Patentus [PAT] cz I

wszystko na temat spółek publicznych
Borg
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 23 cze 2009 18:42
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Postautor: Borg » 27 lip 2010 02:54

Nie spać ! :twisted:
Wchodzimy właśnie w 8 tydzień odkąd pszczyńska firma podpisała list intencyjny w sprawie zakupu pakietu kontrolnego spółki - nazwijmy ją "X"
MAGIA LICZBY OSIEM ! :idea:
Szczególną uwagę na liczbę 8 zwracają Azjaci. Na wschodzie uważana jest za liczbę błogosławioną, która zapewnia nie tylko finansowy sukces, ale opiekę przodków. Jest bowiem liczbą połączenia nieba i ziemi czyli nieśmiertelności.
Oznacza szczęście, powodzenie materialne i wymierne zyski.
Plany, jakich podejmiemy się 8 dnia, lub 8 tygodnia mogą przynieść nam zyski finansowe, choć wymagać będą również ciężkiej pracy.
Po chińsku osiem brzmi jak „bogactwo, rozkwit, wzrost”.
W Hongkongu najwięksi biznesmeni za duże pieniądze uzyskali przywilej oznaczania swych samochodów wyłącznie liczbą 8 (szczególnie numery rejestracji)
Nieprzypadkowo też data rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie to 08.08.2008 o godz. 8.08 wieczorem. Ta data miała sprzyjać zyskom finansowym i ekonomicznym oraz zdobywaniu medali przez chińskich zawodników na olimpiadzie.
Wybranie tej daty ma wielkie znaczenie dla wielu prostych ludzi w Chinach. Wierzą, że dzięki niej kultura chińska będzie lepiej znana i szanowana na świecie. 8 sprzyjać będzie polepszeniu energii całego narodu.

Jest to szczęśliwa data dla każdego przedsięwzięcia, szczególnie ślubów i inwestycji, zakładania spółek lub zaczynania projektów, które mają przynieść duże zyski.

Nie trudno więc chyba teraz zrozumieć, dlaczego Pan Prezes tak zafascynowany kulturą azjatycką przeciągnął decydujace kwestie na 8 tydzień od podpisania listu :wink: Być może chińczycy doradzali, co, jak i kiedy kupić ? :idea:
Trzeba trzymać wiec kciuki za to aby porozumienie udało się podpisać właśnie w tym nadchodzącym tygodniu, wtedy szczęście, bogactwo i fortuna będą z nami na zawsze :wink:
Jesteśmy Borg. Będziecie zasymilowani. Wasze fizyczne i technologiczne zdobycze zostaną dodane do naszych. Opór jest daremny !
Cel: Zebrać 1 mln akcji Patentus S.A. poniżej 1 zł i sprzedać po 50 zł

REKLAMA


Oli77
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 27 lip 2010 06:05

Postautor: Oli77 » 27 lip 2010 06:15

Dzień dobry. Nie zabieram tutaj głosu chociaż akcje posiadam od paru miesięcy. Ale dzisiaj czytając o liczbie osiem chciałbym zauważyć, że właśnie nadchodzi ósmy miesiąc w roku. Może coś w tym jest, w każdym razie liczę na Chiny i na sukcesywny rozwój firmy, a więc również nie jestem w niej na chwilę lecz na nerwy mi działa zabawianie się kursem przez spekulantów i blokowanie przed wzrostem chociażby razem z rynkiem. Teraz mam nadzieję że sierpień będzie miesiącem odwrotu. Pozdrawiam wytrwałych :)

Borg
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 23 cze 2009 18:42
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Postautor: Borg » 27 lip 2010 08:42

Dzień dobry. Nie zabieram tutaj głosu chociaż akcje posiadam od paru miesięcy. Ale dzisiaj czytając o liczbie osiem chciałbym zauważyć, że właśnie nadchodzi ósmy miesiąc w roku. Może coś w tym jest, w każdym razie liczę na Chiny i na sukcesywny rozwój firmy, a więc również nie jestem w niej na chwilę lecz na nerwy mi działa zabawianie się kursem przez spekulantów i blokowanie przed wzrostem chociażby razem z rynkiem. Teraz mam nadzieję że sierpień będzie miesiącem odwrotu. Pozdrawiam wytrwałych :)
No w sumie nie pomyślałem o tym. Rzeczywiście, może i umowa z chińczykami trafi się w sierpniu. Może czekają na 08.08.2010 ? Sierpień miesiącem wzrostu Patentusa na 8 zł ? :wink:
Jesteśmy Borg. Będziecie zasymilowani. Wasze fizyczne i technologiczne zdobycze zostaną dodane do naszych. Opór jest daremny !
Cel: Zebrać 1 mln akcji Patentus S.A. poniżej 1 zł i sprzedać po 50 zł

terran
Młodszy chorąży
Posty: 485
Rejestracja: 28 wrz 2009 13:02

Postautor: terran » 27 lip 2010 10:01

Nie spać ! :twisted:
Wchodzimy właśnie w 8 tydzień odkąd pszczyńska firma podpisała list intencyjny w sprawie zakupu pakietu kontrolnego spółki - nazwijmy ją "X"
MAGIA LICZBY OSIEM ! :idea:
Szczególną uwagę na liczbę 8 zwracają Azjaci. Na wschodzie uważana jest za liczbę błogosławioną, która zapewnia nie tylko finansowy sukces, ale opiekę przodków. Jest bowiem liczbą połączenia nieba i ziemi czyli nieśmiertelności.
Oznacza szczęście, powodzenie materialne i wymierne zyski.
Plany, jakich podejmiemy się 8 dnia, lub 8 tygodnia mogą przynieść nam zyski finansowe, choć wymagać będą również ciężkiej pracy.
Po chińsku osiem brzmi jak „bogactwo, rozkwit, wzrost”.
W Hongkongu najwięksi biznesmeni za duże pieniądze uzyskali przywilej oznaczania swych samochodów wyłącznie liczbą 8 (szczególnie numery rejestracji)
Nieprzypadkowo też data rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie to 08.08.2008 o godz. 8.08 wieczorem. Ta data miała sprzyjać zyskom finansowym i ekonomicznym oraz zdobywaniu medali przez chińskich zawodników na olimpiadzie.
Wybranie tej daty ma wielkie znaczenie dla wielu prostych ludzi w Chinach. Wierzą, że dzięki niej kultura chińska będzie lepiej znana i szanowana na świecie. 8 sprzyjać będzie polepszeniu energii całego narodu.

Jest to szczęśliwa data dla każdego przedsięwzięcia, szczególnie ślubów i inwestycji, zakładania spółek lub zaczynania projektów, które mają przynieść duże zyski.

Nie trudno więc chyba teraz zrozumieć, dlaczego Pan Prezes tak zafascynowany kulturą azjatycką przeciągnął decydujace kwestie na 8 tydzień od podpisania listu :wink: Być może chińczycy doradzali, co, jak i kiedy kupić ? :idea:
Trzeba trzymać wiec kciuki za to aby porozumienie udało się podpisać właśnie w tym nadchodzącym tygodniu, wtedy szczęście, bogactwo i fortuna będą z nami na zawsze :wink:
to mowisz ze w 8 tygodniu bedzie podpisana umowa... powiem wiecej cos czuje ze bedzie podpisana 8 dnia 8 tygodnia 8 miesiaca hehe :twisted: :twisted:

bab402
Chorąży sztabowy
Posty: 5252
Rejestracja: 06 sie 2005 22:53
Lokalizacja: beskidy

Postautor: bab402 » 27 lip 2010 10:38

oby,bo jak nie to kiszinka do końca roku...

saawa
Sierżant sztabowy
Posty: 113
Rejestracja: 23 mar 2010 14:00

Postautor: saawa » 27 lip 2010 10:48

fajnie się czyta przyszłych milionerów... 20, 200 złotych za akcję... na razie niemożliwa do przebicia wydaje się bariera 3pln... a rynek wokół rośnie...

bab402
Chorąży sztabowy
Posty: 5252
Rejestracja: 06 sie 2005 22:53
Lokalizacja: beskidy

Postautor: bab402 » 27 lip 2010 12:07

trochę to dziwne..jak ma być tak pięknie to dlaczego słupy teraz nie kupują,i nie wywalają po późniejszych infach...

ktoś ze spółki wychodzi...nie mogli się dogadć i pakietówki zrobić...
a tak mamy PAT..

nobiles
Starszy chorąży
Posty: 1710
Rejestracja: 18 lis 2006 14:30

Postautor: nobiles » 27 lip 2010 14:00

Dzień dobry. Nie zabieram tutaj głosu chociaż akcje posiadam od paru miesięcy. Ale dzisiaj czytając o liczbie osiem chciałbym zauważyć, że właśnie nadchodzi ósmy miesiąc w roku. Może coś w tym jest, w każdym razie liczę na Chiny i na sukcesywny rozwój firmy, a więc również nie jestem w niej na chwilę lecz na nerwy mi działa zabawianie się kursem przez spekulantów i blokowanie przed wzrostem chociażby razem z rynkiem. Teraz mam nadzieję że sierpień będzie miesiącem odwrotu. Pozdrawiam wytrwałych :)
No w sumie nie pomyślałem o tym. Rzeczywiście, może i umowa z chińczykami trafi się w sierpniu. Może czekają na 08.08.2010 ? Sierpień miesiącem wzrostu Patentusa na 8 zł ? :wink:
to smiec
tylko obietnice i nic wiecej
popatrzcie wszystko rosnie wokolo a tu lezy bo tym *** nikt sie nie interesuje

pmon
Chorąży
Posty: 856
Rejestracja: 05 wrz 2008 22:25

Postautor: pmon » 27 lip 2010 15:16

nie śmieć,

śmieci na GPW rosną po kilkaset procent w miesiąc dwa, pomimo tego że albo bankrutują, albo przynoszą gigantycne straty.

Te dwa warunki nie są tu spełnione

GrandReal1

Postautor: GrandReal1 » 27 lip 2010 17:04

Spółką, która obecnie ma największy potencjał do wzrostu jest niewątpliwe C2A (NewConnect). Wtedy prawdopodobny jest wzrost wartości tej spółki do przynajmniej 1,00zł. Dlatego też nie może dziwić dzisiejszy, wczorajsze obroty ( małe ponieważ widać że ktoś skupuje ten papier, a widoczne jest że wystarczy około 40 tysięcy akcji zakupić, a kurs skoczy do 1 złoty) , bowiem zapobiegliwi wolą kupować już teraz i mieć walory spółki w portfelu( i słusznie). Bardzo pozytywnym impulsem jest wzrost obrotów w ostatnich dniach, co świadczy o zwiększonym zainteresowaniu spółką. Ponadto wzrostom sprzyja b. niski free-float (ok. 10% w wolnym obrocie i przy obecnych cenach wystarczy niewielka ilość kasy, ażeby wykupić wszystkie akcje, a wtedy hulaj duszo- piekła nie ma),a także bardzo niskie RSI. Nie bez znaczenia jest wykupienie i w ogóle cała AT, wg. której widać, że bardzo prawdopodobne są ostre wzrosty o dużym zasięgu, dla których właściwie nie ma granic. Ostatnie pozytywne infa ze spółki, także determinują oraz uzasadniają coraz wyższą wycenę akcji.
Chcecie zarobić dobrą kasę, przyjrzyjcie się w/w spółkom, możecie nie ufać moim analizom, ale sprawdzcie na forum wcześniej pisałem o Fastfinie w niedziele 10.01 i od tego momentu cena akcji rośnie. Następnie w sierpniu i wrześniu 2009r. na forum umieściłem analizy dot. Spółki Zastal, wtedy kosztowała ona 1,40-1,50, po czym szybko wzrosła do 2,70, następnie skorygowała, a aktualnie ponownie testuje 3,00. 21 Lipca 2010 roku rozpisywałem o spółce Komfortklima spółka kosztowała wczoraj na zakończenie 0.71 groszy, a dzisiaj zakończyła 0.90 ( +27% ). W Czwartek 22 Lipca 2010 rok pisałem o spółce Maximus kurs na czwartkowej sesji zakończył 0.41 groszy, a w piątek spółka poszybowała w górę zakończyła 0.51 groszy ( +24% ). Dnia 25 lipca 2010 roku rozpisywałem spółkę Zakupy dzisiaj spółka poszybowała aż do 0.52 groszy ( +27% ). Pgsoft wczoraj rozpisywałem, a dzisiaj spółka kosztuje 55 groszy (+ 14% ). Sprawdzcie, a uwierzycie !

(powyższy tekst piszącego stanowi wyraz jego osobistych opinii i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądz sprzedaży papierów wartościowych).

Oli77
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 27 lip 2010 06:05

Postautor: Oli77 » 27 lip 2010 20:09

nie śmieć,

śmieci na GPW rosną po kilkaset procent w miesiąc dwa, pomimo tego że albo bankrutują, albo przynoszą gigantycne straty.

Te dwa warunki nie są tu spełnione
Zgadza się: Kolastyna, Techmex, IGroup, Polrest, Karen - na wszystkich można było sporo zarobić wchodząc w odpowiednim momencie. Sam gram spekulacyjnie i na dwóch spółkach z tego grona udało mi się wydusić parę groszy. Tylko gra na giełdzie szumnie nazywa się inwestowaniem i właśnie tak należy podchodzić do zakupu akcji Patentusa - jako zakup waloru przedsiębiorstwa który jest w początkowej fazie rozwoju i ma poważne plany na przyszłość które stara się realizować. Nikt nie może z całą pewnością powiedzieć na ile wiarygodne są wypowiedzi kierujących i komunikaty odnośnie przyszłości (może poza samymi insiderami), ale do upadłości i "śmieciowego" traktowania akcji spółki droga daleka. Tych którzy nie mają akcji polecam by przyglądali się jak spółka realizuje strategie i jakie ma to odbicie w kursie życząc odpowiedniej chwili wejścia, a nam posiadającym pozostaje życzyć tego by Pan Duda z Patentusa nie okazał się Panem Dudą z PKM "Duda" prawiąc na wszystkie strony piękne słówka a w praktyce poprzez bardzo ryzykowne transakcje finansowe doprowadzając własną firmę (zresztą też rodzinną) na skraj bankructwa.

PS. Nie wiem czy te 50 albo 200 zł jest pisane pół żartem-pół serio we wcześniejszych postach, ale moim zdaniem przedstawianie takich prognoz bez konkretnej argumentacji jest co najmniej bez pokrycia. Czekajmy na efekty polityki rozwoju firmy a nie strzelajmy jak w totolotku - rekomendacje z docelową ceną pozostawmy bankom - one i tak pomimo swoich możliwości i doświadczenia nie zawsze sobie z tym radzą :wink:
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010 06:16 przez Oli77, łącznie zmieniany 2 razy.

paparuszek
Starszy chorąży
Posty: 1372
Rejestracja: 13 gru 2006 16:27
Lokalizacja: warszafka

Postautor: paparuszek » 27 lip 2010 22:20

mam nadzieję że mówiąc o 8 dniu nie miałeś na myśli 8dnia tygodnia. :wink:
ale podoba mi się ten tekst o ósemkach zwłaszcza że moja liczba to 8 ( dla niewtajemniczonych suma cyfr daty urodzenia).

GRAND_reaktywacja

Postautor: GRAND_reaktywacja » 27 lip 2010 23:48

Ktoś chciał spółkę spoza tynku NewConnect a więc proszę:
Spółką, która obecnie ma największy potencjał do wzrostu jest niewątpliwe Getin Noble Bank –GNB (GPW) free-float 3% !!!. Wtedy prawdopodobny jest wzrost wartości tej spółki spółki do przynajmniej 10,50zł. Dlatego też nie mogą dziwić ostatnie obroty ( małe ponieważ widać że ktoś skupuje ten papier, a widoczne jest że wystarczy około 50-60 tysięcy akcji zakupić, a kurs skoczy do 6 złoty a później to już popyt sam zrobi swoje) , bowiem zapobiegliwi wolą kupować już teraz i mieć walory spółki w portfelu( i słusznie). Bardzo pozytywnym impulsem są ostatnie informacje ze strony właściciela spółki Leszka Czarneckiego o coraz to nowych inwestycjach m.in. zakup spółki MWTRADE czy GMAC Bank Polska a wcześniej FINAMO pokazuje, że Czarnecki zgodnie z kierunkiem rozwija i rozszerza działalności i szuka coraz to nowych pół działania. Pojawiają się również pogłoski, że Getin Noble Bank jest zainteresowany aktywami BZWBK czy innymi bankami wystawionymi na sprzedaż w przyszłości przez obcy kapitał. Ponadto wzrostom sprzyja b. niski free-float jeden z najmniejszych na rynku (ok. 3% w wolnym obrocie i przy obecnych cenach wystarczy niewielka ilość kasy, ażeby wykupić wszystkie akcje, a wtedy hulaj duszo- piekła nie ma). Nie bez znaczenia jest wykupienie i w ogóle cała AT, wg. której widać, że bardzo prawdopodobne są ostre wzrosty o dużym zasięgu, dla których właściwie nie ma granic. Ostatnie pozytywne infa ze spółki, także determinują oraz uzasadniają coraz wyższą wycenę akcji oraz obecne ich niedoszacowanie. Cena/zysku wynosi 21,70, konkurencja Millennium - 102,0; BRE – 46,90; BOŚ – 33,10; Kredyt Bank – 32,20 również wskaźnik wartości księgowa wygląda korzystnie i wynosi 1,73 co dla tego polskiego banki inwestycyjnego i jego potencjału rozwoju wygląda bardzo dobrze np. BZWBK – 2,24, Pekao-2,30, pekaoBP-2,42 a spółka według zapowiedzi aspiruje do pierwszej piątki banków w Polsce a po dalszych przejęciach i niewiadomej co z BZWBK może i wyżej.
Chcecie zarobić dobrą kasę, przyjrzyjcie się w/w spółkom, możecie nie ufać moim analizom, ale sprawdzcie na forum wcześniej pisałem o Fastfinie w niedziele 10.01 i od tego momentu cena akcji rośnie. Następnie w sierpniu i wrześniu 2009r. na forum umieściłem analizy dot. Spółki Zastal, wtedy kosztowała ona 1,40-1,50, po czym szybko wzrosła do 2,70, następnie skorygowała, a aktualnie ponownie testuje 3,00. 21 Lipca 2010 roku rozpisywałem o spółce Komfortklima spółka kosztowała wczoraj na zakończenie 0.71 groszy, a dzisiaj zakończyła 0.90 ( +27% ). W Czwartek 22 Lipca 2010 rok pisałem o spółce Maximus kurs na czwartkowej sesji zakończył 0.41 groszy, a w piątek spółka poszybowała w górę zakończyła 0.51 groszy ( +24% ). Dnia 25 lipca 2010 roku rozpisywałem spółkę Zakupy dzisiaj spółka poszybowała aż do 0.50 groszy ( +22% ) a dzisiaj PGSSoft. Sprawdzcie, a uwierzycie !

Zaznaczam, że wszelkie teksty wzorowane na moim są bezczelnymi podróbkami osób zazdroszczących mi intuicji i zysków.

(powyższy tekst piszącego stanowi wyraz jego osobistych opinii i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych).

Borg
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 23 cze 2009 18:42
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Postautor: Borg » 28 lip 2010 14:01

Wow, nie patrzyłem na notowania od wczoraj a tu prosze, ładne wzrosty :D
Idziemy na 10 zł ? :D
Jesteśmy Borg. Będziecie zasymilowani. Wasze fizyczne i technologiczne zdobycze zostaną dodane do naszych. Opór jest daremny !
Cel: Zebrać 1 mln akcji Patentus S.A. poniżej 1 zł i sprzedać po 50 zł

mariusz.me

Postautor: mariusz.me » 28 lip 2010 18:18

Spółką, która obecnie ma najwiekszy potencjał do wzrostu jest niewątpliwe Fastfin. Otóż niebawem spółką mogą zainteresować się fundusze oraz instytucje finansowe, a także szersze grono inwestujących. Wtedy prawdopodobny jest wzrost wartości tej spółki spółki do przynajmniej 2,50zł., a być może nawet 4-5 złotych. Dlatego też nie może dziwić dzisiejszy, wczorajszy duży wzrost ceny i obrotów, bowiem zapobiegliwi wolą kupować już teraz i mieć walory spółki w portfelu( i słusznie). Bardzo pozytywnym impulsem jest wzrost obrotów w ostatnich dniach,co świadczy o zwiększonym zainteresowaniu spółką. Ponadto wzrostom sprzyja b. niski free-float (ok. 10% w wolnym obrocie i przy obecnych cenach wystarczy niewielka ilość kasy, ażeby wykupić wszystkie akcje, a wtedy hulaj duszo- piekła nie ma). Nie bez znaczenia jest wykupienie i w ogóle cała AT, wg. której widać, że bardzo prawdopodobne są ostre wzrosty o dużym zasięgu, dla których właściwie nie ma granic. Ostatnie pozytywne infa ze spółki, także determinują oraz uzasadniają coraz wyższą wycenę akcji.
Ponadto z free-float 10% oraz AT wynika, że sporo zarobić da również kolejna spółka z NC, mianowicie Szar. Spółka zajmuje się importem antracytu, grafitu, węglika krzemu, elektrod grafitowych oraz innych materiałów z rynku wschodniego z przeznaczeniem na rynek krajowy, eksport oraz na potrzeb własnej produkcji. Prowadzi handel wyrobami hutniczymi, produkuje specjalistyczne konstrukcje stalowe, m.in. do przewozu i magazynowania szkła oraz stolarki okiennej teraz jest na to sezon i dlatego niebawem pokaże bardzo dobre wyniki.
Chcecie zarobić dobrą kasę, przyjrzyjcie się w/w spółkom, możecie nie ufać moim analizom, ale sprawdżcie na forum wcześniej pisałem o Fastfinie w niedziele 10.01 i od tego momentu cena akcji rośnie. Następnie w sierpniu i wrześniu 2009r. na forum umieściłem analizy dot. spółki Zastal, wtedy kosztowała ona 1,40-1,50, po czym szybko wzrosła do 2,70, następnie skorygowała, a aktualnie ponownie testuje 2,70. I jeszcze na wielu innych spółkach za dużo ich wymieniać. Sprawdzcie, a uwierzycie !
PS. Ci co zarobili na Zastalu, dziękowali mi. Narazie rekomendacje swoje zamieszczam gratis(tj. taka promocja), a niedługo będziecie prosili, żebym Wam coś doradził odpłatnie.

(powyższy tekst piszącego stanowi wyraz jego osobistych opinii i nie powinien byc traktowany jako rekomendacja kupna bądz sprzedazy papierów wartościowych).


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości