GPF Causa [GPF] cz.IV *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
Harold
Podporucznik
Posty: 13818
Rejestracja: 07 lis 2005 11:32
Lokalizacja: inąd.

Postautor: Harold » 15 maja 2012 19:49

W mojej ocenie Raport za I kw. ma pozytywny wydźwięk. Szczerze mówiąc spodziewałem się gorszego. Jedyne co muszą poprawić to sposób przekazywania informacji, za bardzo jest widoczne, że tych raportów nie pisze ekonomista dlatego wydaja się czasami nieco infantylne i oderwane od rzeczywistości. Muszą też poprawić komunikacje z inwestorami, za dużo jest niejasności i przypuszczeń.
Z braku dobrych komentarzy do raportów i mimo wszystko zbyt ogólnych danych finansowych (ale zgodnych z wymogami NC) do właściwej wyceny spółki pozostaje jedynie skonsolidowany raport roczny i osobiste kontakty. Mimo wszystko jeśli spółka przetrwa trudny obecnie okres (a na to się zanosi, vide wejście w windykacje i kontrola nad zadłużeniem) to wszystkich wiernych akcjonariuszy sowicie wynagrodzi.
Przecież te raporty są na odpieprz! Co kwartał czarują jak to nie będzie w przyszłości i co? Kolejny kwartał i kolejne czary. Napisz do nich maila z niewygodnym pytaniem to na odpowiedź będziesz mógł czekać i czekać. Są niepoważni i tyle. W skonsolidowany rocznym zrobią czary z przeszacowaniem czegoś tam i będziesz miał milion zysku. Ja chciałbym widzieć cokwartalny progres a nie pieprzenie że już za kwartał będzie lepiej. Jedyne pocieszenie to to że Halinka nie ma jak sypać bo za tanio...
home away...spadamy pod spadki w USA dyskontujące jutrzejsze wzrosty ich kontraktów w odpowiedzi na dzisiejszy spadek ich indeksów spowodowany spadkiem kontraktów po wzrostach indeksów...

REKLAMA


staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 15 maja 2012 19:51

Ja siem tam nie znam ale w pomniejszenie zysku wplynal zakup eex a dopiero zrealizowanie sprzedazy wyrowna ta 'strate',. Cholera wie jak oni tam to sobie ksieguja ;) narazie nie mam powodu by im nie wierzyc bo roczne progbozy realizowali wiec...plul nie bede bez powodu. Czas pokaze co bedzie a narazie cala gielda *****..l ma :D

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 15 maja 2012 19:56

W mojej ocenie Raport za I kw. ma pozytywny wydźwięk. Szczerze mówiąc spodziewałem się gorszego. Jedyne co muszą poprawić to sposób przekazywania informacji, za bardzo jest widoczne, że tych raportów nie pisze ekonomista dlatego wydaja się czasami nieco infantylne i oderwane od rzeczywistości. Muszą też poprawić komunikacje z inwestorami, za dużo jest niejasności i przypuszczeń.
Z braku dobrych komentarzy do raportów i mimo wszystko zbyt ogólnych danych finansowych (ale zgodnych z wymogami NC) do właściwej wyceny spółki pozostaje jedynie skonsolidowany raport roczny i osobiste kontakty. Mimo wszystko jeśli spółka przetrwa trudny obecnie okres (a na to się zanosi, vide wejście w windykacje i kontrola nad zadłużeniem) to wszystkich wiernych akcjonariuszy sowicie wynagrodzi.
Przecież te raporty są na odpieprz! Co kwartał czarują jak to nie będzie w przyszłości i co? Kolejny kwartał i kolejne czary. Napisz do nich maila z niewygodnym pytaniem to na odpowiedź będziesz mógł czekać i czekać. Są niepoważni i tyle. W skonsolidowany rocznym zrobią czary z przeszacowaniem czegoś tam i będziesz miał milion zysku. Ja chciałbym widzieć cokwartalny progres a nie pieprzenie że już za kwartał będzie lepiej. Jedyne pocieszenie to to że Halinka nie ma jak sypać bo za tanio...
niestety causa to nie producent ktory systemaatycznie z miesiaca na miesiac ma przychodu tu czasem na to by zaksiegowac temat trzeba pracowac kila miesiecy dlatego tajk w poprzednich latach poprawiac sie beda w kolejnych kwartalach. Jesli chcesz miec co kwartal progres to kup sobie jakiegos producenta czegos ;)

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 15 maja 2012 19:57

Dubel
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012 19:59 przez staryznajomy, łącznie zmieniany 1 raz.

laptop3
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8319
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:08

Postautor: laptop3 » 15 maja 2012 19:58

ja tam czekam na bruna tylko on jets wstanie napisac co dalej chlewik sokole oko itp bruuuuuuuuuuuuuno gdzie jestes :oops: :lol:

Harold
Podporucznik
Posty: 13818
Rejestracja: 07 lis 2005 11:32
Lokalizacja: inąd.

Postautor: Harold » 15 maja 2012 20:06

W mojej ocenie Raport za I kw. ma pozytywny wydźwięk. Szczerze mówiąc spodziewałem się gorszego. Jedyne co muszą poprawić to sposób przekazywania informacji, za bardzo jest widoczne, że tych raportów nie pisze ekonomista dlatego wydaja się czasami nieco infantylne i oderwane od rzeczywistości. Muszą też poprawić komunikacje z inwestorami, za dużo jest niejasności i przypuszczeń.
Z braku dobrych komentarzy do raportów i mimo wszystko zbyt ogólnych danych finansowych (ale zgodnych z wymogami NC) do właściwej wyceny spółki pozostaje jedynie skonsolidowany raport roczny i osobiste kontakty. Mimo wszystko jeśli spółka przetrwa trudny obecnie okres (a na to się zanosi, vide wejście w windykacje i kontrola nad zadłużeniem) to wszystkich wiernych akcjonariuszy sowicie wynagrodzi.
Przecież te raporty są na odpieprz! Co kwartał czarują jak to nie będzie w przyszłości i co? Kolejny kwartał i kolejne czary. Napisz do nich maila z niewygodnym pytaniem to na odpowiedź będziesz mógł czekać i czekać. Są niepoważni i tyle. W skonsolidowany rocznym zrobią czary z przeszacowaniem czegoś tam i będziesz miał milion zysku. Ja chciałbym widzieć cokwartalny progres a nie pieprzenie że już za kwartał będzie lepiej. Jedyne pocieszenie to to że Halinka nie ma jak sypać bo za tanio...
niestety causa to nie producent ktory systemaatycznie z miesiaca na miesiac ma przychodu tu czasem na to by zaksiegowac temat trzeba pracowac kila miesiecy dlatego tajk w poprzednich latach poprawiac sie beda w kolejnych kwartalach. Jesli chcesz miec co kwartal progres to kup sobie jakiegos producenta czegos ;)
ba...producentów czegoś to ja mam kupionych też:) ale niepokojącym jest fakt - bo nie sądzę że są Buffetami - żę gro zysków causiarze PRZEPIEPRZĄ na nieudanych inwestycjach...gdyby tą kasę lokowali w coś bezpiecznego, choćby sztabki złota kupowali - to ok, ale jak będą uśredniać w dół, to *** zbita...a zdaje się że chcą być rekinami GPW...no to im niezły początek wyszedł...insajd od Sokoła na plus bo jakżeby inaczej - ale własne inwestycje - WTOPA :D
home away...spadamy pod spadki w USA dyskontujące jutrzejsze wzrosty ich kontraktów w odpowiedzi na dzisiejszy spadek ich indeksów spowodowany spadkiem kontraktów po wzrostach indeksów...

kleń
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3729
Rejestracja: 31 maja 2007 16:50

Postautor: kleń » 15 maja 2012 20:12

Co to kurna jest? :)
Pomjając to że mają pootwierane "podobno" x projektów które nie przynoszą ani złotówki zysku to wzięli się za handel na giełdzie i mają czelność pisać że im nie idzie? O ile pamiętam to chyba kupili EEXa (coć nie podawali po ile) taniej niż jest teraz, więc jeśli mają ogólnie stratę to znaczy że wpakowali się jeszcze w inne papiery i popłynęli na nich jak wodospadem. A to znaczy że grają sobie bez ładu i składu. Tak Emitencie, na pewno te inwestycje przełożą się na zyski w przyszłych kwartałach, jak obiecujecie. Bo tak chcecie, co?
Niepokojące i żenujące zarazem.
Emitent podjął działania mające na celu pozyskanie klientów na obligacje. To ja Ci piszę Emitencie że nie odpowiadacie na maile od potencjalnego klienta - tak Pan Białas jak i Pan Szady i Pan Szalbierz. To sobie dalej szukajcie klientów tak traktując potencjalnych.
Żenada konkretna.
Co więcej, Emitent pisze że środki z obligacji przeznaczy między innymi na powiększenie kapitału obrotowego Emitenta - znaczy kupimy znowu jakiś papier za cudze pieniądze i jak wtopa to sorry...
Superżenada.
Emitent obiecuje, Emitent informuje, zdaniem Emitenta, według Emitenta.
Wg Harolda Emitent pierniczy a nie zarabia.
Masz racje to staje sie już nudne, zero perspektyw. :wink:

kleń
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3729
Rejestracja: 31 maja 2007 16:50

Postautor: kleń » 15 maja 2012 20:18

W mojej ocenie Raport za I kw. ma pozytywny wydźwięk. Szczerze mówiąc spodziewałem się gorszego. Jedyne co muszą poprawić to sposób przekazywania informacji, za bardzo jest widoczne, że tych raportów nie pisze ekonomista dlatego wydaja się czasami nieco infantylne i oderwane od rzeczywistości. Muszą też poprawić komunikacje z inwestorami, za dużo jest niejasności i przypuszczeń.
Z braku dobrych komentarzy do raportów i mimo wszystko zbyt ogólnych danych finansowych (ale zgodnych z wymogami NC) do właściwej wyceny spółki pozostaje jedynie skonsolidowany raport roczny i osobiste kontakty. Mimo wszystko jeśli spółka przetrwa trudny obecnie okres (a na to się zanosi, vide wejście w windykacje i kontrola nad zadłużeniem) to wszystkich wiernych akcjonariuszy sowicie wynagrodzi.
Przecież te raporty są na odpieprz! Co kwartał czarują jak to nie będzie w przyszłości i co? Kolejny kwartał i kolejne czary. Napisz do nich maila z niewygodnym pytaniem to na odpowiedź będziesz mógł czekać i czekać. Są niepoważni i tyle. W skonsolidowany rocznym zrobią czary z przeszacowaniem czegoś tam i będziesz miał milion zysku. Ja chciałbym widzieć cokwartalny progres a nie pieprzenie że już za kwartał będzie lepiej. Jedyne pocieszenie to to że Halinka nie ma jak sypać bo za tanio...
=D>

kleń
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3729
Rejestracja: 31 maja 2007 16:50

Postautor: kleń » 15 maja 2012 20:20

Mydlenie oczu, znowu niewiarygodni.

Jaś Wędrowniczek
Chorąży
Posty: 829
Rejestracja: 11 lut 2011 11:09

Postautor: Jaś Wędrowniczek » 15 maja 2012 20:23

jak z chemika wyjdzie chlewik a nie perła to bedzie klops.
czekam na debiut i minimum 40mln zysku.może byc dywidenda potem 8)

Jaś Wędrowniczek
Chorąży
Posty: 829
Rejestracja: 11 lut 2011 11:09

Postautor: Jaś Wędrowniczek » 15 maja 2012 20:25

prognozy podtrzymali 2mln zysku na 2012r pomimo klapy z obligami

Harold
Podporucznik
Posty: 13818
Rejestracja: 07 lis 2005 11:32
Lokalizacja: inąd.

Postautor: Harold » 15 maja 2012 20:39

przynajmniej milion z tych prognoz to jest mrzonka wynikająca z ich chorego przekonania że zarobią na inwestycjach na GPW 8)
home away...spadamy pod spadki w USA dyskontujące jutrzejsze wzrosty ich kontraktów w odpowiedzi na dzisiejszy spadek ich indeksów spowodowany spadkiem kontraktów po wzrostach indeksów...

Reventon1975
Starszy chorąży
Posty: 1475
Rejestracja: 04 lip 2011 22:56

Postautor: Reventon1975 » 15 maja 2012 21:55

harold ty często się mylisz, tak jak w przypadku inwestycji w EEX

POJĘCIA NIE MASZ O ZARABIANIU

kupili eex po 10-12 zł i są 100 % do przodu, kwestia tylko od ilu, a ty ???


Harold
Podporucznik


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 13570
Skąd: inąd.
Ostrzeżenia: 0/5
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 13 Mar 2012, 19:12
Jaś Wędrowniczek napisał:
Emisje obligacji A i B 1,2mln zł to daje ok 100-120k EEX do Primero Asset.
przy założeniu wkładów 50/50 Think


I teraz sobie wyobraź że jakimś cudem mają średnią zakupów EEX na poziomie powiedzmy 15 złotych.
Kupili załóżmy (bo nie wiemy ile naprawdę) 100k EEXa za półtora miliona złotych - za chwilę EEX skorekci się na 12 złotych, pokonsoliduje z rok spadając może i poniżej 10 zeta i są w głębokiej pupie. Za obligacje zaproponowali 15% zysku. OD RAZU ZAŁOŻYLI ŻE ZAROBIĄ 15%. Kurna, Warreny Buffety z Wrocławia!! Ale hipotetycznie na EEX tracą załóżmy 30% i wszystkie plusy szlag trafia ale trzeba własną kasę oddać do zysku z obligacji.
Ostatnie co powina robić spółka giełdowa to grać na giełdzie. Popłyną jak nic i żal że tak krótkowzrocznie patrzą. Ktoś tu prorokował kiedyś 45 groszy - jak dotknie 10 w przeciągu 2 lat to przepasany szarfą z napisem MROKU BASEN KORONY MISZCZ i z zapaloną gazetą w tyłku pod Pałacem Kultury kozaczoka zatańczę...
Amatorka i leszczyna pełną gębą. Ale gorzej bo za cudze pieniądze.

Harold
Podporucznik
Posty: 13818
Rejestracja: 07 lis 2005 11:32
Lokalizacja: inąd.

Postautor: Harold » 15 maja 2012 22:00

harold ty często się mylisz, tak jak w przypadku inwestycji w EEX

Harold
Podporucznik


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 13570
Skąd: inąd.
Ostrzeżenia: 0/5
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 13 Mar 2012, 19:12
Jaś Wędrowniczek napisał:
Emisje obligacji A i B 1,2mln zł to daje ok 100-120k EEX do Primero Asset.
przy założeniu wkładów 50/50 Think


I teraz sobie wyobraź że jakimś cudem mają średnią zakupów EEX na poziomie powiedzmy 15 złotych.
Kupili załóżmy (bo nie wiemy ile naprawdę) 100k EEXa za półtora miliona złotych - za chwilę EEX skorekci się na 12 złotych, pokonsoliduje z rok spadając może i poniżej 10 zeta i są w głębokiej pupie. Za obligacje zaproponowali 15% zysku. OD RAZU ZAŁOŻYLI ŻE ZAROBIĄ 15%. Kurna, Warreny Buffety z Wrocławia!! Ale hipotetycznie na EEX tracą załóżmy 30% i wszystkie plusy szlag trafia ale trzeba własną kasę oddać do zysku z obligacji.
Ostatnie co powina robić spółka giełdowa to grać na giełdzie. Popłyną jak nic i żal że tak krótkowzrocznie patrzą. Ktoś tu prorokował kiedyś 45 groszy - jak dotknie 10 w przeciągu 2 lat to przepasany szarfą z napisem MROKU BASEN KORONY MISZCZ i z zapaloną gazetą w tyłku pod Pałacem Kultury kozaczoka zatańczę...
Amatorka i leszczyna pełną gębą. Ale gorzej bo za cudze pieniądze.
Inwestycja w EEXa jest na plusie ale reszta jest w plecy. Nie popłynęli na jednym ale leżą i kwiczą sumarycznie.
Niech podadzą co oprócz EEXa kupili, sprawdzimy ich umiejętności i osobiście odszczekam na forum to co powyżej napisałem jeśli zarobią na koniec 2 kwartału na innych inwestycjach.
home away...spadamy pod spadki w USA dyskontujące jutrzejsze wzrosty ich kontraktów w odpowiedzi na dzisiejszy spadek ich indeksów spowodowany spadkiem kontraktów po wzrostach indeksów...

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 15 maja 2012 23:44

Ale gledzicie :lol: a kto pisal ze kupowali jakies inne akcje niz eex?ja sobie nie przypominam takiego komunikatu.zainwestowali w eex bo tan jest sokolowski. Zaibwestowaki w mazurie i chemwik i na takim etapie beda inwestowac a wiec przed wprowadzeniem spolek na gielde. Harold z uporem maniaka piszesz ze kupuja jakies akcje i wtopili. Tylko nie wiem skad to wiesz. Causa to spolka cykliczna i trzeba patrzyc na nia calosciowo a nie po jednym raporcie zreszta wcale nie takin zlym w porownaniu do innych wynalazkow. Do tej pory swoja strategie i plany realizowali w stu procentach wiec ja sie nie czepiam. Poczekam co dalej i jesli dadza rzyci za 2012to wtedy moge pluc ;) mam czas. Kapitaly wlasne 3,3mln, wejdzie chemwik i mazuria to sie zwieksza. A wskaznikowo jak na nc spolka wyglada coraz lepiej. Niech tylko nad lepszym pr popracuja :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości