EGB Investments [EGB] cz.1 *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
Prymulas

Postautor: Prymulas » 31 sie 2010 15:22

sporo wiesz, sporo...
Patrząc od początku tego wątku, to od Ciebie wyszło najwięcej ciekawych informacji. W tym o TFI O:)
nie odpowiedziales na pytanie :D

REKLAMA


booster
Sierżant sztabowy
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2007 11:37

Postautor: booster » 02 wrz 2010 14:14

Zastanawia mnie cały czas to TFI. Znalazłem sobie coś takiego:
- http://fundusze.wp.pl/fundCode,SKR28,fu ... towki.html,
- http://fundusze.wp.pl/fundCode,SKR29,fu ... towki.html,
- http://fundusze.wp.pl/fundCode,SKR27,fu ... towki.html.
Czy przypadkiem EGB nie będzie miało/odtworzy swoich funduszy?

frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 06 wrz 2010 19:02

Do dnia 06 września 2010 r. podpisane zostało 21 umów objęcia akcji EGB Investments S.A serii F, zaoferowanych inwestorom w ramach przeprowadzonej przez Spółkę oferty prywatnej. W dniu 06 września 2010 r. Zarząd EGB Investments S.A., mając na względzie zawarcie ww. umów, działając na podstawie art. 431 § 7 w zw. z art. 310 § 4 kodeksu spółek handlowych oraz na podstawie pkt. 9 uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki z dnia 28 lipca 2010 r., złożył oświadczenie w formie aktu notarialnego o dookreśleniu wysokości kapitału zakładowego Spółki wskazanego w § 6 ust. 1 Statutu. Po zarejestrowaniu przez sąd podwyższenia kapitału zakładowego na skutek przeprowadzonej oferty prywatnej akcji EGB Investments S.A. serii F kapitał ten stanowił będzie kwotę 1.305.400,00 zł.
http://egb.pl/relacje-inwestorskie/wyda ... ty/?id=558
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

Prymulas

Postautor: Prymulas » 06 wrz 2010 19:55

EGB Investments S.A. sukcesem zakończyła ofertę private placement. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć na dalsze zwiększanie skali działalności.

EGB Investments S.A. jest jedną z najdłużej działających na rynku firm sektora zarządzania wierzytelnościami. 2 września br. Spółka zakończyła zrealizowaną we współpracy z Autoryzowanym Doradcą Capital One Advisers, ofertę private placement dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych, podczas której łącznie złożono zapisy na ponad 4 800 000 akcji. Stanowiło to ponad 8 krotną nadsubskrypcję w stosunku do pierwotnie zakładanej wielkości emisji, która miała wynosić 582 000 akcji.

„Tak duże zainteresowanie akcjami naszej Spółki to dla nas kolejny pozytywny sygnał. Nie zawiedli inwestorzy indywidualni. Pozyskaliśmy również dwóch dużych inwestorów instytucjonalnych – towarzystwa funduszy inwestycyjnych.” – mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

http://www.egb.pl/relacje-inwestorskie/ ... y-prasowe/

Prymulas

Postautor: Prymulas » 06 wrz 2010 19:56

Czyli 2 x TFI w spolce z NC.
Ciekawostka.
Ile spolek z GPW ma tak dobrze? :)

frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 07 wrz 2010 08:12

Czyli 2 x TFI w spolce z NC.
Ciekawostka.
Ile spolek z GPW ma tak dobrze? :)
Ciekawe które TFI i czy powyżej 5% :-k
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

Prymulas

Postautor: Prymulas » 07 wrz 2010 09:35

Czyli 2 x TFI w spolce z NC.
Ciekawostka.
Ile spolek z GPW ma tak dobrze? :)
Ciekawe które TFI i czy powyżej 5% :-k
które TFI to już chyba mam mniejsze znaczenie.
jaki poziom - znaczenie wieksze :)

diabel999
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sie 2010 23:20

Postautor: diabel999 » 07 wrz 2010 10:08

Bierzcie Panowie kredyty za miesiąc będą profity.

Sputnik
Porucznik
Posty: 24456
Rejestracja: 20 sty 2006 12:59
Lokalizacja: Warszawa / Szczecin

Postautor: Sputnik » 07 wrz 2010 14:13

EGB Investments pod koniec września zadebiutuje na NewConnect
PAP - Biznes
7 Wrz 2010, 14:04


07.09. Warszawa (PAP) - EGB Investments, spółka działająca w branży windykacyjnej, planuje pod koniec września zadebiutować na rynku NewConnect - poinformował EGB Investments w komunikacie.

"Debiut EGB Investments na rynku NewConnect przewidywany jest pod koniec września b.r. Dalszy rozwój i wzrost kapitalizacji spółki ma pozwolić jej na wejście w niedługim czasie na główny parkiet GPW" - napisano w komunikacie.

"Ze względu na specyfikę cyklu koniunkturalnego perspektywy rozwoju dla EGB Investments są bardzo korzystne. Potwierdziło je olbrzymie zainteresowanie prywatną emisją akcji. Z tego względu, walne zgromadzenie akcjonariuszy podjęło uchwałę o zwiększeniu wielkości emisji do maksymalnego poziomu 2.000.000 akcji i tyle ostatecznie objęli inwestorzy przy cenie za akcję 1,95 zł" - dodano.

Pozyskane środki spółka planuje przeznaczyć na zwiększenie skali działalności. (PAP)

jru/ asa/
Dwoma najpotężniejszymi wojownikami są cierpliwość i czas.
( hr. Lew Tołstoj )

Prymulas

Postautor: Prymulas » 07 wrz 2010 20:34

zapowiada sie ciekawy debiut

frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 07 wrz 2010 20:36

W 07 września 2010 roku Spółka otrzymała podpisaną przez obie strony istotną umowę, w wyniku której nabyła znaczący pakiet wierzytelności od jednego z operatorów telewizji cyfrowej. Dokonano także zapłaty pierwszej transzy ceny za przedmiotowe wierzytelności, przeznaczając na ten cel część środków pozyskanych z nowej emisji akcji serii F.
http://www.egb.pl/relacje-inwestorskie/ ... ty/?id=559
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

Prymulas

Postautor: Prymulas » 07 wrz 2010 20:40

Kod: Zaznacz cały

Witam W dniu dzisiejszym dostałam listem zwykłym PROPOZYCJĘ UGODY z firmy EGB INVESTMENT S.A. dotyczy zadłużenia wobec strzała Sp. z o.o. z tytułu zawartj umowy z GE Money Bank . Zadłużenie wynosi ponad 17 tys dostałam propozycję umorzenia 50 % . Na początku się ucieszyłam , że połowa długu z głowy , ale zaczęłam \"szperać w internecie \" i się wystraszyłam, że to tylko taka przykrywka, że nawet jak spłacę te 50 % to będą mnie nękać. Boję sie do nich zadzwonić - nic nie słyszałam o firmie . Mam na utrzymaniu 2 córki - najbardziej się boję że jak sie \"ujawnię\" zacznie się horror - wydzwanianie itp. , chcę to spłacić, nawet zaproponowali mi kredyt na spłatę zadłużenia , ale na ile jest to wiarygodne? Proszę o jakieś sugestie, pomoc , podpowiedź - mam mętlik i nie wiem z kim rozmawiać - czy z GE Money BAnkiem , czy ze Strzała Sp. z o.o. ( nie wiem kto to jest i jak to się stało że ta firma jest \"stroną \" w sprawie) Z góry dzi
http://e-prawnik.pl/forum/biznes/windyk ... ody-1.html

:)

Prymulas

Postautor: Prymulas » 07 wrz 2010 20:42

http://manager.money.pl/ludzie/kto_jest ... e,487.html

------------------------------------------------------------------

Imię i Nazwisko Krzysztof Matela

Stanowisko: Prezes Zarządu

Firma: EGB Investments SA

Branża: Finanse

Miasto: Bydgoszcz

Wykształcenie: Doktor nauk społecznych (Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego, Warszawa). Studia podyplomowe w zakresie Psychologii Biznesu (Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. L. Koźmińskiego, Warszawa).

Rok urodzenia: 1968

Kariera: Przedsiębiorca, zarządzający jedną z największych polskich firm windykacyjnych EGB Investments SA – spółki o ugruntowanej pozycji na rynku, posiadającej rozpoznawalny brand będący synonimem najwyższej jakości, efektywności, etyki oraz działań zgodnych z prawem. Pionier nowatorskich operacji na rynku wierzytelności w Polsce: transakcje hurtowe, masowe postępowania sądowe, oferty sprzedaży wierzytelności poprzez internet etc. Wiceprezes Business Centre Club oraz Kanclerz Loży Bydgoskiej BCC. Współzałożyciel, Przewodniczący Rady (w latach 2003 - 2010) Prezes Zarządu Polskiego Związku Windykacji. Uznany autorytet w dziedzinie zarządzania wierzytelnościami, windykacji należności oraz negocjacji z dłużnikami. Współpracuje merytorycznie z redakcjami dzienników oraz prasy branżowej: Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Gazeta Prawna, Miesięcznik Bank, Gazeta Bankowa itd. Prelegent podczas szkoleń i konferencji poświęconych m.in. następującej tematyce operacyjnego zarządzania wierzytelnościami, sposobów zabezpieczeń przed powstawaniem długów, negocjacji w windykacji, psychologicznych aspektów komunikacji z dłużnikami. Wykładowca na studiach podyplomowych m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Prowadzi wykłady oraz warsztaty poświęcone zagadnieniom wywierania wpływu i skutecznej komunikacji w windykacji.

Hobby: Pasjonat długodystansowych rajdów motocyklowych, uprawia snowboard i nurkowanie, fotografuje, fascynuje się także psychologią społeczną, szczególnie perswazją oraz wywieraniem wpływu na innych.

Znak zodiaku: Waga

Rodzina: żonaty, syn Michał

Prymulas

Postautor: Prymulas » 07 wrz 2010 20:51

Ooo... A o tym nie wiedzialem. Szeroko dzialaja... Troche data miningu i sporo sie mozna o nich dowiedziec :)


EGB Investments jest właścicielem Ogólnoposkiego Serwisu Wierzytelności - www.e-dlugi.pl, jego główny element to Sprawdzarka Długów oraz Sprawdzarka Upadłości, zawierające oferty sprzedaży wierzytelności oraz bazę upadłości lub likwidacji.

Prymulas

Postautor: Prymulas » 07 wrz 2010 21:06

Kod: Zaznacz cały

biorą opłaty wstępne za windykacje, pozniej nie wiele robią. Twierdząc, że nie mogą dodzwonić się do dłużnika. W takim razie czym firma windykacyjna rozni się od zwykłego człowieka. Telefony do dłużnika to ja bez nich mogę wykonac.
o jeszcze jedna łyżka dziegciu :)

http://www.goldenline.pl/forum/80405/firma-egb


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości