AMICA [AMC] cz.III

wszystko na temat spółek publicznych
sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

AMICA [AMC] cz.III

Postautor: sigo » 23 mar 2009 11:22

Witam wszystkich na wątku Amiki, po wielu perturbacjach mam nadzieję, że ten rok dla akcjonariatu okaże się lepszy niż poprzedni.

Link do poprzedniego wątku Amiki
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=120533

Czas leci a Amica wchodzi w nowy rok z nowymi perspektywami.

Amica: łącznie prawie 240 mln zł od Samsunga
p.k. , pm 22-12-2009, ostatnia aktualizacja 22-12-2009 11:41
Potwierdziły się informacje „Parkietu”. Amica Wronki liczy, że sprzedaż zakładów produkcji pralek i lodówek, przyniesie jej łącznie ok. 237 mln zł

Rozmowy Amiki z Samsungiem toczone były w głębokiej tajemnicy
+zobacz więcej
Amica: prezentacja wspólnie z Samsungiem
Jak napisaliśmy w ubiegłym tygodniu Amica sprzeda Samsungowi dwie fabryki produkujące pralki i lodówki.

- Łączna cena sprzedaży płatna za zorganizowaną część przedsiębiorstwa będzie wynosiła 204,5 mln złotych - poinformowała w komunikacie Amica.

Do tego należy dodać zwrot kosztów za zapasy komponentów do produkcji - ok. 20 mln zł. Łącznie Amica liczy na wpływy z transakcji powyżej 235 mln zł. Pozyskane środki mają w części (na pewno ponad 100 mln zł) zostać przeznaczone na spłatę zadłużenia, które wynosi łącznie ponad 210 mln zł.

Pozostałe środki posłużą do rozwinięcia podstawowej działalności spółki - produkcji kuchenek. W przyszłym roku Amica chce wyprodukować łącznie 1,6-1,7 mln kuchenek do zabudowy, wolnostojących i płyt grzewczych. Obecnie spółka posiada prawie 55 proc. polskiego rynku sprzętu grzejnego - kuchni, płyt indukcyjnych oraz piekarników.

Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu, Amica zdobyła kapitał, a Samsung, do tej pory opierający się na dostawach sprzętu z fabryk w Azji, będzie mógł łatwiej podbijać rynek w Polsce i innych krajach Unii. Dotąd koncern nie miał w Europie żadnego zakładu.

Rozmowy Amiki z Samsungiem toczone były w głębokiej tajemnicy od co najmniej kilku miesięcy. Prezes polskiej spółki Jacek Rutkowski nie chciał się na ten temat wypowiadać, w rozmowie z „Parkietem” potwierdził jedynie, że chodzi o duży azjatycki koncern.

parkiet.com, ISB

Obrazek


Podstawowe informacje o Amice:

Profil: Producent sprzętu gospodarstwa domowego, tak zwanego dużego AGD: kuchni, pralek i lodówek w różnych wariantach i odmianach oraz małego AGD: czajników odkurzaczy, żelazek itp . Posiada cztery zakłady produkcyjne wyspecjalizowane w poszczególnych segmentach produktowych. Około połowa produkcji jest eksportowana, a druga rozchodzi się na rynku polskim za pośrednictwem sieci sklepów specjalistycznych. Celem strategicznym firmy jest utrzymanie pozycji lidera i poziomu zyskowności, poprzez zarządzanie produktami, obniżanie kosztów i rozwój działalności handlowej poza granicami kraju.

Analiza wskaźnikowa na tle sektora
Wskaźnik Wartość dla spółki Najniższa wartość w sektorze Średnia wartość w sektorze Najwyższa wartość w sektorze Ocena wskaźnika
C/WK 0,89 0,54 1,46 3,63 niedowartościowanie
C/ZO 5,93 3,08 14,79 43,56 niedowartościowanie
C/P 0,19 0,19 1,08 3,76 niedowartościowanie
EV/EBIT 20,67 5,00 17,36 46,20 przewartościowanie
EV/Przychody 0,66 0,51 1,35 3,95 niedowartościowanie
Analiza wskaźnikowa na tle szerokiego rynku
Wskaźnik Wartość dla spółki Najniższa wartość w WIG Średnia wartość w WIG Najwyższa wartość w WIG Ocena wskaźnika
C/WK 0,89 0,11 1,60 13,75 niedowartościowanie
C/ZO 5,93 0,65 12,90 46,67 niedowartościowanie
C/P 0,19 0,04 1,57 43,73 niedowartościowanie
EV/EBIT 20,67 2,40 19,36 49,75 optymalny
EV/Przychody 0,66 0,18 2,82 43,63 niedowartościowanie

Podsumowanie wyników finansowych z ostatniego raportu
Przychody kwartalne 371,01 mln zł, wzrost o 20% kw/kw Stan gotówki w kasie 44,65 mln zł, spadek o 10,8%
Przychody z 12 miesięcy 1317 mln zł, wzrost o 4,9% kw/kw Zaciągnięte kredyty 194 mln zł, spadek o 34,9%
Zysk netto kwartalny 5,96 mln zł, wzrost o 155,3% kw/kw Wskaźnik ogólnego zadłużenia 70% , spadek o 2,99 pkt.
Zysk netto z 12 miesięcy 5 mln zł, wzrost o 144,6% kw/kw
Źródło:
http://www.stockwatch.pl/gpw/amica,wykr ... zniki.aspx
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010 14:01 przez sigo, łącznie zmieniany 20 razy.

REKLAMA


frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 23 mar 2009 11:23

Jestem!
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 23 mar 2009 11:23

Nie bądźmy niechlujni - nazwa spółki wielkimi literami i odstęp przed nawiasem :wink:
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 23 mar 2009 11:26

Zrobione :wink:

znawca2009
Sierżant sztabowy
Posty: 176
Rejestracja: 22 mar 2009 19:59

Postautor: znawca2009 » 23 mar 2009 11:34

...juz tu niedlugo zawitam...sprzedaje hutmena potem jazda na jupiterze...i bede z wami....

AvsP2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3138
Rejestracja: 19 kwie 2008 15:42

Postautor: AvsP2 » 23 mar 2009 11:39

Melduje sie zwarty i gotowy do walki :D
Obrazek

as1953
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2960
Rejestracja: 12 cze 2005 16:47

Postautor: as1953 » 23 mar 2009 11:45

jak każdy z nas po500 to zmiana kodu :lol:

carlito_750
Starszy chorąży
Posty: 1706
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: carlito_750 » 23 mar 2009 11:49

wyglada jakby trigona juz z nami nie bylo od jakiegos czasu czyli prezentujac pod koniec lutego moje szacunki co do ilosci akcji posiadanych przez trigon na tamten okres wyglada ze mialem racje; w momencie zamykania pozycji przez trigon dosc sporo akcji dostalo sie w tzw. "slabe rece" co w naturalny sposob hamuje obecne wzrosty; jednak i tu jestem raczej optmista i smiem twierdzic ze wybicie powyzej 4,27 jest bardzo prawdopodobne w nablizszym czasie a styl tego wybicia powinien przypominac to co obecnie dzieje sie na innej spolce z mojego portfela czyli brk; zasieg w/w wybicia szacuje na jakies 5,1-5,6; jezeli sie to zisci to bedzie mozna popatrzec wyzej, pod warunkiem ze sytuacja na rynkach swiatowych bedzie przynajmniej neutralna...

jest jeszcze jedno co mi nie daje spokoju - dlaczego amc zaprzestala skupu swoich akcji; moja hipoteza sugeruje wezwanie oraz przejecie spolki przez inwestora branzowego z zagranicy oraz wycofanie amc z gpw; w takim przypadku cena w wezwaniu powinna zawierac premie za przejecie co pomimo niskich poziomow srednich za ostatnie 3 i 6 miesiecy powinno i tak dac zysk ponad 100 % od obecnych cen...

pzdr
p.s it's not the question what but how you play it...

TOREADOR
Starszy chorąży
Posty: 1852
Rejestracja: 23 gru 2005 21:17
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postautor: TOREADOR » 23 mar 2009 11:59

No to BYKI do walki , odkładam szpadę i muletę , możecie czuć sie bezkarnie !!!!!
Giełda to przepływ kapitału , od aktywnych do cierpliwych

https://www.youtube.com/watch?v=kpE4b39HNS4

https://www.youtube.com/watch?v=HBaNoJpbl5M

sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 23 mar 2009 12:29

wyglada jakby trigona juz z nami nie bylo od jakiegos czasu czyli prezentujac pod koniec lutego moje szacunki co do ilosci akcji posiadanych przez trigon na tamten okres wyglada ze mialem racje; w momencie zamykania pozycji przez trigon dosc sporo akcji dostalo sie w tzw. "slabe rece" co w naturalny sposob hamuje obecne wzrosty; jednak i tu jestem raczej optmista i smiem twierdzic ze wybicie powyzej 4,27 jest bardzo prawdopodobne w nablizszym czasie a styl tego wybicia powinien przypominac to co obecnie dzieje sie na innej spolce z mojego portfela czyli brk; zasieg w/w wybicia szacuje na jakies 5,1-5,6; jezeli sie to zisci to bedzie mozna popatrzec wyzej, pod warunkiem ze sytuacja na rynkach swiatowych bedzie przynajmniej neutralna...

jest jeszcze jedno co mi nie daje spokoju - dlaczego amc zaprzestala skupu swoich akcji; moja hipoteza sugeruje wezwanie oraz przejecie spolki przez inwestora branzowego z zagranicy oraz wycofanie amc z gpw; w takim przypadku cena w wezwaniu powinna zawierac premie za przejecie co pomimo niskich poziomow srednich za ostatnie 3 i 6 miesiecy powinno i tak dac zysk ponad 100 % od obecnych cen...

pzdr
Jak na razie odłóżmy na bok domysły, bo jak często pokazuje czas pozostają marzeniami, a skupmy się na faktach. Na chwilę obecną na rynku widać ocieplenie i powrót optymizmu. Czy jest to trwały trend czy tylko korekta nikt tego nie wie. Ciągle napływają złe dane, ale wyceny firm są bardzo atrakcyjne, więc .... :D

as1953
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2960
Rejestracja: 12 cze 2005 16:47

Postautor: as1953 » 23 mar 2009 12:38

chyba nie tylko słabe ręce zebrały od T :lol: :lol:

carlito_750
Starszy chorąży
Posty: 1706
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: carlito_750 » 23 mar 2009 13:01

wyglada jakby trigona juz z nami nie bylo od jakiegos czasu czyli prezentujac pod koniec lutego moje szacunki co do ilosci akcji posiadanych przez trigon na tamten okres wyglada ze mialem racje; w momencie zamykania pozycji przez trigon dosc sporo akcji dostalo sie w tzw. "slabe rece" co w naturalny sposob hamuje obecne wzrosty; jednak i tu jestem raczej optmista i smiem twierdzic ze wybicie powyzej 4,27 jest bardzo prawdopodobne w nablizszym czasie a styl tego wybicia powinien przypominac to co obecnie dzieje sie na innej spolce z mojego portfela czyli brk; zasieg w/w wybicia szacuje na jakies 5,1-5,6; jezeli sie to zisci to bedzie mozna popatrzec wyzej, pod warunkiem ze sytuacja na rynkach swiatowych bedzie przynajmniej neutralna...

jest jeszcze jedno co mi nie daje spokoju - dlaczego amc zaprzestala skupu swoich akcji; moja hipoteza sugeruje wezwanie oraz przejecie spolki przez inwestora branzowego z zagranicy oraz wycofanie amc z gpw; w takim przypadku cena w wezwaniu powinna zawierac premie za przejecie co pomimo niskich poziomow srednich za ostatnie 3 i 6 miesiecy powinno i tak dac zysk ponad 100 % od obecnych cen...

pzdr
Jak na razie odłóżmy na bok domysły, bo jak często pokazuje czas pozostają marzeniami, a skupmy się na faktach. Na chwilę obecną na rynku widać ocieplenie i powrót optymizmu. Czy jest to trwały trend czy tylko korekta nikt tego nie wie. Ciągle napływają złe dane, ale wyceny firm są bardzo atrakcyjne, więc .... :D
akurat wezwanie bynajmniej nie jest moim marzeniem bo wycofanie spolki za 1/5 wk nie jest atrakcyjne z punktu widzenia inwestora dlugoterminowego, ale bardzo korzystne dla branzowego i tak nalezalo zinterpretowac moja hipoteze...

pzdr
p.s it's not the question what but how you play it...

frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 23 mar 2009 14:09

4 PLN to jednak silny opór. Ktoś wyrzuca duże pakiety... Może to resztówki Trigona?
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

TOREADOR
Starszy chorąży
Posty: 1852
Rejestracja: 23 gru 2005 21:17
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postautor: TOREADOR » 23 mar 2009 16:24

4 PLN to jednak silny opór. Ktoś wyrzuca duże pakiety... Może to resztówki Trigona?
resztówki , resztówki ciągle te resztówki to chyba wiecej maja resztówek niz w pakiecie głównym :lol:
Giełda to przepływ kapitału , od aktywnych do cierpliwych

https://www.youtube.com/watch?v=kpE4b39HNS4

https://www.youtube.com/watch?v=HBaNoJpbl5M

Jot23
Kapitan
Posty: 55920
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 23 mar 2009 16:48

WITAM

I "MELDUJE SIE" W WATKU

SREDNIA ZA 6 MIECHOW TO OKOLO 7,5-8 ZETA

WIEC "W RAZIE CZEGO" WIADOMO JAKIE POZIOMY
:twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości