ORZEŁOPONY [ORL] cz.II *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 11 maja 2011 17:39

.

Swoją drogą zaskakuje dziś słabość kursu. Zamiast wzrostu w obliczu wczorajszego komunikatu mamy ruch powrotny w okolice 5 zł. W zanadrzu jeszcze informacja o uruchomieniu produkcji. Okolice 5,30 wydają się najbliższym sufitem do rozbicia.



to trochę tak jak wczesniej było.... tzn 40 baniek dotacji a kurs ok.3,00 zł. fabryka sie zbliza, a kurs 5 zł.... wielu ludzi lubi kupować jak wzrośnie o 50 %:-))))) po 7 zł.... będą się znowu zabijać wtedy

na razie dzisiaj wyskok zrobiła moja druga perełka wiec czas mi zajeła :-)))
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

REKLAMA


Wrak człowieka
Młodszy chorąży
Posty: 579
Rejestracja: 02 lut 2011 10:53

Postautor: Wrak człowieka » 11 maja 2011 23:34

na razie dzisiaj wyskok zrobiła moja druga perełka wiec czas mi zajeła :-)))[/b]
Gratuluje. Tobie i sobie. Mam tam też kilka procent portfela. Miły dzień dziś mieliśmy.
Pozdrawiam.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 11 maja 2011 23:40

na razie dzisiaj wyskok zrobiła moja druga perełka wiec czas mi zajeła :-)))[/b]
Gratuluje. Tobie i sobie. Mam tam też kilka procent portfela. Miły dzień dziś mieliśmy.
Pozdrawiam.
a własnei miałem juz o tym napisać, mam takie wrazęnie ze po orzęłku tych samych w duzej czesci ludzi widze na bmp ag. jakos tak razem chodzimy? wiekszą kupą mości panowie ????? tak to wyglada
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 12 maja 2011 08:37

na razie dzisiaj wyskok zrobiła moja druga perełka wiec czas mi zajeła :-)))[/b]
Gratuluje. Tobie i sobie. Mam tam też kilka procent portfela. Miły dzień dziś mieliśmy.
Pozdrawiam.
a własnei miałem juz o tym napisać, mam takie wrazęnie ze po orzęłku tych samych w duzej czesci ludzi widze na bmp ag. jakos tak razem chodzimy? wiekszą kupą mości panowie ????? tak to wyglada
Orła mam ponad rok a Bmp od kilku tygodni, polecam ryzykowne ale z ogromnym potencjalem FNE ... :-)

don MARTINI
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 08 mar 2011 08:47

Postautor: don MARTINI » 12 maja 2011 22:45

ladnie sie kursik zachowuje jak na taką niepewnosc na gieldach i na swiecie :)
powyższy tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r. -- jest poprostu moją opinią :)

week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 13 maja 2011 07:05

pozdrawiam orzełkowców po kilku dniach nieobecnośći --widzę ,że forum rośnie jak również aktywność "pisarzy"
Orzeł Opony - to moja spółka na 2011 a może i dłużej

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 14 maja 2011 12:54


W maju planowane jest zakończenie montażu i uruchomienie linii produkcyjnej w Zakładzie
Produkcji Granulatu Gumowego w Poniatowej.

W czerwcu będzie publikacja raportu rocznego za 2010 rok oraz przewidziane jest Zwyczajne
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na którym będą podjęte uchwały o zatwierdzeniu
sprawozdania za rok 2010, absolutorium dla Zarządu oraz Rady Nadzorczej oraz uchwała o
przejściu na rynek główny GPW.

W związku z uruchomieniemZakładu Produkcji Granulatu Gumowego Zarząd Spółki planuje w czerwcu spotkanie m.in. z
Akcjonariuszami, Analitykami i przedstawicielami Mediów podczas którego nastąpi uroczyste
otwarcie Zakładu. Spotkanie odbędzie się w Poniatowej w ZPGG.

Na rynku oponiarski mieliśmy do czynienia z występowaniem niedoboru opon. Trudności z
zaopatrzeniem powodowały jednak wzrost marż generowanych na sprzedaży opon oraz utrudniały
eksport który generowany jest jedynie w sytuacji zapewnienia odpowiedniej ilości opon do
sprzedaży krajowej. Miesiąc kwiecień był głównym miesiącem sprzedażowym w sezonie
wiosennym 2011.

wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

wlmb1
Młodszy chorąży
Posty: 508
Rejestracja: 27 lut 2009 20:24

Postautor: wlmb1 » 14 maja 2011 13:14

ja mam pytanie do orla choc tez m.in. do wszystkich - wiemy ze obecnie wk ma wartosc 1,3 pln o ile dobrze pamietam. wiemy, ze sa dotacje na fabryki w juz nie pamietam nawet w jakiej kwocie w kazdym razie bardzo duzej. czy w zwiazku z przejsciem na glowny bedzie to jakos przeszacowywane i bedzie aktualizowana wartosc srodkow trwalych? czy ktos ktos sie zna na msr moze sie wypowiedziec w tej kwestii? wiem, ze to jest jakos tam amortyzowane ale o co chodzi - jak zwykly inwestor patrzy na spolke i widzi taka wycene na poziomie 1,3 pln a kurs jest na 5 pln to nie jest to dla niego spolka warta zainteresowania - na gpw jest 400 spolek i nikt nie ma czasu, zeby zrobic dd kazdej ze spolki chociazby wchodzac na watek i patrzac dlaczego kurs jest tak wysoko. odsiewa sie np. poczatkowo wywaljac te z duzym c/wk. no a my tu mamy fabryki, ktorych w zasadzie nie widac, ktore nie zmniejszaja nam c/wk. czy jedynie mozemy liczyc na to, ze zysk z dzialalnosci zpgg bedzie nam powiekszal kapital i zwiekszal wk? czy ktos kto sie zna na msr moze sie wypowiedziec w tej kwestii. mysle, ze to mogloby zwiekszyc zainteresowanie inwestorow juz na glownym parkiecie gpw...

noise
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 297
Rejestracja: 30 cze 2010 14:25

Postautor: noise » 14 maja 2011 14:08

ja mam pytanie do orla choc tez m.in. do wszystkich - wiemy ze obecnie wk ma wartosc 1,3 pln o ile dobrze pamietam. wiemy, ze sa dotacje na fabryki w juz nie pamietam nawet w jakiej kwocie w kazdym razie bardzo duzej. czy w zwiazku z przejsciem na glowny bedzie to jakos przeszacowywane i bedzie aktualizowana wartosc srodkow trwalych? czy ktos ktos sie zna na msr moze sie wypowiedziec w tej kwestii? wiem, ze to jest jakos tam amortyzowane ale o co chodzi - jak zwykly inwestor patrzy na spolke i widzi taka wycene na poziomie 1,3 pln a kurs jest na 5 pln to nie jest to dla niego spolka warta zainteresowania - na gpw jest 400 spolek i nikt nie ma czasu, zeby zrobic dd kazdej ze spolki chociazby wchodzac na watek i patrzac dlaczego kurs jest tak wysoko. odsiewa sie np. poczatkowo wywaljac te z duzym c/wk. no a my tu mamy fabryki, ktorych w zasadzie nie widac, ktore nie zmniejszaja nam c/wk. czy jedynie mozemy liczyc na to, ze zysk z dzialalnosci zpgg bedzie nam powiekszal kapital i zwiekszal wk? czy ktos kto sie zna na msr moze sie wypowiedziec w tej kwestii. mysle, ze to mogloby zwiekszyc zainteresowanie inwestorow juz na glownym parkiecie gpw...
Wklejałem wcześniej taka wypowiedz
Katarzyna . - Kluczowy biegły rewident w BDO

Dotacje wpływają na wyniki i bilans

Jeśli spółka otrzymuje dotację, którą zamierza przeznaczyć np. na zakup środka trwałego, to kwota ta po stronie aktywów trafia do środków pieniężnych, a po stronie pasywów do rozliczeń międzyokresowych przychodów. Po zakupie środek trwały wykazywany jest w aktywach w rubryce środki trwałe. Jednocześnie pojawia się wypływ środków pieniężnych lub wzrost zobowiązań kredytowych. Wraz z rozpoczęciem użytkowania środka trwałego zaczyna się jego amortyzacja. Spółki stosujące Międzynarodowe Standardy Rachunkowości mają do wyboru jedno z dwóch rozwiązań. Firma może zmniejszać wartość środka trwałego poprzez odpisy amortyzacyjne, a dotację rozlicza w tym samym okresie w pozostałych przychodach operacyjnych. W drugim przypadku przedsiębiorstwa mogą pomniejszyć wartość środka trwałego o kwotę dotacji. Jeśli środek trwały kosztował 5 mln zł, a dotacja sięgnęła 3 mln zł, to amortyzację obliczamy od 2 mln zł. Nasi klienci preferują drugie rozwiązanie. W pierwszej opcji amortyzacja trafia bowiem do działalności operacyjnej, a dotacja do pozostałej działalności operacyjnej. Jest to niekorzystne dla firm, którym zależy na wysokiej marży na sprzedaży.
więcej rozjaśnia wpis rafstego z SW
Po kolei:
1. Na GPW i NC w większości Spółki raportują wg różnych systemów. GPW to MSSF/MSR, NC to Ustawa o rachunkowości (UoR). Dlatego niektóre sprawy chodzą inaczej. W tym szczegółowe rozliczanie dotacji.
2. W obu systemach docelowo dotacja powiększy kapitał własny, bo jest to albo dopłata do przychodów, albo zrefundowanie kosztów, więc w efekcie poprawia wynik.
3. W obu przypadkach dotacja najpierw przejdzie przez wynik, a dopiero potem wejdzie na kapitał własny, a więc to nie jest tak, że dotacje bezpośrednio wpływają na kapitał. Owszem - w końcu na niego wpływają, ale pośrednio.
4. MSSF dopuszcza dwie metody rozliczania dotacji: kapitałową i przychodową. UoR tylko przychodową. Nazwa "kapitałowa" jest trochę myląca.
5. Jeśli mówimy o takich dotacjach, jak te z PARP, to w (prawie) każdym przypadku dotację rozlicza się proporcjonalnie do ponoszonych kosztów / uzyskiwanych przychodów, a nie jednorazowym strzałem. Chociaż niektóre, genialne spółki z NC tak robią.
6. Metoda przychodowa polega na tym, że kwotę dotacji należy jawnie pokazać w linii przychodów. Efekt: dotacja = większe przychody.
7. Metoda kapitałowa oznacza, że dotację można rozliczyć poprzez potrącenie bezpośrednio z odpowiednich kosztów (trochę upraszczam). Efekt: dotacja = mniejsze koszty.
8. W obu przypadkach poprawi to wynik, który z kolei poprawi kapitał własny.
9. Dlaczego dotacje nie wchodzą od razu na kapitał? Bo to nie są dopłaty do kapitału. Tak, jak sprzedaż produktów nie jest taką dopłatą, tak samo wsparcie z dotacji nie jest taką dopłatą. Klient firmy nie wpłaca kasy na podniesienie kapitału, tylko płaci za towar. Instytucja dotująca też nie wpłaca kasy na podniesienie kapitału, tylko pomaga firmie zrealizować jakiś cel operacyjny. Pomijam oczywiście jakieś konkretne, celowe wsparcie mające na celu właśnie dokapitalizowanie beneficjenta. Te wszystkie: dopłaty do szkoleń, targów, inwestycji w środki trwałe, innowacyjności itp. itd. to nie jest to.
http://www.stockwatch.pl/forum/default. ... =1342&p=13

Dla mnie to oznacza w skrócie:
- tylko wyplacone dotacje wpływają na bilans
- dotację (transzę wypłaconą) możemy albo dodać do przychodów albo odjąć od kosztów i w ten sposób wpływa na ostateczny wynik podnosząc kapitały własne

maly.MISTRZ
Starszy chorąży
Posty: 1099
Rejestracja: 27 kwie 2011 12:00

Postautor: maly.MISTRZ » 14 maja 2011 15:08

ja mam pytanie do orla choc tez m.in. do wszystkich - wiemy ze obecnie wk ma wartosc 1,3 pln o ile dobrze pamietam. wiemy, ze sa dotacje na fabryki w juz nie pamietam nawet w jakiej kwocie w kazdym razie bardzo duzej. czy w zwiazku z przejsciem na glowny bedzie to jakos przeszacowywane i bedzie aktualizowana wartosc srodkow trwalych? czy ktos ktos sie zna na msr moze sie wypowiedziec w tej kwestii? wiem, ze to jest jakos tam amortyzowane ale o co chodzi - jak zwykly inwestor patrzy na spolke i widzi taka wycene na poziomie 1,3 pln a kurs jest na 5 pln to nie jest to dla niego spolka warta zainteresowania - na gpw jest 400 spolek i nikt nie ma czasu, zeby zrobic dd kazdej ze spolki chociazby wchodzac na watek i patrzac dlaczego kurs jest tak wysoko. odsiewa sie np. poczatkowo wywaljac te z duzym c/wk. no a my tu mamy fabryki, ktorych w zasadzie nie widac, ktore nie zmniejszaja nam c/wk. czy jedynie mozemy liczyc na to, ze zysk z dzialalnosci zpgg bedzie nam powiekszal kapital i zwiekszal wk? czy ktos kto sie zna na msr moze sie wypowiedziec w tej kwestii. mysle, ze to mogloby zwiekszyc zainteresowanie inwestorow juz na glownym parkiecie gpw...
jak uruchomia produkcje to zobaczymy skoki w aktywach trwałych

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 15 maja 2011 22:34

ważne rzeczy w raporcie kwartalnym :

1) przejście na MSR,
2) W pierwszym kwartale 2011 roku nie zakończył się proces wyceny aktywów spółki Astor Sp. z o.o.
w związku z przeniesieniem ich do spółki ASTOR S.A.. Zgodnie z umową inwestycyjną podpisaną 30
września 2010 r. po zakończeniu wyceny oraz podwyższeniu kapitału nastąpi przeniesienie praw
własności 78% akcji ASTOR S.A. na rzecz ORZEŁ S.A.. - czyli wyniki nie uwzględniają tych zyskownych aktywow,
3) Późniejsze rozpoczęcie produkcji może mieć wpływ na osiągnięte wyniki finansowe w 2011 roku.
Obserwowane jednak zapotrzebowanie rynku na granulat gumowy spowodowało podjęcie decyzji
o uruchomieniu trzyzmianowej produkcji a nie jak to było pierwotnie planowane dwuzmianowej. W
ocenie Zarządu, oba powyższe fakty mogą spowodować brak konieczności zmiany prognoz
finansowych. Zarząd przewiduje aktualizację prognoz finansowych po uruchomieniu produkcji w
ZPGG oraz przejęciu większościowego pakietu akcji w ASTOR S.A.
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Dobry_287847
Młodszy chorąży
Posty: 453
Rejestracja: 09 lut 2010 19:52

Postautor: Dobry_287847 » 17 maja 2011 10:09

Po przyznaniu 11 mln dotacji dla spółki zależnej nasze akcje sporo straciły....
Może wystarczy już tych dotacji ;)

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 17 maja 2011 12:03

.

Swoją drogą zaskakuje dziś słabość kursu. Zamiast wzrostu w obliczu wczorajszego komunikatu mamy ruch powrotny w okolice 5 zł. W zanadrzu jeszcze informacja o uruchomieniu produkcji. Okolice 5,30 wydają się najbliższym sufitem do rozbicia.



to trochę tak jak wczesniej było.... tzn 40 baniek dotacji a kurs ok.3,00 zł. fabryka sie zbliza, a kurs 5 zł.... wielu ludzi lubi kupować jak wzrośnie o 50 %:-))))) po 7 zł.... będą się znowu zabijać wtedy

na razie dzisiaj wyskok zrobiła moja druga perełka wiec czas mi zajeła :-)))
wystarczy że nie spedzam na orzęlku czasu a wy juz dołujecie ponizej 5,00 zl... no ale musze pilnować drugą perełke bo by mi szwabki zysk zgarneły:-))))

ale moje zlecenia kupna czekaja wiec
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 17 maja 2011 12:59



widzę ze ktoś bardzo się stara zeby kurs zdołowac..... jakiś malarz pewnie chce zamknąc swieczkę
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

BalticAndy
Podporucznik
Posty: 15447
Rejestracja: 09 maja 2006 20:34
Lokalizacja: a przy brzegu w ...

Postautor: BalticAndy » 17 maja 2011 13:05

Ewidentnie - komuś papier ciąży :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości