MCI [MCI] cz.XXX

wszystko na temat spółek publicznych
discopolo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2648
Rejestracja: 05 gru 2010 19:02

Postautor: discopolo » 11 mar 2011 19:05

Trwam. Będzie dobrze.

REKLAMA


nocnygracz
Sierżant sztabowy
Posty: 172
Rejestracja: 31 mar 2009 23:06

Postautor: nocnygracz » 11 mar 2011 20:33

Też trwam. A uważam nie tylko, że dobrze będzie, ale i że już jest. MCI idzie spokojnie w górę, nie trzeba mi wcale rakiety do szczęścia. Trochę te kamienice ością w gardle mi stoją, ale przywykłem już do tej ości i jakoś ją próbuję udobruchać aby nie kłuła tak bardzo.

Dzisiaj zajrzałem na parkietowy wątek 11Bit (którego na bieżąco nie śledzę) i dostrzegłem disco, że w sprawie tam przez Ciebie poruszanej mamy - w przeciwieństwie do tematu MCI - opinie skrajnie różne. Pozwoliłem sobie wyrazić (tam) swoją opinię, jeśli i Ty zbyt często na 11 - bitowym wątku nie gościsz, informuję, że dziś znajdziesz tam niemal priva ode mnie.

discopolo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2648
Rejestracja: 05 gru 2010 19:02

Postautor: discopolo » 14 mar 2011 15:52

Nie wiem czy zgadzamy się w sprawie MCI. Praktycznie to pewnie tak bo jestem nadal w to zapakowany, ale wcale nie podobają mi się ostatnie "wzrosty" papieru. Patrzę sobie ze zdziwieniem na padakę ABC Daty i staję się filozofem.

W sprawie 11bit, SW, Przasnyskiego to już napisałem wszystko co chciałem, a nawet więcej :D Nie mam tamtych akcji, nigdy nie miałem, nigdy nie będę miał. Na SW też nie wrócę. Temat zamknięty.

week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 14 mar 2011 16:13

Nie wiem czy zgadzamy się w sprawie MCI. Praktycznie to pewnie tak bo jestem nadal w to zapakowany, ale wcale nie podobają mi się ostatnie "wzrosty" papieru. Patrzę sobie ze zdziwieniem na padakę ABC Daty i staję się filozofem.

W sprawie 11bit, SW, Przasnyskiego to już napisałem wszystko co chciałem, a nawet więcej :D Nie mam tamtych akcji, nigdy nie miałem, nigdy nie będę miał. Na SW też nie wrócę. Temat zamknięty.
a pisałem - tylko kto by wierzył jąkom weeka orzełek 4,80dziś- naganiałem przy 2,60( 2 miechy temu)
Orzeł Opony - to moja spółka na 2011 a może i dłużej

Satyr_274507
Sierżant sztabowy
Posty: 165
Rejestracja: 05 gru 2009 23:46

Postautor: Satyr_274507 » 14 mar 2011 16:38

w tym tygodniu ponoc prognoza, no i wyniki

Toomm
Chorąży sztabowy
Posty: 4318
Rejestracja: 21 wrz 2007 11:43
Lokalizacja: NS

Postautor: Toomm » 14 mar 2011 17:27

Nie wiem czy zgadzamy się w sprawie MCI. Praktycznie to pewnie tak bo jestem nadal w to zapakowany, ale wcale nie podobają mi się ostatnie "wzrosty" papieru. Patrzę sobie ze zdziwieniem na padakę ABC Daty i staję się filozofem.

W sprawie 11bit, SW, Przasnyskiego to już napisałem wszystko co chciałem, a nawet więcej :D Nie mam tamtych akcji, nigdy nie miałem, nigdy nie będę miał. Na SW też nie wrócę. Temat zamknięty.
a pisałem - tylko kto by wierzył jąkom weeka orzełek 4,80dziś- naganiałem przy 2,60( 2 miechy temu)
week !!!!!!!!! Co się z Tobą dzieje chłopie.... sprzedałeś to dobrze ale po co mędzisz ciagle o tym twoim super strzale Orzełkuuu ile można przyjemność ci to sprawia ????

discopolo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2648
Rejestracja: 05 gru 2010 19:02

Postautor: discopolo » 14 mar 2011 20:32

@ Week34

Gratuluję Orzełka. Ale to co dobre dla Ciebie niekoniecznie jest dobre dla innych. Osobiście czuję się dobrze i w miarę komfortowo na MCI. Całkiem możliwe że na innym papierze czułbym się gorzej i w wyniku tego robiłbym jakieś głupie ruchy.

BTW jak na pikowanko Daty to i tak się nieźle trzymamy.

Toomm
Chorąży sztabowy
Posty: 4318
Rejestracja: 21 wrz 2007 11:43
Lokalizacja: NS

Postautor: Toomm » 14 mar 2011 20:43

@ Week34

Gratuluję Orzełka. Ale to co dobre dla Ciebie niekoniecznie jest dobre dla innych. Osobiście czuję się dobrze i w miarę komfortowo na MCI. Całkiem możliwe że na innym papierze czułbym się gorzej i w wyniku tego robiłbym jakieś głupie ruchy.

BTW jak na pikowanko Daty to i tak się nieźle trzymamy.
niewiem dlaczego mielibyśmy teraz jakoś bardzie spadać patrząc na abcdate... jak rosła my staliśmy w miejscu .... a czy te 10 % z hakiem jest jakas tragedia>>>????

Flame_of_Udan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2326
Rejestracja: 26 maja 2006 17:13

Postautor: Flame_of_Udan » 14 mar 2011 23:37

uhm w czwartek wyniki - ciekaw jestem czy beda cos kombinowali....

a jak sprawa - chyba SN mial w marcu tez miec to na wokandzie nie?

Navigare
Sierżant sztabowy
Posty: 162
Rejestracja: 02 wrz 2009 13:14

Postautor: Navigare » 16 mar 2011 13:22

Najnowsza analiza techniczna sytuacji na MCI:
http://stoox.pl/analiza-techniczna/akcj ... nt-sa.html

Toomm
Chorąży sztabowy
Posty: 4318
Rejestracja: 21 wrz 2007 11:43
Lokalizacja: NS

Postautor: Toomm » 16 mar 2011 17:10

znowu z pieknej zieloności kiszka............ :(

halohalo.pl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3772
Rejestracja: 22 mar 2007 01:15
Kontakt:

Postautor: halohalo.pl » 16 mar 2011 17:38

znowu z pieknej zieloności kiszka............ :(
Biorąc pod uwagę okoliczności i rynek dobra sesja no i choć troszkę się akcjonariat zmianił 8)

starylis_248687
Starszy chorąży
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2009 08:00

Postautor: starylis_248687 » 17 mar 2011 07:41

Katarzyna Latek

Fundusz liczy na zniesienie zakazu emerytalnych inwestycji w private equity

MCI szykuje ofertę dla zmienionych OFE
Przez ostatni rok
MCI dopieszczał spółki
z portfela. Cel na ten rok
- zakupy. Dlatego może
sprzedać pakiet ABC Daty.
MCI Euroventures, największy z subfunduszy giełdowego MCI, chce w tym roku mocno zamieszać na rynku private equity. I to nie tylko w nowych technologiach, z którymi MCI jest kojarzony.
- Pracujemy nad kilkunastoma projektami. Chciałbym w tym roku zrealizować transakcje za 120-150 mln zł. Powinny być duże - zapowiada Konrad Sitnik, starszy partner w MCI Management.
W tym roku priorytetem funduszu będą właśnie nowe inwestycje. W poprzednich latach pracował nad rozwojem spółek portfelowych, a przede wszystkim nad wprowadzeniem ABC Daty na giełdę i realizacją jej strategii budowy regionalnego lidera.
Zachęta dla OFE
Okazje inwestycyjne mogą się pojawić w każdej chwili. MCI Euroventures interesuje się m.in. sektorem dystrybucji, usług finansowych, ochrony zdrowia i outsourcingiem. Na te inwestycje potrzebne będą pieniądze. Część może pochodzić ze sprzedaży aktywów. MCI ma jednak nowe pomysły.
- Początkowo MCI działał jak tzw. inwestor bilansowy [budujący wynik na bilansach spółek, a nie tylko na transakcjach ich sprzedaży - red.]. Potem krok po kroku zmienialiśmy strukturę. Pierwszym krokiem było stworzenie TFI i FIZ. Drugim - pozyskanie zewnętrznych inwestorów do FIZ. Następnym - pozyskanie pieniędzy rządowych [z Krajowego Funduszu Kapitałowego - red.] - przypomina Konrad Sitnik.
Czas na krok następny - współpracę z otwartymi funduszami emerytalnymi. Konrad Sitnik uważa, że planowanemu przez rząd zmniejszeniu składki do OFE towarzyszyć będzie liberalizacja nałożonych na nie restrykcji inwestycyjnych, która powinna dać OFE możliwość inwestowania w aktywa private equity.
- Bardzo mocno się do tego przygotowujemy. Jesteśmy przekonani, że ze względu na transparentne i ponadprzeciętne wyniki zarządzania właśnie my staniemy się naturalnym partnerem dla OFE. Fundusze nas znają, działamy na rynku już dziesięć lat, można mieć do nas zaufanie. Powinniśmy najwięcej skorzystać na otwarciu funduszy emerytalnych na tę klasę aktywów - uważa Konrad Sitnik.
Jego zdaniem, OFE nie będą budowały własnych zespołów do zarządzania spółkami niepublicznymi, dlatego wzięcie w zarząd ich pieniędzy pozwoli MCI na skokowy wzrost.
- Następnym krokiem będzie pozyskanie w zarządzanie pieniędzy od funduszy zagranicznych. Ale do tego powinniśmy mieć rekomendacje od polskich OFE. Jesteśmy przekonani, że tak się wkrótce stanie - mówi Konrad Sitnik.
ABC Data dojrzewa
Od inwestycji MCI w jednego z największych dystrybutorów IT minęły już trzy lata. W tym czasie ABC Data musiała stawić czoła kryzysowi, który dotknął branżę komputerową.
- W 2010 r. był to jeden z najbardziej udanych debiutów na giełdzie, chociaż odbywał się w apogeum kryzysu greckiego. Istniało ryzyko, że debiut trzeba będzie opóźnić. Jednak dobre przygotowanie spółki sprawiło, że oferta się powiodła - przypomina Konrad Sitnik.
Podkreśla, że ABC Dacie udaje się realizować plany. W zeszłym roku przeprowadziła akwizycję w Rumunii i weszła na Litwę.
- W 2011 r. nie będzie spowolnienia pracy ze spółką. Podejmiemy kolejne kroki wzmacniające jej pozycję regionalnego lidera. Jesteśmy zadowoleni z ubiegłorocznych wyników. Odbiorcy deklarują zwiększone zakupy. Inwestorzy znają prognozy firmy - podkreśla partner MCI.
Jednak nie wszystkie plany związane z ABC Datą udało się zrealizować. Korzystając z oferty publicznej fundusz chciał sprzedać część swojego pakietu - 10 mln akcji - ale się z tym wstrzymał. Cena akcji była dla MCI za niska.
- Kurs wzrósł. Sprzedaliśmy część swojego pakietu w transakcji pozasesyjnej. Mamy pewność, że nie jest to inwestor spekulacyjny. Zależało nam, by akcje trafiły w dobre ręce - mówi Konrad Sitnik.
MCI nie wyklucza, że w tym roku wrócą plany wyjścia z ABC Daty.
- Wierzymy, że kurs ma potencjał wzrostu. Będziemy wychodzić w sposób neutralny dla notowań spółki oraz transparentny dla inwestorów ABC Data. Sprzedamy jakiś pakiet wtedy, kiedy pieniądze będą mogły zostać przetransferowane w nową inwestycję, która da podobny lub wyższy wzrost. Dlatego nasze plany uzależnione są od kursu i od okazji inwestycyjnych - zapowiada partner w MCI.

OKIEM EKSPERTA
Inwestycje w private equity
Michał Szymański, partner zarządzający Money Makers,
współautor projektu ustawy o zwiększeniu efektywności OFE
Zmiany dotyczące bardziej zróżnicowanej polityki inwestycyjnej OFE zakładał projekt ustawy, nad którym pracowaliśmy w ubiegłym roku. Prace zostały zawieszone, gdy podjęto dyskusję nad projektem zakładającym obniżenie składki. Nie sądzę, aby teraz, gdy dyskusja dotyczy fundamentalnych kwestii, kwestia zmian regulacji dotyczących inwestycji w private equity (PE) była priorytetem dla rządu, jak i dla samych OFE.
Za granicą fundusze emerytalne inwestują w private equity. Wynika to z ich specyfiki - to inwestycje, w których horyzont musi być długoterminowy. OFE naturalnie są takim inwestorem, ponieważ mają długoterminowy horyzont inwestycyjny, a także w ich przypadku ryzyko konieczności spieniężenia dużej części aktywów jest niewielkie.
Zmiana, wyraźnie zezwalająca na inwestycje w PE, jest potencjalnie interesująca dla funduszu. Dzięki inwestycjom w PE można osiągnąć korzyści dywersyfikacyjne, polegające na poprawieniu wskaźnika stopy zwrotu wobec ponoszonego ryzyka, ale o tym będzie można realnie dyskutować, znając ostateczny kształt obecnie omawianych regulacji dotyczących fundamentów systemu emerytalnego.

Satyr_274507
Sierżant sztabowy
Posty: 165
Rejestracja: 05 gru 2009 23:46

Postautor: Satyr_274507 » 17 mar 2011 08:24

wreszcie cos.
dzis wyniki, przypominam

erty
Podporucznik
Posty: 10966
Rejestracja: 27 cze 2007 18:35

Postautor: erty » 17 mar 2011 08:40

Dzisiaj wyniki?
Żaden mój post nie był, nie jest i nie będzie rekomendacją.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości