MCI [MCI] ksiega XXXV

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 maja 2013 19:36

Jeszcze jest zasadnicze pytanie odnośnie szczelności informacyjnej.
Najpierw ABC Data pikuje wbrew szerokiemu rynkowi, a potem dowiadujemy się czemu.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 maja 2013 19:56

Zmniejszyli udział i "nie wykluczają dalszego zwiększania udziału" :D
Takim językiem to się komunikaty w Petrolinveście pisze. Wstyd!

Trochę dzisiaj płaczę na forum :D ale naprawdę jestem zawiedziony.

@ Szanuj, Opty & inni ZAWSZE zachwyceni MCI

Co powiecie na to ostatnie zagranko Tomusia?
Wszystko świetnie i tylko głupi sceptyk (czyli ja) marudzi?
Czegoś nie rozumiem???

szanujzielen
Starszy chorąży
Posty: 1383
Rejestracja: 05 lis 2010 10:22

Postautor: szanujzielen » 27 maja 2013 20:14

Nie wyklucznie zwiększania przy okazji zmniejszania - faktycznie żart się Tomusiowi udał. :lol:
Zmniejszyli o 1% po ca 2,94 (2,9375) w transakcji poza rynkiem więc zostało jeszcze 61,54% (ponad 77 mln akcji) .
Komu nie wiadomo lecz jakiś czas temu cytowałem
Assisting MCI Management S.A. in their acquisition of 20% stake in the leading public IT distribution company in Turkey, and connected minority stake investment by the Turkish owner in the leading public IT distribution company in Poland owned by MCI
ze zwróceniem uwagi na 2 część zdania.
Indes w dobrej cenie kupił a cała reszta tej transakcji ....
Tyle mam do powiedzenia. ;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 maja 2013 22:41

1%
dla 1% procentu poszedł ten beznadziejny komunikat, po którym ABC Dacie będzie BARDZO trudno osiągnąc poziomy fair value (czyli 4+).

Jest coś takiego jak INTERES DROBNEGO DŁUGOTERMINOWEGO AKCJONARIUSZA MCI. Ten interes dzisiaj ucierpiał. Z nieznanych przyczyn Tomuś praktycznie uniemożliwił ABC Dacie dalszą dynamiczną aprecjację i tym samym negatywnie wpłynął na kurs MCI. Gdy insider sprzedaje po 2.93 to przez dłuższy czas jest baaaardzo trudno o kurs znacznie wyższy niż te 2.93, a przecież, do jasnej cholery, potrzebujemy ABC Daty znacznie droższej niż 2.93!

Niby jest fajnie, bo 7.83 to dwa lata nie było, ale to jest zaledwie 60-70% tego co powinno byc (uwzględniając niski poziom wyceny sWIG80, bo tak po normalności to spokojnie 1.5*NAV czyli 16zł się należy).
Moim zdaniem właśnie tomusiowym zagrywkom zawdzięczamy tak niski kurs. Właściwie to uzasadnionej (niestety) obawie przed takimi zagrywkami.

Od dziś jestem ciężko obrażony na Tomusia, który stanowczo w niewystarczającym stopniu dba o INTERES DROBNEGO DŁUGOTERMINOWEGO AKCJONARIUSZA MCI.
Bardzo się zawiodłem, ponieważ sądziłem że dbanie o ten interes jest dla niego sprawą honoru.
Przecież przy naszym KNF każdy dominujący akcjonariusz bez problemu orżnie drobnicę - tak działa banan.
Zawsze traktowałem Tomusia jako honornego gościa, który nie wydyma ufającej mu drobnicy.

Nadal uważam że nie wydyma, ale ze smutkiem zauważam że ją źle traktuje, a już na pewno w sposób który mi zupełnie nie odpowiada.

JUŻ SZUKAM SPÓŁKI NA KTÓRĄ SIĘ PRZESIĄDĘ. Na pewno nie będę tolerował takich zagrywek jak dzisiejsza. Chociaż trochę szkoda, bo oczywiście sprzedawanie MCI za jednocyfrówkę jest oczywistym idiotyzmem. Ta spółka NAPRAWDĘ jest warta kilkanaście złotych. A Tomuś oczywiście jest geniuszem i z pewnością jeszcze ją rozwinie. Naprawdę szkoda że czasem wykonuje "dziwne" ruchy.

Ma ktoś na oku coś bardziej lub porównywalnie niedowartościowane jak MCI?
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013 23:01 przez młoddy, łącznie zmieniany 3 razy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 maja 2013 22:49

Absolutne minimum to wyjaśnienie czemu sprzedano ABC Datę po szokująco niskim kursie 2.93.
Zabrakło na waciki?
Przecież podobno MCI aż buzuje płynnością. Więc? Po co?

Rozumiem że transakcja była na małą skalę. Raptem 1 procent z 62 opchnął.
Ale TYM BARDZIEJ pytam po co?
Po co tak negatywny komunikat dla tak małego dealu?

Po co elementy groteski?
Nie wyklucza dokupienia więc trochę sprzedał :D

@ Tomuś

Stanowczo nalegam abyś zameldował się w TVN CNCB i to przekonująco wyjaśnił. Bez tego kurs MCI zawsze będzie niżej niż teoretyczna fair value.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 28 maja 2013 09:00

...dziś zajęcie przyczółka pod 8 :?: :wink:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 28 maja 2013 09:05

młoddy daj spokój, trzeba z czegoś żyć, a podobno Tomuś pensji nie pobiera...
Ty bawisz się w jakąś wiwisekcję, a jakby na widły emsaja wrzucili pewnie pierwszy byś opędzlował i od razu zmienił front, że spółka jest...be :lol:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 28 maja 2013 09:08

http://www.parkiet.com/artykul/34,13224 ... jach-.html
...jeśli tak, to niech Seba pomoże zrobić bańkę na MCI :wink:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 28 maja 2013 09:12

Nie wyklucznie zwiększania przy okazji zmniejszania - faktycznie żart się Tomusiowi udał. :lol:
Zmniejszyli o 1% po ca 2,94 (2,9375) w transakcji poza rynkiem więc zostało jeszcze 61,54% (ponad 77 mln akcji) .
Komu nie wiadomo lecz jakiś czas temu cytowałem
Assisting MCI Management S.A. in their acquisition of 20% stake in the leading public IT distribution company in Turkey, and connected minority stake investment by the Turkish owner in the leading public IT distribution company in Poland owned by MCI
ze zwróceniem uwagi na 2 część zdania.
Indes w dobrej cenie kupił a cała reszta tej transakcji ....
Tyle mam do powiedzenia. ;)
...sugerujesz, że może Turcy kupili :?:
Na cenę nie ma co narzekać: i tak jest wyższa o zeta niż niedawno na rynku kurs chodził, poza tym ktoś spory zaakceptował wycenę na poziomie 3 zeta i wyłożył 3.5 baniaka :wink:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 28 maja 2013 10:54

Nie wyklucznie zwiększania przy okazji zmniejszania - faktycznie żart się Tomusiowi udał. :lol:
Zmniejszyli o 1% po ca 2,94 (2,9375) w transakcji poza rynkiem więc zostało jeszcze 61,54% (ponad 77 mln akcji) .
Komu nie wiadomo lecz jakiś czas temu cytowałem
Assisting MCI Management S.A. in their acquisition of 20% stake in the leading public IT distribution company in Turkey, and connected minority stake investment by the Turkish owner in the leading public IT distribution company in Poland owned by MCI
ze zwróceniem uwagi na 2 część zdania.
Indes w dobrej cenie kupił a cała reszta tej transakcji ....
Tyle mam do powiedzenia. ;)
...sugerujesz, że może Turcy kupili :?:
Na cenę nie ma co narzekać: i tak jest wyższa o zeta niż niedawno na rynku kurs chodził, poza tym ktoś spory zaakceptował wycenę na poziomie 3 zeta i wyłożył 3.5 baniaka :wink:
troszku ja niezorientowany bo zwykle badam wieczokiem co tam sie na "banana" dzieje - a tu z ranca czytam jakies, majac w glowie i "szum" i takie "kultowe" z z "part 2" albo nie mniej "kultowe" (zeby nie bylo: gosc zawsze otaczal sie cudem Stowrzenia ;)) i chcilabym wiec zauwazyc, ze w skromnym w formie linku, ktory przytoczyl Szanujzielen, mowa jest tylko o eurach :idea: - tak jakby ;) w tej walucie byla transakcja ;) A to nadaje jej jakby innego znaczenia -> wiecej tego :idea: ;)
No to i w podobnym klimacie tez "katowane" naprawde Cos niejakiej Madonny ;)

szanujzielen
Starszy chorąży
Posty: 1383
Rejestracja: 05 lis 2010 10:22

Postautor: szanujzielen » 28 maja 2013 10:56

Nie wyklucznie zwiększania przy okazji zmniejszania - faktycznie żart się Tomusiowi udał. :lol:
Zmniejszyli o 1% po ca 2,94 (2,9375) w transakcji poza rynkiem więc zostało jeszcze 61,54% (ponad 77 mln akcji) .
Komu nie wiadomo lecz jakiś czas temu cytowałem
Assisting MCI Management S.A. in their acquisition of 20% stake in the leading public IT distribution company in Turkey, and connected minority stake investment by the Turkish owner in the leading public IT distribution company in Poland owned by MCI
ze zwróceniem uwagi na 2 część zdania.
Indes w dobrej cenie kupił a cała reszta tej transakcji ....
Tyle mam do powiedzenia. ;)
...sugerujesz, że może Turcy kupili :?:
Na cenę nie ma co narzekać: i tak jest wyższa o zeta niż niedawno na rynku kurs chodził, poza tym ktoś spory zaakceptował wycenę na poziomie 3 zeta i wyłożył 3.5 baniaka :wink:
troszku ja niezorientowany bo zwykle badam wieczokiem co tam sie na "banana" dzieje - a tu z ranca czytam jakies, majac w glowie i "szum" i takie "kultowe" z z "part 2" albo nie mniej "kultowe" (zeby nie bylo: gosc zawsze otaczal sie cudem Stowrzenia ;) i chcilabym wiec zauwazyc, ze w skromnym w formie linku, ktory przytoczyl Szanujzielen, mowa jest tylko o eurach :idea: - tak jakby ;) w tej walucie byla transakcja ;) A to nadaje jej jakby innego znaczenia -> wiecej tego :idea: ;)
No to i w podobnym klimacie tez "katowane" naprawde Cos niejakiej Madonny ;)
fakt :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 maja 2013 11:03

młoddy daj spokój, trzeba z czegoś żyć, a podobno Tomuś pensji nie pobiera...
Ty bawisz się w jakąś wiwisekcję, a jakby na widły emsaja wrzucili pewnie pierwszy byś opędzlował i od razu zmienił front, że spółka jest...be :lol:
Front właśnie zmieniam. Wprawdzie jeszcze nie sprzedałem, bo jednak czekam na nieco wyższą cenę, ale front zmieniam.

Cóż z tego że Czechowicz jest świetnym managerem, wizjonerem, geniuszem i uczciwym człowiekiem???? Skoro zachowuje się w sposób odstraszający wielu inwestorów i potencjalnych inwestorów.

Dzięki niemu MCI świetnie się rozwija pomimo trudnych czasów, NAV ładnie rośnie i spodziewane są dalsze wzrosty. Jednak także dzięki niemu wielu inwestorów szerokim łukiem omija MCI pomimo ewidentnego silnego niedowartościowania kursu.
Myślałem że po pojawieniu się Sebastiana w akcjonariacie nie będzie już miejsca na takie numery jak wczorajszy. Myliłem się. Może Sebastian też się mylił i niedługo dostaniemy komunikat o tym że Quercus zmniejszył zaangażowanie?

Nie zrozum mnie źle. Czechowicz sprzedając odrobinkę ABC Daty nie zrobił nic złego, nieuczciwego itp. Nawet nic znaczącego nie zrobił, bo był to mały pakiecik.
Ale jednak zadał mocny cios drobnym, długoterminowym akcjonariuszom MCI.
Akcjonariuszy ABC Daty ugodził jeszcze mocniej.
Przy takim rynku jak ostatnio to byłyby także piękne dni dla MCI. Takie z rajdem powyżej 10zł. Tymczasem zachowujemy się znacznie gorzej niż rynek i WIEMY CZEMU.

Naprawdę piękne prezentacje, mądre wywiady Tomusia i Norberta są jakimś ciężkim nieporozumieniem. Po co? Przecież taka transakcja jak ta ogłoszona wczoraj skutecznie odstraszają inwestorów.

Myślę że rozsądna wycena MCI to coś w okolicach 1.5*NAV, ale po uwzględnieniu prezesa (który z jednej strony pięknie buduje NAV, ale z drugiej strony stara się żeby inwestorzy jak najniżej ten NAV wyceniali) jednak raczej 1.0-1.2*NAV tzn. w silnej hossie i tak 1.5*NAV przekroczymy, lecz to już na pewno nie będzie fair value.

Tak czy siak MCI będzie rosło słabiej niż by rosło gdyby Czechowicz nie robił takich zagrań.
Dlatego rozglądam się za innym wehikułem na czas hossy.
Myślę że czasy na rynku idą dobre i wymiana MCI na cash byłaby głupia, ale wymiana na inną spółką, gdzie prezes nie odstrasza drobnicy to chyba dobry pomysł.

bB86
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2551
Rejestracja: 13 sty 2009 19:02
Lokalizacja: 3City

Postautor: bB86 » 28 maja 2013 11:14


Ale jednak zadał mocny cios drobnym, długoterminowym akcjonariuszom MCI.
Has he?
Czemu jako klasyczny inwestor średnioterminowy wypowiadasz się za długoterminowych? ;)
Za np. rok nikt nie będzie o tym pamiętał. Co innego gdyby nagle sprzedał jako MCI większość ABC za <4zł i władował w coś co by nie było wyjątkową okazją dość żwawo..
Obrazek
&#8226; Diehard value investor &#8226;

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 maja 2013 11:16

@ Opty

Poczytaj sobie te wczorajsze zawiadomienia. Transakcja była po 2.93 ZŁOTE.
Powtarzam: złote a nie euro. Wszak suma transakcji sięgnęła łącznie nieco ponad 800 tysięcy euro czyli niestety ten pakiet bardzo tanio poszedł.

Nie sądzę żeby był częścią wiązanej transakcji z Bilecikiem. Zbyt mała to transakcja. Gdyby 10-15% sprzedał to może, ale 1%???

Ergo transakcja mała (jak na Tomusia). Za to skutecznie powstrzymująca aprecjację ABC Daty i tym samym osłabiająca kurs MCI.
Po co? Czemu?
Jeśli w ciągu kilku dni nie uzyskam akceptowalnej odpowiedzi to zdecydowanie żegnam Tomusia. Nie zgadzam się na takie zagrywki.

Sami prognozują (podobno konserwatywnie) EBIDTA dla Daty na 70.7mln.
Wycena 7*EBIDTA to standard. Nie wygórowany! Ergo sprzedawanie ABC Daty poniżej 4zł jest działaniem niezrozumiałym.
MCI nie brakuje płynności, a jeśli Tomusiowu brakuje to niech wypłaci dywidendę. Ma połowę akcji więc skorzysta.

Cywilizowanym sposobem wyjmowania pieniędzy ze spółki przez głównego akcjonariusza jest dywidenda. Czy to jest trudne do zrozumienia?

Czy będziemy teraz mieli prawo do zdziwienia jeśli pewnego dnia dowiemy się że Tomuś sprzedał mały pakiecik MCI?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12622
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 maja 2013 11:21


Ale jednak zadał mocny cios drobnym, długoterminowym akcjonariuszom MCI.
Has he?
Czemu jako klasyczny inwestor średnioterminowy wypowiadasz się za długoterminowych? ;)
Za np. rok nikt nie będzie o tym pamiętał. Co innego gdyby nagle sprzedał jako MCI większość ABC za <4zł i władował w coś co by nie było wyjątkową okazją dość żwawo..
On za rok znowu coś zrobi.
Takie rzeczy rynek trochę pamięta. Dopiero niedawno zapomniał że dwa lata temu wniósł prywatne nieruchomości do funduszu.
A nawet jeśli nic brzydkiego nie zrobi to rynek będzie się obawiał że zrobi i wycena i tak będzie słabowała.

Zresztą o czym my mówimy. Odstraszające działanie takich niezrozumiałych zagrywek jest bezdyskusyjne. Widzimy w nieustających wycenach poniżej NAV pomimo rzetelnej wyceny NAV.

Ostatnio (dwa lata temu) gdy sWIG80 przebywał chwilkę w sensownym rejonie p/bv=1.7 to MCI było notowane 1.4*NAV. Nie najlepiej, ale jako tako.
Obawiam się że gdy kolejny raz sWIG80 wróci do rozsądnego p/bv to MCI będzie np. na 1.2*NAV a nie na 1.4. Taki efekt prezesa dokonującego fajnych transakcji :D

Nie broń zagrywki niemożliwej do obrony. Lepiej zaproponuj mi coś do przesiadki :D
Potrzebuję czegoś co w hossie wzrośnie dynamiczniej niż MCI.
Coś co wzrośnie tak jak gdyby wzrosło MCI gdyby Tomuś nie odstraszał wielu inwestorów.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013 11:30 przez młoddy, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości