CIECH [CIE] czesc II

wszystko na temat spółek publicznych
Kurvinox
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2011 00:58

Postautor: Kurvinox » 27 sty 2011 14:35

to jeżeli chcę wykorzystać swoje PP i kupić za nie akcje dla siebie to co mam zrobić i do kiedy?
nie ogarniam tego..

REKLAMA


KSIĄŻĘCA_WAWA
Starszy chorąży
Posty: 1368
Rejestracja: 25 kwie 2006 14:49
Lokalizacja: Ursynów

Postautor: KSIĄŻĘCA_WAWA » 27 sty 2011 15:29

W uchwale walnego stoi: zaokrąglenie w dół do liczby całkowitej (czyli standard).

Jak uniknąć jakiejkolwiek straty? Proste - dokupić/sprzedać PP tak by mieć wielokrotność liczby 28. wtedy nie stracimy nawet jednej milionowej prawa poboru :-)
Wtedy będziemy mogli się zapisać dokładnie na wielokrotność 23.
lub teraz opylić lub dokupić akcji do wielokrotności 28 sztuk mam rację?
W razie braku winnych, dobrać z niewinnych!

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 27 sty 2011 15:32

27.01. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 6/2011

Zarząd CIECH S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka"), niniejszym informuje, iż Zarząd Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. ("KDPW") na podstawie uchwały nr 61/11 z dnia 26 stycznia 2011 r., postanowił zarejestrować w dniu 2 lutego 2011 r. w KDPW 28.000.000 (dwadzieścia osiem milionów) jednostkowych praw poboru akcji zwykłych na okaziciela serii D Spółki o wartości nominalnej 5 zł (pięć złotych) każda ("Akcje Serii D"), emitowanych na podstawie uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 28 października 2010 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki oraz zmiany statutu Spółki.
W przypadku nie nastąpienia wszystkich przesłanek dematerializacji jednostkowych praw poboru Akcji Serii D , w dniu 2 lutego 2011 r. KDPW dokona czynności rejestracyjnych mających na celu wyłącznie wykonanie obsługi realizacji praw pierwszeństwa do objęcia Akcji Serii D.
Zarząd KDPW postanowił nadać jednostkowym prawom poboru Akcji Serii D kod PLCIECH00042.
PODSTAWA PRAWNA:
ő 34 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim
Zastrzeżenie prawne:
Niniejszy raport ma charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji o nabyciu papierów wartościowych spółki CIECH S.A. ("Spółka") w planowanej ofercie publicznej akcji z prawem poboru. Niniejszy raport nie stanowi oferty sprzedaży papierów wartościowych ani zaproszenia do składania zapisów na lub nabywania jakichkolwiek papierów wartościowych Spółki. W szczególności nie stanowi on oferty kupna papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Jedynym prawnie wiążącym dokumentem ofertowym zawierającym informacje o ofercie publicznej akcji Spółki z prawem poboru oraz o ich dopuszczeniu i wprowadzeniu do obrotu na rynku regulowanym (rynku podstawowym) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. jest prospekt emisyjny, który w dniu 18 stycznia 2011 r. został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz jest dostępny na stronie internetowej Spółki (www.ciech.com), Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółka Akcyjna Oddział - Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie (www.dm.pkobp.pl) oraz na stronie internetowej Millennium Domu Maklerskiego S.A. (www.millenniumdm.pl).
Niniejszy raport nie jest przeznaczony do rozpowszechniania, bezpośrednio albo pośrednio, na terytorium albo do Stanów Zjednoczonych Ameryki albo w innych państwach, w których publiczne rozpowszechnianie informacji zawartych w niniejszym raporcie może podlegać ograniczeniom lub być zakazane przez prawo. Papiery wartościowe, o których mowa w niniejszym raporcie, nie zostały i nie zostaną zarejestrowane na podstawie Amerykańskiej Ustawy o Papierach Wartościowych z 1933 r. ze zmianami (ang. U.S. Securities Act of 1933) ani przez żaden inny organ regulujący obrót papierami wartościowymi jakiegokolwiek innego stanu lub jurysdykcji w Stanach Zjednoczonych Ameryki, i nie mogą być oferowane ani zbywane na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki za wyjątkiem transakcji nie podlegających obowiązkowi rejestracyjnemu przewidzianemu w Amerykańskiej Ustawie o Papierach Wartościowych lub na podstawie wyjątku od takiego obowiązku rejestracyjnego.

kom espi abs

Apacz
Podporucznik
Posty: 12181
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 27 sty 2011 15:44

Tak tylko podsumuję, na wszelki wypadek - bo sporo osób nie ma doświadczenia w emisjach z pp:

28 mln akcji jest obecnie notowanych.

2 lutego akcjonariuszom zostanie przyznane 28 mln praw poboru, po jednym na każdą istniejącą, posiadaną akcję. Pojawią się one na rachunkach akcjonariuszy Ciech po sesji z dnia 2 lutego (w różnych DMach o różnej godzinie, stawiam mniej więcej na 18:00)

od 3 lutego zaczną się notowania tych praw poboru, będzie można więc je dokupić, sprzedać, odkupić itd... normalny handel, aż do 11 lutego.

od 3 lutego można też będzie dokonywać zapisu na akcje (potrzebne do tego jest zaksięgowanie Praw poboru na rachunku. To oznacza, że jeśli je dostaliśmy, jako akcjonariusze już 2 lutego, to 3 lutego można złożyć zapis. Jeśli sobie kupiliśmy PP na rynku, to z zapisem trzeba poczekać 3 sesje, do momentu fizycznego zaksięgowania PP na rachunku - z tego też względu zapisy trwają 3 sesje dłużej niż notowania)

Do zapisu na jedną akcję potrzebne jest w przybliżeniu: 1,2174 prawa poboru (czyli minium dwa jednostkowe, ułamek "przepadnie" - sposób uniknięcia "straty" opisałem kilka postów wcześniej) i 19,20PLN do zapłacenia ceny emisyjnej za jedną nową akcję.
Po dokonaniu zapisu, wykorzystane PP będą zablokowane na rachunku (by nie dało się ich sprzedać itp).

Ciech podał w harmonogramie kiedy spodziewają się przydziału akcji i notowań akcji nowej emisji (bodajże w marcu).
trzeba powtarzac i wyjasniac bo jak widze czesc osob ze strachu, ze nie kumaja - sprzedaje zamiast korzystac z okazji :lol:
No risk, no fun :-)

lysy30
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9055
Rejestracja: 23 sty 2007 12:01

Postautor: lysy30 » 27 sty 2011 15:45

w tej chwili przy kursie 28 zl to pp jest warte okolo 4 zl

tak mi wychodzi
O!

Bartszu
Młodszy chorąży
Posty: 508
Rejestracja: 11 lis 2010 18:07

Postautor: Bartszu » 27 sty 2011 15:50

za fakt ze 28 stycznia byles akcjonariuszem ciechu.
Chwila bo znowu zdębiałem ?

Dlaczego 28 stycznia, nie 2 lutego ???

Nie mam doświadczenie w takich emisjach więc chyba się karnę przez cały proces.
Co by się nauczyć, czyli pewnie obejmę nowe akcje.

Ale prawdę powiedziawszy nie wiem co będzie bardziej opłacalne zbycie PP, czy objęcie nowych akcji ???

Pytanie brzmi ;)

Kiedy muszę mieć akcje by dostać PP i ile muszę je trzymać akcje, czy mogę 3 lutego sprzedać ?
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011 15:54 przez Bartszu, łącznie zmieniany 1 raz.

rapaseed
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 362
Rejestracja: 09 mar 2008 21:51

Postautor: rapaseed » 27 sty 2011 15:51

......
Trafiłes bezbłednie z zachowaniem kursu :!: Kto zdecydował się sprzedać w okolicach 32-33 urwał ładnych pare złotych. Czy warto juz poniedziałek odbierać po odcięciu PP??

Apacz
Podporucznik
Posty: 12181
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 27 sty 2011 15:52

bo wlasnosc akcji sie nalicza wg zasady D+3 , dlatego 28/1
No risk, no fun :-)

Bartszu
Młodszy chorąży
Posty: 508
Rejestracja: 11 lis 2010 18:07

Postautor: Bartszu » 27 sty 2011 15:55

bo wlasnosc akcji sie nalicza wg zasady D+3 , dlatego 28/1
Kiedy muszę mieć akcje by dostać PP i ile muszę je trzymać akcje, czy mogę 3 lutego sprzedać ?

Czarny_papiez
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 27 sty 2011 14:10
Lokalizacja: Warszawa.
Kontakt:

Postautor: Czarny_papiez » 27 sty 2011 15:58

to jeżeli chcę wykorzystać swoje PP i kupić za nie akcje dla siebie to co mam zrobić i do kiedy?
nie ogarniam tego..
od 3 do 11 LUTEGO , po tym jak pojawia sie pp na Twoim rachunku , albo zadzwon i zloz zlecenie telefoniczne albo znajdz odnosnik "oferta pierwotna" / "rynek pierwotny" na Twoim rachunku - lub cos rownoznacznego.

tam znajdziesz zakladke prawa poboru , lub odrazu wyskoczy CIECH.
jezeli zlozysz zapis , z rachunku sciagnie Ci gotowke i zje odpowiednia ilosc praw poboru lub je zablokuje. O parytetach pisalismy juz wczesniej.

tlumacz tlumacz. ja to jestem ciekawy jak wielka bedzie wyprzedaz pp - zwlaszcza z uwagi na srednioterminowy wzrost wartosci akcji wynikajacy z restrukturyzacji grupy ciech.

rapaseed
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 362
Rejestracja: 09 mar 2008 21:51

Postautor: rapaseed » 27 sty 2011 16:00

za fakt ze 28 stycznia byles akcjonariuszem ciechu.
Chwila bo znowu zdębiałem ?

Dlaczego 28 stycznia, nie 2 lutego ???

Nie mam doświadczenie w takich emisjach więc chyba się karnę przez cały proces.
Co by się nauczyć, czyli pewnie obejmę nowe akcje.

Ale prawdę powiedziawszy nie wiem co będzie bardziej opłacalne zbycie PP, czy objęcie nowych akcji ???

Pytanie brzmi ;)

Kiedy muszę mieć akcje by dostać PP i ile muszę je trzymać akcje, czy mogę 3 lutego sprzedać ?
Musisz miec akcje jutro na koniec sesji ponieważ akcje są księgowane na twoim rachunku po 3 sesjach czyli w tym wypadku 2 lutego, co będzie bardziej opłacalne to sie okaże, teraz tego nie wiesz. WYgląda że najbardziej opłacalna była sprzedaż po 32-33 i nie obejmowanie nowej emisji. Ale to będzie można stwierdzic na pewno dopiero po fakcie.

ziuberek
Starszy chorąży
Posty: 1653
Rejestracja: 10 paź 2006 00:43
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Postautor: ziuberek » 27 sty 2011 16:01

a dlaczego spadło :)
o inwestowaniu w przyjaznej atmosferze -> Forum Przyjaznych Inwestorów

Bartszu
Młodszy chorąży
Posty: 508
Rejestracja: 11 lis 2010 18:07

Postautor: Bartszu » 27 sty 2011 16:08

Musisz miec akcje jutro na koniec sesji ponieważ akcje są księgowane na twoim rachunku po 3 sesjach czyli w tym wypadku 2 lutego, co będzie bardziej opłacalne to sie okaże, teraz tego nie wiesz. WYgląda że najbardziej opłacalna była sprzedaż po 32-33 i nie obejmowanie nowej emisji.
Rapaseed czy to znaczy że mogę akcje Ciechu 31 Stycznia w poniedziałek pogonić ?
A i tak obejmę PP ?

KSIĄŻĘCA_WAWA
Starszy chorąży
Posty: 1368
Rejestracja: 25 kwie 2006 14:49
Lokalizacja: Ursynów

Postautor: KSIĄŻĘCA_WAWA » 27 sty 2011 16:08

5+19,2=24,2 za jedną akcję NE, stare powinny do jutra tam zmierzać bez dwóch zdań, oczywiście można kupić wyżej licząc że w poniedziałek po odcięciu wywali nazad do góry i wóczas się odrobi różnicę między ceną zakupu pod pp a 24,2 zł takie moje zdanie i pewnie wielu innych

trik polega na tym żeby mieć wielkorotność 28 czy to starych akcji jeśli ktoś wchodzi w pp (dostaniemy tyle pp ile mamy akcji SE) lub kupić wielokrotność 28-u pp z rynku jak będą notowane. Jak ktoś źle sobie *** i nie dokupi albo nie odsprzeda starych akcji lub później pp będzie miał w plecy - o to chodziło tym ze Skarbu i tyle - kto się nie zgadza niech komentuje - ja wiem swoje, robią naiwnych w trąbę bo wiedzą że będzie dużo takich co się ***
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011 16:13 przez KSIĄŻĘCA_WAWA, łącznie zmieniany 1 raz.
W razie braku winnych, dobrać z niewinnych!

rapaseed
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 362
Rejestracja: 09 mar 2008 21:51

Postautor: rapaseed » 27 sty 2011 16:13

Musisz miec akcje jutro na koniec sesji ponieważ akcje są księgowane na twoim rachunku po 3 sesjach czyli w tym wypadku 2 lutego, co będzie bardziej opłacalne to sie okaże, teraz tego nie wiesz. WYgląda że najbardziej opłacalna była sprzedaż po 32-33 i nie obejmowanie nowej emisji.
Rapaseed czy to znaczy że mogę akcje Ciechu 31 Stycznia w poniedziałek pogonić ?
A i tak obejmę PP ?
Tak, ale w poniedziałek będzie notowanie bez PP więc coś pewnie taniej niż na piątkowym zamknięciu.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości