RAFAKO [RFK] KSIEGA II

wszystko na temat spółek publicznych
aifedar
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 25 paź 2006 07:45

Postautor: aifedar » 11 lip 2013 11:24


nie podaz jest silna ale popyt jest nieaktywny bo sie obawia ze przy tej ogranicznej plynnosc ktos dysponujac spora ilosci akcji wykorzystuje to w sposob chamski by przeganiac "narod" jak stado baranow na halnym.
Wyluzuj z tą oceną, masz swój pogląd ok, ale nie napinaj ich tak sobą, na dzień dzisiejszy strategicznie rafako z tą ekipą jest bliżej likwidacji niż płynnej działalności, pogoń ich to wtedy pomyślimy :wink:

polecam
http://www.radiownet.pl/#/publikacje/ja ... czaja-kghm
a zwrociles np. uwage ze te wszystki oferty Rafako byly skaldane przy innych cenach stali 1.43xx czy 1.44xx(tzw klucz na stal) i dzis stal cenowo juz spadla o dobre 25%.
a zwróciłeś uwagę, że przychody spady o 43% a zadłużenie wzrosło, i brak jest w tej spółce dostępu do finansowania, spółka odstępuje od opieki swoich inwestycji, kary czekają, więc nie wiem co będzie jutro, bajki są opowiadane na dzień dzisiejszy, może sobie poskakać kurs (chętnie zarobię), ale rozmawiamy o globalne przyszłości, jak mam wizję, że tej spółki zwyczajnie może nie być, jak i wiele innych już nie ma,

odsłuchaj wywiadu, naprawdę polecam

REKLAMA


black
Młodszy chorąży
Posty: 543
Rejestracja: 16 cze 2005 10:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: black » 11 lip 2013 11:29

szybkie wyciągniecie z dołka przy 4 PLN daje dużą szansę, że powstała korekta. moim zdaniem papier zejdzie jeszcze w zakres 4,5-4,6 PLN i tam się okaże czy znwu pojawi się duzy gracz

Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 11 lip 2013 11:35


nie podaz jest silna ale popyt jest nieaktywny bo sie obawia ze przy tej ogranicznej plynnosc ktos dysponujac spora ilosci akcji wykorzystuje to w sposob chamski by przeganiac "narod" jak stado baranow na halnym.
Wyluzuj z tą oceną, masz swój pogląd ok, ale nie napinaj ich tak sobą, na dzień dzisiejszy strategicznie rafako z tą ekipą jest bliżej likwidacji niż płynnej działalności, pogoń ich to wtedy pomyślimy :wink:

polecam
http://www.radiownet.pl/#/publikacje/ja ... czaja-kghm
a zwrociles np. uwage ze te wszystki oferty Rafako byly skaldane przy innych cenach stali 1.43xx czy 1.44xx(tzw klucz na stal) i dzis stal cenowo juz spadla o dobre 25%.
a zwróciłeś uwagę, że przychody spady o 43% a zadłużenie wzrosło, i brak jest w tej spółce dostępu do finansowania, spółka odstępuje od opieki swoich inwestycji, kary czekają, więc nie wiem co będzie jutro, bajki są opowiadane na dzień dzisiejszy, może sobie poskakać kurs (chętnie zarobię), ale rozmawiamy o globalne przyszłości, jak mam wizję, że tej spółki zwyczajnie może nie być, jak i wiele innych już nie ma,

odsłuchaj wywiadu, naprawdę polecam
Dlatego zabranie PBG RFK wydaje sie koniecznoscia, nie musi to byc inwestor branzowy, rownie dobrze moze to byc inwestor finansowy, bo widzisz RFK na naszym rynku to Taki monopolista a Sektor energetyczny musi nie tylko ze wzgledu na CO2(np. filtry) ale takze stan techniczny dokonac inwestycji a sa to grube mld ktore trzeba zainwestowac, to takze infrastruktura a nie tylko autostrady czy stadiony.

Jak wyobrazasz sobie buduje sie taki kociol? z pilka do metalu i mlotkiem w reku, w momencie problemow fiansowych spolka majatek zostaje "rozgrabiony" wtedy linii laserowych tnacych blachy bedziesz szukal w miejscu X a automaty spawalnicze w miejscu Y.

Dzisiejsza sytuacja przypomina mi troche okres powojenny w Czechach wtedy im tez sie wydawalo ze kunszt przemyslu szklaskiego to taka prosta sprawa. To nie budowa baniakow do piwa na wiele tysiecy litrow.

Rzad Tuska: dostrzeglem ze im wiecje o nim sie czyta tym wieksza frustracja graniczaca ze zloscia sie u mnie pojawia, nie musze sobie tego dlaej fundowac.

Dzis RFK to wartosc rynkowa 350 mln a w bilansie PBG to 552 mln a po 19.07 pewnie dojdzie do ukladu i sad klepnie uklad,
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013 11:42 przez Czarna.koszula, łącznie zmieniany 1 raz.

leniuch
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2870
Rejestracja: 14 cze 2013 14:41

Postautor: leniuch » 11 lip 2013 11:40

czarna koszula dobrze prawi ,wiśnia to zło dla Rafy i to chyba ostatni dzwonek a i okazja dobra by wierzyciele lub inwestor odebrali perłę
nie warto się martwić na zapas , na zapas warto się cieszyć :-)

aifedar
Chorąży sztabowy
Posty: 4170
Rejestracja: 25 paź 2006 07:45

Postautor: aifedar » 11 lip 2013 11:42


nie podaz jest silna ale popyt jest nieaktywny bo sie obawia ze przy tej ogranicznej plynnosc ktos dysponujac spora ilosci akcji wykorzystuje to w sposob chamski by przeganiac "narod" jak stado baranow na halnym.
Wyluzuj z tą oceną, masz swój pogląd ok, ale nie napinaj ich tak sobą, na dzień dzisiejszy strategicznie rafako z tą ekipą jest bliżej likwidacji niż płynnej działalności, pogoń ich to wtedy pomyślimy :wink:

polecam
http://www.radiownet.pl/#/publikacje/ja ... czaja-kghm
a zwrociles np. uwage ze te wszystki oferty Rafako byly skaldane przy innych cenach stali 1.43xx czy 1.44xx(tzw klucz na stal) i dzis stal cenowo juz spadla o dobre 25%.
a zwróciłeś uwagę, że przychody spady o 43% a zadłużenie wzrosło, i brak jest w tej spółce dostępu do finansowania, spółka odstępuje od opieki swoich inwestycji, kary czekają, więc nie wiem co będzie jutro, bajki są opowiadane na dzień dzisiejszy, może sobie poskakać kurs (chętnie zarobię), ale rozmawiamy o globalne przyszłości, jak mam wizję, że tej spółki zwyczajnie może nie być, jak i wiele innych już nie ma,

odsłuchaj wywiadu, naprawdę polecam
Dlatego zabranie PBG RFK wydaje sie koniecznoscia, nie musi to byc inwestor branzowy, rownie dobrze moze to byc inwestor finansowy, bo widzisz RFK na naszym rynku to Taki monopolista a Sektor energetyczny musi nie tylko ze wzgledu na CO2(np. filtry) ale takze stan techniczny dokonac inwestycji a sa to grube mld ktore trzeba zainwestowac, to takze infrastruktura a nie tylko autostrady czy stadiony.

Jak wyobrazasz sobie buduje sie taki kociol? z pilka do metalu i mlotkiem w reku, w momencie problemow fiansowych spolka majatek zostaje "rozgrabiony" wtedy linii laserowych tnacych blachy bedziesz szukal w miejscu X a automaty spawalnicze w miejscu Y.
tak jak budował się statki, których już się nie buduje

również wyobrażam sobie, ze cała gra dokoła pBG polega na przejęciu szyldu przez pbg, zresztą spółka z o.o. już tam jest, a jak mówią na mieście raciborzu, know how i inne ciekawsze papierki płyną ze spółki do spółki....,
poproszę o nowego gospodarza, to się zastanowię nad poważną inwestycją w rafako, na razie tylko spekulacyjnie

Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 11 lip 2013 11:46

poproszę o nowego gospodarza, to się zastanowię nad poważną inwestycją w rafako, na razie tylko spekulacyjnie
Przynajmniej w jednym jestesmy zgodni, RFK potrzebuje nowe rozdanie a gdy propozycja przejsciowego nowego gospodarza byla by rozsadna to o nabywce nie bylo by trudno, od ELE(hipoteza ma) po Hitachi czy inne...

1h
Obrazek

Shrek dalej straszy choc wstega sie zaweza a akt. jestesmy w trojkacie symetrycznym.

bene17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 14 maja 2013 12:29

Postautor: bene17 » 11 lip 2013 12:59

Fantazjujecie chlopoaki !!!! Rafako i PBG na ta chwile sa i beda razem plus Chinczycy . Ta mieszanka powinna byc silnym graczem w Europie .

Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 11 lip 2013 13:14

Fantazjujecie chlopoaki !!!! Rafako i PBG na ta chwile sa i beda razem plus Chinczycy . Ta mieszanka powinna byc silnym graczem w Europie .
widze ze "bojwkarze" z PBG sie pojawiaja, miales silniejsze odbicie wczoraj a traktuj RFK ze jest w separacji od PBG, bo wkrotce rozwod :-)

Spojrz sobie na czesc energetyczna PBG:
Energetyka

Za rynek budownictwa energetycznego odpowiadają: RAFAKO (jako spółka wiodąca), Energomontaż-Południe oraz PBG Energia. Działalność w tym segmencie wspiera także spółka PBG.
spolke PBG Energia zastepuje juz wlasne biuro RFK, RFK pozostaje a Energomontaz Poludnie moga co najwyzej zastapic Partner chinski bo pracy bedzie sporo.

Wiec moze to fantazje tylko bardzo konkretne a do 19 lipca do kiedy wierzytelnosci wylozone sa w sadzie wytrzymamy by (30 KW pisalem ci o tym) by po zatwierdzeniu przez sad ukladu podpisac umowy z partnerami i formalnie wejsc na budowy.

Akt. to co sie dzieje na parkiecie to tylko cwaniakowanie, ale niech to zostanie mym prywatnym zdaniem.

To co dostaje "Wisnia" od wierzycieli to nic innego .... bo prezenty sie robi za cos gdyz norma jest to ze to psi obowiazek...Wierzyciele Maja jasna Strategie wg. mnie....bez szumu wiekszego odyzskac kase a kto ostatecznie poniesie koszta to juz ich nie interesuje.

bene17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 14 maja 2013 12:29

Postautor: bene17 » 11 lip 2013 13:23

Tak dla porzadku akcjonariusz PBG i Rafako , ja nie pisuje tam gdzie nie mam akcji -mam szacunek dla siebie ...

Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 11 lip 2013 13:27

czarna koszula dobrze prawi ,wiśnia to zło dla Rafy i to chyba ostatni dzwonek a i okazja dobra by wierzyciele lub inwestor odebrali perłę
wierzyciele chca w duzej czesc szybko wyjsc z PBG, rynek chyba oszalal ze beda wyrzucac wyrotki makulatury wlacznie na parkiet. 535 mln nowych akcji na 14 mln starych? przeciez kurs spadl by do piwnicy a nie wbilby sie w parkiet.

Dogadaja sie ze czesc aktyw uplynnia a z tej kasy umorza czesc akcji a PBG podokancza niektore projekty bo "Wisniewski" nie dostaje 18,8% za piekne oczy czy geniusz ekonomiczny tylko po to by z sumaryczna iloscia akcji moc odzyskac 50 mln pozyczki dla PBG nawet przy kursie 40groszy, bo tu lezy jego BEP.

bene17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 14 maja 2013 12:29

Postautor: bene17 » 11 lip 2013 13:28

Generalnie sie z toba zgadzam (nie we wszystkim), no i opinia o podejsciu wierzycieli bardzo prawdziwa

Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 11 lip 2013 13:38

Generalnie sie z toba zgadzam (nie we wszystkim), no i opinia o podejsciu wierzycieli bardzo prawdziwa
Zadales sobie pytanie jak PBG finansowal przejecie RFK od ELE? skad 460 mln zlotych pochodzilo? Nie interesowalo mnie to wtedy ale moze wiesz, watpie ze kupili z kasy na znaczki pocztowe, a skoro np. mogly to by byc kredyty to kto przewodzil takiemu konsorcjum bankowemu? nabywano RFK w trzech ratach


jak wynalezli drut aluminiowy?
jak rzucono zlotowke miedzy dwoch poznaniakow (z czasow PRL dowcip)

bene17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 14 maja 2013 12:29

Postautor: bene17 » 11 lip 2013 13:50

Bank w ostatniej chwili wycofal sie z kredytowania zakupu Rafako , wydaje mi sie ,ze bylo to PeKaO SA . Tym sposobem zachwiali cala plynnosc PBG i od tego czasu zaczelo sie wszystko walic - ciekawe ile w tym bylo wyrachowania ze strony banku ? , no bo opinia o nim jest bardzo kontrowersyjna .

Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 11 lip 2013 14:18

Bank w ostatniej chwili wycofal sie z kredytowania zakupu Rafako , wydaje mi sie ,ze bylo to PeKaO SA . Tym sposobem zachwiali cala plynnosc PBG i od tego czasu zaczelo sie wszystko walic - ciekawe ile w tym bylo wyrachowania ze strony banku ? , no bo opinia o nim jest bardzo kontrowersyjna .

PBG na koniec roku:
Dług netto na koniec 2011: 928 679
Dług netto na koniec 2010: 392 464

Kredyty i pożyczki krótkoterminowe 2011: 266 469
Kredyty i pożyczki krótkoterminowe 2010: 50 910

nie jestem taki pewnien ze te ca. 200 mln to od PeKaO
Na poziom ten największy wpływ miały wydatki na nabycie jednostek zależnych w kwocie 528,1 mln zł.
czyli RFK i EPD w 2011r

ten caly uklad z wierzycielami to wg. mnie pic na wode, a ci co chca szybko wyjsc to banki, nie beda sie cackac ze PBG dzial energetyczny straci.

Wiesz na czym polegal blad "Wisni" ze on myslal ze Opole ma w rekach, ze to pewne

bene17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 14 maja 2013 12:29

Postautor: bene17 » 11 lip 2013 14:47

Błąd nie błąd . ale 1 propozycje (podane oficjalnie ) zakladaly emisje cos ponad 22 mln (nie szukam dokladnie), pozniej rezygnacja PGE z Opola i zmiana propozycji (nie ogloszone ) , teraz chyba raczej pewne Opole i .... no wlasnie i co teraz ? jak sie ma 22 mln pierwotne do (gazetowych )500 ? no jak dla mnie -nijak . Przedtem nie bylo slowa o akcjach za zaslugi dla wisni ... No wiec ? co sie stalo ,ze teraz ma miec (gazetowo) . Jak dla mnie od samego poczatku mowie- walek informacyjny . Rozumiem strach posiadaczy akcji nakrecany m.in przez glupawe wpisy na forach . no ale zawsze jest to ale ...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości