobrze, ponad zeta na akcje
jest dobrze ale nie beznadziejnie

cza czekać ?

Jureczek
Chorąży sztabowy
Posty: 6532
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Jureczek » 28 lut 2013 18:14

Rezerwy 2,2 mln zł plus 600 tys = się moje 2,8 mln zł . Myślę że wygrałem bo byłem najbliżej prawdy .

qwzx
Młodszy chorąży
Posty: 615
Rejestracja: 09 gru 2012 11:02

Postautor: qwzx » 28 lut 2013 18:14

POKLEPYWANIE PO PLECACH NIC NIE DA
JEST MEGA MEGA ZAWOD.......
teraz rozumiem czemu byla tu taka podaz ostatnimi tygodniami.....
Panowie... kto tu się nam przypałętał ? Znacie Go ? :)

zalamanie21
Starszy chorąży
Posty: 1381
Rejestracja: 07 paź 2012 18:52

Postautor: zalamanie21 » 28 lut 2013 18:14

obawiam sie straty za 1 kwartal :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

zalamanie21
Starszy chorąży
Posty: 1381
Rejestracja: 07 paź 2012 18:52

Postautor: zalamanie21 » 28 lut 2013 18:15

Rezerwy 2,2 mln zł plus 600 tys = się moje 2,8 mln zł . Myślę że wygrałem bo byłem najbliżej prawdy .
masz racje pomylies sie tylko o jakies 75% :lol:

insajder
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2139
Rejestracja: 31 mar 2007 18:03

Postautor: insajder » 28 lut 2013 18:16

Kto policzy ile byłoby zysku netto gdyby nie to:

"Znaczący wpływ na poziom skonsolidowanego zysku netto ma wynik netto Relpol S.A., a w IV kw. 2012 r.
został on obniżony poprzez utworzenie rezerw i odpisów w koszty operacyjne, z których najważniejsze pozycje
to:
350 tys. zł – rezerwa na należności eksportowe od spółki zależnej w Rosji. Należność dotyczy dostawy
zatrzymanej przez rosyjską Izbę Celną i toczącego się w związku z tym postępowania odwoławczego.
Spółka Relpol Eltim wygrała sprawę w pierwszej instancji ale Izba Celna odwołała się od decyzji i sprawa
jest nadal w toku. Należność zostanie spłacona niezwłocznie po zwolnieniu towaru. Rezerwa została
zawiązana zgodnie z przyjętą w spółce polityką rachunkowości.
326 tys. zł – rezerwa na zobowiązanie wobec Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W związku
ze sprzedażą ośrodka wypoczynkowego służącego działalności socjalnej, spółka w 2013 zobowiązana jest
przekazać dochód z tej sprzedaży na rzecz ZFŚS. Rezerwa została zawiązana w celu skorygowania wyniku
operacyjnego (przychodu ze sprzedaży środka trwałego) w roku 2012 i nie obciążania tą korektą wyniku
roku 2013.
322 tys. zł – obowiązkowa rezerwa na odprawy emerytalno - rentowe. Spółka zaktualizowała, zgodnie ze
wskazaniami aktuariusza, odpisy na odprawy emerytalno – rentowe. Aktualizacja danych następowała
stopniowo w latach 2010 – 2012. Spółka nie przewiduje w kolejnych latach wysokich rezerw w tym
zakresie.
240 tys. zł – rezerwa na ewentualne zobowiązania związane ze zgłoszeniem reklamacyjnym klienta
dotyczącym produktu. Spółka zawiązała rezerwę aby zniwelować negatywny wpływ reklamacji na wynik
roku 2013, w przypadku ewentualnej odmowy pokrycia szkody lub jej niepełnego pokrycia przez
ubezpieczyciela.
500 tys. zł – rezerwa na inne zobowiązania związane z wynagrodzeniami za rok 2012, które poniesione
zostaną w roku 2013.
Na skonsolidowany wynik netto w IV kw. 2012 r. miały też wpływ zdarzenia jednorazowe, takie jak:
(-) 235,8 tys. zł straty netto likwidowanej spółki Relpol Baltija na Litwie. Spółka nie prowadziła
działalności produkcyjnej i handlowej w roku 2012. Trudności na litewskim rynku nieruchomości
spowodowały opóźnienie w likwidacji jej majątku (a przez to wyższe niż planowano koszty utrzymania)
oraz ostatecznie sprzedaż nieruchomości po cenie niższej niż pierwotnie przewidywano. W styczniu 2013 r.
spółka złożyła w litewskim Urzędzie Skarbowym dokumenty finansowe i czeka na decyzję, która jest
wymagana przed oddaniem dokumentacji spółki do archiwum państwowego i przy składaniu wniosku o
wykreślenie spółki z obowiązującego na Litwie Rejestru Spółek.
(-) 208 tys. zł straty netto spółki DP Relpol Altera na Ukrainie. Strata powstała w wyniku dwóch
czynników: obniżenia cennika usług podwykonawstwa dla Relpol SA na okres od lipca do grudnia 2012 r.
oraz spadku poziomu zamówień w czwartym kwartale 2012 r. Od 01.01.2013 uzgodniono nowy cennik,
dostosowując go do aktualnego poziomu zamówień na usługi."


:) :lol:
CO BY BYLO GDYBY - niestety liczy sie tylko TWARDY WYNIK KONCOWY
NIE MA TO TAMTO :!:
nie ma co przeżywać. odbiorcy opróżnili powierzchnie magazynowe na koniec roku, a teraz zamawiają dwa razy tyle, więc to odbije się korzystnie na wynikach za 1 kwartał 2013, a potem info o dywidendzie, bo Ambroziak na pewno chce odebrać ekstra milion

insajder
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2139
Rejestracja: 31 mar 2007 18:03

Postautor: insajder » 28 lut 2013 18:17

POKLEPYWANIE PO PLECACH NIC NIE DA
JEST MEGA MEGA ZAWOD.......
teraz rozumiem czemu byla tu taka podaz ostatnimi tygodniami.....
Panowie... kto tu się nam przypałętał ? Znacie Go ? :)
znamy i akceptujemy takim jaki jest. to forumowicz, który naganiał na spadi przy cenie okolo 6 zeta i tuż przed wzrostami na 7, 8 i 9,2 :lol:

pozytywnewibracje
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2013 18:48

Postautor: pozytywnewibracje » 28 lut 2013 18:32

Zgadzam się z Joe.
Ni to szał ni to tragedia :wink: .
Mam tylko mocne zdziwko że nie zabezpieczają ryzyka kursowego .
W 2013 szykuje sie extrazysk ( zwrot nadpłaty podatku z US) :) .
Po zapoznaniu się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 18 października 2011 r. w sprawie innego
podmiotu ale analogicznej do Relpolu sytuacji niezgodnego z Konstytucją zróżnicowania praw podatników w
zależności od tego, który organ prowadził postępowanie. Spółka przeanalizowała ponownie przebieg
postępowania kontrolnego w latach 2001- 2009 i stwierdziła, że naliczono jej odsetki w oparciu
zakwestionowany, niekonstytucyjny przepis prawa. Zdaniem spółki, w wyniku kilkuletniego postępowania
kwoty odsetek zostały obliczone bez uwzględnienia przerw w ich naliczaniu.
W związku z czym Relpol złożył wniosek do Lubuskiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze o stwierdzenie
nadpłaty w zakresie odsetek za zwłokę naliczonych spółce w trakcie postępowania kontrolnego, prowadzonego
przez dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Zielonej Górze, w sprawie określenia zobowiązania w podatku
dochodowym od osób prawnych za rok 2000, bez uwzględnienia przerw w ich naliczaniu, wraz z należnym
oprocentowaniem naliczonym od dnia powstania nadpłaty do dnia jej zwrotu. Spółka oszacowała kwotę nadpłaty
na 1.247.597 zł.

Lubuski Urząd Kontroli Skarbowej nie podzielił stanowiska spółki w związku z czym, Relpol postanowił złożyć
odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej w Zielonej Górze, który w piśmie z 21 lutego 2013 r. poinformował
spółkę o przesunięciu terminu załatwienia sprawy do dnia 21.03.2013 r. uzasadniając to koniecznością analizy
stanu faktycznego i prawnego sprawy.
Kwota nadpłaty jaką spółka oszacowała nie jest istotna z punktu widzenia kapitałów własnych, nie ma też
pewności co do decyzji Izby Skarbowej, ani tego czy sama kwota nie zostanie zweryfikowana przez Izbę
Skarbową.
Biorąc jednak pod uwagę ewentualne korzystne rozstrzygnięcie dla spółki, kwota nadpłaty zwiększyłaby
przychody i wpłynęłaby na zwiększenie zysku spółki. W przypadku negatywnego załatwienia wniosku spółki,
sprawa ta nie będzie miała żadnego wpływu na wyniki spółki i grupy kapitałowej.
Dokładnie o to mi chodziło. To informacja moze wywołać kolejny impuls wzrostowy .

qwzx
Młodszy chorąży
Posty: 615
Rejestracja: 09 gru 2012 11:02

Postautor: qwzx » 28 lut 2013 18:37

Ale porobili tych odpisów :)
Roczny zysk 0,94 zł na akcję w porównaniu do roku ubiegłego 0,72 zł/akcja to jest i tak bardzo dobry wynik.

Dzięki umiejętnym odpisom nie mamy rekordowego wyniku :(
Aha... przypominam, że:

"350 tys. zł – rezerwa na należności eksportowe od spółki zależnej w Rosji. Należność dotyczy dostawy
zatrzymanej przez rosyjską Izbę Celną i toczącego się w związku z tym postępowania odwoławczego.
Spółka Relpol Eltim wygrała sprawę w pierwszej instancji ale Izba Celna odwołała się od decyzji i sprawa
jest nadal w toku.
Należność zostanie spłacona niezwłocznie po zwolnieniu towaru. Rezerwa została
zawiązana zgodnie z przyjętą w spółce polityką rachunkowości."

qwzx
Młodszy chorąży
Posty: 615
Rejestracja: 09 gru 2012 11:02

Postautor: qwzx » 28 lut 2013 18:38

Krieger ? Gdzie Ty jesteś ? Jak długo można czytać te 37 stron ? ;) :lol:

Dziecko_Hossy
Starszy chorąży
Posty: 1247
Rejestracja: 07 sty 2007 16:28
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Dziecko_Hossy » 28 lut 2013 19:00

Widzę że byłem najbliżej wyników :lol:

No cóż jakie by one nie były zasiedziałem się tu i będę jeszcze trochę siedział :wink:. Generalnie to kurs chyba byłby dużo wyżej gdyby załóżmy padła moja wersja bo pewnie byłby jakiś przeciek, a tak jego zachowanie uważam za neutralne.

Pozytywne jest to że spółka oczyści się trochę z łapaczy górek i dołków, może trochę spadnie, ale kierunek i tak jest jeden ... raczej stawiam na kiszonkę, choć niespodzianki też wydają się możliwe ...

pozdro 8)

qwzx
Młodszy chorąży
Posty: 615
Rejestracja: 09 gru 2012 11:02

Postautor: qwzx » 28 lut 2013 20:11

Widzę że byłem najbliżej wyników :lol:

No cóż jakie by one nie były zasiedziałem się tu i będę jeszcze trochę siedział :wink:. Generalnie to kurs chyba byłby dużo wyżej gdyby załóżmy padła moja wersja bo pewnie byłby jakiś przeciek, a tak jego zachowanie uważam za neutralne.

Pozytywne jest to że spółka oczyści się trochę z łapaczy górek i dołków, może trochę spadnie, ale kierunek i tak jest jeden ... raczej stawiam na kiszonkę, choć niespodzianki też wydają się możliwe ...

pozdro 8)
Zdecydowanie byłeś najbliżej ;) Ja zaraz po Tobie :lol:
Fajerwerków nie ma ale tragedii też nie... pewnie trochę strząśnie "niedzielnych" Relpowiczów ;) Teraz czekamy na dywidende... no ta to chyba będzie biorąc pod uwagę ubiegły rok i różnicę zysku na plus ? :)
Co sądzisz o tych wszystkich odpisach ?
Pozdrawiam

qwzx
Młodszy chorąży
Posty: 615
Rejestracja: 09 gru 2012 11:02

Postautor: qwzx » 28 lut 2013 20:23

POKLEPYWANIE PO PLECACH NIC NIE DA
JEST MEGA MEGA ZAWOD.......
teraz rozumiem czemu byla tu taka podaz ostatnimi tygodniami.....
Panowie... kto tu się nam przypałętał ? Znacie Go ? :)
znamy i akceptujemy takim jaki jest. to forumowicz, który naganiał na spadi przy cenie okolo 6 zeta i tuż przed wzrostami na 7, 8 i 9,2 :lol:
To jak Wy znacie i akceptujecie takim jakim jest, to pewnie i mi przyjdzie zaakceptować... oby tylko nie walił po oczach CapsLock'iem i OGROMNYM rozmiarem czcionki ;) ...i nie wklejał wodospadów.
Coś powiecie na temat odpisów ? Jakie macie zdanie na ten temat ?
Jakieś komentarze nt. tego zwrotu nadpłaconego podatku ?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości