FAM GK [FAM] - księga XV

wszystko na temat spółek publicznych
redgraw
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 01 lip 2007 09:56

Postautor: redgraw » 19 maja 2009 23:20

Kowalski zadaj sobie pytanie i udziel na nie odpowiedzi : co ma z tego DWS, że stoi z boku ? a bedziesz miał klucz do wielu pytań :wink:
:arrow:

REKLAMA


Średni Inwestor
Starszy sierżant
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2008 19:14

Postautor: Średni Inwestor » 20 maja 2009 01:48

Cóż... wypada się przypomnieć i napisać: A nie mówiłem ?!!
Rzadko się w 100% z kriegerem zgadzam ale tym razem trafił w sedno. To nie ma już innych spółek na wgpw, po co ten lament? Czemu na siłę trzymać coś co ciągle rozczarowuje i wygląda na to że w przyszłości długo lepiej nie będzie? Może FAM kiedyś wyjdzie na prostą ale to zwykłe myślenie życzeniowe. Prosty przykład wyobraźcie sobie dwóch pracowników jeden przez ostatnie 2 lata spóźniał się do pracy i miał do niej delikatnie mówiąc olewający stosunek , drugi wręcz przeciwnie był przez 2 lata przykładnym pracownikiem.
Cóż zawsze jest szansa że obibok się zmieni a przykładny pracownik zostanie obibokiem ale sami oceńcie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia , kogo byście zatrudnili? Decyzja o zakupie FAM-u czy też innej spółki jest analogicznym problemem.
Ja tam jestem ostrożnym inwestorem i "obiboków" nie zatrudniam...ale to jestem ja. Jednak taka postawa już kilkukrotnie ochroniła mi tyłek i powiem wam ,że wolę przepuścić "okazję" niż liczyć straty a zakładając pesymistyczny scenariusz to tutaj naprawdę będzie co liczyć...
---
Zadowolenie, które zdobywa się chowając głowę w piasek, trwa bardzo krótko.

czytom
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 28 paź 2008 14:10

Postautor: czytom » 20 maja 2009 10:44

narzekajcie panowie - kursowi to pomaga ;)

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 20 maja 2009 10:46

na dziennych MACD sygnal K

czyli co? test 3 a pozniej sie zobaczy?

ELSECATOR
Sierżant
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2009 23:03

Postautor: ELSECATOR » 20 maja 2009 11:10

Cóż... wypada się przypomnieć i napisać: A nie mówiłem ?!!
Rzadko się w 100% z kriegerem zgadzam ale tym razem trafił w sedno. To nie ma już innych spółek na wgpw, po co ten lament? Czemu na siłę trzymać coś co ciągle rozczarowuje i wygląda na to że w przyszłości długo lepiej nie będzie? Może FAM kiedyś wyjdzie na prostą ale to zwykłe myślenie życzeniowe. Prosty przykład wyobraźcie sobie dwóch pracowników jeden przez ostatnie 2 lata spóźniał się do pracy i miał do niej delikatnie mówiąc olewający stosunek , drugi wręcz przeciwnie był przez 2 lata przykładnym pracownikiem.
Cóż zawsze jest szansa że obibok się zmieni a przykładny pracownik zostanie obibokiem ale sami oceńcie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia , kogo byście zatrudnili? Decyzja o zakupie FAM-u czy też innej spółki jest analogicznym problemem.
Ja tam jestem ostrożnym inwestorem i "obiboków" nie zatrudniam...ale to jestem ja. Jednak taka postawa już kilkukrotnie ochroniła mi tyłek i powiem wam ,że wolę przepuścić "okazję" niż liczyć straty a zakładając pesymistyczny scenariusz to tutaj naprawdę będzie co liczyć...
Średni, czy ty jesteś filantropem i masz za zadane prowadzić nieświadome owieczki za rękę i chronic przed utratą kapitału? Powiedz mi po co te Twoje ciągłe ostrzeżenia? Jeszcze powiedz że masz akcje to już kompletnie zwątpie. Siedze na tym forum od kilku lat i nigdy nie wypowiedziałes się pozytywnie. Po co to robisz? Tak z ciekawości pytam.

tarkin
Sierżant
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2007 21:33

Postautor: tarkin » 20 maja 2009 16:04

No jaja jakich mało. Najpierw wesoły zarząd składający sie z pułkownika WSI i dwóch słupów robi przecenę majątku na jakieś niebotyczne kwoty, a jak sie podnosi słuszne larum to wychodzi pan przewodniczący rady i mówi: cieszyć sie inwestory bo mogliśmy przecenić bardziej. Komedia to, czy tragifarsa?
Standardami ładu korporacyjnego FAM dołączył do FONu, Mewy, Dudy i tym podobnych. Ciekawe kiedy split i emisja po nominale?
To co robił Kali to był pikuś przy ruchach Bielowickiego, pułkownika i tych co za nimi stoją. Za rok będzie wydmucha jak nic.

T.B.
Młodszy chorąży
Posty: 422
Rejestracja: 30 maja 2008 10:33
Lokalizacja: Trading Tribe
Kontakt:

Postautor: T.B. » 20 maja 2009 19:59


jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 20 maja 2009 21:34

przejrzałem sobie raport kwartlany... i jego konstrukcja jest ciekawa...

o kazdym segmencie dzialanosci po kilka akapitow - wykresiki i generalnie jakies komentarze co do przyszlosci - a co do najwazniejszego segmentu cynkowania - tyko dwa zdania i zero konkretnych nformacji

raport pachnie wiec kreatywnoscia az milo ...

i jeszcze jedno - dws ponad sprzedal 100 tys. akcji od ostaniego NWZA na ktortym był obecny

i jeszcze jeszcze jedno - jedno z ostatnich zdan pachnie mi wtyjątkowo zle - chlopaki przymierzaja sie do wyprowadzenia dzialki wrockowej...- jej nie udalo si9e przecenic - nie znalezziono rzeczoznawcy ktory zgodzil by sie podpisac pod przecena ...:)
Aurea Libertas

7. Nie kradnij

ikales
Młodszy chorąży
Posty: 455
Rejestracja: 12 kwie 2006 20:20
Lokalizacja: AKCJA 102 - 21 marzec

Postautor: ikales » 20 maja 2009 22:02

witam, napiszę krótko, bywałem na wlanych razem z JK i Rubikiem, pamiętam czasy pieknych wizji pisanych przez poprzednią ekipęcję FAM, ale może i lepiej niech to w pi......u rozkradną i będzie zgłowy, poprzedni zarząd skoro dał się tak wykiwać okazał się kompletnie nieprzygotowany nie tylko do rozwoju ale i obrony spółki. Co będzie to będzie, chociaż z rozkradzenie spółki w momencie kiedy każdy wie że spółka będzie rozkradzina nie chce mi się wierzyć
AKCJA 102 - 21 marzec

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 20 maja 2009 23:05

witam, napiszę krótko, bywałem na wlanych razem z JK i Rubikiem, pamiętam czasy pieknych wizji pisanych przez poprzednią ekipęcję FAM, ale może i lepiej niech to w pi......u rozkradną i będzie zgłowy, poprzedni zarząd skoro dał się tak wykiwać okazał się kompletnie nieprzygotowany nie tylko do rozwoju ale i obrony spółki. Co będzie to będzie, chociaż z rozkradzenie spółki w momencie kiedy każdy wie że spółka będzie rozkradzina nie chce mi się wierzyć
fakt ze na tych naszych walnych zadawałem stale jedno pytanie do 4 osob : MK, PJ, MA, AG - czy nie boicie sie wrogiego przejecia w zwiazku z nadmiernym rozdrabnianiem akcjonariatu - i zawsze otrzymyalem odp ze nie...

nie bylo tak ze ich nie ostrzegalem...4 walne pod rzad mowilem im ze grozi spolce wrogie przejecie ...ale wolalem na puszczy


a co do rozkradania - nie rozkradna... wg mnie MK ma jeszcze jedna szanse - uderzyc w ponar
Aurea Libertas

7. Nie kradnij

czerwonoarmista
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 29 gru 2008 18:51

Postautor: czerwonoarmista » 20 maja 2009 23:54

Nie rozumiem o czym wy tu piszecie. O jaką obronę spółki wam chodzi, o jakie wrogie przejęcie?

Przecież to Kalicki sprzedał Ponarowi 17%. Gdyby tego nie zrobił dalej miałby te swoje 30%, nie byłoby Ponaru w Famie a Bielowicki ze swoim pakietem byłby za cienki. Teraz ma raptem 10% więc chyba nie mógł zakładać, że mu to wystarczy to trzymania kontroli. Nigdy się pewnie nie dowiemy dlaczego tak zrobił ale takie są fakty.

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 21 maja 2009 08:33

Nie rozumiem o czym wy tu piszecie. O jaką obronę spółki wam chodzi, o jakie wrogie przejęcie?

Przecież to Kalicki sprzedał Ponarowi 17%. Gdyby tego nie zrobił dalej miałby te swoje 30%, nie byłoby Ponaru w Famie a Bielowicki ze swoim pakietem byłby za cienki. Teraz ma raptem 10% więc chyba nie mógł zakładać, że mu to wystarczy to trzymania kontroli. Nigdy się pewnie nie dowiemy dlaczego tak zrobił ale takie są fakty.
jak to sie nie dowiemy

on to zrobił - bo podpisal porozumienie z przejmujacymi ponar (ówczesnie przejmujacymi)

a to był ruch obronny przed wiaderkiem - czyli pierwsza fala przxejecia...
Aurea Libertas

7. Nie kradnij

czytom
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 28 paź 2008 14:10

Postautor: czytom » 21 maja 2009 08:59

Ruch obronny? majac 30%? to tak sie wybronil, ze ma 10 a kurs spadl do 2zeta.

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 21 maja 2009 09:07

Ruch obronny? majac 30%? to tak sie wybronil, ze ma 10 a kurs spadl do 2zeta.
wiaderek atakowal z kiljku stron - z ponaru z siebie samego z relpola ... - byl mocno zlewarowany i gdyby mu szwy nie puscily toby przejal fam

kali sie obronil ale poprzez atak od tylu na ponar i na kredyty wiaderka

ale potem nastapil atak tych co przejeli ponar oraz B. - ktorego Kali juz nie przetrzymal... - plan mial dobery ale nie przewidzial ze umowa z ponarem zostanie olana i nic nie bedzie mogl na to poradzic...

poza ty mwowczas dzialal w grupie bo chetnych do takau na wiaderka bylo wielu - wiaderek atakaowal kilka spolek na raz i wszyscyc atakowani polaczyli sily - obecnie kali jest sam i chyba nie ma sily - albo szykuje kontratak w konspiracji


gdbysmy walnie przybyli na walne i poparli kalego - np nieudzialajac absoluitorium zarzadowi i odrzucajac raport roczny -to moze by sie zmobilizowa do ataku...
Aurea Libertas

7. Nie kradnij

tarkin
Sierżant
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2007 21:33

Postautor: tarkin » 21 maja 2009 14:13

Ruch obronny? majac 30%? to tak sie wybronil, ze ma 10 a kurs spadl do 2zeta.
wiaderek atakowal z kiljku stron - z ponaru z siebie samego z relpola ... - byl mocno zlewarowany i gdyby mu szwy nie puscily toby przejal fam

kali sie obronil ale poprzez atak od tylu na ponar i na kredyty wiaderka

ale potem nastapil atak tych co przejeli ponar oraz B. - ktorego Kali juz nie przetrzymal... - plan mial dobery ale nie przewidzial ze umowa z ponarem zostanie olana i nic nie bedzie mogl na to poradzic...

poza ty mwowczas dzialal w grupie bo chetnych do takau na wiaderka bylo wielu - wiaderek atakaowal kilka spolek na raz i wszyscyc atakowani polaczyli sily - obecnie kali jest sam i chyba nie ma sily - albo szykuje kontratak w konspiracji


gdbysmy walnie przybyli na walne i poparli kalego - np nieudzialajac absoluitorium zarzadowi i odrzucajac raport roczny -to moze by sie zmobilizowa do ataku...
Bardzo rozsądny plan Panie Mądralo. Zwłasza że nie udzieliłbyś absolutorium temu zarządowi co sie akurat nie zgadza z tym sprawozdaniem.
Najpierw do książek, a potem organizować rebelie drobnych!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości