GANT DEVELOPMENT [GNT] cz.42

wszystko na temat spółek publicznych
Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 22 kwie 2011 17:36

Gdzieś tam czytałem chyba, że w skutek rezygnacji sprzedaż netto Ganta w Q1 malutka. Ktoś ma dokładne liczby?
Atlas Estates

REKLAMA


Zorrito
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 12 paź 2010 15:08

Postautor: Zorrito » 22 kwie 2011 18:16

Czesc jest tu jeszcze Madralanr 1 do n-tej ? bo mam pytanie ile ntt system moze wyszarpac z tej deweloperki za 2 lata?

Kristo
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 222
Rejestracja: 18 mar 2010 13:36

Postautor: Kristo » 25 kwie 2011 23:00

dawac czekam na 10zl!!! 8)

photograph
Młodszy chorąży
Posty: 521
Rejestracja: 23 gru 2005 16:50

Postautor: photograph » 27 kwie 2011 17:22

dawac czekam na 10zl!!! 8)
ja ci po tyle nie oddam :D
учене - светь а неучене тьма

dragonzo
Młodszy chorąży
Posty: 658
Rejestracja: 31 sty 2007 12:11

Postautor: dragonzo » 06 maja 2011 21:48

Raport opublikowany, a tutaj nawet najmniejszej dyskusji nie ma? 8)

Danto
Młodszy chorąży
Posty: 433
Rejestracja: 03 lip 2005 21:54
Lokalizacja: okolice Rybnika

Postautor: Danto » 06 maja 2011 22:24

Nie czytałem ale skoro nikt nie pisze to chyba ten raport jest do bani :lol:

Wuwuzel
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3231
Rejestracja: 13 cze 2010 23:12

Postautor: Wuwuzel » 06 maja 2011 23:53

Nie czytałem ale skoro nikt nie pisze to chyba ten raport jest do bani :lol:
to fajnie jak kazdy wyjdzie z tego samego zalozenia :D
Lubie te emocje

rezyser
Starszy chorąży
Posty: 1637
Rejestracja: 06 cze 2010 11:52

Postautor: rezyser » 07 maja 2011 00:15

tak ***** spolke w radiu nawet czubowna juz reklamy pizga-dzialka za 300baniek w szczycie banki dev swoje robi,a maja sie boi nawet pszczólka wodeckiego :)

Danto
Młodszy chorąży
Posty: 433
Rejestracja: 03 lip 2005 21:54
Lokalizacja: okolice Rybnika

Postautor: Danto » 07 maja 2011 08:48

Nie czytałem ale skoro nikt nie pisze to chyba ten raport jest do bani :lol:
to fajnie jak kazdy wyjdzie z tego samego zalozenia :D
TO było tak do żartu i rozluźnienia atmosfery :D

marzenka007
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 311
Rejestracja: 05 gru 2007 00:35

Postautor: marzenka007 » 10 maja 2011 08:33

Gant: zakładowe lokale drożeją w oczach

Adam Roguski , Błażej Dowgielski 10-05-2011, ostatnia aktualizacja 10-05-2011 01:36

Ponad 50 mln zł, na papierze, zarobił deweloper na przejętych od Impexmetalu nieruchomościach. Sprzedający nie żałuje, że pozbył się mieszkań w Katowicach

Kierowany przez Piotra Szeligę (z lewej) Impexmetal zarobił niemal 10 mln zł na sprzedaży osiedla w Katowicach. Gant, którym zarządza Karol Antkowiak, na papierze zyskał znacznie więcej. Fot. m.p., s.ł.
+zobacz więcej
O 380 proc. w ciągu roku poszły w górę aktywa katowickiej Spółki Mieszkaniowej Dom, należącej obecnie do Gant Development. 90 proc. udziałów w firmie, do której należy około 900 mieszkań, zostało sprzedanych w czerwcu 2010 r. przez ZM Silesia z grupy Impexmetalu zarejestrowanej w Luksemburgu spółce Velasquez. Kontrolowana przez Mirosława Bielińskiego, akcjonariusza Ganta, spółka zapłaciła za SM Dom 17 mln zł. Miesiąc później Velasquez sprzedał SM Dom Gantowi, obejmując papiery wyceniane na 27,8 mln zł. Gant w momencie przejęcia katowickiej spółki wycenił jej aktywa, aktualizując ich wartość o 12,6 mln zł w górę, by w I kw. 2011 r. dokonać ponownej rewizji wyceny, tym razem o 42 mln zł na plus.
Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że kontrolowana przez Romana Karkosika firma zrobiła kiepski interes na sprzedaży mieszkań w Katowicach. Impexmetal nie uważa, że uzyskana cena była zaniżona wobec wartości lokali. Jak poinformowało biuro prasowe, cena sprzedaży udziałów została ustalona na podstawie wyceny firmy konsultingowej oraz w drodze wielorundowych negocjacji. Wartość księgowa udziałów wynosiła 7,2 mln zł, co pozwoliło na zrealizowanie blisko 10 mln zł zarobku. – Strategie bywają rozmaite, również takie, aby kupić aktywa a następnie – agresywnie je wyceniając – pokazać duży zysk. Tyle że papierowy – komentuje eksplozję wartości mieszkań menedżer związany z grupą Impexmetalu.
Władze Ganta przekonują, że wycena aktywów SM Dom jest jak najbardziej rynkowa. – Łączna powierzchnia użytkowa przejętych lokali to blisko 41 tys. mkw. W przeliczeniu na metr kwadratowy mieszkania to poniżej 2 tys. zł – tłumaczył przy okazji publikacji wyników za I kwartał 2011 r. Andrzej Szornak, wiceprezes Ganta.
Przedstawiciele dolnośląskiej spółki wyjaśniają, że o wzroście wartości lokali zajmowanych głównie przez byłych i obecnych pracowników Zakładów Metalurgicznych Silesia przesądziły między innymi podwyższenie stawek czynszów oraz ich lepsza ściągalność.
blazej.dowgielski@parkiet.com
PARKIET :lol:
Żyjesz tylko raz nie będzie powtórki, więc żyj tak żeby nigdy nie żałować że się czegoś nie zrobiło kiedy mogło się to zrobić a sex to jedna z tych rzeczy i nie obwiniaj sie że zrobiłeś coś złego bo przyjemność należy się każdemu człowiekowi ......

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 10 maja 2011 10:24

tragedia. Gant w moich oczach uchodził za dosyć etyczną spółkę. To przeszacowanie lokalów, z którymi nic nie zrobią przez następne x lat mnie zabiło.
Atlas Estates

tgolik
Starszy chorąży
Posty: 1459
Rejestracja: 26 cze 2010 20:32

Postautor: tgolik » 10 maja 2011 13:36

tragedia. Gant w moich oczach uchodził za dosyć etyczną spółkę. To przeszacowanie lokalów, z którymi nic nie zrobią przez następne x lat mnie zabiło.
Jesteś trochę dziwny. Jeśli straty Ganta wynikają z wysokiej wyceny kupionych 3 lata temu gruntów, to jest dobrze. Natomiast jeśli uaktualniają wartość swoich aktywów do 80% aktualnej wartości rynkowej (na Śląsku ceny są niższe niż w Warszawie) to uważasz to za przekręt?

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 10 maja 2011 16:29

tragedia. Gant w moich oczach uchodził za dosyć etyczną spółkę. To przeszacowanie lokalów, z którymi nic nie zrobią przez następne x lat mnie zabiło.
Jesteś trochę dziwny. Jeśli straty Ganta wynikają z wysokiej wyceny kupionych 3 lata temu gruntów, to jest dobrze. Natomiast jeśli uaktualniają wartość swoich aktywów do 80% aktualnej wartości rynkowej (na Śląsku ceny są niższe niż w Warszawie) to uważasz to za przekręt?
Dziwny nie jestem ja tylko rzeczywistość którą tworzy gant. W impexmetalu są sami frajerzy, którzy sprzedali firmie A mieszkania z lokatorami z bankrutującej firmy za bezcen, potem Gant kupił od firmy A te mieszkania za kolejny bezcen i przeszacował je plus kilkadziesiąt(set) procent. Z tego wynika, że powinno się zwolnić sprzedającego w Impexmetalu i firmie A, albo Gant tworzy rzeczywistość. I nie chodzi tu o ceny działek na dolnym śląsku tylko o zakup mieszkań z kilkudziesięcioma (albo i więcej) lokatorami. Niezamieszkała działka, a mieszkanie komunalne (a do tego można porównać mieszkanie pracownicze), to co innego. Ale życzę, aby ściągali z byłych pracowników Silesi 2000 PLZ czynszu na miesiąc, no i wtedy rzeczywiście Panie interes zrobili przedni. A jak nie, to kasa uwięziona na 100 lat, a przeszacowywać oczywiście nikt nie zabroni.
Atlas Estates

photograph
Młodszy chorąży
Posty: 521
Rejestracja: 23 gru 2005 16:50

Postautor: photograph » 17 maja 2011 10:02

tragedia. Gant w moich oczach uchodził za dosyć etyczną spółkę. To przeszacowanie lokalów, z którymi nic nie zrobią przez następne x lat mnie zabiło.
Jesteś trochę dziwny. Jeśli straty Ganta wynikają z wysokiej wyceny kupionych 3 lata temu gruntów, to jest dobrze. Natomiast jeśli uaktualniają wartość swoich aktywów do 80% aktualnej wartości rynkowej (na Śląsku ceny są niższe niż w Warszawie) to uważasz to za przekręt?
Dziwny nie jestem ja tylko rzeczywistość którą tworzy gant. W impexmetalu są sami frajerzy, którzy sprzedali firmie A mieszkania z lokatorami z bankrutującej firmy za bezcen, potem Gant kupił od firmy A te mieszkania za kolejny bezcen i przeszacował je plus kilkadziesiąt(set) procent. Z tego wynika, że powinno się zwolnić sprzedającego w Impexmetalu i firmie A, albo Gant tworzy rzeczywistość. I nie chodzi tu o ceny działek na dolnym śląsku tylko o zakup mieszkań z kilkudziesięcioma (albo i więcej) lokatorami. Niezamieszkała działka, a mieszkanie komunalne (a do tego można porównać mieszkanie pracownicze), to co innego. Ale życzę, aby ściągali z byłych pracowników Silesi 2000 PLZ czynszu na miesiąc, no i wtedy rzeczywiście Panie interes zrobili przedni. A jak nie, to kasa uwięziona na 100 lat, a przeszacowywać oczywiście nikt nie zabroni.
Cześć Chemik :) Trochę racji masz ale nie do końca. rzeczywiście wygląda to na kreatywną księgowość.
Niemniej jednak jeżeli Gant podniesie lekko czynsze i poprawi ich ściągalność to będzie miał dopływ gotówki. Pewnie zrobili analizę CAPM + symulacje NPV i wyszło im że się to opłaca. Dodatkowo są to dodatkowe aktywa pod które można się levarować
учене - светь а неучене тьма

lamerok
Chorąży sztabowy
Posty: 4195
Rejestracja: 16 cze 2007 20:47
Lokalizacja: Wealth Vision Factory

Postautor: lamerok » 20 maja 2011 12:19

Mieszkania sprzedają się najszybciej od ponad dwóch lat
Home Broker - Biznes
19 Kwi 2011, 10:30
Wiosenne ożywienie rozpędziło rynek nieruchomości w Polsce. W marcu umowę przedwstępną podpisywano po 40 dniach, a końcową już po 62 dniach od ogłoszenia chęci sprzedaży lokalu. Jest to nawet o blisko połowę krócej niż w poprzednich 12 miesiącach. Dodatkowo co trzecia nieruchomość została kupiona bez pomocy kredytu.
[...]
Obrazek

Dziś jeden wykres - demografia. I macie odpowiedź, jak to będzie z mieszkaniami w długim terminie :wink:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości