ELEKTRIM (ELE) cz.LXVI

wszystko na temat spółek publicznych
arkan777
Sierżant sztabowy
Posty: 169
Rejestracja: 16 lis 2010 22:22

Postautor: arkan777 » 09 sie 2012 20:34

Panowie z dobrej woli napisałem to co powiedział Pan Prezes Piskorz na moje pytania i innych z sali.

Sam często zaglądam na forum więc tym co dowiedziałem się mogę się podzielić.

Dla mnie było tylko jedno niepokojące, miałem wrażenie że Elektrim odpuszcza PAK, stawia na Polkomtel, ja osobiście wierzę w PAK po modernizacji i uważam że ten kierunek z energetyką był dobry, a tak bez Rafako i PAKu energetyka znika coraz bardziej z Elektrimu.

Pan Prezes mówił też czemu z Rafako zrezygnowano - sprzedano. Ale to już historia.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012 20:57 przez arkan777, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


kinczyk
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2600
Rejestracja: 20 lis 2005 20:10

Postautor: kinczyk » 09 sie 2012 20:47

Dzięki Arkhan!
Jot - także pozdrawiam!
Voyager - pozdrawiam i proszę o to samo co Jot.

Jot23
Kapitan
Posty: 55920
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 09 sie 2012 20:54

1) Tytułuje Pan bo tak mi kultura nakazuje, Pana Solorza będę oceniał po tym jak zakończę przygodę z Elektrimem i jak akcje sprzedam, w zależności od ceny. Na razie nie wiem jak to się skończy.
2) Na forum Parkietu pod tym nikiem, i wcześniej podobnym innym (po zmianach w parkiecie straciłem hasło -nie tylko ja jeden) jestem 7 lat, od 4 darowałem sobie częste pisanie.
3) Na rozmowie z Panem Piskorzem było ponad 10 osób, nie tylko ja zadawałem pytanie. Jedni byli usatysfakcjonowani, inni nie, mnie interesowało jaki majątek został po wojnie (OBLIGI,VIVKA,DT) i co z nim jest robione. W tym aspekcie większość odpowiedzi mnie satysfakcjonowała.
4) Gdzie masz same pozytywy, ubytek PAKu i wejście zapewne dopiero w 2014 roku ja nie uznaje za pozytywną informację ! Plus brak informacji dalszy co do PTC rozliczenia.

Pan Prezes Piskorz mógł nas "olać" i nie odpowiadać. Odpowiedział na większość pytań i rozmowa była przyjemna i kulturalna, więc nie mam powodu aby nie pisać dużą literą o nim.


czy ktoś jeszcze tytułował tutaj naszego "dobroczyńcę" per "pan solorz" z zaznaczeniem, że "pan" ma być dużej litery?
:lol:
ojjj coś mi ten nasz informator dziwnie wyglada i w dodatku jeszcze same dobre wieści przyniósł. hahaha

miłego weeka
OJ PIETKA

JAKIES "SUPLEMENTY DIETY" TRZEBA JUZ ZACZAC BRAC, ZEBY ARKHANA NIE PAMIETAC

SPRZED PARU LAT Z LISTY "ELE-TWARDZIELI"

voyager.................10,000
arkan...................10,000

PS JAKOS TWOJA LICZBA BYLA SYMBOLICZNA CZY COS W TYM RODZAJU,(?)
:twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

jonasz
Młodszy chorąży
Posty: 657
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Już prawie zaświaty

Postautor: jonasz » 09 sie 2012 21:11

Dzięki arkan za relację.
Na następne walne pewnie też się wpiszę.
pzdr.
Jest świetnie, choć nie tragicznie.

have_a_nice_trip
Chorąży
Posty: 962
Rejestracja: 03 lis 2010 16:32

Postautor: have_a_nice_trip » 09 sie 2012 21:53

Panowie z dobrej woli napisałem to co powiedział Pan Prezes Piskorz na moje pytania i innych z sali.

Sam często zaglądam na forum więc tym co dowiedziałem się mogę się podzielić.

Dla mnie było tylko jedno niepokojące, miałem wrażenie że Elektrim odpuszcza PAK, stawia na Polkomtel, ja osobiście wierzę w PAK po modernizacji i uważam że ten kierunek z energetyką był dobry, a tak bez Rafako i PAKu energetyka znika coraz bardziej z Elektrimu.

Pan Prezes mówił też czemu z Rafako zrezygnowano - sprzedano. Ale to już historia.
napisałeś że jest pewne ale które może utrudnić lub uniemożliwić powrót ale nie możesz napisać czego dokładnie to dotyczy. Czy mógłbyś napisać na ile realne jest to ale i jak bardzo prawdopodobne jest uniemożliwienie powrotu?

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 10 sie 2012 00:49

tak, coś w tym rodzaju
1) Tytułuje Pan bo tak mi kultura nakazuje, Pana Solorza będę oceniał po tym jak zakończę przygodę z Elektrimem i jak akcje sprzedam, w zależności od ceny. Na razie nie wiem jak to się skończy.
2) Na forum Parkietu pod tym nikiem, i wcześniej podobnym innym (po zmianach w parkiecie straciłem hasło -nie tylko ja jeden) jestem 7 lat, od 4 darowałem sobie częste pisanie.
3) Na rozmowie z Panem Piskorzem było ponad 10 osób, nie tylko ja zadawałem pytanie. Jedni byli usatysfakcjonowani, inni nie, mnie interesowało jaki majątek został po wojnie (OBLIGI,VIVKA,DT) i co z nim jest robione. W tym aspekcie większość odpowiedzi mnie satysfakcjonowała.
4) Gdzie masz same pozytywy, ubytek PAKu i wejście zapewne dopiero w 2014 roku ja nie uznaje za pozytywną informację ! Plus brak informacji dalszy co do PTC rozliczenia.

Pan Prezes Piskorz mógł nas "olać" i nie odpowiadać. Odpowiedział na większość pytań i rozmowa była przyjemna i kulturalna, więc nie mam powodu aby nie pisać dużą literą o nim.


czy ktoś jeszcze tytułował tutaj naszego "dobroczyńcę" per "pan solorz" z zaznaczeniem, że "pan" ma być dużej litery?
:lol:
ojjj coś mi ten nasz informator dziwnie wyglada i w dodatku jeszcze same dobre wieści przyniósł. hahaha

miłego weeka
OJ PIETKA

JAKIES "SUPLEMENTY DIETY" TRZEBA JUZ ZACZAC BRAC, ZEBY ARKHANA NIE PAMIETAC

SPRZED PARU LAT Z LISTY "ELE-TWARDZIELI"

voyager.................10,000
arkan...................10,000

PS JAKOS TWOJA LICZBA BYLA SYMBOLICZNA CZY COS W TYM RODZAJU,(?)
:twisted: :lol:
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

kejcam1
Podporucznik
Posty: 14519
Rejestracja: 05 maja 2007 19:50

Postautor: kejcam1 » 10 sie 2012 07:04

Elektrim chce zwiększyć udziały w elektrowni. Przekraczając 50 proc., odstraszy inwestorów branżowych. Skarb się zastanawia.

ZE PAK w listopadzie na giełdzie, Solorz chce kontroli

Elektrim negocjuje z Ministerstwem Skarbu Państwa umowę, dzięki której będzie miał ponad 50 proc. akcji ZE PAK, drugą w Polsce elektrownię wykorzystującą węgiel brunatny, po wprowadzeniu na giełdę.

— Jesteśmy skłonni zrezygnować z kontroli operacyjnej, jeśli będziemy mogli uzyskać kontrolę kapitałową i dokupić akcje tak, by mieć 50 proc. plus kilka akcji — mówi Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu, który dziś posiada prawie połowę akcji spółki.

Techniczne przygotowania…

Rozmowy ze skarbem państwa mogą nie być łatwe. Część analitykówobstawia, że najlepszym nabywcą ZE PAK byłby inwestor strategiczny, a ten nie będzie zainteresowany pakietem mniejszościowym. W sierpniu spółka powinna złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt, a w listopadzie zadebiutować na GPW. W trakcie IPO skarb państwa chce sprzedać akcje.

— Trwają rozmowy pomiędzy akcjonariuszami ZE PAK na temat struktury oferty. Decyzja co do liczby sprzedawanych przez MSP akcji w procesie IPO nie została jeszcze podjęta. Zdaniem MSP, ścisła współpraca pomiędzy głównymi akcjonariuszami w procesie przygotowań do pierwszej oferty publicznej ZE PAK jest kluczowa dla sukcesu transakcji — mówi biuro prasowe MSP. 20 sierpnia odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy ZE PAK, podczas którego mają zostać podjęte uchwały konieczne do przeprowadzenia debiutu, czyli m.in. w sprawie dematerializacji akcji i upoważnienia zarządu do ubezpieczenia sprzedaży papierów. Z porządku obrad wynika również, że spółka ostatecznie rezygnuje z przeprowadzenia emisji — plan zakłada głosowanie nad uchyleniem uchwały sprzed roku, dotyczącej właśnie podniesienia kapitału. W porządku jest również uchwała o podziale akcji: obniżeniu wartości nominalnej, co zwiększy ich liczbę. To częsty zabieg wśród giełdowych firm, mający na celu zwiększenie płynności na rynku wtórnym.

…kluczowe problemy

Problemem może być wycena akcji ZE PAK. Kilka dni temu Elektrim sprzedał około 2 proc. akcji ZE PAK swojej spółce zależnej — Embudowi po 280 zł za akcję. To wycena proporcjonalnado wartości aktualnych w momencie prywatyzacji elektrowni. Daje ona wycenę całej firmy na poziomie 2,4 mld zł. — Nie przypuszczam, by jedna akcja ZE PAK była wyceniana na giełdzie na 280 zł. Myślę, że będzie taniej — mówi Wojciech Piskorz.

ZE PAK kupił niedawno od skarbu państwa kopalnie węgla brunatnego Adamów i Konin. Transakcja oznacza, że elektrownia ma zabezpieczone dostawy węgla, ale pojawiają się też pytania o inwestycje, których przez prywatyzacją raczej nie było.

— Zasoby węgla posiadane przez kopalnie Adamów i Konin to wciąż niejasna kwestia. Jeżeli nie wiemy, ile mamy węgla, to nie wiemy, ile będziemy mogli docelowo wyprodukować energii elektrycznej — mówi Paweł Puchalski, szef działu analiz DM BZ WBK.

butterfly1
Chorąży sztabowy
Posty: 6926
Rejestracja: 30 lip 2008 16:03

Postautor: butterfly1 » 10 sie 2012 07:30

w parkiecie piszą że ta niewiadoma o której wspomniał Arkan to wynik kontroli skarbowej...została przedłużona do końca września

zibek.s
Starszy chorąży
Posty: 1151
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: zibek.s » 10 sie 2012 07:49

Elektrim liczy na ponad 3 mld zł zysku netto

to jest ok 34zł/akcje
Veni Vidi Vici

markii
Młodszy chorąży
Posty: 414
Rejestracja: 08 sie 2005 13:23

Postautor: markii » 10 sie 2012 08:02

Nie wiem jak inni ale ja z artykułu parkietu zrozumiałem , że Elek za utratę kontroli operacyjnej chciałby aby umożliwiono mu dokupienie jednej akcji PAK-u :shock: ; Piskorz mów, że chciałby mieć RAZEM z Solorzem kontrolę kapitałową ( 10% Elka + 40% Sola + jedna akcja) .
Pozdrawiam

Jot23
Kapitan
Posty: 55920
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 10 sie 2012 08:17

Elektrim liczy na ponad 3 mld zł zysku netto

Urszula Zielińska10-08-2012, ostatnia aktualizacja 10-08-2012 05:00


To plan prezesa Wojciecha Piskorza co do tegorocznego wyniku jednostkowego. Wynik grupy zależeć będzie m.in. od rezultatów Polkomtela

Akcjonariusze Elektrimu przybyli na czwartkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie zgodzili się na połączenie spółki z cypryjską firmą zależną – Darimaksem. Przeciwko tej operacji zagłosował jeden właściciel 100 akcji, pozostali 23 posiadacze 66,03 mln papierów byli „za". Największą pulą, jak zwykle, dysponowali pełnomocnicy głównego udziałowca Elektrimu – Zygmunta Solorza-Żaka.

Rok jak półrocze w symulacji

– Operacja pozwoli nam zamknąć najcięższy okres strat w naszych sprawozdaniach. Wychodzimy na plus i nasze sprawozdanie będzie wyglądało tak, jak przedstawiliśmy w symulacji za czerwiec. Będą tam jeszcze korekty, ale na tyle mało istotne, że na koniec roku będziemy mieć zysk taki, jak przedstawiliśmy w symulacji. Podobne będą też kapitały własne – mówił Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu, który zabrał głos przed głosowaniem w sprawie połączenia spółki z Darimaksem.

– Rok zamkniemy zapewne zyskiem 3,2 mld zł, kapitałami własnymi na poziomie 1,2 mld zł i sumą bilansową na poziomie 2 mld zł – precyzował prezes Elektrimu. Jeśli audytor nie zgłosi uwag, a akcjonariusze zatwierdzą sprawozdanie, Elektrim zacznie przygotowywać się formalnie do powrotu na GPW. W tej sytuacji zgromadzenie było krótkie i zakończyło się po około 30 minutach od startu.

O Plusie, PAK i fiskusie

Pewną tradycją stają się już rozmowy prezesa Elektrimu z mniejszościowymi akcjonariuszami. Tak było i tym razem.

– Największą inwestycją Elektrimu będzie zwiększenie zaangażowania w Metelem Holding – mówił Piskorz.

Metelem to wehikuł, poprzez który Solorz-Żak kontroluje Polkomtel, operatora sieci Plus. Elektrim odkupił od miliardera i jego biznesowego partnera Heronima Ruty do tej pory 16 proc. udziałów w Metelem i zamierza jeszcze nabyć 4 proc.

– Transakcja będzie rozliczona w gotówce – mówił Piskorz, nie podając jednak, skąd Elektrim weźmie pieniądze. Powtórzył, że cena, po jakiej Elektrim kupuje udziały w Polkomtelu, jest atrakcyjna i zbliżona do tej, jaką w 2011 r. płacił Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (około 200 mln euro za 16-proc. pakiet akcji Polkomtelu).

Zapewnił też, że inwestycja w Polkomtel ma charakter długoterminowy.

Elektrim sprzedał niedawno swojej spółce zależnej niewielki pakiet akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin po 280 zł za sztukę w ramach porządkowania zasobów grupy. 280 zł za akcję ZE PAK dałoby wycenę tej spółki na poziomie 2,5 mld zł. – Podejrzewam, że cena PAK w debiucie giełdowym będzie niższa – ocenił jednak Piskorz.

Konglomerat posiada pośrednio około 10 proc. PAK i ma nad nim kontrolę operacyjną. Około 40-proc. pakiet należy do wehikułu inwestycyjnego Solorza-Żaka będącego poza grupą Elektrim. Pozostałe 50 proc. akcji ma Skarb Państwa.

Piskorz powtórzył, że przed debiutem ZE PAK, Elektrim zrezygnuje z kontroli operacyjnej. Poinformował, że w zamian spodziewa się uzyskać prawo zakupu pakietu akcji, tak aby razem z Solorzem-Żakiem posiadać kontrolny 51-proc. pakiet akcji PAK.

Według prezesa prospekt ZE PAK nie został jeszcze złożony w Komisji Nadzoru Finansowego. Spodziewa się on debiutu spółki na GPW w listopadzie.

Obraz grupy Elektrimu robi się czytelniejszy: ubywa wehikułów, biznesów i aktywów, które łatwo spieniężyć. Piskorz nie ukrywa, że jest jedna niewiadoma. To wynik kontroli skarbowej. – Została wydłużona do 29 września – mówił.

urszula.zielinska@parkiet.com
_________________
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55920
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 10 sie 2012 10:52

WITAM ELE-FANOW

20 SIERPNIA MA SIE ODBYC WALNE ZE PAK, NA KTORYM MAJA ZOSTAC PODJETE UCHWALY KONIECZNE DO PRZEPROWADZENIA DEBIUTU, A TAKZE O PODZIALE AKCJI CO ZWIEKSZY ICH LICZBE I W ZALOZENIU PLYNNOSC NA GPW
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

cybertrade
Chorąży
Posty: 789
Rejestracja: 16 maja 2009 12:02

Postautor: cybertrade » 10 sie 2012 11:40

kontrola skarbowa kolejny powód dla odwlekania , utajniania, maskowania przyszłości elektrimu ?
piękne wizje , plany na 2013 a na końcu "chcieliśmy ale skarbówka i nie wyszło niestety...
spółka publiczna, a akcjonariusze nadal nic nie wiedzą i muszą się domyślać co i ile jest w spółce ...
TGE nie ma
PAK nie ma
Rafako nie ma
PTC nie ma
szopki ciąg dalszy brawa dla nadzoru i gpw dobrze że są ....

vito
Kapitan
Posty: 43257
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 10 sie 2012 11:43

Nie wiem jak inni ale ja z artykułu parkietu zrozumiałem , że Elek za utratę kontroli operacyjnej chciałby aby umożliwiono mu dokupienie jednej akcji PAK-u :shock: ; Piskorz mów, że chciałby mieć RAZEM z Solorzem kontrolę kapitałową ( 10% Elka + 40% Sola + jedna akcja) .
Pozdrawiam
no właśnie
a na samym początku był tylko elek
bez Zygmunta
i po 6 latach tego elka coraz mniej
a co się stało :?:
otóż poza paroma "operacjami na aktywach"
NIC :!:

have_a_nice_trip
Chorąży
Posty: 962
Rejestracja: 03 lis 2010 16:32

Postautor: have_a_nice_trip » 10 sie 2012 12:39

kontrola skarbowa kolejny powód dla odwlekania , utajniania, maskowania przyszłości elektrimu ?
piękne wizje , plany na 2013 a na końcu "chcieliśmy ale skarbówka i nie wyszło niestety...
spółka publiczna, a akcjonariusze nadal nic nie wiedzą i muszą się domyślać co i ile jest w spółce ...
TGE nie ma
PAK nie ma
Rafako nie ma
PTC nie ma
szopki ciąg dalszy brawa dla nadzoru i gpw dobrze że są ....
A dla Ciebie jaka to różnica co Ele ma a czego nie ma? Przecież Ty nie masz akcji. Gdybyś miał akcje byłbyś zainteresowany przedstawianiem pozytywnego obrazu spółki.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Erudyta i 235 gości