MCI [MCI] ksiega XXXV

wszystko na temat spółek publicznych
Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 11 cze 2013 08:41

Dlatego tej spółki nie lubią, nigdy nie wiadomo co "oni" kombinują. Zerowy przepływ informacji !

REKLAMA


bB86
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2551
Rejestracja: 13 sty 2009 19:02
Lokalizacja: 3City

Postautor: bB86 » 11 cze 2013 09:33


Dywidenda albo skup akcji.
Wez idz szukac tej dywidendy w tauronach i innych pezet-u bo ta paplanina jest naprawde meczaca. MCI to spolka (edit: ' w zamysle' ) wzrostowa.

Dywidenda = nie wiemy juz co robic z gotowka,mamy jej za duzo w stosunku do liczby pomyslow. Nie chce takich sygnalow na MCI i podejrzewam ze duzo ludzi ktora wybiera MCI a nie kghm tego nie chce.
Obrazek
• Diehard value investor •

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: no to dalej UP

Postautor: filozof rynku » 11 cze 2013 09:36

ABC DATA S.A.: Powołanie członka Rady Nadzorczej Spółki

Raport bieżący


Data sporządzenia 2013-06-10
Raport bieżący nr 19/2013
Skrócona nazwa emitenta ABC DATA S.A.
Podstawa prawna Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje
Zarząd ABC Data S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym WZA Spółki, które odbyło się w Warszawie w siedzibie Spółki przy ul. Daniszewskiej 14 podjęło uchwałę w sprawie powołania na 3 letnią kadencję członka Rady Nadzorczej Spółki Pana Nevresa Erola Bilecika. Pan Nevres Erol Bilecik jest obywatelem Turcji i absolwentem Istambul Technical University w zakresie inżynierii komputerowej. Po ukończeniu studiów w 1986 roku przez okres dwóch lat pracował jako analityk systemowy w Nixdorf Computer. W 1989 roku założył spółkę Index A.S. której Prezesem pozostaje do dzisiaj. W grupie kapitałowej tworzonej przez Index A.S. jest również prezesem zarządów spółek Index Bilgisayar A.S., Despec A.S., Datagate A.S., Neteks A.S, Neotech A.S. i Teklos A.S. Pan Nevres Erol Bilecik jest również Prezesem Turkish Information Technology Industrialists & Businessmen Association.

...Erol Bilecik to paliwo do wzostów, oczywiscie w srednim i długim
terminie
Co oni kombinują :wink:
...efekty synergii i tak będą bardzo wymierne...

Amazing
Starszy chorąży
Posty: 1578
Rejestracja: 09 lip 2010 10:34

Postautor: Amazing » 11 cze 2013 09:41

Właśnie wróciłem z biura maklerskiego gdzie pytałem się pana kiedy na MCI bedzie 8 . Pan powiedział że mimo młodego wieku sprawiam wrażenie silnego psychicznie i powie mi na czco i bez znieczulenia

'' PRĘDZEJ SWINIA NIEBO ZOBACZY NIŻ NA MCI BEDZIE 8 ''

... :? ... :? ...!

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 11 cze 2013 09:50

to nagle te zyski pokazywane wyparuja....aktywa beda pzreszacuwywane tez w dol...a...dlugi pozostana
Nie szalej :D

1.MCI nie jest poważnie zadłużone.
2.Posiada wiele różnych i PRAWDZIWYCH biznesów.
ABC Data, Indes, KupVip, Invia, Morele, Geewa, Windeln to nie są firmy wirtualne, lecz zarabiające biznesy z dobrymi perspektywami.
Oczywiście ich wycena zależy od nastroju rynku. Silnie zależy. Ale to normalne.
...wskaźniki w tym temacie ma wręcz wzorowe i wiele spółek chciałoby takie mieć:
Finansowanie majątku kapitałem własnym (%) 74,00
http://www.bankier.pl/inwestowanie/spol ... talne.html
z ostatniego raportu: "Najniższe od 10 lat zadłużenie (wskaźnik dług/ kapitały równy 11%)" ;)
Niemniej , doceniam trud Alkoity i zachecam do dalszego badania tej wydmuchy. Zalecajac przy tym zawsze sprawdzanie, czy dokladnie to samo, nie dotyczy czasem i jakiejs innej - np KGHM ;)
ja mowie o konkretnych liczbach prawie 170 mln zobowiazan....krotkoterminowych...po 1 qw...jesli bedzie opcja..taka ze indexy ida do bazy i potem robia podobny myk jak japonia....to wyceny papaierowe moga sszybko sie zmieniac...i te wkazniki tez moga szybko ulegac zmianom....

P.S nie wiem czy juz ie te zobowiazania zmniejszszyly czy nastapila jakas konwersja na dlugoterminowy dlu...ja tylko spojrzalem na raport nie wnikaem glebiej w spolke...

becareful
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2011 13:24

Postautor: becareful » 11 cze 2013 09:53



'' SWINIA ''

... :? ... :? ...!
skąd się biorą tacy ***?

Amazing
Starszy chorąży
Posty: 1578
Rejestracja: 09 lip 2010 10:34

Postautor: Amazing » 11 cze 2013 10:00



'' SWINIA ''

... :? ... :? ...!
skąd się biorą tacy ***?
JEŁOPIE,

Zdanie zaczyna sie od dużej litery ... :lol: ... :lol: ...!

PS : To co straciłeś już nie odrobisz, Zrezygnuj z GPW i ratuj resztki kapitału ...!

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 11 cze 2013 10:09

...psy szczekają a karawana jedzie dalej :lol:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 11 cze 2013 10:17

Seba jest optymistą i może coś dokupi :?: :wink:
cyt.
''Zwykle szczytujemy w okolicach Dnia Kobiet

Sebastian Buczek 11-06-2013, ostatnia aktualizacja 11-06-2013 05:00

Już nawet najwięksi sceptycy muszą się pogodzić z faktem, że na GPW mamy kontynuację hossy. Trochę musieliśmy poczekać. Pierwsze cztery miesiące br. wystawiły inwestorów na próbę. Chociaż tak naprawdę było to tylko odreagowanie fali hossy z II połowy 2012 r. i dostosowanie wycen do (słabej) sytuacji gospodarczej.

Ale koniec ubiegłego tygodnia pokazał, że byki są w doskonałej formie. Przebiliśmy szczyt z początku br., i to z dużą lekkością. Teraz droga otwarta do 50 tys. pkt, górki z wiosny 2011 r.
Moment poprawy nie jest przypadkowy. W gospodarce prawdopodobnie osiągnęliśmy dno. Historycznie był to dobry moment do kupowania akcji. RPP zrobiła więcej, niż od niej oczekiwaliśmy. Niski poziom stóp powinien zaowocować poprawą sytuacji makro w II połowie br. Gdyby jeszcze złoty utrzymał się na poziomie ok. 4,2–4,3 do euro, to ożywienie gospodarcze jest przesądzone. Oczywiście nie znamy jego skali, ale wydaje się, że przyspieszenie dynamiki PKB do 3–4 proc. w ciągu kilku kwartałów jest jak najbardziej w zasięgu możliwości polskiej gospodarki.
Ubiegłotygodniowa decyzja RPP o obniżeniu stóp pewnie nie cieszy osób posiadających lokaty. Oprocentowanie depozytów bankowych spadło do rekordowo niskich poziomów – poniżej 4 proc. Ale cieszy z pewnością tych, którzy wierzą w polskie akcje. Przepływ środków z lokat do funduszy z udziałem akcji dopiero zaczyna się (o ile coś złego nie wydarzy się na świecie). Tradycji musi się stać zadość... Najpierw nieśmiało do funduszy obligacji i gotówkowych, później do mieszanych, a na końcu do akcji, w tym średnich i małych spółek. Majowe stopy zwrotu z funduszy – w wielu przypadkach przekraczające oprocentowanie depozytów z okresu dwóch lat – rozbudzą apetyt inwestorów.
Oczywiście byki już się zastanawiają, dokąd możemy dojść z indeksami. Analitycy techniczni podpowiadają, że realny jest pułap 61–68 tys. pkt. Kiedy? Zwykle szczytowaliśmy w okolicach Dnia Kobiet. Znakiem zapytania jest sytuacja na świecie – spadek cen obligacji, kolejne zapowiedzi wycofywania się przez banki centralne z drukowania, korekta na najbardziej rozgrzanych rynkach (Japonia, Turcja), wysoki udział akcji w funduszach hedgingowych, deklaracje polityków o zakończeniu kryzysu w strefie euro itp.
Reasumując, doczekaliśmy się potwierdzenia hossy na GPW. Jeśli świat nas czymś negatywnym nie zaskoczy, czeka nas ożywienie w gospodarce i kontynuacja dobrej passy na giełdzie w najbliższych miesiącach/kwartałach.''
http://www.parkiet.com/artykul/7,132499 ... obiet.html

ps.:ładne dziś obroty na początek...

szanujzielen
Starszy chorąży
Posty: 1383
Rejestracja: 05 lis 2010 10:22

Postautor: szanujzielen » 11 cze 2013 10:20

to nagle te zyski pokazywane wyparuja....aktywa beda pzreszacuwywane tez w dol...a...dlugi pozostana
Nie szalej :D

1.MCI nie jest poważnie zadłużone.
2.Posiada wiele różnych i PRAWDZIWYCH biznesów.
ABC Data, Indes, KupVip, Invia, Morele, Geewa, Windeln to nie są firmy wirtualne, lecz zarabiające biznesy z dobrymi perspektywami.
Oczywiście ich wycena zależy od nastroju rynku. Silnie zależy. Ale to normalne.
...wskaźniki w tym temacie ma wręcz wzorowe i wiele spółek chciałoby takie mieć:
Finansowanie majątku kapitałem własnym (%) 74,00
http://www.bankier.pl/inwestowanie/spol ... talne.html
z ostatniego raportu: "Najniższe od 10 lat zadłużenie (wskaźnik dług/ kapitały równy 11%)" ;)
Niemniej , doceniam trud Alkoity i zachecam do dalszego badania tej wydmuchy. Zalecajac przy tym zawsze sprawdzanie, czy dokladnie to samo, nie dotyczy czasem i jakiejs innej - np KGHM ;)
ja mowie o konkretnych liczbach prawie 170 mln zobowiazan....krotkoterminowych...po 1 qw...jesli bedzie opcja..taka ze indexy ida do bazy i potem robia podobny myk jak japonia....to wyceny papaierowe moga sszybko sie zmieniac...i te wkazniki tez moga szybko ulegac zmianom....

P.S nie wiem czy juz ie te zobowiazania zmniejszszyly czy nastapila jakas konwersja na dlugoterminowy dlu...ja tylko spojrzalem na raport nie wnikaem glebiej w spolke...
A sprawdzałeś strukturę tego długu. Podpowiem http://mci.pl/raport/rb-nr-372012/ i http://www.tvncnbc.pl/centrum-wynikow-mci,288712.html od min 5:20

Dla ciekawych http://orzeczenia.wroclaw.sa.gov.pl/con ... -03-04_001

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 11 cze 2013 10:35

...psy szczekają a karawana jedzie dalej :lol:
tylko nie "psy"...
niezwykle pozyteczni :idea: userzy, regularnie z leszcza (o roznej skali - "lupkow" juz "Andy." tu wyczyscil przed fala wzrostow tak skutecznie, ze az sam sie chyba...zapadl pod ich ciezarem :)) z niego pieknie "czyszczacy" papier :P

P.S. Alkoita - mam trudnosc z odniesieniem sie, bo nie chiclabym zniechecac "surowych recenzentow" ;) Zeby jednak nie spamowac po proznicy, skoro tak kolega lubi "jesli", to podam fajny przyklad jak sie zachowuje prosta z pozoru funkcja, na rozne, bardzo proste "jesli" ;)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 11 cze 2013 10:43

tylko nie "psy"...
[/size]
...no faktycznie PSY i Gangnam Style choć to trendy to też nie w moim guście :wink:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 11 cze 2013 10:47

to nagle te zyski pokazywane wyparuja....aktywa beda pzreszacuwywane tez w dol...a...dlugi pozostana
Nie szalej :D

1.MCI nie jest poważnie zadłużone.
2.Posiada wiele różnych i PRAWDZIWYCH biznesów.
ABC Data, Indes, KupVip, Invia, Morele, Geewa, Windeln to nie są firmy wirtualne, lecz zarabiające biznesy z dobrymi perspektywami.
Oczywiście ich wycena zależy od nastroju rynku. Silnie zależy. Ale to normalne.
...wskaźniki w tym temacie ma wręcz wzorowe i wiele spółek chciałoby takie mieć:
Finansowanie majątku kapitałem własnym (%) 74,00
http://www.bankier.pl/inwestowanie/spol ... talne.html
z ostatniego raportu: "Najniższe od 10 lat zadłużenie (wskaźnik dług/ kapitały równy 11%)" ;)
Niemniej , doceniam trud Alkoity i zachecam do dalszego badania tej wydmuchy. Zalecajac przy tym zawsze sprawdzanie, czy dokladnie to samo, nie dotyczy czasem i jakiejs innej - np KGHM ;)
ja mowie o konkretnych liczbach prawie 170 mln zobowiazan....krotkoterminowych...po 1 qw...jesli bedzie opcja..taka ze indexy ida do bazy i potem robia podobny myk jak japonia....to wyceny papaierowe moga sszybko sie zmieniac...i te wkazniki tez moga szybko ulegac zmianom....

P.S nie wiem czy juz ie te zobowiazania zmniejszszyly czy nastapila jakas konwersja na dlugoterminowy dlu...ja tylko spojrzalem na raport nie wnikaem glebiej w spolke...
A sprawdzałeś strukturę tego długu. Podpowiem http://mci.pl/raport/rb-nr-372012/ i http://www.tvncnbc.pl/centrum-wynikow-mci,288712.html od min 5:20

Dla ciekawych http://orzeczenia.wroclaw.sa.gov.pl/con ... -03-04_001
szanuj może jakiś szybki i zwięzły komentarz do tego :?:

szanujzielen
Starszy chorąży
Posty: 1383
Rejestracja: 05 lis 2010 10:22

Postautor: szanujzielen » 11 cze 2013 11:06

A co tu komentować ? Na tacy przecie podane.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 11 cze 2013 11:15

...wszystko wewnątrz grupy....


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości