SANWIL [SNW] - część XV

wszystko na temat spółek publicznych
Sewero
Młodszy chorąży
Posty: 406
Rejestracja: 24 sie 2008 12:42

Postautor: Sewero » 27 sie 2008 11:35

sanwil supernowa ...była :?

REKLAMA


keri40
Podporucznik
Posty: 12270
Rejestracja: 10 lis 2006 16:34

Postautor: keri40 » 27 sie 2008 12:10

sanwil supernowa ...była :?
co to za tajemniczy post?????

karta
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 04 wrz 2007 14:03
Lokalizacja: Z nizin

Postautor: karta » 27 sie 2008 12:54

Sanwil: przejęcie zagranicznej firmy z komplikacjami
Parkiet
27.08.2008 07:34

Jacek Rudnicki, prezes przemyskiego producenta materiałów powlekanych, przyznaje w rozmowie z "Parkietem", że do końca tego miesiąca nie zostanie zawarta umowa dotycząca przejęcia 100 proc. kapitału zagranicznego podmiotu działającego w tej samej branży.

Nie chce jednak podać żadnych szczegółów. Mają być przedstawione w raporcie bieżącym, który ma być opublikowany po zakończeniu środowej sesji - czytamy w "Parkiecie".

Prezes Sanwilu cały czas nie zdradza także nazwy zagranicznej spółki, jaką jest zainteresowany (według "Parkietu" prawdopodobnie chodzi o hiszpański Rosich). Na pytanie, czy giełdowa firma zamierza zatem objąć mniejszy pakiet papierów tego podmiotu, nie chce udzielić odpowiedzi. Być może chodzi o kolejne przesunięcie terminu ustalonego na zawarcie umowy. W tej kwestii prezes Rudnicki także nie chce się wypowiadać - napisał "Parkiet".


Koniec sierpnia to ostateczny termin podpisania umowy, do jakiego zobowiązał się zarząd Sanwilu w raporcie opublikowanym pod koniec maja. Termin ten był jednak kilka razy przesuwany. Początkowo powodem było poświęcenie więcej czasu niż planowano na przeprowadzenie publicznej oferty. Później przesunięcie terminu wynikało z przedłużającej się weryfikacji finansowo-prawnej zagranicznej firmy. List intencyjny w sprawie przejęcia został podpisany jeszcze w listopadzie zeszłego roku - przypomniał "Parkiet".

Z wcześniejszych wypowiedzi Rudnickiego wynika, że Sanwil na przejęcie zagranicznego przedsiębiorstwa zamierzał wydać mniej niż połowę pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży akcji z prawem poboru (było to około 54 mln zł). Prezes przemyskiej firmy podkreślał, że spółka, którą jest zainteresowany, jest rentowna Jej roczne obroty są na poziomie około 50 proc. przychodów, jakie osiąga Sanwil. Polski podmiot w 2007 r. miał 47,4 mln zł obrotów i 6,8 mln zł zysku netto. W tym roku Sanwil planuje przejęcie jeszcze jednego zagranicznego przedsiębiorstwa.
Wydrukuj tekst

keri40
Podporucznik
Posty: 12270
Rejestracja: 10 lis 2006 16:34

Postautor: keri40 » 27 sie 2008 12:58

Sanwil: przejęcie zagranicznej firmy z komplikacjami
Parkiet
27.08.2008 07:34

Jacek Rudnicki, prezes przemyskiego producenta materiałów powlekanych, przyznaje w rozmowie z "Parkietem", że do końca tego miesiąca nie zostanie zawarta umowa dotycząca przejęcia 100 proc. kapitału zagranicznego podmiotu działającego w tej samej branży.

Nie chce jednak podać żadnych szczegółów. Mają być przedstawione w raporcie bieżącym, który ma być opublikowany po zakończeniu środowej sesji - czytamy w "Parkiecie".

Prezes Sanwilu cały czas nie zdradza także nazwy zagranicznej spółki, jaką jest zainteresowany (według "Parkietu" prawdopodobnie chodzi o hiszpański Rosich). Na pytanie, czy giełdowa firma zamierza zatem objąć mniejszy pakiet papierów tego podmiotu, nie chce udzielić odpowiedzi. Być może chodzi o kolejne przesunięcie terminu ustalonego na zawarcie umowy. W tej kwestii prezes Rudnicki także nie chce się wypowiadać - napisał "Parkiet".


Koniec sierpnia to ostateczny termin podpisania umowy, do jakiego zobowiązał się zarząd Sanwilu w raporcie opublikowanym pod koniec maja. Termin ten był jednak kilka razy przesuwany. Początkowo powodem było poświęcenie więcej czasu niż planowano na przeprowadzenie publicznej oferty. Później przesunięcie terminu wynikało z przedłużającej się weryfikacji finansowo-prawnej zagranicznej firmy. List intencyjny w sprawie przejęcia został podpisany jeszcze w listopadzie zeszłego roku - przypomniał "Parkiet".

Z wcześniejszych wypowiedzi Rudnickiego wynika, że Sanwil na przejęcie zagranicznego przedsiębiorstwa zamierzał wydać mniej niż połowę pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży akcji z prawem poboru (było to około 54 mln zł). Prezes przemyskiej firmy podkreślał, że spółka, którą jest zainteresowany, jest rentowna Jej roczne obroty są na poziomie około 50 proc. przychodów, jakie osiąga Sanwil. Polski podmiot w 2007 r. miał 47,4 mln zł obrotów i 6,8 mln zł zysku netto. W tym roku Sanwil planuje przejęcie jeszcze jednego zagranicznego przedsiębiorstwa.
Wydrukuj tekst
cieszyć się czy płakać jak bóbr!!!!!!!

jonaszek
Młodszy chorąży
Posty: 613
Rejestracja: 16 lut 2006 18:19

Postautor: jonaszek » 27 sie 2008 14:43

keri nie rycz nie rycz my znamy te ich numery !!!

zaqzaq
Starszy chorąży
Posty: 1788
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: zaqzaq » 27 sie 2008 14:46

saga pt " ruchanie leszcza trwa"... ciąg dalszy nastąpi.
wydaje sie ze teraz nawet jakby napisali ze jest umowa z kosmitami to i tak nic kursu nie ruszy. Informacja przeczekana jest informacją bezwartościową .
NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘTE -> JEST KASA OD SZARAKÓW:) !!!
CO NIE ZARZĄD? - PAJACE W GARNITURKACH.
ps. w najgorszym razie jeszcze tylko cztery sesje i juz zadna bessa nam nie groźna :twisted:

jonaszek
Młodszy chorąży
Posty: 613
Rejestracja: 16 lut 2006 18:19

Postautor: jonaszek » 27 sie 2008 16:37

Na parkiecie stoi nikogo się nie boi
TO KING Jacek Rudnicki RUCHACZ NAD RUCHACZE MISTRZ
TO KING Jacek Rudnicki RUCHACZ NAD RUCHACZE MISTRZ
TO KING Jacek Rudnicki RUCHACZ NAD RUCHACZE MISTRZ
TO KING Jacek Rudnicki RUCHACZ NAD RUCHACZE MISTRZ

My znamy jego numery
Nie rycz, mała, nie rycz
Ja znam te wasze numery
Twoje łzy lecą mi na koszule
Z napisem: King Jacek Rudnicki Karate Mistrz

Ja na podłodzę mogę robić wszystko
Wyciągam diengi spod opieki drobnych
I małe pakiety spod opieki fundów
Na bramce stoję, nikogo sie nie boje
Ja jestem King Jacek Rudnicki Karate Mistrz

Gdy trzeba będzie ja Ciebie obronie
Znam pare chwytów - bessą się zasłonie
Ciosy karate ćwiczyłem z bratem
Ja jestem King Jacek Rudnicki Karate Mistrz

Już Ci mówiłem mała, nie rycz
Mam w sobie dzikość pazernej pantery
W tej podłodze nie ma frajera
Co by podskoczył lub ze mną zadzierał
Ja jestem King Jacek Rudnicki Karate Mistrz

Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże
Reanimacja nawet nie pomoże
Po dobrej wódzie lepszy jestem w dżudzie
Ja jestem King Jacek Rudnicki Karate Mistrz

Nie rycz, mała, nie rycz
Ja znam te wasze numery
Twoje łzy lecą mi na koszule
Z napisem: King Jacek Rudnicki Karate Mistrz

jonaszek
Młodszy chorąży
Posty: 613
Rejestracja: 16 lut 2006 18:19

Postautor: jonaszek » 27 sie 2008 16:39

chyba przebiłem wszystko :))))))

eryk7
Kapitan
Posty: 43103
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 27 sie 2008 17:46

chyba przebiłem wszystko :))))))

A gdzie 0.10 groszy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

lukasss
Starszy chorąży
Posty: 1329
Rejestracja: 16 maja 2006 22:05
Lokalizacja: Silesia

Postautor: lukasss » 27 sie 2008 18:57

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 32 / 2008
Data sporządzenia: 2008-08-27
Skrócona nazwa emitenta
SANWIL SA
Temat
Proces przejęcia akcji spółki hiszpańskiej.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd SANWIL Spółka Akcyjna, informuje o zakończeniu procesu due diligence i negocjacji przejęcia 100% akcji spółki hiszpańskiej.

Emitent informował w dniu 31.05.2008 r. (Raport bieżący Nr 25/2008) o utrzymaniu w tajemnicy do dnia 31.08.2008 istotnych informacji dotyczących przejęcia.

W wyniku badania Zarząd Emitenta podjął decyzję o wycofaniu się z oferty zakupu 100% akcji spółki hiszpańskiej ROSICH PUIGDENGOLAS S.A. z siedzibą w Barcelonie, Hiszpania.

Głównymi powodami zakończenia negocjacji były:
1. Brak ekonomicznego uzasadnienia przeniesienia linii produkcyjnych z Hiszpanii do Polski.
2. Zagrożenie uruchomieniem działalności konkurencyjnej w jednej z branż przez osoby powiązane ze spółką hiszpańską.
3. Nieuregulowane prawo własności gruntów i nieruchomości w miejscu prowadzenia działalności przez hiszpańską Spółkę.

Zakup 100% akcji ROSICH stanowiłby zbyt duże zagrożenie dla interesów SANWIL S.A. i jego Akcjonariuszy.

Jednocześnie Zarząd SANWIL S.A. informuje o złożeniu oferty na zakup pakietu kontrolnego (ponad 50%) Spółki ROSICH.

W dniu wczorajszym Zarząd otrzymał od strony hiszpańskiej reprezentującej 100% akcji spółki hiszpańskiej potwierdzenie zainteresowania sprzedażą pakietu kontrolnego.

Strony uzgodniły termin przystąpienia do negocjacji zakupu pakietu kontrolnego na koniec września 2008.

mixer
Chorąży sztabowy
Posty: 5105
Rejestracja: 19 lut 2006 11:25

Postautor: mixer » 27 sie 2008 19:25

No i dalej nie wiadomo czy się śmiać czy płakać... :cry: :?: :lol:

Nixon
Młodszy chorąży
Posty: 431
Rejestracja: 07 mar 2006 19:40

Postautor: Nixon » 27 sie 2008 20:13

***** i tyle...

rosich zbyt gowniane zeby przejmowac cale, wiec wezmiemy tylko kawalek tego gowna...

lepiej by te pieniadze ***** w kghm wystawili sprzedaz po 120zl
i przestali ***** glupoty

karta
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 04 wrz 2007 14:03
Lokalizacja: Z nizin

Postautor: karta » 27 sie 2008 20:51

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 32 / 2008
Data sporządzenia: 2008-08-27
Skrócona nazwa emitenta
SANWIL SA
Temat
Proces przejęcia akcji spółki hiszpańskiej.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd SANWIL Spółka Akcyjna, informuje o zakończeniu procesu due diligence i negocjacji przejęcia 100% akcji spółki hiszpańskiej.

Emitent informował w dniu 31.05.2008 r. (Raport bieżący Nr 25/2008) o utrzymaniu w tajemnicy do dnia 31.08.2008 istotnych informacji dotyczących przejęcia.

W wyniku badania Zarząd Emitenta podjął decyzję o wycofaniu się z oferty zakupu 100% akcji spółki hiszpańskiej ROSICH PUIGDENGOLAS S.A. z siedzibą w Barcelonie, Hiszpania.

Głównymi powodami zakończenia negocjacji były:
1. Brak ekonomicznego uzasadnienia przeniesienia linii produkcyjnych z Hiszpanii do Polski.
2. Zagrożenie uruchomieniem działalności konkurencyjnej w jednej z branż przez osoby powiązane ze spółką hiszpańską.
3. Nieuregulowane prawo własności gruntów i nieruchomości w miejscu prowadzenia działalności przez hiszpańską Spółkę.

Zakup 100% akcji ROSICH stanowiłby zbyt duże zagrożenie dla interesów SANWIL S.A. i jego Akcjonariuszy.

Jednocześnie Zarząd SANWIL S.A. informuje o złożeniu oferty na zakup pakietu kontrolnego (ponad 50%) Spółki ROSICH.

W dniu wczorajszym Zarząd otrzymał od strony hiszpańskiej reprezentującej 100% akcji spółki hiszpańskiej potwierdzenie zainteresowania sprzedażą pakietu kontrolnego.

Strony uzgodniły termin przystąpienia do negocjacji zakupu pakietu kontrolnego na koniec września 2008.
Pozostaje już tylko uchwalić skup akcji własnych przez Spółkę, w innym wypadku kasa nam wyparuje.

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 27 sie 2008 21:10

Z ciekawostek....
LUBAWA: Podpisanie przez LUBAWA S.A. listu intencyjnego z firmą Rosich.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 112 / 2006
Data sporządzenia: 2006-08-24
Skrócona nazwa emitenta
LUBAWA
Temat
Podpisanie przez LUBAWA S.A. listu intencyjnego z firmą Rosich.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd LUBAWA S.A. informuje, że Spółka podpisała porozumienie o wymianie doświadczeń oraz zacieśnianiu współpracy handlowej z hiszpańską firmą Rosich. Prowadzone rozmowy dotyczą kooperacji w zakresie wspólnych dla firm Rosich oraz Milagro-Powlekarnia sekcji produkcyjnych odpowiedzialnych za powlekanie tkanin.
Firma Rosich jest hiszpańskim producentem tkanin powlekanych. Roczne obroty spółki wynoszą ok. 50 mln euro. Milagro-Powlekarnia zajmuje się pokrywaniem tkanin mieszaninami klejów kauczukowych oraz produkcją specjalistycznej konfekcji technicznej z tkanin gumowych. Firma produkuje m.in. łodzie ratunkowe oraz pneumatyczne, odzież przeciwchemiczną, namioty, zbiorniki do transportu paliw oraz wody. LUBAWA S.A. kupiła zorganizowaną część przedsiębiorstwa Milagro-Powlekarnia w kwietniu 2006 roku.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE >>>
LUBAWA SA
(pełna nazwa emitenta)
LUBAWA Lekki (lek)
(skrócona nazwa emitenta) (sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
14-260 Lubawa
(kod pocztowy) (miejscowość)
Dworcowa 1
(ulica) (numer)
089 645 25 41 089 645 22 55
(telefon) (fax)
info@lubawa.com.pl www.lubawa.com.pl
(e-mail) (www)
744-00-04-276 510349127
(NIP) (REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2006-08-24 Witold Jesionowski Prezes Zarządu

eryk7
Kapitan
Posty: 43103
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 27 sie 2008 22:18

Chciałem dokupić po 0.06 gr ale teraz mam skrupuły,bo teraz albo kolesie przewalili nasza kasę albo chca zrobic wała tak jak na fonie :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Vadera i 187 gości