PETROLINVEST [OIL] część XIII

wszystko na temat spółek publicznych
chinaski
Młodszy chorąży
Posty: 400
Rejestracja: 20 sie 2007 18:00

Postautor: chinaski » 03 gru 2009 14:02

Z tego co wiem to konsorcjum bedzie takie same jak przy wszystkich projektach Polnordu. Chyba BRE i chyba Nordea nie wiem czy nie BGZ też
Akurat wyspa spichrzów to projekt, który realnie się spina i można wyciągnąć z niego realne pieniądze

REKLAMA


Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 03 gru 2009 14:04

nie ma litosci ten sypacz i wali dalej towar w rynek. co za totalny syf :roll:

klr75
Chorąży
Posty: 707
Rejestracja: 18 sie 2008 21:47

Re: PETROLINVEST [OIL] część XIII

Postautor: klr75 » 03 gru 2009 14:08


Która inna spółka na Gpw ma szansę chociaz teoretycznie wzrosnąć 3000 % ???

Nie szukaj i nie dedukuj: to nigdy nie będzie dyskusyjne Rdn czy Bio...czy też cokolwiek innego.

W grę wchodzi ...tylko Petrolinvest /oczywiście opieram się na cenie z ostaniej transakcji chińsko kazachskiej http://pb.pl/a/2009/04/17/Chiny_i_Kazac ... a_za_rope2# /
Andy zaczynal identycznie watek VIII w dniu 03 kwietnia 2009

Stopy zwrotu od 03.04 do dzis :

Petrolinvest - (- 36.25%)
Bioton - (-17.24%)
Redan - ( + 5.8%)

Pisal wtedy ze :
"Wiemy o co gramy doskonale:
- inwestorzy finansowi-branżowi EBOR, Mi Energy, inni /żywa gotówka na kolejne projekty, wsparcie know how/
- upublicznienie danych z flagowego odwiertu K3 na OTG /perspektywiczne zasoby 1 mld 300 mln bbl ropy/
- zaspokojenie prywaty głównego udziałowca - call /więcej Krauzego w Firmie - jednocześnie minus 285 mln zł w pasywach firmy/
- o efekt na kursie czyli upragnione Eldorado, Himalaje itd "

Minelo 8 miesiecy i ..........
No,z twojego punktu widzenia,to sytuacja wyglada moze nawet i gorzej :wink:
Jak Petrol wciagnie w swoje gierki PGNiG i nie daj Boze troche ja przekreci na pewne wydatki,to PGNiG zacznie szukac oszczednosci,a wiesz czym to grozi... na pierwszy ogien poleca pracownicy,ktorzy zamiast skutecznie pracowac w firmie,to zajmuja swoj czas na zabawy w internecie :wink: 8)
Pytam uprzejmie czy widzisz jakikolwiek zwiazek Twojej odpowiedzi do mojego postu?

tak tylko sobie dopisalem ciag dalszy do: Minelo 8 miesiecy i.... :wink:

a nawiazujac do merytorycznosci i slusznosci swych racji wypowiadajacych sie forumowiczow,to dobrym przykladem bedzie aforyzm pewnego pana;



Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.

— Oscar Wilde (1854-1900)
Zrezygnować z marzeń ze strachu przed porażką to jak popełnić samobójstwo z lęku przed śmiercią.

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 03 gru 2009 14:09

Z tego co wiem to konsorcjum bedzie takie same jak przy wszystkich projektach Polnordu. Chyba BRE i chyba Nordea nie wiem czy nie BGZ też
Akurat wyspa spichrzów to projekt, który realnie się spina i można wyciągnąć z niego realne pieniądze
Tak tez mysle, choc boj toczy sie jaki charakter ta inwestycja winna miec! Ogolnie rejon Motlawy jest interesujacy a akt. sytuacja rynkowa dogodna by myslec dlugoterminowo!

Update: 15:30h
EBRD urges Kazakhstan to ease reliance on commodities
By SRI ⋅ December 3, 2009 ⋅ Email This Post ⋅ Print This Post ⋅ Post a comment
(SRI) - The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) encouraged Kazakhstan to continue its efforts to diversify its economy and stop relying on commodity prices as an engine for economic growth, visiting EBRD executive said.


“We would certainly think that this is the moment in which countries like Kazakhstan should not rely too much on the recovery of commodity prices,” EBRD president Thomas Mirow told reporters in Almaty on Wednesday, as he encouraged Kazakhstan to do “the utmost to diversify its real economy.”

According to Mirrow, EBRD will continue its involvement in Kazakhstan’s banking sector and focus on important infrastructure projects. EBRD invested $700-800 million in Kazakhstan in 2009 and expects to invest a similar amount in 2010.

In total, EBRD has invested about $1 billion in Kazakhstan’s financial sector, and more than $2.3 billion in the country’s economy as a whole.

On the sidelines of his visit on Wednesday, EBRD signed an agreement with Bank CenterCredit, Kazakhstan’s fifth largest bank, to lend it $50 million to boost SME lending in the country.

According to Mirrow’s assessment, the government’s efforts to stabilize the banking system have born fruit but more needs to be done. “We would have to see whether it is done in a way that would not impede foreign investments in the country,” Mirow said in an interview with Dow Jones Newswires.
Logiczna i uzasadniona polityka EBOiR w Kazachstanie

Qgen

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 03 gru 2009 16:53

pragnę zwrócić uwagę, iz pomimo "szczególnej opieki" nad wątkiem
nie udało się utrzymać poziomu 28 PLN
:!:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 gru 2009 17:27

Witam.
Wstęp do nowej „ księgi „ zdumiał mnie.
Został napisany przez osobę bardzo zaangażowaną na wzrosty tej spółki , tylko nijak kasy nie starcza ,żeby to spowodować.
Z drugiej strony walczy z każdym kto ma odmienne zdanie , a to odmienne zdanie mówi o spadku rzędu 20-30% od dzisiejszej ceny , w przeciwieństwie do wprowadzającego mówiąc ego o 3000% wzroście od dzisiejszej ceny.
Coś tu nie gra , bo z AT spadek można uzasadnić , natomiast nijak taki wzrost.
Starałem się tu obiektywnie bez nadmiernego komentowania klarować wykres , nie za wiele ten watek czytam , bo w zasadzie nie robie tego nigdy , dyskusje inne niż kreskowe normalnie mam w nosie, chyba ,że ktoś dowcipy opowiada ,a tu nie spotkałem tego nigdy.
Powiem tak , gdyby to było moje pierwsze zetknięcie z wątkiem , bez znajomości faktów, to pierwszym odruchem byłby protest przeciw takiemu pisaniu o perspektywach spółki.
W końcu nie tylko ja , ale chyba nikt , nie lubi uchodzić za idiotę , który nie widzi diamentu do podniesienia z chodnika ulicznego.
Ponieważ faktycznie nie znałem całej drogi dochodzenia do dotychczasowej nienawiści pomiędzy stronami , wyobrażam sobie ,że podobny wstęp do , którejkolwiek części miał prawo wzbudzić takie emocje u ludzi o odmiennym stanowisku.
Q ma swoje za uszami , bo zostawiłby to w cholerę i zajął się czym bardziej pożytecznym , jestem w stanie to jednak zrozumieć, bo sam z nim walczyłem na BIO , wtedy , kiedy jeszcze kosztował powyżej 1 z i miał mieć super perspektywy .
Byłem wtedy też nakręcony jako obrońca manipulowanych przez spółdzielnię . Mnie to przeszło po kolejnej zmianie księgi i odpuściłem , potem tylko obserwowałem stopniową degrengoladę papieru i samego Q zmieniającego stanowisko. W tamtym wypadku , kreski wcześniej informowały , gdzie kurs zawędruje.
Tu jest podobnie , pokazywałem wersję zjazdu do 21 zł , a tylko z tego powodu ,że mam tu paru sympatycznych kolegów , starałem się wynaleźć i powiększyć najmniejszy pozytyw obecnej sytuacji technicznej.
Obserwowałem dzisiejsze granie,- nazwałbym to tak , psychologiczne ustawianie do narożnika , bierz mnie albo spadasz….
Szkoda mi czasu na rozwijanie dalsze tematu , jedyna moja rada jest taka- trochę filozoficzna , zasłyszana jednak nie od filozofa.
Żyj każdym dniem , tak jak by to miałby być Twój ostatni w życiu.
To znaczy , nie zostawiaj „ bałaganu” po sobie, ciesz się każdym dniem.

Na OIL , przyjdzie może czas, niech chociaż zaczną wiercić, bo to co mają obecnie to jest tyle pewnie warte.
Pozdrawiam.

klr75
Chorąży
Posty: 707
Rejestracja: 18 sie 2008 21:47

Postautor: klr75 » 03 gru 2009 17:27

pragnę zwrócić uwagę, iz pomimo "szczególnej opieki" nad wątkiem
nie udało się utrzymać poziomu 28 PLN
:!:
Dziekuje kolego za informacje.. Badz dalej czujny i powiadamiaj nas o wszelkich ciekawostkach 8)
Zrezygnować z marzeń ze strachu przed porażką to jak popełnić samobójstwo z lęku przed śmiercią.

JakeLamotta
Podporucznik
Posty: 12050
Rejestracja: 10 kwie 2006 18:52
Lokalizacja: OWACJE NA LEŻĄCO 6/10

Postautor: JakeLamotta » 03 gru 2009 17:29

pragnę zwrócić uwagę, iz pomimo "szczególnej opieki" nad wątkiem
nie udało się utrzymać poziomu 28 PLN
:!:
Czy to pewne info?

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 03 gru 2009 17:38

Witam.
Wstęp do nowej „ księgi „ zdumiał mnie.
Został napisany przez osobę bardzo zaangażowaną na wzrosty tej spółki , tylko nijak kasy nie starcza ,żeby to spowodować.
Z drugiej strony walczy z każdym kto ma odmienne zdanie , a to odmienne zdanie mówi o spadku rzędu 20-30% od dzisiejszej ceny , w przeciwieństwie do wprowadzającego mówiąc ego o 3000% wzroście od dzisiejszej ceny.
Coś tu nie gra , bo z AT spadek można uzasadnić , natomiast nijak taki wzrost.
awo wzbudzić takie emocje u ludzi o odmiennym stanowisku.


Pozdrawiam.
radzę liczyc się ze słowami, gdyz zgodnie z życzeniem moderatora (który jak wróbelki ćwierkają ma podobno otwartą pozycje na OIL) w tej księdze o perspektywach spólki dobrze, albo wcale
Powiem tak , gdyby to było moje pierwsze zetknięcie z wątkiem , bez znajomości faktów, to pierwszym odruchem byłby protest przeciw takiemu pisaniu o perspektywach spółki.
i dokładnie z tego powodu tutaj jestem bo manipulacji - zwłaszcza tak w sumie głupiej i prostackiej trzeba powiedziec NIE

Ponieważ faktycznie nie znałem całej drogi dochodzenia do dotychczasowej nienawiści pomiędzy stronami , wyobrażam sobie ,że podobny wstęp do , którejkolwiek części miał prawo wzbudzić takie emocje u ludzi o odmiennym stanowisku
bo w tym tkwi właśnie istota problemu, który jest porównywalny z tym jak zauwazyłeś na BIO
jest grupa akcjonariuszy ubranych wysoko lub bardzo wysoko, która nie może się pogodzić z sytuacją i uważa, iz droga manipulacji jest w stanie odwrócić trend
takie postępowanie musi wywołac emocje u każdego przyzwoitego człowieka

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 03 gru 2009 17:42

pragnę zwrócić uwagę, iz pomimo "szczególnej opieki" nad wątkiem
nie udało się utrzymać poziomu 28 PLN
:!:
Czy to pewne info?
kurs z 16:35
27,90 PLN

AvsP2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3138
Rejestracja: 19 kwie 2008 15:42

Postautor: AvsP2 » 03 gru 2009 17:49

Witam sznownych wspolnikow badziewia zwanego OIL :D

To kiedy bankrutctwo? :shock:

Taki zarcik :lol:
Obrazek

JakubS
Starszy chorąży
Posty: 1474
Rejestracja: 26 lis 2008 05:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: JakubS » 03 gru 2009 17:51

(..)
Szkoda mi czasu na rozwijanie dalsze tematu , jedyna moja rada jest taka- trochę filozoficzna , zasłyszana jednak nie od filozofa.
Żyj każdym dniem , tak jak by to miałby być Twój ostatni w życiu.
To znaczy , nie zostawiaj „ bałaganu” po sobie, ciesz się każdym dniem.
(..)
Ach Marek Aureliusz, nie mogłem przejść obojętnie.
Na Dalekim Wschodzie poszli jeszcze dalej-
oddychaj tak, jakby to był twój ostatni oddech.
---
(już zmykam i przepraszam za wtręt)
J.
servo, cogito et facio!!!
Obrazek

lew191
Chorąży sztabowy
Posty: 4178
Rejestracja: 19 sie 2007 16:52

Postautor: lew191 » 03 gru 2009 18:12

,,...drogą manipulacji są w stanie odwrócić trend"" - nie wiem , o jaki trend tu chodzi , nieważne , chodzi o manipulację.Strachy na lachy. Gdzie , jak gdzie , ale na Biotonie i Petrolu wszyscy są już chyba doskonale impregnowani na wszelkie manipulacje... :D

Sandokaan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2602
Rejestracja: 21 paź 2009 08:57

Postautor: Sandokaan » 03 gru 2009 18:29

wrobelki vito to cwierkaja w twojej głowie chyba.tak dla twojej wiedzy to ja petrola nie posiadam .i nikomu nie mam zamiaru tlumaczyc czemu jak rowniez nie mam zamiaru kogos naganial zeby to kupił lub sprzedał.
Życie pędzi do przodu
bez postoju na sen

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 03 gru 2009 18:32

wrobelki vito to cwierkaja w twojej głowie chyba.tak dla twojej wiedzy to ja petrola nie posiadam .i nikomu nie mam zamiaru tlumaczyc czemu jak rowniez nie mam zamiaru kogos naganial zeby to kupił lub sprzedał.
miło słyszeć


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości